27.9.2023 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

Kam mizí Babiš?

Není to jenom o tom, že v žemříčku favoritů boje o prezidentské křeslo klesl Andrej Babiš na druhé místo a vede nyní Petr Pavel, kdežto Danuše Nerudová zůstává třetí. Zdá se totiž, že selhává v roli politika, přestává být čitelný a dokonce viditelný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hančl 19.10.2022 8:03

Máte pravdu a do stran nalezou vždy neschopní a zároveň všeho schopní šmejdi.

P. Čech 19.10.2022 8:02

To mu ovšem znemožnil předseda Ústavního soudu , socan Rychetský a jeho zásah do volebního systému před volbami. Co na tom, že na to nakonec doplatila jeho ČSSD? Prostě Babiš musí z politiky zmizet, aby mohla nadále v tomto státě vzkvétat zlodějna, podvody a korupce.

M. Šejna 19.10.2022 8:01

A ještě k tomu Fialovu plynu z USA přes holandský terminal:

Sikela tehdy v TV hrdě prohlásil, že jsme ho koupili od Američanů za 183 USD/MWh (zhruba 4500 Kč)

B. Hančl 19.10.2022 8:00

Jo a na komouše, slizouna Fischera jsem zapomněl. To je hnus, velebnosti.

P. Čech 19.10.2022 7:59

Máte naprostou pravdu. Naši novináři jsou hnojem a póvlem společnosti. Tuto pravdu jsem si nevymyslel, tu pronesl někdo velmi vysoce postavený. A měl také pravdu. V podstatě jde o to, že vezmete-li si jakýkoliv, náhodně vybraný problém, který sužuje tento stát a jdete zpět při hledání skutečné příčiny jeho vzniku, v ž d y nakonec narazíte na novináře, kteří tento problém vyvolali, nebo dokonce vyrobili.Je to ovšem také jen důsledek celkového politického systému, založeného na volné soutěži politických stran a jinak nepředstavitelné imunitě zástupců politických stran v poslanecké sněmovně a senátu. Na opravdu volné soutěži bez jakýchkoliv předem stanovených pravidel. Na chaosu a zmatku, který taková volná soutěž vyvolává a činí státy nefunkčními.

I. Pávek 19.10.2022 7:58

R^ Tak, snaží se ho odklidit do funkce prezidenta a tam ho dobít. Jeho místo, kde by byl prospěšný je premiér.

B. Hančl 19.10.2022 7:58

A co ta komunistická zelená guma v čele?

J. Fridrich 19.10.2022 7:58

Putin mapadl Ukrajinu, a Putin vyhrožoval použitím jaderných zbraní jako PRVNÍ a OPAKOVANĚ. Biden jen na něho reagoval. Putin je vývojem jeho agrese zahnaný do kouta, a tedy jeho použití A-bomby je podstatně větší.

M. Šejna 19.10.2022 7:58

V USA stojí 1 MWh plynu 22 USD. V Evropě se 1 MWh prodává aktuálně za 160 USD. Tedy skoro 8 krát dráž.

Je úplně jedno, odkud se ten plyn do EU dodává. Pokud se obchoduje přes burzu, je to těch 160 USD.

Pokud mají některé země dlouhodobé kontrakty za pevné ceny s Gaspromem, může být cena zcela jiná.

M. Šejna 19.10.2022 7:53

Takže by měli zmizet i gen.Pavel a senátor Fischer.

Nebo snad některé bývalé komouše byste toleroval?

M. Šejna 19.10.2022 7:51

Do prezidentské funkce Babise hrnou nejen novináři, ale i členové ANO. A tady bych s vámi souhlasil, že jsou hloupí .

Babiš je díky svým podnikatelským aktivitám vhodný do exekutivy a nikoli do zákonodárných funkcí . Takže on si spíš počká na to, aby zas mohl být premiérem.

P. Čech 19.10.2022 7:51

Oni totiž příznivci ODS a TOP 09 , ba ani KDUČSL, Pirátů a STAN nic jiného neumí. Bez Babiše by neměli o čem mluvit.

