19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Jsme pašáci, říká Sobotka

Při prvomájových slavnostech vystoupil Bohuslav Sobotka se samochvalným projevem shrnujícím sto dnů jeho vlády. Přátelé zatleskali, soudní lidé zapřemýšleli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 2.5.2014 18:41

Re: Jako u nás v 68.

Janukovyč byl neschopný, leč legitimně zvolený v nikým nezpochybněných volbách. Současná ukrajinská vláda, krom toho, že je neschopná, navíc není ani legitimní, protože se k moci dostala násilným pučem. Nelze se tedy divit, že ti obyvatelé, proti jejichž zájmům byl ten puč namířen, se této vládě odmítají podrobit.

J. Tolman 2.5.2014 18:29

Re: Jako u nás v 68.

Pane Čepku, níže jsem zaregistorval vaši lítost nad tím, že se ten pašák Nečas nakonec tak "zvrtnul". To jste myslel vážně?

O. Uživatel 2.5.2014 18:38

Uživatel požádal o vymazání
A. Kohut 2.5.2014 18:39

Re: Jako u nás v 68.

Také mne to zarazilo. Ale přešel jsem to, protože jsem možná něco nepochopil. Než ze sebe dělat blba, je lépe mlčet :o)

O. Uživatel 2.5.2014 18:46

Uživatel požádal o vymazání
A. Kohut 2.5.2014 18:58

Re: Jako u nás v 68.

Tak jsem to nemyslel. Prostě jsem tě nepochopil. Já jsem byl proti Nečasovi od jeho projevu v PS, kde se ptal na politický deal ostatních stran. To jsem ještě nevěděl, co má za drápama jeho konkubína, pardon, dnešní manželka. Nikdo mě nepřesvědčí, že o tom nevěděl.

Asi mám na svět moc černobílý pohled. Ale morálka vysokého politika má byt pro občany vzorová.

O. Uživatel 2.5.2014 19:04

Uživatel požádal o vymazání
A. Kohut 2.5.2014 19:10

Re: Jako u nás v 68.

Do Tebe určitě ne. Prostě mám na ODS jiný pohled než její člen. Je to obrovská výhoda nadstranickosti. Podporuji Piráty. Posledně mě naštval jejich lídr Bartoš. Ale co jsem mohl čekat, když jsou to levičáci. Řeknu Ti, že kdyby nebyl v TOPce Kalousek, tak se nemám v čem rozmýšlet.

M. Varadinková 2.5.2014 18:52

Re: Jako u nás v 68.

Tak proč se tím neřídíš, nemlčíš a ze sebe permanentně děláš blba? Nejspíš to bude tím, že jím skutečně jsi.

M. Varadinková 2.5.2014 18:35

Re: Jako u nás v 68.

Nemyslím, že to byl Putin, kdo destabilizoval situaci na Ukrajině. Byli to ti cizí politici, co se střídali na Majdanu jak svatí na orloji a podněcovali ten násilný převrat. Ti, kteří tehdy hlasitě křičeli, že proti nespokojenému obyvatelstvu Janukovyč nesmí použít násilí a kteří teď, poté co pomohli dosadit pučistickou vládu, její ještě větší násilí vůči nespokojenému obyvatelstvu mlčky schvalují a volají pokrytecky: může za to Putin.

O. Uživatel 2.5.2014 18:42

Uživatel požádal o vymazání
M. Varadinková 2.5.2014 19:19

Re: Jako u nás v 68.

Putin je středem Vašeho vesmíru, nikoliv mého.

O hledání nenásilného řešení byla přece ta ženevská dohoda, ne?

Pro Vás je ale přece úplně jedno, co Putin říká nebo neříká, stejně mu to nevěříte. Nebo snad ano?

A. Kohut 2.5.2014 18:35

Re: Jako u nás v 68.

Nevím, proč bych konkrétně v tomto případě měl na vás reagovat jako na Milku. Že z toho bude občanská válka jsem predikoval již při prvních ostrých střetech na Majdanu. Mimochodem Milka tam chtěla tvrdě zasáhnout silou.

Teď, když se zasahuje silou, se to té krávě zase nelíbí. Je to stejná blbka, jako pařát.

V. Vlach 2.5.2014 19:28

Re: Jako u nás v 68.

Tak to je dobrý - někam přiject v tancích a označit obyvatele města za separatisty. A co teroristé? To ještě nejsou?

Kdo se chce odtrhnout od většího celku a obyvatelé jsou ve většině, mají na to nárok.

Tibeťané, Ujguři, Krymané,Katalánci, Korsičané, Baskové, atd atd....Establišment se chová všude stejně, policajty a vojáky na lidi, kteří chtějí něco jiného.

A. Kohut 2.5.2014 19:34

Re: Jako u nás v 68.

Jasněěěěěě

I. Gellner 2.5.2014 17:25

Policejní zásah

proti našim muslimským bratřím je hřích, míní Halík

________________________________________________

Bratřím...?...hajzle...

J. Boleslav 2.5.2014 17:26

Re: Policejní zásah

Halík for president, jak zde kdosi nedávno plédoval. Pokud možno ale někde jinde než u nás.

I. Gellner 2.5.2014 17:28

Re: Policejní zásah

..někde hodně daleko... někde u bratrů muslimů..

P. Hofman 2.5.2014 17:37

Re: Policejní zásah

On má ovšem z hlediska člověka věřícího v boha pravdu. Mýlí se však v tom, neb u atheisty to hřích být nemůže. A on nejspíš neví, jestli ti, co o zásahu rozhodli, v boha věřili či ne.

M. Mařák 2.5.2014 17:44

Jestli to opravdu proběhlo kvůli té knize,

tak je to podle mne dost síla, neboť třeba Bible by musela být zakázána.

O. Uživatel 2.5.2014 18:06

Uživatel požádal o vymazání
S. Netzer 2.5.2014 17:48

Re: Policejní zásah

Z hlediska křesťana.

Pro mně je otázka, kdo ten skutečný hajzl je, snadno zodpověditelná. http://www.spiegel.de/politik/ausland/putin-in-ukraine-krise-rechtspopulisten-in-europa-stuetzen-russland-a-967155.html

J. Jílek 2.5.2014 17:46

Re: Policejní zásah

zvažte, zda se už nedopouštíte se trestného činu

I. Gellner 2.5.2014 18:07

Re: Policejní zásah

:-)

J. Boleslav 2.5.2014 17:07

Janouškovi prý se rozsudek soudu

nelíbí a hodlá se proti němu odvolat. Doufám, že ten xindl tak skutečně učiní a že mu odvolací soud aspoň 5 let ještě přidá.

I. Gellner 2.5.2014 17:09

Re: Janouškovi prý se rozsudek soudu

Janoušek se odvolal jen proto, že to udělala před ním státní zástupkyně, takže tím nemá co ztratit.

J. Boleslav 2.5.2014 17:15

Re: Janouškovi prý se rozsudek soudu

Že by se už odvolal, o tom zatím nevím. Na této kauze je nejzoufalejší doba, po kterou se řeší. Včera pravili, že odvolací soud se nebude konat dřív, než za rok.

I. Gellner 2.5.2014 17:17

Re: Janouškovi prý se rozsudek soudu

..jo, ty soudní termíny taky nechápu.... jeden můj spor skončil tak, že po sedmi letech protistrana zemřela..

O. Uživatel 2.5.2014 17:18

Uživatel požádal o vymazání
I. Gellner 2.5.2014 17:19

Re: Janouškovi prý se rozsudek soudu

Já. Přežil jsem.... -)