3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Jedna ku sto sedmdesáti

Je to regionální, tedy pražská záležitost, ale dopad by mohl být širší. Pražský magistrát v pondělí přišel s tím, že si najal lidi od IT a ti že vyvinuli elektronické tramvajenky. Náklady na nový systém by neměly překročit deset milionů. Bémova Opencard přišla na 1,7 miliard korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fialová 26.1.2016 18:52

Re: Nedělat z lidí voly

Otázka jestli u novinářů nejde jen o nedostatek profesionality: Vytrhnout větu z kontextu, udělat dryáčnický titulek...

H. Balzám 26.1.2016 18:55

Re: Nedělat z lidí voly

Když se rozhodli v Polsku pro to obsazení ředitele veřejnoprávní televize politickým činovníkem, všichni humanisti strašně rádi citovali první část věty nového premiéra: " Nepotřebujeme, aby veřejnoprávní televize kritizovala kroky vlády" . Jenže už zapoměli dodávat druhou část toho výroku "Média mají informovat, ne si pomocí komentářů dělat vlastní politiku". Dle mého není problém s komentářem, pokud je otevřeně označen za komentář, ale podprahové podsouvání závěrů v "prosté zprávě" je opovrženíhodné.

P. Vandas 26.1.2016 18:42

Trestní oznámení podat blbečci mohou, ale kdyby se..

... mne zeptali, tak bych jim vysvětlil, že prezidenta nelze trestně stíhat, natož odsoudit. :-):-):-)

J. Tolman 26.1.2016 18:36

Dlouhý už se chystá na Hrad

Ekonom Vladimír Dlouhý, europoslanec Jiří Pospíšil a senátor Zdeněk Škromach jako první řekli, že uvažují o kandidatuře na českého prezidenta.

Pokud se Kreml rozhodne, že Zeman už není perspektivní, bude prezidentem Dlouhý. Ale je možné, že jim bude (ve druhém kole) ponechána svobodná soutěž, protože oba patří do stejné stáje.

P. Vandas 26.1.2016 18:39

Re: Dlouhý už se chystá na Hrad

Prezidentem bude Robejšek. Tak to vidím. :-):-):-)

J. Tolman 26.1.2016 18:41

Re: Dlouhý už se chystá na Hrad

Už ohlásil kandidaturu?

P. Vandas 26.1.2016 18:43

Re: Dlouhý už se chystá na Hrad

Na to je spousta času. Nelze vystřílet náboje před bitvou.

J. Tolman 26.1.2016 18:48

Re: Dlouhý už se chystá na Hrad

Pokud se Kreml rozhodne pro zemana, nastoupí do předvolebního boje opět Klaus s rodinou a Robejšek bude v hajzlu. Ona na něho Livie něco vyhrabe.

R. Brzák 26.1.2016 18:43

Re: Dlouhý už se chystá na Hrad

Asi nebude - ale volil bych jej.

P. Lepew 26.1.2016 18:44

Re: Dlouhý už se chystá na Hrad

Asi by to v přímé volbě vyhrál. Čert ví, jestli by to zvládnul - přechod z nezávislého svobodného intelektuála v politika může být dost bolestivý.

P. Boublíková 26.1.2016 18:50

Re: Dlouhý už se chystá na Hrad

S Robejškem si moc nepomůžeme, protože je to taky ruský šváb, na což p. Tolman zapomněl.

P. Vandas 26.1.2016 18:59

Re: Dlouhý už se chystá na Hrad

Je zajímavé, že Stropnickému ml. do ruských švábú nelaje, ač by měl důvodů deset a více. :-):-):-)

J. Franke 26.1.2016 18:43

Re: Dlouhý už se chystá na Hrad

Hmmm. Koukám, že ti dva bývalí komunisté nemají kousínek cti v těle a cpou se zcela bezostyšně do politiky. To je víc než hnus, velebnosti...

H. Balzám 26.1.2016 18:46

Re: Dlouhý už se chystá na Hrad

Bohužel, v tomhle státě jim ještě dlouho pšenka pokvete :-(

M. Berka 26.1.2016 18:54

Re: Dlouhý už se chystá na Hrad

To, co Dlouhý předvádí v HK ... Teda fakt NIC MOC. Robejšek lepší... Taky bych ho bral.

P. Vandas 26.1.2016 18:26

Opravdu chcete tu spojitost EU dotací a výroků Zemana

.. vysvětlovat? :-):-):-) Já vím, že nechcete.

M. Berka 26.1.2016 18:33

Re: Opravdu chcete tu spojitost EU dotací a výroků Zemana

Potřebujeme dotace? Nepotřebujeme. Přestaneme do Bruselu platit a máme zhruba stejně peněz. Z těch si můžeme vytvořit dotace vlastní, jestli to chceme...

Na nás už strašení nefunguje, nejsme závislí na dotacích.

Příspěvky a dotace jsou zhruba šul nul...

P. Vandas 26.1.2016 18:35

Re: Opravdu chcete tu spojitost EU dotací a výroků Zemana

Samozřejmě. Dotace nebrat, úplatky nebrat. Zblázníte se. .... Pane Karfík, Vy nás ale zásobujete! :-):-):-)

J. Fialová 26.1.2016 18:34

Spíš něco jiného vysvětlit :)

Citace odpovědi M.Z.: "Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta - a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta - a ta se jmenuje kalašnikov."

Na Zemana už je podáno trestní oznámení kvůli nabádání k použití zbraně proti premiérovi.

