23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

Ještě k té Kassandře

V sobotu reagoval na Neviditelném psu Jaroslav Zamazal na můj úvodník z 5. července Smutný úděl Kassandry. Dalo by se říci, malá slušná polemička. V podstatě to ale polemika není.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Venc 13.7.2021 21:26

Nevzpomínám si už, kdo to zde kdysi nastřelil - Forejtovy výpotky coby diskusní montážní pěna.

Ano.

Tristní, že na toho mimořádně usilovného idiota někdo vůbec reaguje.

:-)

M. Němec 13.7.2021 21:28

Celoroční, rychleschnoucí, univerzální použití.

J. Venc 13.7.2021 21:30

Paní Boublíková ho považuje za "invenčního" psího diskutéra. Anebo považovala, se to mohlo změnit. Nevím.

Tak na to bacha!

:-)

M. Němec 13.7.2021 21:33

Adolf Hitler byl zamlada taky hodně invenční.

Pak to začal flákat a najímat si na přemejšlení lidi.

J. Venc 13.7.2021 21:45

Nevím, no. Používat "Hitlera" v diskusích by snad mělo býti i trestné.

Zmiňovaný idiot by nezfanatizoval nikoho.

:-)

M. Němec 13.7.2021 21:48

Máte pravdu, Hitlera nepoužívat.

Budu používat Jagodu, toho nikdo nezná a je to takové milé, domácí, slovanské.

F. Doušek 13.7.2021 22:05

Jagodu nechal popravit báťuška Stalin, když mu coby stavbyvedoucí vybudoval příliš mělký kanál z Leningradu kamsi na sever.

F. Doušek 13.7.2021 22:10

https://cs.wikipedia.org/wiki/Genrich_Jagoda

M. Němec 13.7.2021 22:15

1) myslel to dobře

2) nejmenuje se ani Hitler, ani Stalin

3) u historika Čermáka není tudíž v terči kritiky a tudíž mi dovoluje, abych měl argumenty

4) měl babičku z Benešova

5) zemřel a ani nepoznal, jaký blahobyt přinesl SSSR do ČSR

P. Jirkovský 13.7.2021 21:49

Místní myslitel Čermák zde kodifikoval, že kdo použije Hitlera (nebo Stalina) v diskusi, tak nemá argumenty a šlape vodu. Tak nevím.

M. Němec 13.7.2021 21:54

On to taky místní myslitel Čermák mohl myslet takto : " O mrtvejch jen dobře."

P. Jirkovský 13.7.2021 22:06

To jo. Von s tím myšlením to má takový křivolaký. Ale byl Absolvent.

I. Semrád 13.7.2021 22:11

S tím vůbec nesouhlasím. Hitler (i Stalin, ale o tom přece jen není tolik známo), jsou výtečné příklady.

Je to něco jako bizarnosti v matematice, třeba křivka, co je v každém bodě špičatá (fraktál). Vypadalo to jako naprostá výjimka a nakonec se ukázalo, že takových křivek je velká většina a výjimkou jsou naopak křivky hladké, jako například kružnice.

Sám Godwin (autor známého Godwinova zákona o analogiích s nacismem, totiž že při rostoucí délce diskuse o nějakém tématu, někdo dříve či později použije přirovnání k Hitlerovi či nacistům) v roce 2015, když komentoval nacistické a fašistické srovnání provedené několika články o republikánském prezidentském kandidátovi Donaldu Trumpovi řekl: „Pokud o tom přemýšlíte a prokazujete skutečné povědomí o historii, pokračujte a odkazujte na Hitlera, když mluvíte o Trumpovi nebo o jakémkoli jiném politikovi. “

Ano, určitá poučenost o věcech se při takové argumentaci předpokládá.

M. Němec 13.7.2021 22:20

Do té doby, než se ona špičatá křivka trouchu zbrousí, je třeba vyčkat na vyjádření prof.dr.Čermáka, kterej byl rok na vojně a dívá se na věc objektivní optikou.

