20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Konec Realistů

Pro nezájem veřejnosti i straníků se v pondělí sama rozpustila politická strana Realisté. Jejím duchovním otcem byl při založení v roce 2016 politolog Petr Robejšek, dobře známý i čtenářům Neviditelného psa. Jeho názory jsou vskutku realistické a ty vtiskl této politické straně: soustředil se na národní zájmy a ty jsou v podstatě dva, totiž blahobyt a bezpečnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Kellner 23.7.2019 15:49

Re: Skotsko a referendum,

Nebylo to v 2016, ale 2014.

Proti nezávislosti 55,3%, pro 44,7%.

Good job, Jirkovskej.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Referendum_o_nez%C3%A1vislosti_Skotska_(2014)

P. Jirkovský 23.7.2019 16:10

Re: Skotsko a referendum,

Takový zupácký oslovení se mně libí, vcelku dobře charakterizuje uživatele, že jo, xxxellner. Psal jsem o reakci na zvolení Johnsona a o tom, že ve Skotsku převládal názor zůstat v EU (62%), zatímco v Anglii byl poměr pro odejít těsnější (53,4%). A právě tohle měřilo referendum v červnu 2016.

E. Derat 23.7.2019 16:14

Re: Skotsko a referendum,

A koho to zajímá ? Jak píše pan Prokop, Skotové mohou opustit UK, pokud se tak v referendum rozhodnou.

P. Jirkovský 23.7.2019 16:19

Re: Skotsko a referendum,

Tak tohle už je fakt skutečnej klenot, to bylo hlavou?

M. Prokop 23.7.2019 16:20

Re: Skotsko a referendum,

Co je na tom špatně?

E. Derat 23.7.2019 16:24

Re: Skotsko a referendum,

Pan Jirkovský má dojemnou starost o práva Skotů, oškliví Angláni je vyhánějí přes jejich odpor z ráje EU. Jo, je to hrůzostrašné, co si ti Angláni v rámci demokracie dovolují.

P. Jirkovský 23.7.2019 16:26

Re: Skotsko a referendum,

Vy jste buď mimořádně tupej, nebo provokujete jak Forejt. Nejspíš obojí. K tomu si najděte někoho jinýho, anonyme.

S. Lazárek 23.7.2019 16:28

Re: Skotsko a referendum,

Máte svýho osobního Ovčáčka ex offo, gratuluju....:-)

E. Derat 23.7.2019 17:13

Re: Skotsko a referendum,

No, vy máte v hlavě piliny, zřejmě jste obět svého tesařského povolání. A tak nemůžete pochopit, že v jednom státě, v jednom volebním obvodě je úplně jedno jak kdo volí, prostě jeden volič, jeden hlas, který má stejnou váhu. A konečný výsledek voliče nerozlišuje, jenom vítěze a další příčky.V tomto případě pouze vítěze. A vítězem je Brexit. Jednoduché, krátké, snadno zapamovatelné. Třeba to i vy časem zvládnete. Jen do toho, nebojte se toho.

M. Prokop 23.7.2019 16:33

Re: Skotsko a referendum,

Jistě je to blbé, být v nějakém referendu v té části, která prohrála. To je holt problém situací ano/ne.

Ale zatím to probíhá, na rozdíl od jiných míst a států, demokraticky, proto mne udivují ty různé námitky.

F. Brabec 23.7.2019 16:57

Re: Skotsko a referendum,

Někomu prostě vadí, když se jinde sami a svobodně rozhodnou, co bude dál. Stačí poslouchat ten řev, když se někdo zmíní o referendu u nás :)

R. Tesařík 23.7.2019 15:59

Re: Skotsko a referendum,

To bylo referendum o něčeme jiném, než je momentálně řeč.

M. Prokop 23.7.2019 16:15

Re: Skotsko a referendum,

To je mi novina, že Skorové měli samostatné referendum o EU.

V roce 2016 bylo britské referendum.

Pokud se Skotové osamostatní, třeba vyhlásí i referendum o vstupu do EU, případně vstoupí i bez referenda. Bude-li jim v tom bude někdo překážet, odhaduji to na Španěly.

P. Jirkovský 23.7.2019 16:21

Re: Skotsko a referendum,

Koukněte na výsledky podle zemí. Tohle jsem k tomu napsal: "53,4% Anglíčanů za sebou z EU táhne 62% Skotů (červen 2016). Není na tom něco divnýho?" někdy před třetí hodinou. Nic jsem tím nemyslel, jen otázku.

