20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Jedna ku sto sedmdesáti

Je to regionální, tedy pražská záležitost, ale dopad by mohl být širší. Pražský magistrát v pondělí přišel s tím, že si najal lidi od IT a ti že vyvinuli elektronické tramvajenky. Náklady na nový systém by neměly překročit deset milionů. Bémova Opencard přišla na 1,7 miliard korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lepew 26.1.2016 19:10

Re: Trestní oznámení na Zemana

prezident nemůže být stíhán ani v rámci trestního řízení ani za přestupek. Celé to divadýlko s podáním je buď a) ukázka neznalosti ústavy b) PR akce.

H. Balzám 26.1.2016 19:15

Re: Trestní oznámení na Zemana

Tak o technickém selhání pana Šarapatky ani nemluvím, myslím, že to je jasné každému, že má Zeman imunitu, dokonce ta formulace zní nějak jako "Prezident není ze své funkce zodpovědný" :-)

S. Lazárek 26.1.2016 18:54

Re: Trestní oznámení na Zemana

Záleží spíš na tom, zda si jeho slova někdo vezme za své a vyrazí k Sobotkům na sluky.

A. Zajícová 26.1.2016 19:00

Re: Trestní oznámení na Zemana

ale Ovar říkal, že "včetně prezidenta", takže to vztáhl i na sebe a tudíž se Sobotka zbytečně klepe. Ostatně, socan socanovi oči nevyškrábe, je to vše jedna pakáž.

R. Brzák 26.1.2016 18:52

Re: Trestní oznámení na Zemana

Souhlas. Trestní oznámení je přinejmenším právem každého občana. Posouzení je pak na právním systému. Proto je i stejně tak správným občanským aktem podat trestní oznámení na premiéra Sobotku, který spáchal pomluvu - když pravil, že "Česko je nejspíš jedinou civilizovanou zemí, kde prezident vyzývá k zabití ministerského předsedy". Tedy pokud si to opět média nevymyslela, jak je už tak nějak u nás zvykem...

M. Mařák 26.1.2016 19:01

Re: Trestní oznámení na Zemana

Přirozeně, trestní oznámení může podat takřka kdokoliv na kohokoliv. V přípravném řízení pak bude upuštěno od dalšího trestního stíhání osoby, či proti ní bude zahájeno trestní stíhání.

P. Lepew 26.1.2016 19:04

Re: Trestní oznámení na Zemana

Tady bych úplně nesouhlasil - trestní podání není jako civilní žaloba.

§345 Trestního zákona jasně upozorňuje, že nadužívání podání v trestním právu se nebude tolerovat. Myslím že si asi málokterý z těchto aktivistů je vědom, že pokud je podání na určitou osobu a zjevně nedůvodné, může orgán zahájit proti nim.

M. Mařák 26.1.2016 19:13

Re: Trestní oznámení na Zemana

Trestní oznámení jsem neviděl, těžko říct, předpokládám však, že se poradil s nějakým advokátem. Co se týče Konvičky, tak je dle mého názoru odůvodněné.

P. Klouda 26.1.2016 18:54

Re: Trestní oznámení na Zemana

Já jsem si ho na FB přečetl, ale nevím nevím ~ pan Šarapatka své oznámení postavil na těch formulacích z novin včetně Lidovek, které možná byly zkreslující, jak jsme se mohli později dozvědět. Tkž to pan Šarapatka možná uspěchal. Hmm, co se dá dělat...

P. Lepew 26.1.2016 18:58

Re: Trestní oznámení na Zemana

Uvedl přímo Zemana? Tzn. přímo označil pachatele?

P. Klouda 26.1.2016 19:18

Re: Trestní oznámení na Zemana

Jj, uvedl ~ i s titulem ing. a datem narození. Jakož i to, že se jedná o prezidenta ČR.

Je to k vidění na FB profilu pana Šarapatky ~ je nastaven pro "veřejnost": http://1url.cz/k7SG ~ chcete-li si to přečíst celé.

P. Lepew 26.1.2016 19:37

Re: Trestní oznámení na Zemana

Tak to je §345 jak vyšitý. Doufejme že neprokáží úmysl, popř. že dostane jen podmínku :).

P. Klouda 26.1.2016 19:52

Re: Trestní oznámení na Zemana

Kdo? Předpokládám, že pan Šarapatka...?... ?)

P. Lepew 26.1.2016 20:07

Re: Trestní oznámení na Zemana

Ano. Podle mého to ale Zeman zpětným obviněním hrotit nebude a orgáni se na to vykašlou. Kdybyste někdy dával trestní podání - vždy se vyhněte jednoznačnému označení osoby pachatele - pokud to není na 100%, pokud budete dávat do protokolu, sám policista Vás upozorní.

