3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 15.9.2011 12:47

Re: Umělecké školy zdraží školné

To bych tak ráda věděla, kde to provozujete, u nás, jakmile vyjde slunce, začnou řvát sekačky.

J. Anděl 15.9.2011 12:55

Re: Umělecké školy zdraží školné

Taky jsem před pár týdny nostalgicky vzpomínal na šumivé zvonění kos...vzummm, vzummm... Kolem naší zahrady v tu chvíli vrčely tři (slovy tři) sekačky. Děda ještě pro sousedy kosy naklepával. Nesmírně jsem si cenil, že jsem už jako celkem malý uměl s kosou (víceméně) zacházet. Ačkoliv obilí jsem nikdy nedal, jen travičku, pampelišky, jetel či kopřivy. Dneska - no asi se ještě pořád kosy prodávají, ale dlouho jsem nikoho s kosou neviděl.

Teda, u jedné jsem tomu rád :).

M. Ilsner 15.9.2011 12:58

Re: Umělecké školy zdraží školné

No, oni ti rorýsi také vlastně řvou, takový radostný křik je to. A představte si, že jsou i v Praze, dokonce i v centru! Také racky mám rád, jsou u mostů a je krmím rohlíkama. Kosi jsou hodně v Dejvicích a Bubenči, na Letné a ve Stromovce.

J. Kombercová 15.9.2011 13:04

Re: Umělecké školy zdraží školné

Nebydlím daleko od Prahy... před asi pěti lety se tu objevilo slušné hejno vrabců, po mnoha letech nepřítomnosti, dva roky tady dělali neplechu a už jsou zase fuč. Tak nevím, našli si jinou lokalitu nebo co s nimi je, nikdo mi to neřekne...

J. Anděl 15.9.2011 12:49

Re: Umělecké školy zdraží školné

My teď už asi dva měsíce pořád zpíváme "Ježíšku, panáčku, já tě budu kolébati". Děti... ;-)

Je jisté, že až to na vánoce zaslechnu, vrátí mě to do letní atmosféry.

Dřív jsem zpíval víc. Pak jsem začal trochu sledovat, jak zpívají lidé, kteří to opravdu umějí a mají i školený hlas a znají příslušné techniky, a celkem jsem se začal stydět. Studu mě zbavilo zase až rodičovství.

P. Hofman 15.9.2011 13:34

Re: Umělecké školy zdraží školné

A já pořád nadávám na obchodníky, kteří hrají koledy už od října. Do takových obchodů rovnou nelezu, nebo se snažím ten hrůzný zvuk přebít nějakou polohlasně notovanou sprostonárodní písničkou.

Ovšem do dnes jsem si myslel, že to mají na svědomí ti po mé peněžence lačnící obchodníci. A ejhle, dozvídám se, že je to vlastně pozdě, neb Andělé vyřvávají "rolničky" už od září. No to mně kopni.

P. Vandas 15.9.2011 10:59

Tak rostou, i nerostou.

 Přinesl jsem půl košíčku, asi tak 1kg. Většinou špičníky, 6 hezkých křemenáčů a o něco více  křemenáčů na konci záruční lhůty. Hříbek bílý jen jeden a asi 5 hříbků hnědých smrkových. K tomu pár klouzků a je to vše. Smaženice bude dobrá, zejména ty křemenáče osikové vzbuzují chutě. Jinak je to na Brdech dost bída, žádná násada hříbků se zatím nekoná. Na ty ,odhadem čtyři kilometry, to byl slabý výsledek.

J. Anděl 15.9.2011 12:41

Re: Tak rostou, i nerostou.

Ale dobré. Když jsme byli naposledy, nerostlo opravdu nic. Asi po půlhodině jsme našli holubinku nazelenalou. Tak jsem říkal, že snad najdeme alespoň pět hub. Po asi dvou hodinách jich přesně pět (jedlých a v, jak hezky píšete, záruční době) bylo.

To, co popisujete, je ve srovnání s tím úplná žeň :).

J. Kanioková 15.9.2011 10:26

Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Důvodem je nesouhlas s oficiálním postojem APS ke globálnímu oteplování.

Jeho rezignační dopis stojí za to:   Neobnovil jsem své členství, protože nemohu strpět následující prohlášení (učiněné APS - pozn. překl.):

"Emise skleníkových plynů z lidské činnosti mění atmosféru takovým způsobem, že to ovlivňuje klima Země. Jsou produkovány spalováním fosilních paliv a řadou průmyslovách a zemědělských procesů.Důkazy jsou nevyvratitelné. Probíhá Globální oteplování. Pokud nebudou podniknuty kroky ke zmírnění, dojde pravděpodobně k závažnému narušení fyzikálních, ekologických, a společenských, zdravotních a bezpečnostních systémů Země. Musíme omezit emise skleníkových plynů okamžitě."...

