1.7.2024 | Svátek má Jaroslava


Diskuse k článku

Jde o společný fond

Na Pražském hradě se setkali prezidenti zemí visegrádské čtyřky, Rakouska a Slovinska. Je to dobrá společnost! V podstatě se setkali představitelé někdejšího Rakouska-Uherska. Nejde tedy o uměle vymyšlený slepenec, je to soubor společenstev, které mají hlubokou historii a jsou propojeny více vazbami, než by se zdálo na první pohled.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 21.1.2015 16:36

Re: tak tohle

Já? To jste si mne s někým spletl, fištróne. Nebo prostě jen lžete, jak je vaším zvykem.

M. Prokop 21.1.2015 16:09

Re: tak tohle

Rusko a tradiční protivník? Podle momentální potřeby, vzpomínám na kamarádšoft Putinova vzoru a touhy po obnovení, Sovětský svaz a jeho spojenectví s Třetí říší.

E. Heusinger 21.1.2015 15:48

Re: tak tohle

Mně také ne, ale byla to jen otázka času.

V. Novák 21.1.2015 16:23

Re: tak tohle

A proč vlastně?

No tak ruské lodě budou mít základny v Perském zálivu, jak Rusko snilo od Petra I. - a dostane se k nim bez krveprolití, válek i vraždy "brejlatého vazíra".

Írán pravděpodobně dostane ty S-300, které stejně už měl dostat dávno.

Nejspíš bude Írán přijat do ŠOS, pokud to schválí Čína - a ona nejspíš svého největšho dodavatele ropy podpoří.

Američani se dovědí, že nerozhodují o všem od Kalifornie po Kalifornii - a třeba se poučí i o diplomacii.

D. Švik 21.1.2015 15:39

Astone, vy jelito

chtěl by jste stavět v Číně železnici do Tibetu? Kolik, že na té stavbě umřelo Tibeťanů?

E. Heusinger 21.1.2015 15:42

Re: Astone, vy jelito

Tak kolik? Ta železnice vede převážně po netibetském území.

A Číńané geniálně vyřešili stavbu železnice na půdě, která přes léto rozmrzá.

D. Švik 21.1.2015 15:50

Re: Astone, vy jelito

A přesto Tibeťané na té stavbě pracovali jako otroci. Neoficiální zdroje hovoří až o pěti tisících obětech. Mluvil jsem o tom s panem Ďáskem, organizátorem ostravského Festivalu pro Tibet.

E. Heusinger 21.1.2015 15:52

Vysvětlete panu Ďáskovi

že na této stavbě hlavně pracovaly stroje.

D. Švik 21.1.2015 15:57

Re: Vysvětlete panu Ďáskovi

Vysvětlete to spíš vy těm pozůstalým Tibeťanům. Když se kácí les, nějaká ta tříská ulítne, že?

E. Heusinger 21.1.2015 16:13

Re: Vysvětlete panu Ďáskovi

Jistě, že tam jisté oběti byly. A nejen z řad Tibeťanů. Jako na každých takových stavbách.

Tak kolik jste jich s panem Ďáskem napočítali?

V. Novák 21.1.2015 16:38

Re: Astone, vy jelito

Tibeťané jsou na práci nepoužitelní. Pracovali Číňané - stejně jako na silnici do Lhasy. Tam to ovšem bylo skutečně i hubu a těch Číňanů tam taky spousta zařvala. To bylo jako Hoover dam - jenže kilometry a desítky kilometrů a v obrovské výšce.

J. Láníček 21.1.2015 14:52

Jílku, mám v úmyslu

vykonat soudružskou návštěvu u pí Hájkové. Doufám, že mi uděláte dobrou ubytovací cenu, až se přihlásím o ubytování. Noc za dvě stovky i s polopenzí a výhled na hezká panoramata. A ne že tady povedete osvětovou činnost už od rána a ještě před polednem nebude čisté povlečení a vyluftováno, aby tam nebyl smrad jak v opičárně. Rezervujte mi některou z cimer co máte pro arabské šejky. Teda i s televizí a lavorem s vodou. Na turecký záchod na dvorku si klidně zajdu.

J. Jílek 21.1.2015 15:33

Re: Jílku, mám v úmyslu

Němec, nástup....

E. Heusinger 21.1.2015 15:39

Rybojílkolausi,

chápu, že to máte dnes velmi těžké. Babky-demokratky absentují, takže na misionářskou činnost jste zůstal sám. A ještě ke všemu Vaše karlovarská spolubojovnice emigrovala na Novinky. Neumdlévejte, Vy to dáte!

