20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Je po volbách

Je až trapné o tom psát, ale musím. Budu tedy osobní, ačkoli to nemám ve zvyku. Vítězství ANO se čekalo, že bude o tolik větší než byly předpovědi je překvapení. Další překvapení je strašidelný propad sociálních demokratů na šesté místo, hluboko pod ODS, ta se umístila na místě druhém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 23.10.2017 22:49

Re: A JE VYMALOVÁNO - OKAMURA PŘI HLASOVÁNÍ ODEJDE

Babiš si musí právem připadat jak alipaša v harému. Všechny krasavice se tváří upejpavě a všechny by mu daly, jen kdyby se nebály, že dostanou přes držku od těch ošklivek, co zůstaly na ocet. :-):-):-) Hrozně se tím bavím. :-):-):-)

P. Vandas 23.10.2017 22:58

Re: A JE VYMALOVÁNO - OKAMURA PŘI HLASOVÁNÍ ODEJDE

Jinak to Martine vidím stejně jak jsi to popsal už včera. Obnoví se stará koalice s novými pimprlaty, neb ti už to mají u svých voličů tak posrané, že už jim to nemůže více uškodit. A 4 roky u koryt se hodí. :-):-):-)

V. Klepetko 23.10.2017 23:18

Re: A JE VYMALOVÁNO - OKAMURA PŘI HLASOVÁNÍ ODEJDE

Vobře, ono to početně vychází tak, že když odejde KSČM + SPD, tak hlasy ANO na důvěru nestačí. Komouši by museli odejít, ale Okamura by musel zvednout ruku "PRO". Cena za to by byla vysoká, takže to beru jen jako krajní variantu...

M. Mařák 23.10.2017 22:02

Babiš již má prvního partnera,

lidovci jdou s nejvyšší pravděpodobností do opozice. Teď ještě, aby dostali rozum i v sociální demokracii, no a stabilní vláda je na světě.

V. Klepetko 23.10.2017 22:10

Re: Babiš již má prvního partnera,

V jakém složení? :-)

M. Mařák 23.10.2017 22:14

Re: Babiš již má prvního partnera,

Trochu se to přemíchá, ale kluci a holky z opozice budou určitě jednat státotvorně. Už se znají, dlouho jim to spolu klapalo. No a navíc Babiš otevřel náruč styl co jsme si to jsme si, otočíme list a šup, jdeme makat, ----- no a je to.

M. Mařák 23.10.2017 22:25

Piráti jednají moudře,

chtějí se to nejdříve naučit, no a ODS Babiše nepřeji, i když to tam bude Klaus ml. určitě tlačit. Snad zdravý rozum v ODS zvítězí.

Obnovená a poněkud přemíchaná bývalá a budoucí spíše levicová koalice je podle mne to nejjednodušší a zároveň nejlepší řešení pro dlouhodobou stabilitu ČR. Myslím to vážně.

J. Vobr 23.10.2017 22:28

MÁŠ TO ZKONSULTOVÁNO S ŽOŽÍKEM ???

Nemáš cooo ???

:-)))

M. Mařák 23.10.2017 22:30

Re: MÁŠ TO ZKONSULTOVÁNO S ŽOŽÍKEM ???

Zatím jsme to spolu neprobrali, jsou to jen zárodky nových myšlenek, ještě se to musí usadit.

J. Vobr 23.10.2017 22:33

Re: MÁŠ TO ZKONSULTOVÁNO S ŽOŽÍKEM ???

:-)))

Proberte to na houpacím koníkovi !!!

M. Mařák 23.10.2017 22:37

Re: MÁŠ TO ZKONSULTOVÁNO S ŽOŽÍKEM ???

To doma nemáme, Žožík je ale rád v mé blízkosti, jen tak stojí a se zájmem mne pozoruje, trochu se u toho ten lišák potměšile usmívá. Kdo ví, co má za lubem.

J. Vobr 23.10.2017 22:42

Re: MÁŠ TO ZKONSULTOVÁNO S ŽOŽÍKEM ???

Pořiďte mu labradora.To se bude Žožík řehtat od ucha k uchu ... a nejen on !!!

:-)))

V. Klepetko 23.10.2017 22:41

Re: Piráti jednají moudře,

Martine, dobrý pozdní večer přeji - pod článkem pana Bartoňe jsem dnes napsal na toto téma velmi podrobnou úvahu. Celkem by mě zajímal Tvůj názor... Můžeš mi tam napsat pár slov?

Staronová koalice by mi vůbec nevadila, mnohem šťastnější bych byl kdyby vznikla koalice s ODS, a menšinovou vládu vidím jako funkční, ale krajní řešení.

