17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Kde je hranice

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na svém webu hodnotil evropský postoj k našemu tuzemskému rumu a přirovnal ho k protektorátním poměrům. Říše se rozhodne, že se u nás nebude pít tuzemák, napsal doslova.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Franke 30.9.2017 18:23

Re: Kde je hranice

Končím s diskusí o blbém vtipu, nikam to nepovede a je to ztráta času. Každý máme svůj úhel pohledu a zdá se, že ani jeden neuhne...

Nic ve zlém, ale toto je marginalita.

M. Mařák 30.9.2017 18:27

Re: Kde je hranice

Oproti Vám jsem přesvědčen o tom, že se nejedná o žádnou maličkost. Jisté hranice soudnosti by se podle mne měly v rámci sociálního smíru zachovávat.

J. Jurax 30.9.2017 18:25

Re: Kde je hranice

Smím si, prosím pěkně, ukazovat v knížce židovských anekdot, když teda byl holocaust?

Třeba tenhle: Dlouhá, složitá právní pře. Silbaum je celý nervózní. Konečně přijde telegram od právníka: "Spravedlivá věc zvítězila!". Silbaum obratem telegrafuje: "Okamžitě se odvolejte!".

I. Břízová 30.9.2017 17:53

Re: Kde je hranice

Já to beru tak, že u nás nikdo opravdu malé děti(žádné)nepeče místo kapra.Pravda, není to vtip k popukání...

F. Šimek 30.9.2017 18:01

Re: Kde je hranice

čau Martine. Cikáni srandě nerozumí-vím to ! Dělal sem s nima 20 let. Umí jen lhát-krást a prcat-to perfektně! Cikáni kapra nežerou, jen vaří slepice. Vodu vylejou a kosti jen ohryzají. Když k nám do vsi přijeli ve vozech, tak babička zavírala slepice-ráno se nedopočítala, ale v jejich táboře bylo veselo a měli mastný huby....!!!

M. Mařák 30.9.2017 18:16

Re: Kde je hranice

Ahoj Franto, v hospodě s kámoši si můžeme dovolit cokoliv. No, ale na veřejném webu, jenž je navíc docela silně nacionalisticky naladěn, by asi nějaká soudnost měla fungovat...

J. Jurax 30.9.2017 18:16

Re: Kde je hranice

No, nemáte smysl pro černý humor ... snesl byste to lépe, kdyby místo o cikáňata šlo o děti většinového etnika?

M. Mařák 30.9.2017 18:23

Re: Kde je hranice

Mám smysl pro černý humor, myslím si, že to tady často dokazuji. Mám ovšem nastavené jisté hranice, Vy je máte asi jiné.

V. Klepetko 30.9.2017 18:33

Re: Kde je hranice. Dnes se slaví Jom kipur...

Martine ahoj, díky za podporu.

Jak správně říkáš, chucpe je právě mimořádně nešťastná kombinace "chtipu" a úvodníku.

Černý humor, sprosté slovo, nekorektní hláška - to vše má právo na život, ale jen v příhodných situacích. A zde bych chtěl připomenout, že Židé včera a dnes slaví svůj nejsvětější svátek - Jom kipur. A to je další pro Astona naprosto smrtící kontext.

Nevím, jestli vůbec chápe, JAKÉ gratulace od něho zazněly :-(((((. Jsem v hlubokých lesích, budu na prijmu až pozdě večer!

M. Mařák 30.9.2017 18:40

Re: Kde je hranice. Dnes se slaví Jom kipur...

Ahoj Vláďo, chtěl jsem jít na hory, ale zůstal jsem doma, počasí není příznivé. Myslím si, že Aston o tom nevěděl, možná ani pan Wagner, jedná se asi jen o nešťastnou souhru náhod, která je však vzhledem k orientaci NP bohužel zákonitá, řekl bych.

J. Dvorská 30.9.2017 15:37

Ovčáček

Ten bolševický kecal si bude brzy hledat nové zaměstnání. Jeho šéf, nynější prezident Zeman, již v lednu K.O. !

D. Green 30.9.2017 16:05

Re: Ovčáček

Hop, kašpárku, hop. :))))

J. Matuška 30.9.2017 14:48

S referendy do hajzlu...

Šéf španělské diplomacie Dastis v rozhovoru s agenturou AP řekl, že snahy katalánské vlády jsou výsměchem demokracii a jdou proti cílům a myšlenkám, které sleduje Evropská unie. Referenda podle něj bývají ve skutečnosti "oblíbeným nástrojem diktátorů". http://jdem.cz/aaqr0

J. Matuška 30.9.2017 14:51

Re: S referendy do hajzlu...

"Lidové veto jako pojistka umožňující odmítnout nechtěné zákony většinou voličů."

J. Matuška 30.9.2017 14:59

Re: S referendy do hajzlu...

Je nakonec možné, že referendum v Katalánsku proběhne ve zmrzačené podobě - a tedy nebude mít objektivně žádnou relevanci. Katalánský premiér se spokojil se "slovy"...