J. Jílek 21.1.2015 15:51

Re: Rybojílkolausi,

Němec, nástup

K. Janyška 21.1.2015 14:49

Kolikrát budu říkat, že EU není jen pitomostí, Astone,

ale zejména zločinem socialistů, poschovávaných ve všech politických stranách Evropy, včetně ODS. Doslova klasickým socialistickým příkaznickým způsobem zamezuje jednotlivcům a jejich různým organizacím, včetně firem a států, adaptovat se svými vlastními, co možná nejefektivnějšími, prostředky a zásobami na rostlý spontánní řád Evropy. Právě to je faktor, který vede k úpadku ekonomickému i morálnímu. Nikdo z vás tady ani jinde to však není schopen pochopit dříve, než by pochopil teorii spontánního řádu. Jenže takový tu ani jinde není a tak se v tom problému, který se samozřejmě prohlubuje, protože generuje další a další zmatky a zločiny, čímž vyvolává přesvědčení, že šroub, který je příčinou zmaru je nutno naopak utáhnout, motáte a plácáte. A západoevropský SSSR je na světě se vším zlem, které známe... Dzp.

M. Ilsner 21.1.2015 15:00

Re: Kolikrát budu říkat, že EU není jen pitomostí, Astone,

Vůbec tomu nerozumíte, mamlasi. Šroub je třeba povolit, vole :-)))

F. Šimek 21.1.2015 15:24

Re: Kolikrát budu říkat, že EU není jen pitomostí, Astone,

pane Milane- Janyška má pravdu - to EU nám byl čert dlužnej !

J. Anděl 21.1.2015 15:50

Re: Kolikrát budu říkat, že EU není jen pitomostí, Astone,

To není v rozporu s tím, co píše pan Janyška, přečtěte si to ještě jednou.

J. Láníček 21.1.2015 15:02

Re: Kolikrát budu říkat, že EU není jen pitomostí, Astone,

Janyško, na co se před pár lety adaptovaly ty americké hypoteční banky, když pak ta finanční krizová vlna propláchla celý svět? To jsem si pak přečetl ekonomická moudra, že starý dobrák Reagan (podobně jako železná lady), odboural kontrolní a regulační mechanismy a zadělal tím na velké budoucí problémy. Ono se to mnohdy jakosi samo dobře nereguluje a neadaptuje. To jsou jen takové učebnicové kydy, skutečnost bývá jiná. Zejména v posledních desetiletích. Ať se pose+e cokoli, vždycky se to svede na neuvážené zásahy všelijakých socialistů. Podle toho by ten svět řídili samí socialisté.

O. Uživatel 21.1.2015 15:08

Uživatel požádal o vymazání
J. Láníček 21.1.2015 15:13

Re: Kolikrát budu říkat, že EU není jen pitomostí, Astone,

A mění to něco na tom, co jsem napsal?

O. Uživatel 21.1.2015 15:28

Uživatel požádal o vymazání
J. Jílek 21.1.2015 15:12

Re: Kolikrát budu říkat, že EU není jen pitomostí, Astone,

odbourání regaulací anebo naopak vládní programy CRA? V roce 1977 prosadila vláda Jimiho Cartera do zákona tzv. Community Reinvestment Act (CRA) ku pomoci ekonomicky slabým komunitám, které si rodinné domky nemohly dovolit a neměly přístup ke standardním hypotékám. Následkem CRA byly státem preferovány banky, které levné hypotéky v chudých regionech poskytovaly. Mechanismus fungoval za přísné regulace FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation) i státní garance finančních rizik spojených s CRA. Dne 8. 12. 1993 proběhla osudná tisková konference, kde ekonomický poradce prezidenta Billa Clintona Robert E. Rubin (poradce Baracka Obamy, nyní v ústraní kvůli zruinování Citibank) oznámil novou CRA iniciativu pro podporu hospodářsky slabých komunit. Cílem bylo usnadnit poskytování hypoték, prosadit nová pravidla a zaručit zvýšení finančních toků do chudších lokalit. Rok 1995: Na naléhání prezidenta Clintona byla pravidla regulace CRA radikálně uvolněna a systém poskytování hypoték podroben zásadnímu reinženýringu. Politickým cílem bylo posílení a urychlení poskytování hypoték sociálně slabším vrstvám. Svět byl navždy změněn a kapitalismus svobodného trhu podroben neobvyklému testu. Tato „Clintonova revize“ zavedla systematické „bodování“ bank podle míry dodržování předpisů a cílů CRA. Banky byly nuceny uvolnit tradiční kritéria a standardy hypoték za nízké úrokové sazby (tzv. subprime rates). Nákaza se začala šířit.