O. Kožušník 19.10.2022 7:49

Aston se nám vyjadřuje ke fšemu, nejsou mu cizí nedotknutelní, jenom jedno nedotknutelné téma mu jaksi uniká - a to jsou ceny placené za plyn. Velmi by mne zajímalo srovnání cen plynu přímo z Ruska, z Norska, a z Ameriky. Asi bychom byli silně překvapeni. Ve sdělovacích prostředcích se dovíme - sláva, máme LPG z Ameriky, ale co to stojí je tabu-

P. Jirkovský 19.10.2022 7:45

Jo. Jen bych zdůraznil, že se svým lulánkem, tihle vejlupkové mají třídně zdůvodněnou vlastní tendenci krást.

J. Franke 19.10.2022 7:41

Nemusíte furt dávat najevo tu náklonnost k estébáckému agentovi.

Nebo se skutečně domníváte, že jsou v dnešní politice normalizační komouši nezbytní? Jen ať sedí doma a hrají si s lulánkem jako jistý Dudík.

P. Spáčil 19.10.2022 7:37

Jo, cesta MHD se kvůli smradu úkáček často nedá vydržet.

O. Musil 19.10.2022 7:33

"Při otázce na kandidáty do blížících se prezidentských voleb Zeman jen s úsměvem sdělil, že všichni vypadají dobře, a někteří dokonce mají drahé hodinky." Je možné, že by si Zeman rýpnul do svého odborářského favorita?

A. Dudík 19.10.2022 7:33

FRANKE, vy jste kovaný soudruh !!! ;-O;-O;-O;-O

A. Dudík 19.10.2022 7:31

UŽ JE TO ZASE TADY - BABIŠ !!!

Ceterum autem censeo Cartaginem esse delendam.

;-O;-O;-O;-O;-O;-O

F. Navrátil 19.10.2022 7:23

Babiš nikdy neřekl, že bude kandidovat na prezidentskou funkci. Tak hloupý, aby se hrnul na hrad opravdu není. Do fiktivní role kandidáta ho neustále dosazují pouze hloupí novináři. Je to jejich styl práce. Nejdříve si vymyslí nějaký problém nebo možnou událost a pak o ní dlouze, složitě a zasvěceně žvaní. A protože se neodváží kritizovat neschopnost Pětikolkové vlády, píší o tom, že Babiš by to dělal ještě hůře. Což by bylo velmi obtížné.

P. Čech 19.10.2022 7:19

Ve většinových volbách neví n i k d o dopředu, kdo bude zvolen. Každý však ví, že zvolen nebude ten, kdo nekandiduje. A babiš nekandiduje! Všechno je to jen novinářský humbuk, využívající jen emoce hlupáků, kteří naprosto nechápou systém většinových a přímých, opravdu demokratických voleb.

J. Franke 19.10.2022 7:16

Dobré ráno z mlhavé Svobodné Republiky Králický Sněžník

Kam mizí netuším, ale vím, že zmizet z politiky měl už dávno a stejně jako ostatní bývalí komouši by měl v koutku zpytovat svědomí a ne se vnucovat ostatním na volebních kandidátkách. Ať už konečně táhne i se svými soudruhy do ošklivých končin.

P. Čech 19.10.2022 7:16

Máte pravdu! Za to ovšem nemůže Babiš, ale Petr Fiala, lokaj EUa možná agent CIA. Může za to jednoznačně, podporován ODS, TOP 09, KDUČSL, Piráty a STAN.

F. Kusák 19.10.2022 7:15

Tak opět téma "Babiš". Zbytečné a omílané. Většinu to nezajímá. Ale blázni z obou stran barikády se opět do sebe pustí. A Aston se bude bavit.

