19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Komárek chtěl pérovat televizi a rozhlas

Drž se, ševče, svého kopyta a novináři, drž se novin, chce se podotknout nad posledním pokusem Martina Komárka (ANO) o zviditelnění. Není to tak dlouho, kdy se zesměšnil udáním na cosi hanbatého v televizi, a teď chtěl pozvat ředitele televize a rozhlasu na jednání sněmovního volebního výboru kvůli zpravodajství o Ukrajině.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 21.5.2014 19:06

Re: Doživotí za metanol.

To už potom musí dostal Březina trest smrti. Jinak to nevidím.

J. Tolman 21.5.2014 19:07

Re: Doživotí za metanol.

Nejvíc měli dostat organizátoři, ne míchači.

A. Kohut 21.5.2014 19:11

Re: Doživotí za metanol.

Pokud jsem tomu dobře rozumněl, tak výrobci pančované kořaly nevěděli, že nedostali vyčištěný denaturák ale že je to 50/50 etanol s metanolem.

Pokud je tomu tak, tak bylo rozdělení trestů správné...

P. Hofman 21.5.2014 19:09

Re: Doživotí za metanol.

Březina to neřídil. A bude stát u jiného soudu.

P. Vandas 21.5.2014 19:13

Re: Doživotí za metanol.

Moc to nesleduji, neb kořala mne nezajímá. Nicméně ty sklady s alkoholem a organizaci vlastnil onen Březina. Mýlím se? :-)

P. Hofman 21.5.2014 19:15

Re: Doživotí za metanol.

Já to taky skoro vůbec nesleduji, jen vím, že hlavní viníci stáli před senátem dnes. Ten zbytek to ale odskáče taky a tyto vysoké tresty budou jistě předlohou.

P. Vandas 21.5.2014 19:19

Re: Doživotí za metanol.

Je třeba vážit tresty. Doživotí je trest nejvyšší. Jakkoli nelituji zločince, co způsobil smrt jiným, tak nevím o tom, že by někdo dostal u nás doživotí za výrobu a distribuci pervitinu, heroinu, či cracku, ač počtem úmrtí a následky metanol předstihují o koňskou délku.

A. Kohut 21.5.2014 19:28

Re: Doživotí za metanol.

Mám Pavle problém s tím, že alkohol je státem tolerovaná droga. Když ti dá někdo do perníku jed a ty ho zabiješ, tak je to úkladná vražda. Pokud bude perník naředěný sádrou, tak jsi něco jako Březina.

Jestliže někdo kamufluje zdravotně nezávadný etanol falešnýmy kolky a nálepkami, chová se jako ten, co žedí koks nebo perník.

Ale pokud někdo smíchá etanol s metanolem a ví, že bude distribuován spotřebitelům, je vrah.

P. Hofman 21.5.2014 19:29

Re: Doživotí za metanol.

Drogy byly, jsou a budou. Ty neodstraní nikdo. Tohle byl však případ bezcitného byznysu, kdy ti lidé věděli, co může nastat. Společenská nebezpečnost nesmírně vysoká, neb jen štěstím neumřelo daleko víc lidí. Tresty jsou naprosto odpovídající, neb budou mít i vysoký odstrašující účinek.

P. Vandas 21.5.2014 19:40

Re: Doživotí za metanol.

Já uznávám Vaše argumenty, nicméně pozdvihuji obočí. Nevím, ale doživotí mi přijde přehnané. Vezměme si hloupý příklad. Poslanec navrhne a prosadí novelu zákona o pravidlech silničního provozu, ač byl varován, že způsobí zvýšení počtu nehod se smrtelnými následky. Prosadí to a dojde k následkům. Má dostat doživotí?

P. Hofman 21.5.2014 19:48

Re: Doživotí za metanol.

To není, pane Vandasi, dobrý příklad. Poslanec to učiní zcela v sentencích zákona a sám nezmůže nic. Úmysl (i kdyby ho měl) mu navíc nikdy neprokážete.

P. Vandas 21.5.2014 19:55

Re: Doživotí za metanol.

Já si myslím, že ani oni zločinci neměli úmysl zabíjet, ale pouze vydělat. Přesto jsou právem souzeni za nechtěný následek. V čem vidíte ten zásadní rozdíl?

P. Hofman 21.5.2014 20:05

Re: Doživotí za metanol.

Spis jsem nikdy neviděl, tak nemohu posuzovat.

