19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Jednoduchá složitost

Pouze Česká pozice obšírněji referuje o průlomovém verdiktu ve věci hazardu. Třetí komora parlamentu, rozumějte Ústavní soud, zamítl žádost ministerstva vnitra, aby zrušil vyhlášku města Chrastavy stran regulace videoloterijních terminálů. Takže znovu a polopatě, je to trochu složité. Město Chrastava chtělo omezit výherní automaty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Kadlec 15.6.2011 20:09

Re: Toto píší Hospodářské noviny

Proto jsem napsal jako odpověď panu Berkovi, že ČR je na tom hůř než Německo, i podle právě předložených čísel, a ne naopak, jak pan Berka z čísel vyčetl.

Hlavní problém Novinek apod. je v tom, že ostentativně přepočítávají dluh na obyvatele, což si zřejmě pletou s HDP. Jenže oni to dělají asi proto, že posláním médií je děsit lidi. Klíšťatama, žralokama, nebo dluhama.

J. Tolman 15.6.2011 20:18

Re: Toto píší Hospodářské noviny

Hlavním zdrojem stoupající zadluženosti ČR je podle mne velký podíl šedé ekonomiky, která podle mne neustále státu odčerpává peníze. Rozbujení této šedé umožnily předchozí vlády a vsoučasné době je zde vytvořeno prostředí, podporované stavem policie, státních zástupců, soudů a zákonů. Pokud bude někdo chtít vážne omezit chátrání této země, musí začít tady, ne tam kde to zkouší tato vláda.

O. Kadlec 15.6.2011 20:48

Re: Toto píší Hospodářské noviny

Tak v tom s vámi stoprocentně souhlasím.

J. Tolman 15.6.2011 19:34

Re: Stávka

Kolik že to má náš stát zaplatit jenom na základě arbitráže s Diag Human?

O. Kadlec 15.6.2011 20:00

Re: Stávka

Tenhle dluh v té sumě určitě není.

J. Tolman 15.6.2011 20:09

Re: Stávka

Nepřímo se dříve nebo později určitě projeví. Vezmete-li do úvahy, kolik chtěl Knetig odčerpat  na MŽP a vzpomenete-li si na jeho tvrzení, že v Českých lesích se krade za bílého dne, jistě si spočítáte, že tento stát krvácí. Tato skutečnost se musí projevit na stavu zadlužení státu (byť se tam dostane různými cestami)

O. Kadlec 15.6.2011 20:42

Re: Stávka

To jo. Nakolik se korupce nakonec promítne do státního nebo komunálního dluhu to neumím ani odhadnout, ale určitě se promítá. Větší vliv má ale patrně upouštění veřejných rozpočtů obyvatelstvem v podobě zakázek, a možná že největší vliv má neexistující státní politika zaměstnanosti, která ochuzuje příjmovou stranu.

S. Maršálek 15.6.2011 19:24

Re: Stávka

Máte v něčem pravdu. Ten včerejšek opravdu většinu národa neovlivní. Děti mají radost, že nemusí do školy, někdo si vezme dovolenou, někdo pojede na kole (jen v Praze) a jinak nic moc. Horší na tom je, že vláda ztrácí půdu pod nohama a tady tou stávkou a svým jednáním ztrácí další příznivce. Naznačila jste v souvislosti s možností stávek i dalšího odvětví a vláda, že si to uvědomuje. Ale to je asi prt platné, poněvadž tato vláda skončí a dlouho si neškrtne. To co teď probíhá je pouze zahřívací kolo a vláda prokaučovala co se dalo.

L. Brabencová 15.6.2011 19:09

Dneska je úplné zatmění měsíce.

Nezapomeňte. Další za 5 let.

F. Doušek 15.6.2011 19:15

Re: Dneska je úplné zatmění měsíce.

Prší a venku se setmělo ....

Tak za 5 let znovu.

L. Brabencová 15.6.2011 19:19

Re: Dneska je úplné zatmění měsíce.

tady ještě neprší a není úplně zataženo. Škoda.

R. Sedláček 15.6.2011 19:26

Re: Dneska je úplné zatmění měsíce.

Prší a venku se setmělo

Tato noc nebude krátká

beránka vlku se zachtělo

bratříčku, zavírej vrátka

F. Doušek 15.6.2011 20:57

Re: Dneska je úplné zatmění měsíce.

Mám klasické Krylovo LP na vinylu koupené za 39.-Kč již po zákazu v jedné pražské pasáži.

J. Kanioková 15.6.2011 19:25

U nás je krásně,

kdy to má vypuknout, prosím? Nějak jsem ty informace minula..

S. Maršálek 15.6.2011 19:31

Re: U nás je krásně,

Tady to již vypuklo.

R. Sedláček 15.6.2011 19:33

Re: U nás je krásně,

0:00

H. Lukešová 15.6.2011 18:48

Primitivní Pákistánci

http://zpravy.idnes.cz/pakistanska-vesnicanka-musela-chodit-naha-kvuli-provineni-sveho-syna-1k6-/zahranicni.aspx?c=A110615_142452_zahranicni_ipl

Pákistánci jsou kreatury... Tak se nemohou chovat normální lidi... Kde je Ashtonová, aby taková zvěrstva odsoudila?

