3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

Jasné slovo

Čísla jdou nahoru a vláda zpřísňuje. Jdou nahoru málo a zpřísňuje taky málo. Aktuální je ale jedna zásadní otázka: kdy bude covid vnímán jako jedna z mnohých nemocí, které poletují v populaci?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Ilsner 2.7.2021 18:38

R^R^

M. Varadinková 2.7.2021 18:41

No vidíte, hovado sprosté, Vy to "lepší" berete čistě materiálně (čímž fakticky přiznáváte, proč jste tam šel), zatímco já za to "lepší" považuju více svobody. Tedy více svobody pro Vás, což bylo zaplaceno ještě menší svobodou a větší buzerací Vašeho bratra.

M. Němec 2.7.2021 18:44

Chtěl, aby byly řádně ohodnoceny moje schopnosti - což v ČSSR nebylo. Jak ? Obvykle penězma.

Soudružka Varadinková dřela ve Slušovicích zadarmo pro Čubu, pro větší pocit svobody.

Melešhovna, Varadinková.

M. Němec 2.7.2021 18:49

Chtěl jsem...

M. Varadinková 2.7.2021 18:52

Zadarmo ne. Měla jsem velmi slušný plat. A bez politických buzerací a nucení "angažovat se politicky", jak tomu bylo při aspirantuře na VŠ. Žádaly se ode mne jen pracovní výsledky a přílišná svazácká angažovanost byla naopak na závadu, protože na úkor práce.

J. Drobný 2.7.2021 19:05

Musíš náš omluvit Rumcajs, nás tady totiž oblbovali ze Svobodné Evropy nějaká Rakušanová a z Hlasu Ameriky nějaký Ivan Medek. Bohužel jsme jim hloupě uvěřiti, že si tam chrochtáte jak prasata v žitě. Teprve teď si nám otevřel oči. A já jsem si bláhově myslel, žes byl ten Pavel Minařík, co to tam měl vyhodit do luftu!8-o

R. Nešpůrek 2.7.2021 20:26

R^:-)

E. Novotny 2.7.2021 18:41

Do jiste miry ma pravdu, ten kom, system byl doslova na zvraceni vyderacsky, zlodejsky, sprosty. Bezesporu je fakt, ze 'pozustali' tam casto byli takto vydirani, vyslychani, bylo jim vyhorozovano, museli podepisovat vselika jejich byllshits, ano, to je pravda. Obchazeli to samozrejme jak se dalo, jako se tam obchazelo vsechno.

Navic nekteri meli pocit, ze my si tady zijem v bavlnce a oni maji po nas jen pozustek techto trablu. Proto jsme se snazili jim to vynahrazovat jak se dalo, posialli jsme i veci, ktere jsme si v te dobe nemohli dovolit sami. Zcali jsme je a tim se taky hodne vyresilo, protoze mohli videt na vlastni oci skutecnou realitu. Nakonec jsem moc rada, ze vsechnta tato neodrozumeni pokud jde o nasi rodinu se vycistila. Porozumeli.

E. Novotny 2.7.2021 18:50

Nebyly to problemy na zelizks. Ze je buzerovali, ja pravda, i kdyz ni moc to nebylo Znam pribehy navrativsich se emigtrantu, ktere jen tak na vyslechu polechtali a apk pokracovali v normalnim zivote jako noc.

Ano, a bavime se o osmdesatych, nikoliv o padesatych.

R. Toman 2.7.2021 18:29

Tak paní Novotny píše zřejmě o zařízení bytu, tedy byt byl v té době asi "statní".

E. Novotny 2.7.2021 18:43

Ano, vzdyt to pisu, byl statni, ale veskery majetek v nem statni nebyl.

E. Novotny 2.7.2021 18:32

zTen, ktery jsme opoustili my, druzstevni nebyl Byl statni a stat mel pravo ho po nasem opusteni zabavit. My jsm svuj puvodni druzsteni predali memu otci, ten tam dozil. Nechteli jsme, aby zustal systemu napospas. Aby mel meco sveho, co mu stezi nekdo muze zabavit, ukrast.Taky jsme ho zvali kazdorocne sem k nam aby mel na stara kolena i jine zazitky nexz tam. My jsme nikdy s Pavlem nebyli moc orientovani na penize, hlavne na lidi.

On totiz ten byt, ktery jsme s Pavlem opustili byl puvovne pripsan memu otco. Jenz komousi mu tam zacinali pocitat nadmer, jakoze jednomu cloveku takove metry neprislusi Takze to byla vlastne takova zachrannna akce, jak uchranit stareho cloveka od te bolseivicke sprostarny.

V. Sember 2.7.2021 18:10

Španělé dali gól. Dobře kopnuto;-(

V. Mokrý 2.7.2021 18:20

Špatná teč

M. Ilsner 2.7.2021 18:31

byl to vlastňák

M. Ilsner 2.7.2021 17:57

chtělo by to vyřadit španělský ptáčky!

R^ ;-D

V. Sember 2.7.2021 17:59

https://www.youtube.com/watch?v=I0yooTG1LHw

M. Ilsner 2.7.2021 18:11

https://erecepty.eu/spanelsky-ptacek/

F. Doušek 2.7.2021 17:50

Ty po něm jedou jak slepice po flusu:

https://www.youtube.com/watch?v=t9lK9sqY5H4

J. Ganaur 2.7.2021 17:56

Nedivte se, tyhle prachy mohla hrabat Bobo, kdyby....;-D;-D;-D

V. Čermák 2.7.2021 17:57

Inu, zaslouží si to...;-D

F. Doušek 2.7.2021 18:07

To nevím, ale ty dvě slípky jedou na nejnižší lidské pudy.

M. Němec 2.7.2021 18:24

Bobo cejtí šanci na pomstu za svůj vyhazov z fleku ředitelky ČT, a udělá pro to vše.

Klidně zneužije i blbku Lipovskou.

Je však fakt, že šance je vysoká.

E. Novotny 2.7.2021 17:41

ktere v beznem provozu brani. Neni to dobre xapojeno, tam bude jadro pudla. Pokazde kdyz zapnu PC zacne ivne reaagovat i printer, taky pri psani textu se zacne cely ten system divne pohybovat a nektere vety mazat, nic takoveho jsem nezazila predim, je tam technicky problem, ktery pro zkuseneho ajtaka bude asi prochazka duzovym sadem.

V. Sember 2.7.2021 17:45

růžovým sadem s markýzem Sadem

https://www.youtube.com/watch?v=YrbjlH9TBLo

;-)

V. Sember 2.7.2021 17:39

Zajímavé je, že při našem osmifinále v Budapešti byl stadion Ference Puskáse narván do posledního místa fanoušky bez roušek. Můžeme očekávat novou vlnu covidu z Budapešti?

https://www.youtube.com/watch?v=8iKuHv0imaI

V. Zadák 2.7.2021 17:42

Z Nizozemí.

M. Ilsner 2.7.2021 17:42

vždyť to je jedno, nějak člověk zemřít musí

E. Novotny 2.7.2021 17:43

Privitam i pomoc od pratel, kterym pomaham i ja.

P. Boleloucký 2.7.2021 17:37

Se sociální demokracií to nevypadá dobře. Za tento současný stav mohou pražský kazišuci typu Poche, Schoříci,ta nula bývalý ministr.... Je tam krize osobností. Přesto věřím, že se postupem času zvetí a budou mít ještě šanci politiku ovlivnit.