Bezvládí, chaos, předčasné volby - to nenastane ani náhodou!

M. Mařák 23.10.2017 22:57

Re: Piráti jednají moudře,

Slušná úvaha, Vláďo, vidíme to oba dva zhruba stejně, i když každý z trochu jiných důvodů. V rychlosti jsem tam něco naplácal, dobrou.

V. Klepetko 23.10.2017 23:10

Re: Piráti jednají moudře,

Díky, dobrou!

Š. Apolen 23.10.2017 23:42

Re: Piráti jednají moudře,

Právě proto, že Piráti jednají moudře, jsou na třetím místě.

P. Vandas 23.10.2017 22:41

Re: Babiš již má prvního partnera,

Nechtějte výsledky druhý den. Skutečná koalice se může objevit tak za tři týdny a ani to nebude jisté.:-):-):-)

K. Němec 23.10.2017 22:51

Re: Babiš již má prvního partnera,

Bude menšinová vláda.

V. Klepetko 23.10.2017 23:21

Re: Babiš již má prvního partnera,

Bohužel je to pravděpodobné. Říkám bohužel - protože se schválením ústavního zákona o obecnému referendu v Senátu tím pádem vznikne obrovský problém...

K. Němec 23.10.2017 23:30

Re: Babiš již má prvního partnera,

Já zas říkám bohudík. To je situace, kterou Babiš zvládá. Každý problém si vyřeší s někým ze sněmovny, podle druhu problému. Bylo by to lepší než koala.

V. Klepetko 23.10.2017 23:50

Re: Babiš již má prvního partnera,

Z pohledu technologie vládnutí ano.

Problém je v stabilitě: KSČM+SPD budou mít moc v podstatě kdykoliv poslat vládu do demise. Okamura bude za podporu chtít nějaké defenzivně pojaté referendum, které pak v Senátě stejně neprojde - a pak šógun menšinovou vládu sestřelí. KSČM určitě bude chtít také nějaký nebezpečný nesmysl..

V. Klepetko 23.10.2017 23:52

Re: Babiš již má prvního partnera,

"extenzivně pojaté"

K. Němec 24.10.2017 0:16

Re: Babiš již má prvního partnera,

Nemyslím si to pane Klepetko.Když už to jednou pojede, tak je podrží v případě potřeby někdo jiný.

V. Klepetko 24.10.2017 0:36

Re: Babiš již má prvního partnera,

Jednotlivé zákony? To ano. Já mám ale obavy ze "sestřelení" celé vlády... A z ceny za "nesestřelení"...

R. Neveselý 23.10.2017 21:28

No jo, asi máte pravdu, bardi

Vycházel jsem z tohoto textu (4. odstavec):

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/snemovna-bude-hlasovat-o-duvere-necasovy-vlady-74974/

Zřejmě 101 platí jen pro vyslovení nedůvěry dle čl.72 odst.2.

...............

V. Klepetko 23.10.2017 22:08

Re: No jo, asi máte pravdu, bardi

Stačilo by dokonce, aby se třeba jen jeden z poslanců odebral třeba na protialkoholní léčbu na pár měsíců, a hned bude k vyslovení důvěry stačit jen 100 hlasů :-))

J. Vobr 23.10.2017 22:20

Re: No jo, asi máte pravdu, bardi

Kalousek nikam nepůjde !!!

:-)))

K. Němec 23.10.2017 22:44

Re: No jo, asi máte pravdu, bardi

Tak to hlásil Půta, že se na první schůzi vzdá mandátu, aby mohl být plnohodnotný hejtman. Tím to je hotové. :-)

J. Matuška 23.10.2017 20:46

Stát zaplatí 450 milionů korun za odkup vepřína v Letech

Děkujeme, pane ministře. Hlavně, že jste vyhověl kritice mnoha zahraničních organizací či Evropského parlamentu. Vláda se také bojí "Bruselu", ale vy jste podal ten návrh. Co se za tu sumu mohlo smysluplného opravit, postavit atd.?

J. Matuška 23.10.2017 21:27

Re: Stát zaplatí 450 milionů korun za odkup vepřína v Letech

... Podle Čecha by smlouva měla být podepsána příštítýden, konkrétní datum zatím není. Chov, kde je ve 13 halách 13 tisíc prasat, začne firma příští týdenutlumovat. Provoz ebz zvíat a zaměstnanců předá AGPI státu na konci března 2018. JESTLI CHOV OBNOVÍ JINDE, ZATÍM FIRMA NEROZHODLA. https://zpravy.tiscali.cz/vlada-prozradila-cenu-veprina-v-letech-pilneho-prekvapila-304550