Je dobré si připomenout, jakou roli sehráli v celém procesu rozdělení Československa Klaus a Mečiar...

J. Anděl 30.9.2017 16:51

Re: S referendy do hajzlu...

Osobně nevím, jak by mohla referenda jakkoliv podstatně změnit domácí a potažmo světovou politiku. Vždyť se nijak zásadně neliší od voleb. Jen by mohla být častěji a o konkrétních otázkách. Přesto však referendum prosadí "většina" nějakých třiceti procent obyvatel, kteří se podepíšou pod určitou omezenou formulaci, která doslova a do písmene bude vyhovovat jen málokomu a lidé budou opět volit "ze dvou zel" to, které považují za menší. Na formulaci těch otázek budou mít omezený až minimální vliv. Nad tématy, pro která se budou referenda vyhlašovat, budou mít omezenou kontrolu. I tohle všechno budou řídit ti samí lidé (typově i osobně), co řídí stranické politiky. Pořád půjde o manipulace, mediální lži, pololži, protilži a protipolopravdy.

Takže - jako nejsem proti referendům, ale neslibuji si od nich žádný úsvit lidstva ani zářné zítřky.

J. Jurax 30.9.2017 18:32

Re: S referendy do hajzlu...

Referenda podle něj bývají ve skutečnosti "oblíbeným nástrojem diktátorů".

Jojo, kupříkladu ve Švejcarech je diktatura vskutku tuhá ... politikové nejen ve Španělích si opravdu začasté do hub nevidí ...

A řekl bych, že jde-li něco proti cílům a myšlenkám, které sleduje Evropská unie přinejmenším poslední dobou (Junckerův projev, Macronovy horečnaté vize), bude to něco jedině dobré.

J. Matuška 30.9.2017 19:53

Re: S referendy do hajzlu...

Gr8!

J. Anděl 30.9.2017 14:29

Když tu dnes byla ta podobenství s říší

Co mají paradoxně společného neziskové organizace, nové politické strany alá Babiš a levicoví i "pravicoví" extrémisté? A islamisté, když už jsme u toho?

Jsou přesvědčeni, že tady a teď je špatně. Lidé jsou špatní (sobečtí, válkychtiví, konzumní, bez disciplíny a/nebo soucitu, korupční, lživí atp.).

Lidé, kteří jsou "špatní", si zaslouží trest a pokání.

Tito všichni jsou skutečnou hrozbou západní, židovsko-křesťanské, civilizace. Jestli to teda chcete vědět.

H. Balzám 30.9.2017 15:17

Re: Když tu dnes byla ta podobenství s říší

Čoveče, vy to umíte tak pěkně vyhmátnout, vy byste měl dělat proktologa! :-)

J. Anděl 30.9.2017 16:12

Re: Když tu dnes byla ta podobenství s říší

Hm, to by byla výzva.

Pro mě i pro pacienty :-)

D. Green 30.9.2017 16:23

Re: Když tu dnes byla ta podobenství s říší

:))))

J. Anděl 30.9.2017 16:55

Re: Když tu dnes byla ta podobenství s říší

A co vy, pane Greene? Vy si myslíte, že jsme dobří a zvládáme to dobře, nebo si myslíte, že jsme špatní a je potřeba nás polepšit?

D. Green 30.9.2017 18:16

Re: Když tu dnes byla ta podobenství s říší

Reagoval jsem na pana H.Balzáma. Vaše hlubokomyslné úvahy mne zas tak neberou. Na takové úvahy doporučuji Jana van Helsinga, taky pěkné hamotiny. Západní, židovsko-křesťanské civilizace, také neřeším, moc "mladé".

J. Anděl 30.9.2017 18:36

Re: Když tu dnes byla ta podobenství s říší

Aha. To je zajímavé, že jste si to spojil s úvahami o tajných spolcích, zednářských lóžích a podobně.

Západní židovsko-křesťanskou civilizaci nejvíc slovně řeší novodobí islámobijci, od nich jsem si ten termín vypůjčil. Moc mladá mi nepřipadá. Aktuální, to spíš.

Vy se zajímáte spíš o ty dávno mrtvé?

J. Anděl 30.9.2017 18:50

Re: Když tu dnes byla ta podobenství s říší

...vlastně sorry, mou poslední otázku pomiňte, ono by to stejně nikam nevedlo. Hezký večer.

D. Green 30.9.2017 19:06

Re: Když tu dnes byla ta podobenství s říší

Omylem jste mě oslovil, odpověděl jsem. Že jste neporozuměl textu, omlouvám se.

D. Green 30.9.2017 19:11

Re: Když tu dnes byla ta podobenství s říší

Omylem jste mě oslovil, odpověděl jsem. Vaše další úvahy jsou zbytné.

R. Tesařík 30.9.2017 17:11

Re: Když tu dnes byla ta podobenství s říší

Bravurní..:-)))

O. Uživatel 30.9.2017 13:44

Uživatel požádal o vymazání