2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

Jasné slovo

Čísla jdou nahoru a vláda zpřísňuje. Jdou nahoru málo a zpřísňuje taky málo. Aktuální je ale jedna zásadní otázka: kdy bude covid vnímán jako jedna z mnohých nemocí, které poletují v populaci?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 2.7.2021 20:56

;-D no já jsem byla ráda, když mně zbylo na lístek do kina

M. Němec 2.7.2021 20:10

Paní Varafinková o tom sice víhovno, ale to je přece základ : kázat o tom, o čem nic nevím.

Nebejt vaše vrstevnice, dotáhla by to na OPBH daleko.

P. Forejt 2.7.2021 19:53

já řku, ten Vojtěch musel snad zešílet ???

Žádný zákon však hospodským nedovoluje, ani nenařizuje, aby kontrolovali, zda jsou zdraví hosté očkovaní na čínskou či běžnou chřipku, černý kašel či jinou infekční chorobu. Je s podivem, že až za této chřipky ministr zdravotnictví požaduje takovou kontrolu, když při jiných podstatně nakažlivějších a vážnějších chorobách tak nečinil.

BTW : ...v Brně se staví nová koncertní hala. Má stát asi 1,5 miliardy korun. Jsou obavy, zda na to budou peníze. Ministerstvem zdravotnictví nařízené testování zdravých lidí ve firmách a školách přišlo každý měsíc na 2 miliardy korun. Kolik koncertních a sportovních hal za to mohlo být? ....no toto??!!

M. Ilsner 2.7.2021 20:01

ty dnes snášíš moudra jako vodňanská nosnice prejte

M. Pivoda 2.7.2021 19:48

Klíčová věta z dnešního úvodníku: "... Nevšiml jsem si, že by to někdo kontroloval. ... "

Vězte, že nejúčinnější (a zároveň nejlevnější) kontrola je kontrola kulturou (podnikovou, národní, ...), což prakticky znamená, že jedinec (občan) kontroluje sám sebe. Místo vnějšího řízení u jedince funguje samořízení. A to je účinnější způsob řízení, než tisíc policajtů.

L. Kolman 2.7.2021 19:39

Vy Pražáci jste úplně mimo. Si vůbec nevšímáte, jakým způsobem si počínají západní demokratické země. V Praze stavíte mariánské sloupy, sochy Radeckého a nejspíš i Windišgréce, na Západě takové sochy bourají a házejí do moře. Jak teď v Kanadě. Dříve už to proběhlo v USA. Toho Hřiba vyměňte, je to úplný mimoň.

M. Němec 2.7.2021 19:45

Vy Moraváci , co vás to minulo, se jenom tetelíte, že vás tornádo minulo, chlastáte jako dřív, a říkáte si - ať prachy posílaj všichni ostatní v čele s Pražákama.

Jo bodrý Morávák - xindl to je.

V. Mokrý 2.7.2021 19:55

už tě zas bere ?

M. Němec 2.7.2021 19:57

Myslíš kyčel ?

Jo, už půldruha roku.

L. Kolman 2.7.2021 19:59

Tak to určitě, milionářu blbé. Všechno platíte vy, stejně tak postiženým pomáhají jen Čehúni, kdežto Moraváci se jen válejí ve sklepích. Co tak přijet se podívat, jak to tady funguje, chytráku. Stejný mimoň jako ten Hřib. Za tento debilní kvák bys tady dostal takovou pecku do čumáku, že by ses z toho vzpamatovával minimálně tři dny. A jestli nemáš falešné zuby už teď, pak bys je měl určitě.

M. Němec 2.7.2021 20:03

Kolik si poslal na konto Morava, ty čumáčku ?

L. Kolman 2.7.2021 20:09

O mě strach neměj, na své možnosti víc než dost. Já mám komu pomáhat, mám v postižených obcích kamarádů a známých víc než dost. Pomáháme konkrétním lidem, to je nejjistější. Nebudu ti to tady popisovat, páč nějaký idi*t typu Havelka, Mach a pod. hnedle zakvičí, že se zase chlubím.

M. Němec 2.7.2021 20:13

Jak znám tvoje možnosti,forejte, a tvojí moravskou hamižnost, tak je to jeden toiletní papír.

