19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Konec intervencí ČNB

Ráno se experti střídali před rozhlasovými mikrofony a vysvětlovali, že není pravděpodobné, aby intervence vůči koruny skončily tento čtvrtek. Národní banka oznámila ukončení intervencí v poledne a pak už se experti střídali před mikrofony a ujišťovali, že rozhodnutí opravdu není překvapením a že se obecně čekalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kombercová 7.4.2017 15:23

Re: Trump mi připadá, jako nasraný manžel, který dá facku....

Ano.

V. Novák 7.4.2017 15:25

Trump mi připadá, jako nasraný manžel, který dá facku....

Saddam Husein jimi povraždil několik tisíc Kurdů a několik desítek tiscí íránských vojáků (ty s americkou dopomocí) - ovšem před tím, než byl přinuven nechat je zničit. Což asi neměl dělat, kdyby jimi mohl pohrozit, nejspíš by druhá válka v Zálivu vypadala jinak.

Kde jste si vysnila, že irácké chemické zbraně se našly v Sýrii, je mi záhadou...

J. Kombercová 7.4.2017 16:11

Re: Trump mi připadá, jako nasraný manžel, který dá facku....

Je to jedna z možností, kam se ty chemikálie poděly. A nemusí být pravdivá, připouštím. Tak si to tak neberte.

J. Mrázek 7.4.2017 13:48

Nobelovku míru pro Trumpa!

Obama ji přece také dostal a za sedm rozpoutaných válek v oblasti severu Afriky ! Ať je to spravedlivé !

J. Anděl 7.4.2017 13:50

Re: Nobelovku míru pro Trumpa!

Vzhledem k reputaci nobelovky míru soudím, že si jí pan Trump nezaslouží.

Alespoň zatím.

J. Kombercová 7.4.2017 14:02

Re: Nobelovku míru pro Trumpa!

Také mu ji nepřeji. Ostatně, Andělka byla favoritkou před ním.

P. Vandas 7.4.2017 13:14

Mnozí z nás, mne nevyjímaje, zde argumentujeme logikou.

Že, například je nelogické, aby chemické zbraně použil Assad . Ale je třeba si připustit, že loégika není disciplína ve které Arab islámského vyznání vyniká, že. Jinak by ten blb nikdy nepraktikovat sebevražedné atentáty. Ergo kladívko, nic nás neopravňuje k právě proběhlým událostem předkládat logiku, jako argument. :-):-):-)

J. Vobr 7.4.2017 13:18

Re: Mnozí z nás, mne nevyjímaje, zde argumentujeme logikou.

TOŽ TOTOK V PLNÉM ROZSAHU KONTRASIGNUJI !!!

____________________________________________________

... HA !!! Jak říká Franta Š.

L. Kolman 7.4.2017 13:28

Re: Mnozí z nás, mne nevyjímaje, zde argumentujeme logikou.

Ale ono to logiku má ... z americké strany. Teď je třeba počkat, jestli stejně logicky teď Rusové vybombardují ty bojovníky, které si vytrénovali Američané. I když oni tam trénovali skoro všechny, jen jim někteří zdivočeli, takže netřeba ani přesně mířit. Jen nesmí trefit nějaké dítě, nebo to pak budou ukazovat v televizi minimálně týden. A budou ho přenášet z místa na místo, podle toho, kde se zrovna bude bombardovat

J. Anděl 7.4.2017 13:52

Re: Mnozí z nás, mne nevyjímaje, zde argumentujeme logikou.

Ano, logické úvahy nepočítají s náhodami, chybami, vlivem psychiky a kultury a působením žen.

P. Boublíková 7.4.2017 13:53

Re: Mnozí z nás, mne nevyjímaje, zde argumentujeme logikou.

Mně teda připadá jako nesmysl zbavovat se spojence v boji proti is :-o

J. Kombercová 7.4.2017 14:05

Re: Mnozí z nás, mne nevyjímaje, zde argumentujeme logikou.

Potenciálnímu. Zatím si Asad (s pomocí Ruska) spíš vyřizoval účty s vlastní opozicí. Ale nevidím do toho, takže jen můj dojem. Ono je to tam v té oblasti všechno spojitá nádoba.

P. Boublíková 7.4.2017 14:20

Re: Mnozí z nás, mne nevyjímaje, zde argumentujeme logikou.

Jen jestli si Doník nevzal moc velké sousto. IS, Asad, Rusové, Severní Korea a Čína. Ale Evropa a Turecko mu pomohou, takže ta 3. světová NATO versus zbytek světa dobře dopadne ;^)

V. Novák 7.4.2017 15:27

Re: Mnozí z nás, mne nevyjímaje, zde argumentujeme logikou.

Což samozřejmě není IS...

Říkali to v naší-vaší, tak je to pravda!

O. Dvořák 7.4.2017 14:07

Re: Mnozí z nás, mne nevyjímaje, zde argumentujeme logikou.

Tak jestli je Asad totéž co sebevražední atentátníci...