J. Láníček 21.1.2015 15:18

Re: Kolikrát budu říkat, že EU není jen pitomostí, Astone,

Ano, jsou to bacilonosiči a vždycky nakazí celý svět. Též jsme si něco odstonali a stálo nás to nějakou korunu. Proto bych ten dolar pro jistotu poslal do někam.

O. Uživatel 21.1.2015 15:29

Uživatel požádal o vymazání
J. Jílek 21.1.2015 15:30

Re: Kolikrát budu říkat, že EU není jen pitomostí, Astone,

V letech 1993–1998 se CRA – garantované půjčky zvýšily o 39 %, jejich nárůst byl dvakrát rychlejší než ostatní bankovní úvěry. Ještě 19. 4. 2000 ministr financí Larry Summers (dnes ministr prezidenta Obamy) nemůže zakrýt své nadšení nad „úspěchem“ revize: „První dáma (Hillary Clintonová, dnes Obamova ministryně zahraničí) říká, že je třeba celé vesnice k výchově děcka; my říkáme, že je třeba kapitálu k budování vesnice.“ Součástí Clintonovy revize bylo zavedení tzv. sekuritizace hypoték a jejich prodeje jako státem podporovaných obligací (CMO, CDO) investorům domácím i zahraničním. Ručení bylo pozemky a domy, jejichž hodnota historicky stoupala a nikdo nepředpokládal pokles cen nemovitostí. První veřejný prodej sekuritizovaných obligací se odehrál v roce 1997 skrze First Union Bank (později Wachovia Corporation) ve spolupráci s investiční bankou Bear Stearns. Roku 2003 dosáhl regulovaný trh s CRA hypotékami 600 miliard dolarů. Neregulovaný trh však tvořil nezjistitelný mnohonásobek. Rok 1998: Brooksley E. Bornová (předsedkyně Commodity Futures Trading Commission) varovala před neprůhledností finančních derivátů a volala po jejich okamžité regulaci na ochranu americké i světové ekonomiky. Alan Greenspan i Robert Rubin, vládní ekonomové, se jí veřejně vysmívali: „Regulace derivátních transakcí, které jsou soukromě dohodnuty mezi profesionály, nejsou potřebné.“ (Greenspan) „Nová pravidla a regulační dohled může jen zvýšit právní nejistotu na kvetoucích globálních trzích.“ (Rubin) Rok 1999: Brooksley E. Bornová odstoupila z funkce. Povzbuzen, Phil Gramm předložil rozsáhlý deregulační zákon. Schváleno, Clintonem podepsáno. Cesta ke světové krizi otevřena. Neregulovaná hodnota finančních derivátů vzrostla z $ 50 na $ 550 bilionů – tolik peněz prostě v celém systému není.

J. Jílek 21.1.2015 15:35

Re: Kolikrát budu říkat, že EU není jen pitomostí, Astone,

V roce 2003 se Bushova vláda pokusila o přísnější regulaci státních agentur, Fannie Mae a Freddie Mac, které tvořily vlastně jediný dostupný hypoteční trh. Návrh zákona tzv. Bushovy revize díky opozici demokratů neprošel. Demokraté nejen obhájili Fannie a Freddie, ale napadli Bushe, že se snaží omezit tzv. „affordable housing“ pro méně majetné skupiny obyvatel.

J. Jílek 21.1.2015 15:35

Re: Kolikrát budu říkat, že EU není jen pitomostí, Astone,

K 1. 9. 2005 demokraté prosadili další významnou intervenci. Kreditní instituce s aktivy nad $ 250 milionů musely podstoupit tzv. třístupňový CRA kvalifikační test. Tento kvalifikační limit byl zvýšen na $ 1 miliardu. Ostatní instituce a menší regionální banky byly třístupňového testu zproštěny vůbec. Rasová diskriminace, neschopnost splácet, byla užita jako argument pro rozšíření vlivu CRA. Žádný americký politik neměl dostatek odvahy, aby se postavil proti rasové linii argumentace.

J. Jílek 21.1.2015 14:49

"co blbnou, to byla protipěchotní mina" (...ellner)

Photo by drone of #OSCE: Craters from impacts of missiles in place of shelling bus in #Volnovaha

https://twitter.com/Serzzze/status/557881151889866752