27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

Je to dvacet let

Před dvaceti lety teroristé zavraždili v New Yorku přes tři tisíce lidí. Už tehdy se ozvaly řeči, že si za to Amerika může sama tím, že je moc bohatá. Po dvaceti lety se už prakticky každý vyžívá v tom, jaké fiasko Západ utrpěl v Afghánistánu – přitom invaze do Afghánistánu byla přímá odpověď na masovou vraždu v New Yorku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Sorge 11.9.2021 8:47

Kolik těch surovin se tam za 20 let vytěžilo ?

I. Kellner 11.9.2021 8:49

Tupouni vypadli a přichází Číňan, dobere se všeho bez jediného (vlastního) výstřelu.

R. Sorge 11.9.2021 8:50

Číňan už tam prý prodělal, tak se tam asi moc nepohrne.

H. Kotaz 11.9.2021 9:31

I prodělek je občas kšeft - říkavali předkové.

J. Lukavsky 11.9.2021 8:55

"šlo o suroviny a jeho strategickou polohu," to se říká i o Rusku aj. Ale není jednodušší a lacinější si ty suroviny prostě koupit? Nemusíte vydržovat armádu, politiky, stavět železnice a cesty a doly a továrny.... No a v době raket ta strategická poloha zase tak moc neznamená. Pravdu asi má Aston, že se to tak Afgháncům líbí, tak to budou mít. Teď budou opět válčit spolu jednotlivá údolí, národnosti, odrůdy islámu a uvidíme jak se jim povede. Hlavně aby už přispěchala moudrá EU a začala jim sypat do korýtka, jako to dělá u Palestinců. J.L. end

H. Kotaz 11.9.2021 9:20

Chlape, nepřivolávejte to !

Už se lísaj.

L. Beneš 11.9.2021 9:08

Aston dnes říká, že od počátku věděl, že "akce" v Afghánistánu skončí fiaskem. Nějak si nevzpomenu, že by byl o tom někdy takhle mluvil. Spíše naopak, našli bychom jistě jeho věty přetékající souhlasným nadšením. Říká také, že invaze do Afghánistánu byla přímá odpověď na masovou vraždu v New Yorku. Je to obdoba tvrzení, že rozbije-li vám okno Franta, s nímž sousedíte vlevo, máte se vypravit se rozbít hubu Pepíkovi, který bydlí napravo.

P. Boublíková 11.9.2021 8:34

WC pro nebinární https://www.expres.cz/zpravy/manifesto-andel-zachod-pro-treti-pohlavi-ceny-reportaz.A210909_135233_dx-zpravy_lare

i s obrázky :-)

J. Kombercová 11.9.2021 9:42

Nejzajímavější na tom celém jsou kryptogramy. To asi bude gro celého záměru.

S. Ševeček 11.9.2021 8:32

"Otázka tudíž nezní, zdali to Západ v Afghánistánu vyhrál, nebo prohrál. Tam nebylo co vyhrát nikdy. Svinský režim tam být musí."

/tak proč tam USA lezou ? peníze ounly.

J. Venc 11.9.2021 8:22

Psí spřeženci (pochopitelně jen ti se zdravým, potažmo tzv. selským rozumem) s neotřelými "myšlenkami" hnutí QAnon pořádají celovíkendové diskusní bakchanálie, hm.

Maj ovšem i volební právo, což tomu všemu poněkud ubírá na humorném aspektu.

:-)

P. Jirkovský 11.9.2021 8:33

Na straně druhý, kdyby neměli, tak byste přišel o neuvěřitelný kreace foreveryoung diblíka Alenky a inovativní přístup k češtině jejího pána a vládce, jakož i starostlivou péči o rasovou čistotu páně Okamurovu a nostalický poštěkávání Falmerovo. To byste chtěl? Prázdnej a šedivej život veřejnej?

J. Venc 11.9.2021 8:49

Snesl bych to vcelku snadno, obešel bych se.

Kdyby se (alespoň) ti konspirátorští trotlové nazaklínali tím zdravým rozumem. Se svým "nezdravým" rozumem tomu nerozumím..

:-)

P. Jirkovský 11.9.2021 9:12

Sám jste si odpověděl; jejich svět, jejich rozum. Jen pro mimořádně nadaný .... Nadívaný.

J. Venc 11.9.2021 9:17

Však vidno u volebních výsledků. Nejni to tak úplně "jejich" svět.

Nabourávaj i ten můj, ale tak co už s tím.

:-)

V. Novák 11.9.2021 9:04

QAnon je americké hnutí. Většina piklických "teorií" je rovněž amerických.

J. Venc 11.9.2021 9:16

Ano. Zdejší konspirátoři ovšem tuze neradi uvádí původní zdroje svých informačních přemetů - a nakonec to vždy (téměř vždy) skončí u QAnon.

Nebo snad ne?

:-)

V. Novák 11.9.2021 9:53

To já nevím - život je příliš krátký na to, věnovat se nějak podrobně piklickým teoriím.