Je docela OK, když v APS diskutujeme o tom, zdali se hmotnost protonu mění v čase, nebo o tom jak se chovají paralelní vesmíry, ale důkazy o globálním oteplování jsou NEVYVRATITELNÉ ? Tvrdí se (a jak se dá měřit teplota celé Země za celý rok ?), že teplota se změnila za zhruba 150 let z 288,0°K na 288,8°K, což (pokud je to pravda) pro mě znamená, že teplota je úžasně stabilní a jak lidské zdraví, tak štěstí se zcela určitě zlepšily v tomto "oteplovacím" období."..

Klobouk dolů..  Další velmi výrazný hlas v táboře, ke kterému patří i náš prezident. Je něco úplně zásadně špatně s dnešními (některými) vědci.

S. Lazárek 15.9.2011 10:35

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Paní Kanioková, pan president možná patří do nějakého názorového tábora, ale stejně tak, jako my ostatní laici musí trpně čekat, až to za ně "vybádá" někdo jiný. Po odborné stránce nemá nic, čím by do čistě odborné debaty přispěl. Může samozřejmě jako ekonom hovořit o dopadech toho či onoho přístupu, ale o vlastním GO toho opravdu neví o moc víc, než Vy nebo já.

Pokud se na nějakém vědeckém problému vědecká obec shodne stoprocentně, je to podezřelé, pokud to zrovna není třeba Archimédův zákon nebo Pythagorova věta, i když ta taky vlastně neplatí všude a vždy.....:-))

Neberte to jako nějaký můj útok na presidenta, ale jen obecný názor na to, kdo ze své pozice má nebo nemá nějaký přímý přínos k pozorování nějakého děje nebo k potvrzování či vyvracení různých teorií. On to není a ve svém přístupu k datům je na   tom stejně, jako jiný "vědec" Al Gore, akorát s opačným znaménkem.

P. Boublíková 15.9.2011 10:39

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Máte pravdu s tou podezřelostí 100 % shody, ale rovněž je velmi neobvyklé, aby se na základě zcela nepotrvzených teorií, na nichž nepanuje žádná shoda, konalo cosi praktického s ohromným dopadem na ekonomiku, jako jsou ony povolenky.

S. Lazárek 15.9.2011 10:55

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Ano, uhodila jste hřebíček na hlavičku. Nějaké povolenky jsou jen finta fň, s kterou se vesele kšeftuje, ale jejich existence neřeší žádný problém )pokud tedy připustíme, že nějaký existuje) a pokud bude Klaus napadat tohle, jsem naprosto na jeho straně neboť on jako ekonom ví, o co jde.

Pokud ovšem on nebo ty jeho hradní roničky zcela vážně a na "vědecké bázi" komentují nějaké grafy sluneční aktivity,  komplexní změny klimatu v řádech statisíců let, podíl CO2 atd, přijde mi to v mých očích směšné, protože jeden je profesor ekonomie, druhý rocker a co je Hájek, to mi není jasné vůbec, takže pokud si někdo z nich dovolí říci , že něco JE nebo NENÍ, já osobně jim nevěřím. Tohle není jejich parketa. Na druhou stranu je lepší, že zatím nechávají v klidu třeba medicínu, protože i tam jsou na některé otázky různé názory, vědci se přou a znamená to, že jeden tábor nemá pravdu a když si vyberete ten správný, pak máte vyhráno....:-)

P. Boublíková 15.9.2011 11:11

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Myslím, že konkrétní argumenty pro a proti oteplování, případně vliv CO2 na změny klimatu, Klaus neřeší...

S. Lazárek 15.9.2011 11:49

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Ani nemůže.

V. Hajková 15.9.2011 11:14

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Pane  Lazárek  -  skromný  dotaz?  Četl jste  od  p.  prezidenta   ""Modrá  planeta  v  ohrožení"??

S. Lazárek 15.9.2011 11:48

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Nečetl a číst nebudu paní Hajková. Pokud bych byl ekonom (a to nejsem), zajímaly by mě určitě jeho ekonomické statě, ale je mi osobně jedno, co si myslí o klimatologii, jaderné fyzice nebo třeba o cévní chirurgii. Prostě ho v té oblasti nepavažuji za odborníka, jen neobjektivně a selektivně fitruje cizí názory a výzkumy a to mi přijde nefér. 

Tím neříkám, že některé jeho názory nejsou zajímavé, ale v této problamatice téměř vůbec nejsou z jeho hlavy, pak je tedy lépe jít za kovářem, než za kovaříčkem.

M. Ilsner 15.9.2011 11:56

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

:-)

J. Václavíková 15.9.2011 12:35

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Pane Lazárku, naprosto přesné!

J. Hejna 15.9.2011 13:02

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Jste opravdu k politování.

Polemizovat s vámi by bylo ztrátou času.

S. Lazárek 15.9.2011 13:27

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Nijak nepolemizujete, takže tu se mnou žádný čas neztrácíte (i když na flusaneček jste si ho nakonec přeci našel).....:-))

Ještě jste zapoměl napsat, jak mnou pohrdáte.

