24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

Kábul před zhroucením

Export demokracie do Afghánistánu se nevydařil, dvacet let válčení, tři a půl tisíce mrtvých Američanů a jejich spojenců plus bilion dolarů nevedlo k pozitivnímu výsledku. Třistatisícová vládní armáda prchá před šedesáti tisíci Tálibánci. To vše je jasné. Nejasné je, co bude s Afghánci, kteří nám pomáhali během našeho spojeneckého angažmá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ganaur 15.8.2021 22:59

Tak trochu jinak.Vývoj nelze urychlit.Muslimská společnost je někde, kde křesťanský svět byl kolem roku 1600.Čekají je desetiletí(možná staletí) válek a krvavého utrpení.Ale není to naše věc, pokud nezasahují k nám (což je vyloučené vzhledem k islámu, neboť islám není náboženství, ale dobyvačná ideologie, která se jen jako náboženství tváří, od samého začátku!).Takže pseudohumanita stranou.A brát jen lidi, kteří odpadnou od islámu!!!:-/

P. Vandas 15.8.2021 23:03

V tom s vámi naprosto souhlasím. :-):-):-)

P. Milan 15.8.2021 23:06

V zásadě souhlas, ale ...

Dnešní svět už je natolik propojený, že izolovat nějaké části (ač fujtajblové), prakticky nelze. A navíc, pokud se někde nebude angažovat Západ, neznamená to, že dotyčná oblast zůstane bez vlivu. Rusko, Čína, Irán, Turecko, Saúdi, ... , se jen třesou na uvolnění prostoru.

Koho pustit do západních států a koho ne, to je ovšem problém. Budeme bohužel kádrovat pár afghánských tlumočníků a přes Turecko a Středozemní moře nám za nadšeného potlesku EU a různých Rachejtlí příchází kdekdo a masově.

J. Ganaur 15.8.2021 23:09

Špatně jsem se vyjádřil.Není to naše věc z hlediska (pseudo)humanitní morálky!

J. Ganaur 15.8.2021 23:11

A pokuď chce někdo k nám, tak žádný islám a asimilace (přijetí našich zákonů) a žádné mešity.Jde to!:-)

P. Milan 15.8.2021 23:46

Asimilace jo. S tím náboženstvím je to problematičtější. Moc zákazů znamená přílišnou moc zakazovatelů a té se dost obávám.

Leda snad důsledný dohled na na různé výstřelky, to by zároveň s únosným množstvím přišedších mohlo fungovat.

J. Ganaur 15.8.2021 23:48

Prostě podmínka přijetí!

R. Toman 15.8.2021 23:43

Souhlas, evoluce.

J. Ganaur 15.8.2021 23:48

Tak!:-)

M. Grundmann 16.8.2021 0:02

Nevidím, čím je dnešní situace islámu podobná křesťanství v roce 1600. Spíš bych řekl, že je situace v islámském světě důsledkem úpadku sociálních věd v západních zemích. Příklad Afganistanu ukazuje, že není možné vybudovat novou společnost na základě nejnovějších hodnot a zásad progresivistické ideologie. Naši nepřátelé ani nemusí dělat žádnou propagandu, stačí povolit sledování západních sdělovacích prostředků k tomu, aby byly jakékoliv myšlenky přicházející ze Západu zcela diskreditovány.

Lidé ze Západu si neuvědomují, jak strašné stigma společenské nepřijatelnosti je spojeno s jakoukoliv myšlenkou přicházející ze západních zemí do islámských zemí. Emancipace žen, homosexuálové a transexuálové ve vládách a armádách, klekání před černochy apod. zcela paralyzují jakoukoliv politickou sílu spojenou se Západem v jakékoliv islámské zemi.