J. Fridrich 11.9.2021 8:14

" 11. září 2001: Den, kdy teroristé napadli nejen Ameriku, ale celý Západ. „Došlo k útoku na naše spoluobčany, způsob života a na naši svobodu,” řekl ten večer americký prezident George W. Bush. V sobotu je to přesně 20 let, co sebevražední atentátníci z druhého konce světa unesli čtyři letadla na vnitrostátních linkách s cílem zaútočit na hlavní tepny americké civilizace. Dvě letadla narazila do budov Světového obchodního centra v New Yorku, jedno do Pentagonu ve Washingtonu, jedno se po vzpouře statečných pasažérů zřítilo do pole. Všem bylo jasné, že bude válka – válka proti teroru." -

Aston to napsal PŘESNĚ a SKVĚLE - a to i pro ty naše některé pomatené občany AERONETEM a dalšími levičáckými konspiracemi : " Před dvaceti lety teroristé zavraždili v New Yorku přes tři tisíce lidí. Už tehdy se ozvaly řeči, že si za to Amerika může sama tím, že je moc bohatá. Po dvaceti lety se už prakticky každý vyžívá v tom, jaké fiasko Západ utrpěl v Afghánistánu – přitom invaze do Afghánistánu byla přímá odpověď na masovou vraždu v New Yorku. To je pořád dokola, jak je ten Západ špatný, ale všichni utíkají na Západ a jaksi nikdo na Východ, není to nějaké divné?

Ze světa odchází zdravý lidský rozum a přibývá lidí kteří věří zcela přihlouplým konspirativním teoriím, čtenářů Blesku, sledovačů primitivních seriálů a stupidních reklam v televizi – hlavně na NOVĚ, odmítačů očkování svých dětí a naopak příznivců rodit děti v obýváku a pod.....

Hodně lidí věří všemu co " objeví " na NETU, např. že Američané nebyli v r. 1969 na Měsíci - ten radarový odražeč a vozítko Lunar Rover tam asi poslali Američané poštou a milion Američanů a tisíce novinářů se dívali asi na film o startu Saturnu 5 z mysu Canaveral v kině.. WTC-dvojčata v NYC si odpálili atomovou pumou sami - jak napsal jeden Ruský akademik.. PŘISTÁNÍ Američanů na Měsíci NIKDY NEROZPOROVALI ani rusáci pod vedením generálního tajemníka ÚV KSSS soudruha Brežněva - a ti to pečlivě sledovsli..?

F. Kusák 11.9.2021 8:27

Jenže, konspirační teorie a šeptandy byly vždy, s tím nic nenaděláte. A čím více se těmto šiřitelům budete vysmívat, tím více budou ve svých vírách utvrzeni. A tak, nechme to být, mávněme nad tím rukou, pouštět se blázny do diskuze nemá cenu.

A ke smutnému výročí. Tichou vzpomínku na ty, kteří zahynuli, kterým události a jejich důsledky změnily životy.

J. Fridrich 11.9.2021 8:29

Souhlas pane Kusák.

J. Vintr 11.9.2021 10:40

Konspirací se dají nazvat spekulace o tom, kdo a proč to udělal. To, že ty mrakodrapy nespadly jen působením gravitace, ale že šlo o profesionálně provedenou řízenou demolici, není žádná konspirace, ale je to prostě fakt. Jinak se to prostě nemohlo v žádném případě stát. Kdo věří té první možnosti, nemyslí.

B. Stetkar 11.9.2021 8:28

Také s panem Neffem souhlasím a trpím,když někdo tvrdí,že člověk(přiznejme si:USA)nebyl na měsíci.

J. Fridrich 11.9.2021 8:33

Ano, je to tak.. Říká se - a pravdivě, že " Vše na Světě, ve Vesmíru je konečné, jen lidská hloupost je nekonečná..."

B. Stetkar 11.9.2021 8:35

Oprava:samozřejmě "...na Měsíci".:-)

S. Ševeček 11.9.2021 8:35

tři budovy dvěma letadlama

J. Fridrich 11.9.2021 8:48

Pane Ševeček, jsem rád, že jste nám naivkům, kteří věří každé lži zlých Američanů odhalil to, co vy a podobní vyvolení víte od počátku toho Amerického podvodu, vy přece víte, že WTC odpálil tehdejší president USA George W. Bush mladší, který donesl do dvorany Dvojčat atomovou bombu v igelitce a s vicepresidentem a s šéfy FBI, CIA a NSA tam pumu nastražili na pánské záchodky a potom utekl jak malý kluk na Floridu odkud tu jadernou nálož odpálil. Američtí agenti pouze šikovně zkoordinovali start těch 4. civilních letadel s několika stovkami cestujících na palubě a v pohodě 2. z nich nasměrovali na ty dvě věže WTC, jedno na Pentagon a to čtvrté letadlo netrefilo Bílý Dům, protože to cestující toho letadla neplánovitě pokazili..

Vás ale neošidili a to jsme rádi. Jistě jste také odhalil ten podvod s Americkou cestou na Měsíc v červenci 1969, vás prostě ti vrazi z Wall Streetu neošidí..

J. Vintr 11.9.2021 9:54

Ty pitomosti, které jste ve snaze zesměšnit konspirátory se opravdu nestaly. A nestalo se ani to, co tvrdí hloupá oficiální lež. Ty budovy se explozivně nerozpadly vlastní hmotností. Něco takového je fyzikálně naprosto nemožné. Tohle bylo možné jen díky použití velkého množství profesionálně použitých výbušnin.

V. Novák 11.9.2021 10:12

Taky se nerozpadla "explozivně", nýbrž se zhroutily. Vlastní hmotností.

J. Vintr 11.9.2021 10:28

Viděl jste někdy nějaké video z jejich "zhrouceni"? Videl jste někdy fotky toho, co z nich zbylo? Nejspíš ne. Nebo neumíte myslet.