P. Boublíková 15.9.2011 10:37

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Hlavní věc je, že - i pokud se otepluje - nikdo neprokázal vliv skleníkových plynů a už vůbec ne skleníkových plynů produkovaných lidskou činností.

Jak jsem psala onehdy, docela mě vytočilo, že ve škole se dcera učila o vlivu CO2 na oteplení klimatu jako o hotové věci, o které se nediskutuje. Ale ještě týž den jsem našla odkaz, že od letošního školního roku probíhá výuka zase jinak, klimaskepticky. Vtipní novináři to nazvali "dle Klause" (přitom je to projekt, na kterém pracovalo několik univerzit).

Každou chvíli budou cpát dětem do hlav jakési teorie, ale aby je ve škole vedli k ekologickému chování "každý sám u sebe", to ne. O tom jsem taky psala - na devítiletce měli do některých předmětů třeba 4 sešity, z nichž 3 popsali jen na pár prvních stranách, zbytek sešitu se má vyhodit. A to ještě ne do kontejneru, který máme před domem, nýbrž vozit starý papír do školy - a protože je ho hodně, tak autem. Taky úžasně ekologická činnost.

S. Lazárek 15.9.2011 10:46

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

Váš třetí odstavec je velmi zajímavý a bohužel i pravdivý postřeh, k tomu druhému mám jednu poznámku. Pokud byste připustila to, že by se ve školách učala ke každé teorii vždy ta k"alternativní", pak by vypadalo třeba tak, že obec homeopatická by si vymínila vyučovat svojí představu o účinku superzředěných roztoků na lidské tělo, kreacionisté by trvali na tom, aby se v hodinách biologie vyváženě oponovalo Darwinovi atd......

Ve školách se učí tak, ja pokračuje poznání a je pravda, že někdy dojde k tomu, že za pár desítek let vzbudí probíraná látka a s vážnou tváří předkládané teorie jen úsměv. je to nespravedlivé, ale je to tak.

J. Anděl 15.9.2011 14:52

Re: Předvčerem rezignoval z americké APS (americká společnost pro fyziku) držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1973, Ivar Giaever.

No navíc nevím, jak dnes (za pár let se to dozvím), ale za mě se spousta teorií předkládala jako fakt. Třeba že člověk si vymyslel pána Boha, protože se bál blesku.

Jak tohle ti vědci změřili a experimentálně prokázali, to by mě zajímalo.

I bez sarkasmu - možná se tvůrci učebních textů či osnov pro děti domnívají, že dítě není schopné akceptovat teorii jako teorii. Tedy pochopit, že to je model, který do jisté míry funguje, ale jestli to tak je úplně přesně, toť otázka. Říká se tomu lžidětem.

Mám pocit, že to není dobrý přístup a že lžidětem jsou příčinou velké tuposti dospělých. Co se mě týče, pokud by se to vešlo do rozvrhu (z praktického hlediska), já bych neviděl nic špatného se třeba i jen okrajově zmiňovat i o homeopatikách, kreacionismu atd. A rozpoutat na dané téma ve třídě debatu. 

Na závěr: viděl jsem - dle mého, ekologií a biozemědělstvím hodně nakaženého názoru - opravdu STRAŠNÝ animovaný seriál o ekologii. Bylo to od těch tvůrců, co namalovali jednak seriál o lidském těle a jednak o historii, myslím, že francouzský. Já jsem asi stejně, jako náš pan prezident, na některou formu propagandy hrozně, až přehnaně háklivej... a tak :)

F. Šimek 15.9.2011 10:15

Tesaříku.....

včera jsme ti nestačil vysvětlit, co  to bylo Z1. Byla to TV stanice, kde Knižák moderoval.....měl tam profesora.....o tom sem psal. Díval jsem se na volejbal...je to můj oblíbenej sport. Pak sleduju ještě box, nohejbal a fotbal- V.Plzeň. Naši hráli dobře, ale Poláci byli lepší.....nic vezlým!

J. Dlohoš 15.9.2011 10:15

Skutečný naprostý nekonečný nesmysl ...

... blížící se nesmyslům, které jsme zažívali v komunistické éře, je Klaus na hradě :-/

J. Franke 15.9.2011 10:18

Re: Skutečný naprostý nekonečný nesmysl ...

A kohopak byste si tam přál Vy, smím-li se optat? Jen prosím o konkrétní jméno a ne řeči o tom, že kohokoliv kromě Klause. Děkuji

P. Hofman 15.9.2011 10:23

Re: Skutečný naprostý nekonečný nesmysl ...

Ovšem ta vaše odpověď je správná, lepší není.

F. Šimek 15.9.2011 10:33

Re: Skutečný naprostý nekonečný nesmysl ...

věřím, že to nemůžete myslet vážně! Co takhle Janyška.....

S. Lazárek 15.9.2011 10:37

Re: Skutečný naprostý nekonečný nesmysl ...

To ne!!! To bych skončil v uranových dolech!!!.....:-)))