J. Kombercová 7.4.2017 14:11

Re: Mnozí z nás, mne nevyjímaje, zde argumentujeme logikou.

Jak říkal před časem Schwarzenberg... v Sýrii jsou dva druhy teroristů, ti oholení, to je vládní vojsko a policie... a pak ti neoholení.

L. Kolman 7.4.2017 13:13

Trefovalo se několik much jednou ranou

Potřebovaly se vyzkoušet tomahawky pro 21. století - a snad se nebudou zkoušet na bojovnících IS, ještě by při tom mohli zahynout nějací civilisté, že jo? Též se potřebovaly povzbudit a potěšit spojenci nejvěrnější v regionu - Izrael a Saúdská Arábie, na druhou stranu postrašit Íránci a Kim-čong-un.... A to nejhlavnější: Kdo má furt poslouchat, jak se Trumpeta paktuje z Ruskem a že je jejich užitečný idiot? On přece není hen ten ani ruský, ani užitečný .....!

J. Anděl 7.4.2017 13:53

Re: Trefovalo se několik much jednou ranou

To vícero much by vysvětlovalo některé ty zatoulané rakety, o kterých kdosi píše níže :-)

O. Uživatel 7.4.2017 13:02

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 7.4.2017 13:05

Re: Jak vyřešit EET?

A až jim ještě zakážou kouřit, tak se policie uzasahuje. :-P

O. Uživatel 7.4.2017 13:07

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 7.4.2017 13:18

Re: Jak vyřešit EET?

Zásah byl asi celkem v klidu, "otcovská" domluva. Ale být přítomen té kontrole, taky bych asi prohodil pár lidských slov, převážně z okruhu rozmnožování a vyměšování.

O. Uživatel 7.4.2017 13:34

Uživatel požádal o vymazání
V. Fenzel 7.4.2017 13:47

Re: Jak vyřešit EET?

U vás bych se tomu nedivil. A zkuste mi říci, jak za to mohou ti obyčejní úředníčci, kteří na tu kontrolu byli vysláni a dělali jen svou práci?

J. Anděl 7.4.2017 13:59

Re: Jak vyřešit EET?

To je zajímavá otázka. Přemýšlím, kde je hranice, na které by si člověk měl říct, že jeho pracovní povinnosti překročily linii morálky, za kterou už slušný člověk prostě nejde. Vážně. Když si vezmeme oblíbený (a na současnost neaplikovatelný) příklad nacistického režimu, pak bylo sice pár úředníků, kteří rozhodovali o životě a smrti lidí, ale pak byli mnozí, kteří tento vliv přímo neměli, ale jejich práce poskytovala zázemí a podklady pro práci těch zločinných. A i ti zločinní se hájili pracovními povinnostmi.

Nuže, opakuji, příklad je na současnost neaplikovatelný. Vzhledem ke svému názoru na EET jsem však rád tomu, že nejsem úředníkem finanční správy, provádějícím kontroly, a nemusím toto dilema v praxi řešit.

O. Uživatel 7.4.2017 14:01

Uživatel požádal o vymazání
J. Fialová 7.4.2017 13:14

Re: Jak vyřešit EET?

"Raz se ti to vrati, Endy. Jen počkej. Taky podraz na vesnicky život a na aktyvitu lidi zrobil naposledy v osumaštyrycatem Klema. ...

Neni problem zrobit nařizeni, nastavit buzeračni pokutovy system a umrtvit všecko, co se ještě hybe. To je u socanu obvykly postup. Nejdřiv zniči aktyvitu lidi, bo samostatni lidi su nebezpečni. Pak zrobi velky humbuk, jak se zametlo s keťasama, kulakama a parazitama. A pak, jak se zjisti, že nic nefunguje, tak se vymysli dotace, jak oživit mrtvolu."

http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=596582

M. Moravcová 7.4.2017 13:42

Re: Jak vyřešit EET?

jo, Větvička vždycky vyhmátne podstatu průseru několika větami. Je skvělý.

L. Kolman 7.4.2017 12:55

Tak Doník ukázal svaly?

Že má natrénováno a Amerika pod jeho vedením bude stále first? Takže po mediální dělostřelecké přípravě následovala ta skutečná? Na vyšetření plynování se nečekalo a ani nebyl zájem něco šetřit, naskytla se příležitost a Doník zkrátka potřeboval vyslat signál - Íránu, a já si osobně myslím, že zejména Kim-čong-unovi. Že Doník je geroj a ať ho nikdo nenasírá. A kde jinde také vyzkoušet ty tomahawky 21. století, že jo? Zajímavé bylo sledovat, kteří z ochotných nejdřív a nejhlasitěji souhlasně halekali. Žádné překvapení zejména od největších skutečných šmejdů arabského světa - Saúdské Arábie. Největší lotři, ale naši lotři!

P. Vandas 7.4.2017 13:25

Re: Tak Doník ukázal svaly?

Láníčku, Vy musíte být nějak nemocen, či čo? Já s Vámi vyjímečně souhlasím. :-):-):-)