P. Klouda 26.1.2016 20:15

Re: Trestní oznámení na Zemana

Opravdu upřímně doufám, že mě k tomu nikdo nikdy nezamotivuje. A protože se v našich zákonech orientuji patrně stejně "dobře" jako většina mých spoluobčanů, ani bych si nebyl jist, zda předmět mé třeba i výrazné nespokojenosti s někým má oporu v nějakém zákonu, resp. paragrafu. Sice jsem o tom uvažoval u svého posledního šéfa, který mě nepokrytě šikanoval, jenže moji kolegové a kolegyně byli do jednoho poserové, kteří by mi mezi čtyřma očima okývali téměř cokoli, ale mezi víc jak našima čtyřma očima ani ň proti Němu... 8)

K. Janyška 26.1.2016 18:58

Re: Trestní oznámení na Zemana

Mařák, a za co ? Dzp.

M. Mařák 26.1.2016 19:04

Re: Trestní oznámení na Zemana

Janyška, myslíte Zemana, či kostní moučku?

P. Lepew 26.1.2016 19:08

Re: Trestní oznámení na Zemana

Prezidenta nelze trestně stíhat, stejně tak nelze vést přestupkové řízení. To budou velcí znalci..

M. Varadinková 26.1.2016 18:43

Opět to nejlépe vystihl Macek

....A k výroku prezidenta se vyjádřil i exposlanec ODS Miroslav Macek. „Prezident Miloš Zeman během návštěvy Jihomoravského kraje na dotaz jedné občanky, jak je možné zbavit se premiéra Sobotky, odpověděl, že existují dvě možnosti – buď ho sesadit demokraticky ve volbách, nebo nedemokraticky kalašnikovem. Vlastenecky se tedy nevyjádřil... Jako by Česká zbrojovka nevyráběla vhodné zbraně!“ uvedl sarkasticky Macek.

„Pokud ovšem jeho tradičně buranský bonmot (BB) opravdu vyděsil děti, rodinu a přátele premiéra Sobotky, pak máme v čele vlády ještě většího ňoumu, než jsem si doposud myslel, neboť normální chlap by Zemanovy BB s chápavým úsměvem vysvětlil i pacholeti,“ dodal Macek....

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Doktor-Macek-a-sef-MF-Dnes-uplne-jinak-o-zabiti-Sobotky-a-Zemanovi-418993

R. Brzák 26.1.2016 18:44

Re: Opět to nejlépe vystihl Macek

Souhlas.

P. Lepew 26.1.2016 18:44

Re: Opět to nejlépe vystihl Macek

Sakra jak já toho pána nemám rád. Ale zase musím souhlasit.

P. Vandas 26.1.2016 18:51

Re: Opět to nejlépe vystihl Macek

Mirek Macek, ale je fajn chlap, jak jsem jej kdysi znal. A vtipný. :-):-):-)

K. Janyška 26.1.2016 19:00

Re: Opět to nejlépe vystihl Macek

Fajn moc ne, ale sem tam s ním prdel byla. Tykáme si od převratu... Dzp.

P. Vandas 26.1.2016 19:03

Re: Opět to nejlépe vystihl Macek

Já si s Mirkem tykal, ale dnes po dvaceti letech bych mu vykal, neb nepředpokládám, jako ty, že si mne ještě pamatuje. :-):-):-)

R. Brzák 26.1.2016 18:54

Re: Opět to nejlépe vystihl Macek

Já obecně nerad politiky - ale tím záhlavcem, jakkoliv klukovským, našemu nejznámějšímu lékaři, si u mně koupil částečnou amnestii...

P. Vandas 26.1.2016 18:53

Re: Opět to nejlépe vystihl Macek

Fakt je ten, že ten kalašnikov mi vadí, jako by neexistovala osvědčená puška Mannlicher-Carcano. :-):-):-)

H. Balzám 26.1.2016 19:00

Re: Opět to nejlépe vystihl Macek

Slezte z toho lustru, Oswalde, vidím vás! :-)

J. Franke 26.1.2016 18:56

Re: Opět to nejlépe vystihl Macek

Zeman mimoděk tím kalašnikovem prozradil, čí chleba jí...

H. Balzám 26.1.2016 18:42

Nedělat z lidí voly

by mělo být úplně normální, lidské, slušné chování každého, kdo si říká novinář. Nikdo by neměl jednoznačnou větu, že odstranění politika kalachem je NEDEMOKRATICKÉ, překrucovat tak, aby to vypadalo, že Zeman dává návod. Mimochodem, stejně nedemokratické je odstranění vlády ušatým fízlem a zákony obcházejícím Ištvánem.

R. Brzák 26.1.2016 18:47

Re: Nedělat z lidí voly

Souhlas. Avšak média - to je sedmá velmoc. A kde je moc, tam je korupce - tedy vliv moci na nositele moci. Proto je "toto" naopak úplně normální a lidské chování novinářů, přesvědčených o své pravdě. A to je onen zakopaný pes - je někdo, kdo pravdu nehledá, nýbrž je o své pravdě přesvědčen, ještě novinář?