14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

Jako v thrilleru

Bohužel to reálnou vraždou začalo, v únoru někdo na Slovensku zastřelil novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou. Čtvrteční ranní razie přinesla, jak se zdá, výsledky. Pod záštitou vrtulníku shora, přepadové komando ve čtyři ráno, osm lidí zůstalo v klepetech, mezi nimi by snad měl být i ten, kdo tiskl spoušť.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Břízová 28.9.2018 8:53

Re: PANÍ BŘÍZOVÁ

Kuk!!!! :-)))

P. Hlosta 28.9.2018 8:29

A tuhle znáte? ;-))

Václavky už rostou! A to je z většiny závěr houbaření, bohulibého koníčka Čechů.

Tuhle znáte? : "Houby, houby, houby. Malý velký tlustý tenký. Houby houby houby. Různý tvorem podle norem, václavky i muchomůrky - ty já mám rád! Ty já mám rád! Snad tisíckrát...." - Je to 'Žalm Šťavnatky panenské', co jsem si vzpomněl u příležitosti sv. Václava a václavek ;-))

J. Anděl 28.9.2018 8:58

Re: A tuhle znáte? ;-))

Václavky jsou moje oblíbené houby, takové české shitaké. Jsou výrazným nositelem chuti "umami". A houbaření je jednou z několika aktivit, které lidi dovedou zvednout a udržovat v pohybu a v nějakém sepjetí s přírodou i sami se sebou. Tím má možná blahodárnější vliv, než návštěva kostela.

P. Hlosta 28.9.2018 9:26

Re: A tuhle znáte? ;-))

Návštěva kostela není pro každého. Takže ji nahradí chrámem přírody. ;-)

J. Cyrany 28.9.2018 8:27

Dozvíme se jméno/a,

zadavatele , který zneužil hnusnou popravu novináře a jeho partnerky k odstranění Fica ? A následné hysterické třeštění medií tzv. demokratického bloku a šikovnou manipulaci mas?

P. Hlosta 28.9.2018 8:31

Re: Dozvíme se jméno/a,

Taky teorie. Těch by bylo... Otázka je na pravdu o tom všem. Myslím až historie ji zjeví. Tak už to bývá.

S. Tomáš 28.9.2018 8:21

Jen jeden?

Kdyby tak vyšetřovali, kolik novináři vyprovokovali nenávisti násilí, převratů a válek. Kolektivní vina platí jen v případě ras a národů.

J. Ráž 28.9.2018 8:58

Re: Jen jeden?

Kolektivní vina platí jen u spolupracujících gangsterů. U národů platí kolektivní odpovědnost, jak Němcům správně připoměla Merkelová u příležitosti sedmdesátého výročí konce druhé světové. U ras neplatí ani první, ani druhé.

J. Havelka 28.9.2018 8:10

A ti dva další ? Hanba mlčet!

Tak na nás ode dneška zhlíží Pan Prezident Havel ve foyeru Kolumbijské univerzity v New Yorku. Svět ani my nezapomínáme!

P. Grigar 28.9.2018 15:30

Re: A ti dva další ? Hanba mlčet!

.. k nám nedohlídne, 6800km vzdušnou čarou. Vy jste mě polekal...

Ovšem musím přiznat, zpočátku jsem mu věřil, přešlo mě to koncem února 1990.

D. Polanský 28.9.2018 7:57

Vrah je nástroj,

objednatel je ten, komu slouží, ten kdo touží po moci a penězích. Pokud nedostanou přes soud objednatele, zůstane zde veliký otazník.

P. Hlosta 28.9.2018 8:09

Re: Vrah je nástroj,

Z otazníků je plot!

J. Anděl 28.9.2018 8:52

Re: Vrah je nástroj,

Nájemný vrah je nástroj. A kromě toho je to vrah. Ano, kdo si vraždu objednal, je zodpovědný, neznamená to ale, že vrah zodpovědný není.

Otazník zůstává i proto, že to jednoduše ještě není vyřešené a co vyšetřené je, není ještě plně zveřejněné. Normální proces.