P. Čech 19.10.2022 7:12

To jsou zase kecy! Babiš v obytňáku je pro stát a jeho občany mnohem platnější než Fiala v roli předsedy vlády. Bohužel v opozici svou platnost nemůže prokazovat, protože to celkový politický systém, založený na volné soutěži politických stran prostě nedovoluje. Připočteme-li k tomu skutečnost, že u nás nevládne politický subjekt, který vyhrál volby, ale nějaká prachpodivná koalice, jíž spojuje jen a pouze program AntiBabiš, je oheň na střeše. V naší "demokracii" totiž nejen že nevládne politický subjekt, který vyhrál volby, oni v něm nevládnou ani občané, kteří tvoří stát. Volby se totiž stávají zcela zbytečnými, , když nevládne většinová vůle občanů. Volby podle zásad poměrného zastoupení, nejsou ukazatelem vůle občanů státu, ale pouhým prostředkem k tískávání moci politických stran. U nás nejsou voleni zástupci občanů, ale zástupci politických stran a hnutí a podle toho to také vypadá. Celý systém vede jen k naprostému zmatku a chaosu, kdy vládnoucí orgány neprovádějí vůli většiny občanů, ale vůli naprosto menšinových politických stran a hnutí. Takový politický systém, který má ke skutečné demokracii neskutečně daleko, občané ve své naprosté většině nikdy nevezmou za svůj. Nevezmou za svůj proto, že oni v něm hrají druhé housle.

M. Moravcová 19.10.2022 7:11

Babiš je figura výrazná, pro mnohé nepřijatelná, pro mnohé inspurující. Pro mne je to skřet, se vším všudy. Jenže Fiala je frázovitý, užvaněný jájínek. Proč by se měl někdo styluzovat do Orbána, někdo fo Fialy, někdo třeba do Macrona. Stačí, když bude svůj a hlavně sloužit českým občanům ku prodpěchu. I Orbán přijal Ukrajince a postaral se o ně. Jen to dělá jinak. U nás už je ulice ukrajinská. Když jdu z práce, češtinu slyšet není. Jem uřvanou ruštinu či ukrajinštinu. Ano, uřvanou. Bohužel se většina ukrajibskývh hostů chová, jako by jim to tu patřilo. A to není o jednotlivcích, to je o nátuře, vychování a pokoře. Ano, je mi to stejně nepříjemné, jako řev nepřizpůsobivých. Mluvím o vlastních zkušenostech.

R. Tichý 19.10.2022 7:10

Babis v obytnaku pod kamerami TV je lepsi, nez schovany v zakulisi pri vyjednavani dotaci, pripadne vyvazejici ostudu do ciziny. Nejlepe by mu bylo v Bohnicich-ve vypolstrovane cele by mohl stale dokola kricet "to je kampan".

L. Frydryšek 19.10.2022 7:08

Estonsko NENÍ území Ruska a Putin to vnímá, Estonsko je území "třiceti států" a velmi dobře vyzbrojených. Takovou odvahou (nebo hloupostí)zase není obdařen.

Ví, co si může dovolit i s tím má dnes problém, který neměl v časech když Osetie, Abcházie.

L. Frydryšek 19.10.2022 7:03

Kam mizí Babiš?

Mizí z řady kandidátů na prezidentský post a to svévolně, neboť má dobře spočítáno, že by nebyl zvolen a to již od doby, kdy byl v čele uchazečů o post prezidenta.

Umí počítat a spočítal si, že i kdyby z prvního kola postoupil, tak v druhém kole získá tolik hlasů, snad o několik desítek víc jako v kole prvním, zatím co jeho soupeř počet hlasů z kola prvního, plus hlasy od neúspěšných kandidátů a jejich voličů.

Přece jen Babič je osoba více nenáviděná, než Zeman, jenž porazil své soupeře.

J. Fráňa 19.10.2022 6:59

Má to ovšem chybičku, když Rusko napochoduje třeba do Estonska a Putin prohlásí, že je to území Ruska, co se stane? Také bude platit, že nesmíme pomoci Estonsku, protože je to teď území Ruska, neboť to jeden zloprcek řekl? To snad ne. Zloprcek takhle může označit půl Evropy za své území.;-D