29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Johnson se stává britským premiérem

V britské tragifrašce došlo k jedné změně: Theresa May odchází z Downing Street a vystřídá ji Boris Johnson. Vše ostatní zůstává při starém, zejména je to složení britského parlamentu. Evropský parlament se pozměnil, alkoholem umírněného eurofederalistu Junckera vystřídala eurofederalistka von Layen zocelená drilem Bundeswehru, a tudíž hra na kuře nabývá na věrohodnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 24.7.2019 22:45

Re: Kdepak......

Obě slova jsou pejorativní, nadvlastenčík s mírně ironickou nadsázkou karikuje nekritické nadšení pro EU, které zde občas pan John i jiní často projevují. Jedno vám je sympatické, druhé ne (pokud s tím budete mít problém, můžeme se k tomu vrátit).

Když někdo sarkasmus používá, měl by ho i snášet.

S. Lazárek 24.7.2019 23:05

Re: Kdepak......

Jak budete jako bezbřehý liberál snášet letošní Prague Pride? Stejně jako loňský?....:-P

M. Prokop 24.7.2019 23:08

Re: Kdepak......

Jo, stejně. Mně nechává a nechávalo dokonale klidného, je mi jedno. Vás to nějak vzrušuje?

S. Lazárek 24.7.2019 23:13

Re: Kdepak......

Pane Prokope, dneska fakt nemáte den.

Poslední slovo máte jako vždy Vy....:-P

M. Prokop 24.7.2019 23:20

Re: Kdepak......

Dost zoufalý pokus vybruslit z toho, co jste z neznámého důvodu načal.

S. Lazárek 24.7.2019 23:24

Re: Kdepak......

:-)

I. Semrád 24.7.2019 23:11

Re: Kdepak......

Teď už musí.

https://tinyurl.com/y69q6ep3

S. Lazárek 24.7.2019 23:16

Re: Kdepak......

Pak kdo je tu ten bezbřehý liberál....:-)

P. Jirkovský 24.7.2019 23:07

Re: Kdepak......

Nemáte pravdu. A popravdě mě to vaše sklouznutí po pěně dní (Boris Vian) trochu překvapilo. Pro mě jsou některý věci jasný a dost těžko snáším, že je někdo staví do polohy, jako je výběr řezníka nebo pekařství. Mezi ně patří náležitost k jistejm idejím (nebudu vás podezřívat, že je zaměňujete s ideologií) a jejich internalizace, v tomhle případě vlastenectví. Přes moje veškerý a těžký pochybnosti (referenda o přistoupení jsem se po těžkým vnitřním zápasu nezúčastnil) jsem nakonec dospěl k závěru, že EU je, přes všechny chyby, dobrá věc. Jistěže tomu přispělo, že jsem se ve svý době hodně po Evropě pohyboval a stýkal se s lidmi z celý Evropy. Základem toho mýho přerodu je jasnej názor, že lidi spolu zpravidla mluví. A to přes nafrněnost Švédů, odtažitost anglány a nafoukanost Francouzů.

M. Prokop 24.7.2019 23:18

Re: Kdepak......

Máme holt jinou představu o vlastenectví. I pro mne jsou některé věci jasné a nejdůležitější je svoboda. I ve výběru řezníka nebo pekařství, ale hlavně v politice. Ta bohužel, dle mého názoru (na pravdu si patent nedělám, to ponechávám vám) v EUnii ubývá. Po Evropě se pohybuji také a známých a přátel mám v různých státech taky dost.

Pokud to nebudte pokládat za urážku vaší inteiigence, můžeme o tom občas podiskutovat, ač to některé emocionální výlevy trochu znesnadňují. No ale snáším to celkem snadno, jsem zvyklej.

P. Jirkovský 24.7.2019 23:29

Re: Kdepak......

Dokážete naprosto jasně rozlišovat mezi nesouhlasem s vašimi názory a útokem na vás? Já vás přece nechci nasrat ani uřvat.

J. Vobr 24.7.2019 22:51

ZDAR ÚTVARE !!!

... že ty máš službu se Psíkem a vymejšlíte trestňáka na Babiše ???

:-)))

:-)))

K. Janyška 24.7.2019 21:54

Kur !"wa, co je to ta sjednocená Evropa ?

Teď mi došlo, že nic... Dzp.