M. Prokop 23.7.2019 16:31

Re: Skotsko a referendum,

Však já na ni taky odpovídám, jak se jen dá (nebyla-li jen řečnická). Pokud v britském referendu zvítězila nějaká odpověď, Británie se podle ní zařídila (nebo spíš zařizuje). Pokud se to nějaké části Británie nelíbí, musí nejdřív vystoupit z Británie a potom si může dělat co chce V roce 2014 vystoupení neprošlo, teď by třeba prošlo. Nevidím možnost, jak to udělat jinak, tedy vyjma té španělské, referendum zakázat, což mi nepřijde ani správné, ani rozumné. Zákazem problém nezmizí, podobně jako by nezmizel britský problém s EU, kdyby Cameron nesplnil předvolební slib a referendum nevyhlásil.

J. Havelka 23.7.2019 15:42

Re: Skotsko a referendum,

Válka vypukne. Karty a historie nelžou. Za posledních 5000 let, kdy vítězové píší historii, se pouze 500 let neválčilo. Zatím máme kliku z pedele/Kellner promine/

V. Novák 23.7.2019 16:03

Re: Skotsko a referendum,

Všude proběhla refrenda "podle tamních pravidel".

Jen jsem si dovolil se otázat, jaké referendum je tedy to správné, evropské hodnoty dodržující a tedy příkladné a k následování vhodné, když to ruské tedy neé... Kam se smějí dostavit i inšpektóři OBSE nebo PSRE, případně BFLM či PSVZ, aby bylo platné - na Krym jim to bylo jejich organizacemi zakázáno...

A popsal jsem referenda, jež už v zemích EU proběhla - i s výsledky.

Popsal jsem je tak suše, jak jen dokáži.

M. Prokop 23.7.2019 16:18

Re: Skotsko a referendum,

Jo jestli vám jde o evropské hodnoty, tak to se optejte v Bruseli.

Já psal o tom, jak to v praxi probíhá.

E. Derat 23.7.2019 16:06

Re: Skotsko a referendum,

Vášně, zde vyvolávají místní eurohurvínci, kteří zde mají najednou velikou starost o chudáky Skoty, o blahobyt či bídu v UK po odchodu z EU apod. Jako sláma ze starých bot z těchto "starostí" čouhá zklamání, někdy až vztek, že se Britové většinově demokraticky rozhodli kopnout EU do zadku, a ten obskurní spolek opustit. V duchu hesla, kdo nejde s námi, jde proti nám. On i starý opilec Juncker už před referendem řekl, že pokud Britové řeknou NE EU, tak na ně bude pohlíženo jako na dezertéry.

S. Netzer 23.7.2019 16:13

Re: Skotsko a referendum,

O těch lžích, které brexitu předcházely jste, protiunijní maňásku slyšel, nebo si nechcete přiznat, že britští voliči byli podvedeni?

M. Prokop 23.7.2019 16:19

Re: Skotsko a referendum,

Britští voliči byli systematicky podváděni, to je normální průběh. Z jedné strany pohádkami o výhodách odchodu, z druhé strany o výhodách setrvání.

S. Netzer 23.7.2019 16:22

Re: Skotsko a referendum,

Podvádění je "normální průběh"?

V Británii podvod určitě "normální průběh" není.

M. Prokop 23.7.2019 16:35

Re: Skotsko a referendum,

Říkejte si tomu jak chcete, ani GB nebo Německo nejsou imunní na předvolební lži. Trest za ně je politický, jinak to nejde.

E. Derat 23.7.2019 16:20

Re: Skotsko a referendum,

Prounijní eurománičko s eurožerykem, slyšel, ale jak správně píše pan Prokop, tak u všech druhů voleb i referend se nějak lže, nebo zatajuje. Ale, jak je i dnes vidět, tak se poměr nijak moc nezměnil. Ale, proč to zajímá eurománičku z Německa ? To je věc čistě věc Britů, jejich stát, jejich případné lži.

V. Novák 23.7.2019 16:46

Re: Skotsko a referendum,

To systematické podvádění spočívalo v čem, prounijní marioneto?

Já vím o jednom - o přehnané částce, kterou může Británie vystoupením ušetřit. A dál?

V. Novák 23.7.2019 18:36

Re: Skotsko a referendum,

...uhlí...

O. Uživatel 23.7.2019 16:17

Uživatel požádal o vymazání
S. Netzer 23.7.2019 16:30

Re: Skotsko a referendum,

Že podvody a lži jsou normální. :-)))

M. Prokop 23.7.2019 16:40

Re: Skotsko a referendum,

Bohužel jo. Že vy je vidíte jednostranně, to je váš problém.

P. Jirkovský 23.7.2019 16:18

Re: Skotsko a referendum,

Melete h......a. Žádný vášně, kromě toho vašeho vytí, tady snad ani nejsou pozorovatelný, žádná starost o Skoty a další vaše bludy, anonyme.