P. Kučera 28.9.2018 7:46

Na Slovensku...

V té sousední zemi se prostě občas vraždí, unáší... Čím to? Asi jsou přece jen národ Jánošíka a Nikoly Šuhaje, dnes tedy v trochu obráceném gardu. Nebo, že by by hrálo roli těch pár kiláků blíž Rusku, kde jsou tyto manýry zcela běžné? Ale vždyť i u nás vyvázla Sabina Slonková životem jen šťastnou shodou náhod. Dobrý den.

J. Havelka 28.9.2018 7:51

Re: Na Slovensku...

I Mrázek málem vyváz...

D. Polanský 28.9.2018 7:58

Re: Na Slovensku...

To by ještě chybělo, ten toho věděl na mocné v tomto státě.

P. Hlosta 28.9.2018 8:08

Re: Na Slovensku...

Kočko jn. taky nevyváz. Mnohý v pletivu plotovém, či v barelu plechovém, ukončil své bytí. Je těžké být u nás byznysmenem. ;-)

S. Sedlák 28.9.2018 7:53

Re: Na Slovensku...

Což platí i u nás.

Semtam někoho srazí na přechodu auto. Semtam někdo uklouzne v koupelně nebo spadne s posedu. Jen ty, kteří s ochrankou i spí, jsou toho ušetřeni. Ty je potřeba oddělat kulkou, kerá se v těle roztříští. Naštěstí se to dá koupit v každém marketu, takže někoho vypátrat se nedaří ani po 10 letech. Holt jsme lepší.

J. Holíček 28.9.2018 8:09

Re: Na Slovensku...

Nikola Šuhaj byl blíž Ukrajině. Abychom byli přesní. To jsou ty profesorský podprahový kejkle. :-))

P. Hlosta 28.9.2018 8:22

Re: Na Slovensku...

Nemluvě o tom, že Nikola Šuhaj na Rusínském území(neplést s Ruským) byl dezertér z vojny v Československu, České četnictvo ho stíhalo po horách za loupeže a útoky proti policii, totiž byl znám hlavně v Československu díky I.Olbrachtovi a jeho knize, povinném to čtení žáků základky. Ukrajině bylo Rusínské území přičleněno až po II.sv. válce a tím se stalo součástí SSSR. Tedy máme-li být přesní, s Ukrajinou to má to samé, co se Slovenskem.

J. Holíček 28.9.2018 8:34

Re: Na Slovensku...

Ježíšmarjá, to přece průměrný intelektuál ví, takže i Kučera. (Naštěstí jste neinformoval ještě o Kamilu Zemanovi :-)) Jenže on si potřebuje čutnout do Ruska, tak to napsal jak to napsal. Dopouští se podobných "nepřesností" dost často, proto jsem se ozval. :-))

Hájkovi se to určitě líbí.

P. Kučera 28.9.2018 9:47

Re: Na Slovensku...

Pane profesore, nic ale nevyvrátí, že Slovensko je blíž Rusku než Česko, stačí se podívat na mapu. Víte, že svého času (koncem války) chtěl JUDr. Gustáv Husák připojit Slovensko k SSSER? A nepište mi, že nic nevíte o vraždách novinářů tam, naposledy byl zavražděn Němcov coby kamenem dohodil od kremelských hradeb (oficiálně ovšem Čečenci, sic!). Jó carové bývali většinou krutí (jinak by si jich mužik nevážil), i Putin je. Nechce se mi věřit, že i vy myslíte jako ruský mužik.

P. Grigar 28.9.2018 15:41

Re: Na Slovensku...

.. no úplně nejblíž to má do Ruska občan USA. Z hranice na Aljašce pouhé 4 kilometry přes Beringovu úžinu.. jak signifikantní! Ten ruský car byl ale hlava!

J. Ráž 28.9.2018 8:50

Re: Na Slovensku...

Slovensko je taky o pár kiláků blíž k Číně i Japonsku. To mste zapoměl připomenout. Má to stejnou souvislost s tématem, jako že je blíž k Rusku, Uzbekistánu i Koreji.