R. Neveselý 24.7.2019 22:17

Re: Kur !"wa, co je to ta sjednocená Evropa ?

Nic, tedy nula, jsi ty.

I. Semrád 24.7.2019 21:45

Borisův plán pro Brexit

https://ivos99.rajce.idnes.cz/nastenka#JohnsonplanforBrexit.jpg

:-))

J. Václavíková 24.7.2019 21:48

Re: Borisův plán pro Brexit

:-)))))))

J. Venc 24.7.2019 21:49

Komu tím jako prospějete

co???

:-)

M. Prokop 24.7.2019 21:55

Re: Komu tím jako prospějete

Jako Dikobraz. :-P

I. Semrád 24.7.2019 22:06

Re: Komu tím jako prospějete

Jo, i tam byly někdy tak skvělý fóry, jako třeba ten Jiránkův z roku 68:

Člověče, postavte se do pozoru, když čtu vaši rehabilitaci, nebo vám zase rozbiju tu vaši pitomou držku! (obrázek dodám, najdu-li)

M. Prokop 24.7.2019 22:19

Re: Komu tím jako prospějete

Občas jo, ale většina byla taková ... třeskutá.

Jiránka, Renčína i Kantorka mám dost, ale většinou na papíře.

J. Matuška 24.7.2019 21:42

Rána z Klausova institutu stávkujícím studentům

Pomatená Greta je pro ně vzorem. Jsou jako mladí komunisté před padesáti lety. A důsledky? Zase totalita!

POLOČAS HORKÉHO ROKU „Vůdcové studentů, kteří místo docházení do školy organizují studentské stávky za „záchranu planety“, mají v důsledku stejně radikální představy o revolučním převratu společnosti, jaký měli mladí komunisté před padesáti lety,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý europoslanec Ivo Strejček z Institutu Václava Klause. „Boj za záchranu planety“ je ideologií toho, jak má být a jak bude uspořádána naše společnost, jak nám bude nařízeno chovat se a žít, co nám bude zakázáno! Dělení na ty, kdo jsou „pro planetu“, a na ty, kteří jsou „proti“ ní, je v podstatě úplně stejné jako v minulém století dělení společností na rasy nebo společenské třídy. A stejně jako tyto totality měly své ideology a vůdce, tato své fanatické vyznavače a chiliastické vůdce už má také. Jediný rozdíl je a bude v míře použité brutality,“ konstatuje.

http://jdem.cz/fct845

J. Fialová 24.7.2019 22:02

Re: Rána z Klausova institutu stávkujícím studentům

Mládí vpřed!

http://zkracovac.8u.cz/6du2v

P. Jirkovský 24.7.2019 22:17

Re: Rána z Klausova institutu stávkujícím studentům

Je to mamlas. Takhle hloupě naskládat za sebe slabomyslný floskule, to už chce talent hodnej IVK(b).

M. Prokop 24.7.2019 22:23

Re: Rána z Klausova institutu stávkujícím studentům

Pravda, neměli by napodobovat ani Gretu, ani greteny.

P. Jirkovský 24.7.2019 22:28

Re: Rána z Klausova institutu stávkujícím studentům

Zase nic moc, jen takovej ten infantilní způsob, jak pootočit téma. Nemáte den.

M. Prokop 24.7.2019 22:32

Re: Rána z Klausova institutu stávkujícím studentům

Asi neinspirujete.

Nebo se vám naopak přizpůsobuji, čert ví.

P. Jirkovský 24.7.2019 22:38

Re: Rána z Klausova institutu stávkujícím studentům

Asi ne. S tím čertem problém nemám :-)

M. Prokop 24.7.2019 22:48

Re: Rána z Klausova institutu stávkujícím studentům

Já nemám problém ani s vámi. Buďto něco napíši sám, nebo reaguji na napsané. U těch reakcí obvykle podobně tomu, na co reaguji.

P. Jirkovský 24.7.2019 22:54

Re: Rána z Klausova institutu stávkujícím studentům

Tak to mám dobrý, pokud nemáte problém ani s Forejtem, mám jasno. Pro jistotu, neodolal jsem.

M. Prokop 24.7.2019 22:57

Re: Rána z Klausova institutu stávkujícím studentům

S Forejtem se zkrátka nebavím. Vy jo? Jestli je problém či není, to už nechávám na vás.