1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Konec willkommen

Nadšení dlouho nevydrželo a zvolání paní Merkelové „přijmeme vás všechny“ vstoupí do dějin politických omylů hodně začerstva. Německo zavedlo kontroly na rakouské hranici a je nabíledni, že budou i na naší a polské hranici. Oznámil do německý ministr vnitra De Maiziere a hned dodal, že je třeba shodnout se na opatřeních navržených Evropskou komisí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Hayek 14.9.2015 10:18

Re: V první vážně krizi

Sobotka ví, že kdyby šel západní Evropě moc na ruku (kvóty), jako politik v ČR by si už neškrtl. To je jeho motivace. A Zeman bude mít ty svoje voliče ze 4.cenové vždycky.

P. Hofman 14.9.2015 6:17

Re: V první vážně krizi

Chápu, že se vám stýská po dobách, kdy se mohlo nadšeně (i s průvody) kritizovat Západ. Nebojte, budou-li Češi takhle pokračovat, tak nás Kreml zase ochrání a Západ budete moci kritizovat od rána do večera. A v tom novém systému to bude víc než legitimní. Bude to povinné, a možná i nějakou pirožku za to dostanete !!!

P. Boublíková 14.9.2015 7:25

Re: V první vážně krizi

Teď je zakázáno kritizovat eu, je to nelegitimní?

R. Sartori 14.9.2015 7:34

Ten jede na koks...žádný huhlíííí !!!

:-)))

:-)))

E. Erat 14.9.2015 7:43

Re: V první vážně krizi

Není, ale hambáče nedostanete pokud budete kritizovat.

J. Vintr 14.9.2015 2:50

Jenže to německé "STOP"

ten příval nezastaví. Na základě předchozí německé vstřícnosti se daly do pohybu statisíce lidí a málokterý z nich si to asi rozmyslí. Pokud je teď nepustí do Německa, tak zaparkujï jinde, třeba i u nás ...

P. Rajman 14.9.2015 5:40

Re: Jenže to německé "STOP"

Na základě útolů Rusů, které mají za cíl konflikt v Syrii udržovat v patu (tedy občanské válce) co nejdéle.

F. Žůrek 14.9.2015 0:38

Informační propojení žádá hranic uzavření

Svět se za mého života opravdu změnil (věk 75 let). V rodině na venkově jsme neměli vodovod a podobné vymoženosti., ani rozhlas či TV, pochopitelně ani telefon, také auta či autobusy téměř nejezdily, ale chodili jsme běžně všude pěšky. Vynálezem bylo jízdní kolo. Tatínek navíc nesnášel nějaké tištěné noviny. Jednou jsem noviny přinesl domů a on mně vynadal (mimochodem byly to nejlevněší noviny jako třeba dnes je BLESK, tehdy to bylo Rudé Právo). Věděl asi proč tak vůči mně učinil. Ale zase pravidelně po dědině chodila "teta Mařka" a všechny novinky nám povyprávěla. Po vesnici chodil také bubeník a sděloval požadavky z obce. Meze na polích ještě nebyly rozorány! Ve škole nás mimo jiné učili, že na světě je asi 2 miliardy lidí...

Byly tedy určité meze v přírodě, to ano, ale řekl bych, že zase taková nějaká až bezmezná blízkost občanů. Věřte mně anebo ne, ale to mně dnes nejvíce chybuje...

(Venkov zmizel. I zde je město. Práce pro nás a za nás se provádí někde v Číně. Všechno máme a dobře se bavíme)

P. Khail 14.9.2015 6:24

Re: Informační propojení žádá hranic uzavření

Číňani pro vás a za vás orají pole a sklízejí úrodu? Nebuďte takový pesimista.

J. Jílek 14.9.2015 0:34

konec?

tak to jste si oddechl, že tamty statisíce nedorazí :-)

P. Vaňura 13.9.2015 21:42

Svěřte řešení soudruhovi Berijovi a máte to ze zárukou

"Plánovaná deportace byla dnes zahájena. Nevyskytly se problémy, které by stály za řeč." Netvrďte, že něco nejde, jde toho mnohem více, než se nám stačí namluvit.

K. Janyška 13.9.2015 20:46

Ne, Astone, pořádek v Evropě může nastat jen tehdy, když

z ní zmizí  EU na LS. Jiné řešení neexistuje... Dzp.

J. Matuška 13.9.2015 20:01

Jak by asi rozhodoval VK, být na místě J-C Junckera?

Nebyl předseda Juncker původně profesí "buldozerista"? Nezávidím mu jeho nynější roční plat, jen tak mimochodem, kolik mu to hodí? Přijde EK s návrhem, co učinit s daňovými ráji? Skončí někdy střídavé zasedání EP v Bruselu a Štrasburku? Atd., atd...

J. Jílek 14.9.2015 0:36

Re: Jak by asi rozhodoval VK, být na místě J-C Junckera?

že byste byl nakonec pro daňovou unifikaci shora? :-)

V. Heidlerová 13.9.2015 19:39

Nejsem politolog

ale myslím si, že to voliči p. Merkelové spočítají, byť ji považuji za velmi chytrou dámu. I mistr tesař se někdy utne......

J. Matuška 13.9.2015 20:04

Re: Nejsem politolog

Doufám, že v tom nebude A. Merkelová sama... Kopance jsou tak flagrantní, že je vidí i známá tetička z Orlických hor. Existuje záchrana: zrušit ne diskuse na Internetu, ale samotný Inet...

S. Hayek 14.9.2015 8:42

Re: Nejsem politolog

Taky se bojím, že nějaké sluníčkáře napadne, že by se měly na internetu zakázat diskuse. Ty skončily např. na aktuálně nebo pod blogy na idnes. U některých článků vítajících uprchlíky stylem "Willkommen" přemýšlím, jestli se zbláznil autor nebo já. Diskuse mě pak přesvědčí, že většina lidí styl "Willkommen" odmítá. Můj názor je přebrat immigranty už na hranicích Schengenu, což si přes víkend začali uvědomovat i politici ze západní Evropy.

S. Netzer 13.9.2015 20:25

Re: Nejsem politolog

Já bych s prorokováním nespěchala.

J. Matuška 13.9.2015 20:39

Re: Nejsem politolog

Doufání je prorokování? Jsem realista.

S. Netzer 13.9.2015 20:47

Re: Nejsem politolog

Reagovala jsem na příspěvek paní Heidlerové, pokud dovolíte.

E. Heusinger 14.9.2015 4:23

Re: Nejsem politolog

A že tak najednou.

J. Jílek 14.9.2015 0:38

Re: Nejsem politolog

no už minulý týden hlásili, že prý německé vládě stouply preference na 62%

J. Jílek 14.9.2015 0:40

Re: Nejsem politolog

přesněji řečeno souhlas s její imigrační politikou....

E. Heusinger 14.9.2015 4:47

Re: Nejsem politolog

Na frontě se situace mění každým okamžikem. - infanterista Josef Švejk.

Zkuste to znova, karlovarská štěnice.

J. Mrázek 14.9.2015 7:56

Trochu moc "utínání"

..http://olser.blog.idnes.cz/c/476480/usa-a-francie-si-namastily-kapsy-v-libyi-a-nyni-po-nas-chteji-platit-za-ne-jejich-naklady.html