S. Maršálek 15.6.2011 18:51

Re: Primitivní Pákistánci

Co tady hanobíte spojence USA? Ve vás se člověk nevyzná!

H. Lukešová 15.6.2011 18:53

Re: Primitivní Pákistánci

Ano, hanobím. A hanobím i Saudskou Arábii, rovněž spojence USA. Zdaleka ne to, co dělá USA, dělá dobře... Američanům jde o politiku, jako každé jiné zemi,prosazuje své zájmy...

O. Kadlec 15.6.2011 19:37

Re: Primitivní Pákistánci

Maršálku, vy jste debil. Když nemůžete napsat nic rozumnýho, proč nevstanete od toho počítače? Co to je za vášeň, ťukat volovinu za volovinou? Za chvíli budete vypadat jak Láníček. Ten už se zvencnul.

J. Kanioková 15.6.2011 19:14

Je to zoufalé,

pro nás naprosto nepochopitelné. Jenže co čekat od islámu? Ustrnul v 7. století a jako životní styl je skoro nevymýtitelný. Tohle ti primitivní lidi znají a ti, kdo z toho mají lepší podmínky pro své jednání, nikdy nedovolí je změnit. Jakkoliv feminismus nesnáším, tam je snad jedinou nadějí na změny. Emancipace žen..

H. Lukešová 15.6.2011 19:24

Re: Je to zoufalé,

Já také nejsem feministka, ale týrat matku za chyby svého syna... Situace v Pákistánů nebo Afgánistánu je zoufalá a nikdy se nezmění... Stejně tak nevěřím v mír mezi Židy a palestinskými Araby. Palestinští Arabové nenávidí Židy celou svou myslí, vštěpují nenávist již miminka, malé palestinskoarabské děti jsou ochotné zavraždit co nejvíce Izraelců... Když EU nutí Izrael k osvětimským hranicím a věčným ústupkům, aniž by něco chtěla po palestinských Arabech, je hnus... Ještě, že se američtí kongresmeni Izraele zastali, navzdory zločinci Obamovi...

M. Berka 15.6.2011 19:42

Re: Je to zoufalé,

Tak mne k tomu akorát napadlo - CHUDÁK MATKA KALOUSKOVÁ...

Pokud matka syna špatně vychová, určitou vinu na tom asi nese.

H. Lukešová 15.6.2011 19:51

Re: Je to zoufalé,

Takže když je syn vrah, měla by jít do vězení i matka?

S. Maršálek 15.6.2011 18:47

Už je to tady!

STB prováděla u představitele kováků prohlídku s dotazováním na přípravu stávky. Safra ti jsou rychlí. Jak jde o zlodějny, čeká se roky.

F. Doušek 15.6.2011 18:51

Re: Už je to tady!

Hloupě se dotazovali, zda stávka či co to bude neohrozí práva ostatní MAJOROITNÍ společnosti. Samozřejmě, že ohrozí. A přiznávají to i odporáři, když předem rozdávají omluvné letáčky.

R. Sedláček 15.6.2011 18:34

Joj, tady je fofr

Pěkně jsem si ten fičák pročetl a pan Trhlík promine, že si teď zamoralizuju já. Nevadí mi páni a dámy z levé strany a doufám, že jim z pravé. Chodíme sem přeci proto, abychom se přetlačovali, a vítězili, a něco se dozvěděli, popřípadě si jen tak popřáli dobrý den a noc, nebo pokecali. Taky se sem tam napadali. To všechno je OK. Co není a vadí mi je fakt, že sem mohou prasata jako je Maršálek, kteří se vysmívají invaliditě ( ale na každou swini se vaří voda), ale ten za svou úchylnost a hloupost očividně nemůže. Hlavně mi však vadí, že tady lžou lidé, kteří se bojí přiznat i své jméno. Placení revolucionáři od PC (např.Heusinger). Ale když na něj nebudou lidé reagovat, pojde sám. Tak do boje soudruzi odboráři.

P.S. To čumíte, jakej mkáme u nás na západě rozum. Vlaky sice stávkujou, ale tím nikdo nejezdí. Autobusy a MHD jezdí také normálně a ještě se nikde na silnicích nebude pracovat, aby se nebrzdila doprava. Jó Plzeňský kraj, pro moudré ráj.

H. Lukešová 15.6.2011 18:37

Re: Joj, tady je fofr

Ale Maršálek není sám, další kreatura je Jílek. Proti jeho pomluvám se nedá bránit, to víte sám, máte s ním stejně hroznou zkušenost jaká já... Obviní Vás z toho, co není pravda, lže, převrací pravdu...

S. Maršálek 15.6.2011 18:44

Re: Joj, tady je fofr

Děkuji za nadávku a doufám, že budu mít příležitost vám to oplatit.

H. Lukešová 15.6.2011 18:47

Re: Joj, tady je fofr

V čem jsem napsala nepravdu? Vy mě tu napadáte, kdykoliv se zde zjevím...