Tak by ho snad někdo měl trestněoznámit také kvůli nabádání k použití zbraně proti prezidentovi? J. Fialová

M. Berka 26.1.2016 18:37

Re: Spíš něco jiného vysvětlit :)

Jsou to jenom takoví malí ubožáčci... Směšní, prťaví a ubozí... Ale snaží se... :D :D :D

P. Vandas 26.1.2016 18:38

Re: Spíš něco jiného vysvětlit :)

Zeman dal odpůrcům a žalobníčkům do ruky hůl. No a teď s ní právem dostane po zádech. Že by však u mne, práskači a ufňukaní žalobníci a donašeči EU, získali byť jediný bod, nepřipadá v úvahu. :-):-):-)

R. Tesařík 26.1.2016 18:42

Re: Spíš něco jiného vysvětlit :)

Nedostane- Tak hůl stojí za hovno.

D. Green 26.1.2016 18:22

Pro "fylozofa" R.Brzáka

Vidím, že jsem vás přesně odhadl, grafomane. Vytrhnout z kontextu předešlého, překroutit, dehonestovat. Jste pěkná svině. Já nesmím ani naznačovat. Přibyl další "Bouše". Takových už tu bylo, odvolali a už nepíši. Netuším proč, asi zpytovali své prasečí svědomí deprivanta.

R. Brzák 26.1.2016 18:36

Re: Pro "fylozofa" R.Brzáka

Vrátil jsem se k původnímu příspěvku. V něm jste Vy mne obeznámil s možností uprchnout ze své země - mohl bych, tak jak to činíte Vy, předjímat, že se domníváte, že je mi milé strávit tam potenciálně život na sociálních dávkách, o kterých zasvěceně hovoříte.

Já Vám poděkoval za odraz Vaší zkušenosti. Ano, můžete předjímat, že předpokládám Vaši osobní zkušenost s pobíráním sociálních dávek v zahraničí. Nebo můžete předjímat, že Vám děkuji za zprostředkování zkušenosti s někým jiným, abych Vám to připomněl cituji Vás -"fylzofové", vašeho ukecaného ražení,...visí na socdávkách". To je na Vás. Abych Vám ten výběr ulehčil, můžete brát za fakt, že Vás nijak neposuzuji, natož jako filozofa, byť třeba neukecaného.

Pokud chcete pokračovat, prosím, poukažte, kde jsem co vytrhl z kontextu a jak Vás dehonestuji. Není totiž vždy důkazem dehonestace to, že se sám jako dehonestovaný vidíte.

D. Green 26.1.2016 19:47

Re: Pro "fylozofa" R.Brzáka

Žonglujete ze slovy, lžete, jste prase. Zasvěceně o sociálních dávkách (ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska) nemohu hovořit, nikdy jsem je osobně nepobíral. Z holým zadkem a diplomem z VŠE Praha, jsem začínal od píky. Doplnil jsem si vzdělání a založil dvě firmy, které úspěšně vedou a vlastní mé děti. Po více než třiceti létech v UK, jsem majetek dostal do polohy "librového milionáře". Dnes mám dvě občanství, dva důchody (kapesné mých vnoučat) a rentu, která mi zajišťuje vše co potřebuji. Zde též nevisím na dávkách (proč taky) a řádně platím daně z domů atd. Tak mě můžete žvatlo políbit v ř...na čelo. Kecálkové vašeho typu musí sedět doma, co byste v cizině dělali. Howgh.

R. Brzák 26.1.2016 21:04

Re: Pro "fylozofa" R.Brzáka

Žádal jsem Vás, abyste doložil, čím jsem se Vás dotkl na cti a které Vaše výroky jsem vytrhl z kontextu. Namísto toho máte potřebu se hájit výčtem Vašeho jistě bohatého a úspěšného života - jakoby tolik záleželo na tom, co by si o Vás teoreticky mohl myslet nějaký oponent na netu. Konstatuji, že se cítíte být zraněn, ač nemáte důkazy mého záměru Vám ubližovat. Přiznávám, že mám ve zvyku psát tak, že někdy nechávám "viset ve vzduchu" drobný osten - ale nikdy neurážím. To se zdá být spíše Vaší doménou. Nemám potřebu nikoho urážet - to Vy hledáte v mých slovech významy, které tam nacházíte, avšak v souladu s prostým - "podle sebe soudím Tebe". Jste přecitlivělý - to není odsouzení. Lituji toho totiž - neb takto přicházím o možnost s Vámi diskutovat. To Vy to nedovolíte.

Vaše invektivy přecházím, protože si uvědomuji, že zde se jedná o virtuální realitu - tento postoj doporučuji i Vám. Pokud ale se cítíte tak zle, že chcete nějaký rozhovor či "satisfakci", jak svými vyhrůžkami naznačujete, budu Vám k dispozici.

Těším se na případnou výměnu názorů. Toto zde jí bohužel není.

D. Green 26.1.2016 22:01

Re: Pro "fylozofa" R.Brzáka

Něčemu nerozumíš, soudruhu ? Nevidím nejmenšího důvodu s grafomanským hovnem vést výměnu názorů. Howgh!

V. Němec 26.1.2016 17:53

A

nebyli ti průvodčí lacinější?

M. Berka 26.1.2016 18:07

Re: A

To je ale ve všem, když vezmete implementaci všech těch IT systémů, tak se nakonec ukáže, že člověk vyšel o řád levněji... Hlavně těch keců s tím zdůvodněním PROČ to zavádět. nakonec se nic neušetří a je to mnohem dražší. Navíc se to krade, dá se to napadnout, vyřadit z provozu... Nevím nevím. Nějaký divný pokrok.

P. Vandas 26.1.2016 18:19

Re: A

A též, do roka a do dne je ten systém zastaralý a už je třeba připravovat ještě dražší náhradu. :-):-):-)