17.6.2024 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

Krajské volby – vzestup a pád

Volební účast ve volbách do krajů a třetiny senátu ve výši skoro 38 procent, to je první překvapení pátečních a sobotních voleb. Čekalo se, že koronavirus odradí zejména starší ročníky, že důchodci, deklarovaní jako hlavní voličská skupina ANO, z obav zůstanou doma. Zkrátka, nestalo se tak, ani se nepotvrdily predikce, že druhořadé volby nevzbudí dostatečný zájem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Polesny 3.10.2020 11:48

Utíkal Covid utíkal a Trump ho stejně chytil.;-D

P. Forejt 3.10.2020 11:46

sním o tom, že jednou zase budeme svobodný, sebevědomý a nezávislý stát. Napřímili jsme si páteř a grošíky sem, grošíky tam, prosazujeme svoje hodnoty proti Rusku i proti Číně. Moderní (čti: pravdivá) historie nás poučuje, že nám bylo za Rakouska-Uherska dobře. Máme sochu Marie Terezie, Mariánský sloup, přidáme Radeckého a jsme v předminulém století.

Ostatně, není žádný důvod, proč nevyhlásit neutralitu a spojit se s Vídní. Třeba by se přidaly i Uhry a pod jejich vedením i Slovensko. Jenže to by musel být presidentem řeporyjský Novotný. Ten ví, jak se na mocné musí. Stačí na východ i na západ ukázat holý zadek ..... a bude po našem. ......asi tak.

M. Mařák 3.10.2020 11:54

Mně je bližší Svatá říše římská založená Karl der Große - Charlemagne, tedy Franěmecko.

Jsem tedy spokojen s matičkou národů EU dobrotivou.

R. Nováček 3.10.2020 11:42

šedá ekonomika zkolabovala

Sociolog Daniel Prokop, sleduje v projektu Život během pandemie DOPADY koronaviru na českou společnost. Lidé podle něj teď neberou situaci tak vážně jako v březnu. O práci se bojí prakticky stejně, ale chrání se méně. Prokop říká, že opravdové dopady můžou teprve přijít. Zasažená je totiž hlavně ŠEDÁ ekonomika. Roušky už podle něj lidé z většiny přijali.

J. Polesny 3.10.2020 11:44

Šedá ekonomika? Povídejte přehánějte...

R. Nováček 3.10.2020 11:51

Ano,

například Airbnd nezdaněné pronájmy, Ukrajinci a další cizinci na stavební a pomocnou práci, pracovníci v pohostinství a penzionech ...

J. Polesny 3.10.2020 11:53

Ne.

L. Novák 3.10.2020 11:56

Vy i ten váš soc-prc-olog plácáte hlouposti. ;-)

R. Nováček 3.10.2020 11:58

Ne,

uvádím KONKRÉTNÍ problémy se kterými jsem se setkal.

L. Novák 3.10.2020 12:06

Vaše "problémy" jsou nepodstatné.

3. ŘÍJNA 2020 5:00 LIDOVKY.CZ > BYZNYS > DOPRAVA

Desítky pilotů a letušek chystají rozlučkový večírek s profesí. Kvůli covidu rozváží zeleninu nebo jsou bez práce

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/rozvazim-ted-zeleninu-rika-stevard-piloti-a-letusky-se-na-doletne-rozlouci-v-rousce-a-s-hlavou-vzty.A201001_183433_ln-doprava_tesa

R. Nováček 3.10.2020 12:07

Neznám chudého pilota

J. Černý 3.10.2020 12:23

Teď je začnete poznávat.

R. Nováček 3.10.2020 12:25

Ne,

určitě ty prachy výhodně investovali jako já a teď si žijou z renty.

L. Novák 3.10.2020 11:47

No, ona ta koronavirová krize likviduje pracovní místa ve fabrikách se zpožděním. Takže tam, kde přišli o už předem sjednané zakázky v souvislosti s poklesem investiční činnosti ve světě, budou mít nějakého žvanivého ;-O sociologa za pitomce. Oni totiž drží v ruce výpověď pro nadbytečnost a čekají na poslední den, kdy půjdou do práce. !!

R. John 3.10.2020 11:42

Kde jou ti dva vykukové ?....že šli podruhé volit.... prej aby byla velká účast, aby se to v novinách pěkně vyjímalo a Burešovci že potřebují každou tlapu... Oldovi se líbí ta Jermanová.. prej je to ta pravá na svém místě, štěkal a stříhal ušima.... a Vobr vrtěl vocasem.... nebo to bylo naopak ?...

J. Matuška 3.10.2020 11:41

Z mé smrti viňte Ruskou federaci, napsala novinářka Slavinová. Pak se upálila

J. Polesny 3.10.2020 11:45

Tedy ta určitě šla z kavárny a platil ji Soros.

P. Forejt 3.10.2020 11:48

Rusové nemají Gotta, aby svojí kantylénou zazpíval : kam tenkrát šel mlj bratr Jan .......no toto.

P. Boublíková 3.10.2020 11:50

Njn, co jí zbývalo, když Putin v poslední době všechny vraždy zmastil. Jistota je jistota.

J. Polesny 3.10.2020 11:54

Ještě že vy víte...

P. Forejt 3.10.2020 11:35

líbí se mi ti hrdinové, jak třeba v nemocnici, po těžké operaci, si vzpomenou, co je jejich občanská povinnost .....a přejí si odvolit !!

Co na tom, že za nimi musí přijet patrola s volební urnou, vyběhnout čtyři patra ....a pán po operaci si uleví tím, že vhodí svůj lístek ......jak hrdinské !! ...Ufff

R. John 3.10.2020 11:44

Těpic Prejte.... v Motole choděj s tou urnou z krematoria..... aby bylo z čeho vybírat a nebylo to tak fádní....

J. Matuška 3.10.2020 11:34

Přestaňte strašit lidi, upusťte od dalších zákazů a otevřete školy, vyzývají lékaři vládu

J. Polesny 3.10.2020 11:36

Kteří?

L. Novák 3.10.2020 11:33

Astone, volby jsou zbytečné tehdy, když nemyslící dav orientující se na koblihy zdarma (párek a pivo, poplatky u lékaře apod.) před volbami volí ty, co rozdávají z cizích kapes. No a před dnešními volbami jsem nezavadil o žádný program nebo alespoň pár hesel, co strana, kterou bych mohl snad volit bez rizika, že se mi udělá nevolno, představila.

Prostě ať volím kam chci, můj hlas je proti parazitujícímu davu nic. Takže pro mě volby žádný smysl nemají a nestojí mi ani za to jít volit. Nemám koho. :-/ O volbách do EP ani nemluvě.

J. Polesny 3.10.2020 11:36

R^R^R^

I. Kellner 3.10.2020 11:39

Vy jste zahodil volební lístky nasrán, já jako vždy s potěšením.

J. Polesny 3.10.2020 11:46

Někdo má laťku výš....

J. Laurin 3.10.2020 11:30

Jak to s námi myslí V.Klaus ml. značí situace v jeho bydlišti. Ani kandidáta tam Trikolora nepostavila(jak absurdní v jeho bydlišti) a lesy a luhy zní doporučení, aby příznivci Trikolory volili kandidáta ODS.......

P. Vandas 3.10.2020 11:28

Jak níže píše Jindra Anděl. Ani já nevěděl komu to dát, když to, co bylo v nabídce, ani zdaleka nesplňovalo ani minimální nároky. A tak jsem zvolil zas špatně, jako ostatně vždycky v minulosti. :-):-):-)