A. Kohut 21.5.2014 19:17

Re: Doživotí za metanol.

Jenže to míchali ti podvodníci v Opavě. Oni jsou teda podvodníci všichni, ale Březina údajně nevěděl, že lije do flašek jed.

J. Tolman 21.5.2014 18:59

Kdo komu zůstane na krku

Autor: P. Spáčil Datum: 21.5.2014 18:38

dopadne to jak Putin od začátku podle mně chtěl, Krym mu zůstane a UA bude mít na krku EU.

Ukrajina se uživí, ale Krym zůstane na krku Rusku (Putinovi) - jak ekonomicky tak politicky, protože jeho krádež mezinárodní společenství neuzná.

P. Spáčil 21.5.2014 19:05

Re: Kdo komu zůstane na krku

já myslím, že Krym mu za to stojí. Ale jestli je UA schopna se uživit (a nezkrachovat, k čemuž má fakt dobře našlápnuto)bez obrovských dotací EU, o tom silně pochybuji.

J. Jílek 21.5.2014 19:15

Re: Kdo komu zůstane na krku

ona na dotace nemá nárok....leda na půjčky a ty má převážně od MMF

P. Spáčil 21.5.2014 19:20

Re: Kdo komu zůstane na krku

dotace nebo půjčka, vyjde to na stejně. Nebude mít z čeho splácet. Takže to bude ve finále dotace.

J. Jílek 21.5.2014 19:37

Re: Kdo komu zůstane na krku

nevyjde to na stejno....jen žvaníte. Ta půjčka MMF měla podmínku: liberalizovat cenu plynu, aby Ukrajina měla z čeho platit plyn a splácet

J. Tolman 21.5.2014 18:52

Medvěděv si myslí, že sankce proti Rusku skončí s Obamou

Copak on neví, kdo jsou republikáni? Pokud vyhrajou volby, tak se nezakecaj.

D. Švik 21.5.2014 18:44

Švýcaři poslali odboráře do řiti

i s jejich minimální mzdou.

V. Hajková 21.5.2014 18:50

Re: Švýcaři poslali odboráře do řiti

To  by  se  u  nás   nikdy  stát  nemohlo  :-))))))))))))))))))))))))))))))))

D. Švik 21.5.2014 18:51

Re: Švýcaři poslali odboráře do řiti

To by se nemohlo stát nikde, nejsme žádná výjimka.

I. Gellner 21.5.2014 18:54

Re: Švýcaři poslali odboráře do řiti

V Německu Mindestlohn není. Alesposň nebyl za mýho účinkování, a mám dojem, že se na tom nic nezměnilo.

Ale v USA prý je....Yes, we can..!! -))

D. Švik 21.5.2014 19:02

Re: Švýcaři poslali odboráře do řiti

Ale i Frýckové by si v referendu minimalní mzdu odhlasovali, kdyby na něj přišlo. Švýcaři jsou prostě bombarďáci.

A. Kohut 21.5.2014 19:15

Re: Švýcaři poslali odboráře do řiti

Ona je to dvojsečná zbraň. Odbory jsou dobré tam, kde si zaměstnavatel dělá z lidí otroky. Zásadně nemají co dělat ve veřejné, či státní správě. Tam platí tabulky, nebo služební zákon.

V. Hajková 21.5.2014 19:18

Re: Švýcaři poslali odboráře do řiti

Aha-   už  to  vidím,  jak u  nás  by  lidé  odmítli  více  peněz  -  a  byli  tak  uvědomělí,  že   stát  na to  nemá  :-)))))))))

J. Tolman 21.5.2014 18:34

Doněčtí separatisté chystají ústupovou cestu do Ruska

Separatisté v Doněcké oblasti se štěpí. Do vedení Doněcké lidové republiky se ve středu tvrdě pustil starosta Slavjansku Vjačeslav Ponomarjov, podle něhož třetina ministrů samozvané Doněcké lidové republiky už podala demisi. Pohrozil, že jeho armáda brzy přijde nastolit do Doněcku pořádek. Slavjanští separatisté si přitom začali zajišťovat ústupovou cestu do Ruska.

P. Spáčil 21.5.2014 18:38

Re: Doněčtí separatisté chystají ústupovou cestu do Ruska

dopadne to jak Putin od začátku podle mně chtěl, Krym mu zůstane a UA bude mít na krku EU.

I. Gellner 21.5.2014 18:39

Re: Doněčtí separatisté chystají ústupovou cestu do Ruska

Přesně.