9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

Jako v thrilleru

Bohužel to reálnou vraždou začalo, v únoru někdo na Slovensku zastřelil novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou. Čtvrteční ranní razie přinesla, jak se zdá, výsledky. Pod záštitou vrtulníku shora, přepadové komando ve čtyři ráno, osm lidí zůstalo v klepetech, mezi nimi by snad měl být i ten, kdo tiskl spoušť.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Kellner 30.9.2018 12:48

Re: Turci ve druhé, třetí, čtvrté generaci přivítali v Německu

Domníváte se, že ten příměr kulhá..?

J. Václavíková 30.9.2018 12:54

Re: Turci ve druhé, třetí, čtvrté generaci přivítali v Německu

Naopak, úplně cítím, jak se na to třesete. Jen se budete muset líp domluvit než posledně, když na americký konvoj akorát jeden putinovec vystrčil zadek.

I. Kellner 30.9.2018 13:07

Re: Turci ve druhé, třetí, čtvrté generaci přivítali v Německu

Vaše ideologické prostocviky a sestavování seznamů třídních nepřátel pořád jaxi nic nemění na skutečnosti, že Erdogan má v Reichu docela solidní armádu.

J. Václavíková 30.9.2018 13:10

Re: Turci ve druhé, třetí, čtvrté generaci přivítali v Německu

Vám se člověk nezavděčí, ani když s vámi souhlasí :-))))

R. Brzák 30.9.2018 14:44

Re: Turci ve druhé, třetí, čtvrté generaci přivítali v Německu

To, co zde předvádíte, je klasický úhybný manévr, diskutéra nehodný. Ne snad, že by si pan Kellner Vaši uštěpačnost nezasloužil - ale zasloužíte si ji Vy?

J. Kombercová 30.9.2018 13:10

Re: Turci ve druhé, třetí, čtvrté generaci přivítali v Německu

Je to tak.

L. Vrána 30.9.2018 13:24

Re: Turci ve druhé, třetí, čtvrté generaci přivítali v Německu

Já si zase představuji, co by se dělo, kdyby se něco přihodilo v Rusku a k nám by se valily tisíce ruských migrantů, obdobně jako z Afriky do západní a jižní Evropy. To by bylo sousto pro naše neziskovky! Studenti diskuzních univerzit by je zajisté vítali chlebem a solí. Kolik by bylo vítačů - Rozoumků, Halíků, Štampachů atd?

J. Václavíková 30.9.2018 13:29

Re: Turci ve druhé, třetí, čtvrté generaci přivítali v Německu

Asi nevíte, že právě s migrací z těchto směrů máme celkem bohaté zkušenosti. A skutečnost je, že právě tyhle imigranty tady po našem ,,osvobození" lovila Smeršč.

L. Vrána 30.9.2018 20:11

Re: Turci ve druhé, třetí, čtvrté generaci přivítali v Německu

Ale vím. Po občanské válce zdrhlo z bolševického Ruska asi 2 mil. lidí. V ČS jich bylo snad 25 tisíc Někteří si tady žili velmi dobře. U Německého Jablonného (teď Jablonné v Podj.) byl internační tábor pro bělogvardějce. Hospody v té době v Jablonném praskaly ve švech, noční život byl skoro jako v Paříži, protože milí bělogvardějci měli tučná konta ve Švýcarsku.

Pokud víte kolik Rusů tady bylo a kolik jich sebrali bolševici po r. 1945 tak mi to, prosím, sdělte.

Ale ta možná migrace z Ruska by byla o jiných číslech než nějakých 25 tisíc. Vzpomněl jsem si na starý sci-fi román od Erenburga "Trust D.E. -Historie zkázy Evropy".Tam pochoduje do Evropy 50 miliónů Rusů. "Dajoš Jevropu!" Naštěstí byli zastaveni rychlým malomocenstvím na okraji Německé pouště.

S. Lazárek 30.9.2018 13:30

Re: Turci ve druhé, třetí, čtvrté generaci přivítali v Německu

Počet třídních nepřátel jen 9? Není to málo hoši? Mrkněte na ABCD Bartoše, kam se na něj hrabete.

M. Mařák 30.9.2018 11:56

Pro Vláďu

Dík za odkaz na článek, který jsem si se zájmem přečetl a v podstatě je v něm to samé, co všude na diskuzích tvrdím přes dvacet let. Chyba je v nás a v systému, jenž je nastaven tak, aby nebylo výhodné mít hodně dětí.