P. Boublíková 13.7.2021 21:57

Někdy je zábavný, někdy votravuje. Jak kdy :-)

P. Milan 13.7.2021 21:59

Zajímavá představa zábavnosti. Definici lze najít u feldkuráta Katze.

P. Boublíková 13.7.2021 22:02

No, jsou tady horší (agresivnější) pitomci. A ještě si o sobě myslí, že jsou filozofové a morální giganti. Což mi přijde, že si o sobě pan Forejt nemyslí :-)

P. Milan 13.7.2021 22:06

Ano, nemyslí. Vůbec.

Ale když vás to baví, vaše věc.

M. Němec 13.7.2021 22:25

Zásadně protestuji proti tomu, aby vás p.Boublíková ve zdejší vědecké diskusi nazývala "objektivním pitomcem."

Odporuje to ženevským konvencím a dohodám o pitomosti vědeckých diskuzí a následných konsekvencích vědeckých konvencí.

M. Němec 13.7.2021 22:06

A proto je uznalej a už chvíli drží hubu.

Ještě že má republika takový uznalý lidi.

J. Venc 13.7.2021 22:00

Hm.

:-)

V. Fenzel 13.7.2021 21:44

Forejt, jestli někdy dostane rozum, tak se z toho radostí zblázní a zase bude mít houvno. Jen mám obavu, že u něj už jde o to druhé skupenství.

J. Venc 13.7.2021 21:46

Usilovnej. Čím blbější, tím usilovnější.

Psí kolorit.

:-)

P. Boublíková 13.7.2021 21:23

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/matky-chudi-100leti-poslanci-se-predhaneji-kdo-komu-vic-zvysi-duchod-169615

Ohňostroj populismu a nejvíc to roztočili piráti (odtud Roztoč) ;-D

R. Toman 13.7.2021 21:32

Tak dnes PS odhlasovala zvýšení dětských přídavků, rozšíření okruhu příjemců, a další úlevy pro rodiče s dětmi. Celkový zásek do statního rozpočtu cca 8,5 miliardy každý rok. A přitom všichni hlásají, že se nemají zvyšovat mandatorní výdaje. Tedy hlavně opozice to hlásá. I senát to nechal bez faktických připomínek Jo, je před volbami, pamatuji tzv. tužkovné atd., klasika. :-/

P. Boublíková 13.7.2021 21:56

Myslím si, možná naivně, že by celkem dost lidí slyšelo na ono okřídlené neprožírání budoucnosti, kupodivu se toho nechytila žádná strana, ani ty rádoby pravicové.

Podporovat rodiny s dětmi bych ještě strávila, ale ta snaha kupovat si důchodce se mně vyloženě příčí. Brzy půjdu do důchodu úplně (teď jsem prduch) a neseděla jsem si 30 let na rukách, abych byla závislá na důchodu. I za 20 nebo 15 let se mohli starší důchodci zabezpečit. Podpořila bych jen ty, co šli do důchodu před rokem 2000, ti měli jen 10 a méně let času.

R. Toman 13.7.2021 22:05

Já myslel spíše na princip, hlasité žvanění o nezbytnosti úspor, a poté hlasování pro zvyšování mandatorních výdajů. A ty jsou pouze jedny, bez rozdílu kam se peníze vynaloží. A bohubilé zdůvodnění proč přidat těm či oněm těch se najde přehršel.

P. Boublíková 13.7.2021 22:13

Jsou to kašpaři a opičí se po Babišovi (přičemž za totéž ho kritizují).

H. Lukešová 13.7.2021 21:34

Ono ti zvýšení důchodů není ještě jisté, četla jsem, že se jednání o zvýšení důchodů nad zákonnou valorizaci odkládá, prý obstrukce koalice SPOLU. Na seznamacke stránce jsem zahledla zprávu, ale odkaz neulozila.

Takže možná ke mimořádnému zvýšení důchodů nemusí dojít. Ale to přece nevadí, nejsme lidé prodejní, nenecháme se přece koupit, že...

H. Lukešová 13.7.2021 21:38

To zvýšení...