Postarám se , aby ti napsali "darovací diplom".

P. Forejt 2.7.2021 20:17

vy už jste tak zblblej, vy posázavský koloťuku, že ani nevíte, komu píšete ?? ......trdlo.

L. Kolman 2.7.2021 20:19

Protože tě znám dost dlouho a tudíž vím, jaký že jsi idi*t, takové řeči mě nemůžou vzrušit, kdyby ty kváky ovšem četla moje žena, tu by to mrzelo hodně!

M. Němec 2.7.2021 20:33

Mě připadá "forejt" a kolman" synonomum výrazu vůl.

Omlouvám se , pokud nerozlišuji.

P. Jirkovský 2.7.2021 20:13

Kolik takovejch pecek do čumáku jste už rozdal, soudruhu vedoucí pracovníku?

L. Kolman 2.7.2021 20:27

Bych mu ji přece nemusel dát já. Stačilo by, kdyby to někde řekl nahlas. To by se jich našlo dost i beze mě, co by mu ji bez meškání fláklo. Kdyby to řekl třeba před jistým Jirkou, před Krpálkem mistrem republiky v judu v supertěžké váze, to by rozhodně nedopadlo dobře. A podobných týpků je tady povícero.

E. Novotny 2.7.2021 19:33

Vite, co je frustrujici pro cloveka, jenz nejaky cas uz v CR nezije? Ze v mysleni lidi (a netyka se vcech) ze nezmenilo vubec nic. A ze ta dlouhodoba totalita udelala vetsi skody nez jme puvodne mylne predpokladali.

M. Varadinková 2.7.2021 19:37

A pomáhá Vám to aspoň nějak, když se nad ně tak povyšujete? Co když je to přesně naopak? Ti, co zažili dlouhodobou totalitu mají svou zkušenost, kterou Vy nemáte a nechápete. Proto taky v USA tu totalitu nakonec zavedete, nemáte se totiž z čeho poučit.

M. Němec 2.7.2021 19:40

Naprostej nesmysl.

Právě ti lidé, kteří zažili diktaturu ( a do roku 81 stačilo bohatě ) můžou jako američtí občané kravinám zabránit.

Soužka Varadinková řádí.

P. Jirkovský 2.7.2021 19:46

Už jsem se díval na počasí i fázi měsíce, co že jí to tak bere, a vono to asi bude malý sebevědomí, sražený se závistí a intenzivním pocitem marnýho života.

M. Němec 2.7.2021 20:02

Na mě to působí tak, že skrytá antikomunistka Milena V. měla našlápnuto ve Slušovicích do vedoucí funkce pod patronátem skrytého antikomunisty , člena předsednictva OV KSČ Gottwaldov Čuby, a do toho vlítl zatracenej rok 1989.

To jednoho nakrkne.

Tak se mohli mít občané ČSSR ( a především Slušovičtí ) krásně !!!

E. Novotny 2.7.2021 19:45

Mileno, ja jsem celkem dlouhodobou totalitu zazila. Tedy tu zkusenost mam temer identickou s Vasi. Pisu to tady porad, ale nic..Pokud je o zavadeni US totatity tak z toho mne vypocitejste, s tim nemam spolecneho vubec nic.

M. Němec 2.7.2021 20:08

To mi připadá, paní Novotný, jak kdyby jste byla 4 roky v Auschwitzu a pak tý svojí dozorkyni Waradinek Brunhilde říkala "Mileno"!.

E. Novotny 2.7.2021 20:41

Rovnou tam ne, ale byla jsem na to zvykla pred lety kdyz jme diskutovaly na BL:,

P. Jirkovský 2.7.2021 19:40

Neměla byste z reakcí pár závistivejch záprtků dělat obecný závěry, snad to tak hrozný není. Tihle jen víc řvou.

E. Novotny 2.7.2021 19:50

No jiste, pane Jirkovsky, nedelam, mam ceske pretele smyslejici uplne jinak. A myalim si to i o Vas,

P. Jirkovský 2.7.2021 19:52

Díky a zdravím!

J. Anděl 2.7.2021 19:48

Těm lidem to ale třeba vůbec nevadí :)