I. Břízová 30.9.2018 12:09

Re: Pro Vláďu

Ono asi jak pro koho. Pro mne byla a je výhoda mít více než dvě děti v tom, že se mám vždy na koho obrátit a s kým se potěšit

M. Mařák 30.9.2018 12:15

Re: Pro Vláďu

Přesně tak, jak pro koho, ale většinový trend je podle mne maximálně dvě děti.

R. Neveselý 30.9.2018 12:25

Re: Pro Vláďu

Přesně tak, jak pro koho, cikáni mají trend 6 dětí minimálně.

J. Václavíková 30.9.2018 12:55

Re: Pro Vláďu

Co bys konkrétně navrhoval?

J. Václavíková 30.9.2018 13:05

Re: Pro Vláďu

Pardon, mně už se tu to tykání a vykání plete.

M. Mařák 30.9.2018 13:19

Re: Pro Vláďu

Podle mne by asi nebylo špatné nějakým způsobem finančně podpořit natalitu, tak jak to udělal třeba Hitler, nebo komouši v těch sedmdesátých letech (výhodné půjčky na stavbu domů, na koupi bytů a podobně). No a asi bych zpřísnil systém podpory v nezaměstnanosti a tak podobně. Nejsem politik, ti na to mají týmy poradců a jiných chytrých hlav.

J. Václavíková 30.9.2018 13:27

Re: Pro Vláďu

Nejlépe by bylo podpořit mateřství u vzdělaných žen, jenže tam se to pere s kariérou a tím, že zmizí v nedohlednu. Zajímavé, že zrovna socani navrhovali ty školky pro menší děti, ale tam i já mám pochybnosti, jestli by to děti nepoznamenalo natolik, že to nestojí za to.

J. Franke 30.9.2018 13:37

Re: Pro Vláďu

Pouze u vzdělaných žen je to blbost. Tady se rozlišovat nedá, neboť jsou zapotřebí děti jako takové.

Podle mě si příroda pomůže sama bez inženýrských zásahů tak, jako si pomohla vždycky. Třeba i za cenu vyhubení živočišného druhu, který jí škodí.

J. Václavíková 30.9.2018 13:43

Re: Pro Vláďu

Myslím to jinak. Ne, že nemá podporovat méně vzdělané, ale že za stejných podmínek se ty vzdělanější musí rozhodovat mezi dětmi a kariérou. Tím stát tratí, protože právě od těchto matek by potřeboval dětí více. Jestli jim nepomůže, aby i po mateřství jejich kariéra netratila, rodit nebudou. V Německu prý vysokoškolačky mají porodnost 0,4.

M. Mařák 30.9.2018 14:00

Re: Pro Vláďu

A proč by měl stát potřebovat od vysokoškolsko vzdělaných matek více dětí, tomu nějak nerozumím.

I. Kučerová 30.9.2018 14:52

Re: Pro Vláďu

No, pokud se žena MUSÍ rozhodovat mezi kariérou a dětmi, tak ať klidně vyhyne!

M. Mařák 30.9.2018 11:51

Včera zemřel Otish Rush, RIP

https://www.youtube.com/watch?v=1481wN-6_WA

F. Šimek 30.9.2018 12:44

Re: Včera zemřel Otish Rush, RIP

Zdravím ! Moje šálek kafe to nejni, ale je to moc dobrý.

M. Mařák 30.9.2018 12:52

Re: Včera zemřel Otish Rush, RIP

Čus Franto, já měl blues vždycky rád.

F. Šimek 30.9.2018 13:12

Re: Včera zemřel Otish Rush, RIP

Posílám ti mojeho oblíbence.

https://www.youtube.com/watch?v=BmoNwdyQzB8

M. Mařák 30.9.2018 14:48

Re: Včera zemřel Otish Rush, RIP

Znám, ale raději poslouchám desky celé kapely. Moje nejoblíbenější deska je asi Wish You Were Here.

F. Šimek 30.9.2018 15:34

Re: Včera zemřel Otish Rush, RIP

taky tu LP vlastním. Na floidech sem byl v r 96. Moc hezký. Rád vzpomínám i na KISS r 94.

I. Břízová 30.9.2018 11:20

Zajímavé

Právě se na Primě dozvídám, proč není v lékárnách například lék Tamoxifen.Lék z onkologie, který jsem měla ještě rok brát. Paní doktorka mi musela napsat nějaký jiný. Je to opravdu smutné.Jenom doufám, že bude stejně dobrý.

S. Lazárek 30.9.2018 11:25

Re: Zajímavé

Nebojte paní Břízová, teď když nebudeme muset živit hladový uprchlický krky, půjdou paníze našim potřebným. Slíbil to premiér a tohle je ideální případ, kdy může svá slova přetavit v činy.