A. Trick 28.9.2018 8:51

Re: Na Slovensku...

Kučero 512, mezi Slovenskem a Ruskem je Ukrajina. Tu jste z důvodu "politické korektnosti" nezmínil.

P. Kučera 28.9.2018 7:39

Na Slovensku

P. Hlosta 28.9.2018 7:33

Sto let od vzniku Československa

A je tu sto let od ustanovení Českého a Slovenského státu. Pravda, na jeho území žili i jiné národnosti, které se tak staly etniky a to se jim nelíbilo. Byla dokonce vojna o tom. Byla ale tak nevýznamná, že se o ní jen stěží dočíst. Zato významný byl útok na státnost Československa etnikem Německým, které chtělo k Hitlerovu Německu připojení Československého pohraničí. Dodnes po světové válce a odsunu Německého etnika je toto stále živou ranou pro potomky odsunutých a i pro České občany v pohraničí zvláště.

Zvláště významný v dnešku je stav, kdy je společensky potlačena slovanská národnost, jako by to byl nějaký prohřešek se ke slovanství hlásit. Včera jsem zachytil, pro nudu na jiných programech televize, část řeči v dokumentu od kardinála Duky. Ten správně konstatoval, že současná anglosaská společnost vnímá nové jako lepší a správné. Slované že mají tisíciletou tradici a silné vazby mezi sebou. Že pravoslaví Ruska i odjinud je silnou částí křesťanství a spolu s katolíky jiných slovanů jsou Evropě zárukou civilizace i morálky. Tohle pochopitelně je můj výklad, co řekl Duka a snad mně nebudete chytat za slovo.

Je příznačné že se o stoletém výročí vzniku Československa tak málo běžně ve společnosti mluví a že se to neslaví jako svůj vlastní významný den. Jakoby tu žily jen nespokojené etnika, která někdo vyhání, že jsou proti existenci tohoto státu. Na domech nevidno vlaječky a ozdoby pro slavnostní chvíle. I ty křesťanské svátky jsou víc slaveny, ač jsme státem zhusta ateistickým.

Dá se spíše očekávat, že dostanu vynadáno do rusomilů, že zmiňuji pravoslaví, než aby se zvedla vlna na obranu slovanů. Smutné! Jen STO LET od vzniku státu Československo.

J. Lepka 28.9.2018 7:38

Re: Sto let od vzniku Československa

Myslete slovane. V české kotlině se staletí potkávaly armády snad všech národů Evropy, statisticky je i vysoký podíl jmen jako Španěl, Francouz, Švéd, o Němcích nemluvě a vy budete argumentovat slovanskou vzájemností. Nezaspal jste krapíček dobu národního obrození?

V. Kotas 28.9.2018 7:48

Re: Sto let od vzniku Československa

Ale ta " pouliční směska ", se povětšinou přihlásila/integrovala k tomuto regionu/ " češství "/slovanství.

P. Hlosta 28.9.2018 7:50

Re: Sto let od vzniku Československa

Ano, i 'Turek' je zcela běžné příjmení u nás. Jsme snad proto mohamedáni? Být patriot je zcela běžné a dobré jinde ve světě a u nás je za to člověk napadán. Švýcaři si běžně vyvěšují státní vlajky a nejen ve slavnostní dny. Jsou tací, co i denně. U nás si ani lidé nevzpomenou, že předkové toto území zvelebovali po tisíciletí od časů příchodu slovanů na toto území. Dokonce je slyšet, že slovanské kmeny byly agresoři a vyhnali původní obyvatele z území při svém pronikání sem. Že to je nesmysl, snad se nemusí dokazovat. Postupné splynutí s původními si slované zajistili mírumilovné prostředí. Až teprve při rivalství panovníků se projevilo vzájemné nepřátelství a znamenalo násilí na lidech zde žijících.

Obrozenectví je stále potřebné! Zvláště v současnosti, kdy nás začíná válcovat anglosaství.