27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

Jako králík z klobouku

Jak se zdá, nikomu to nevadí: Andrej Babiš podrazil svého koaličního partnera sociální demokracii v kauze Pocheho nominace. Jeho kouzelnický trik s dvojí vládní nominací patří do varieté a ne do demokratického státu. Libo ministr? Nelibo? Nevadí, sáhnu do klobouku a ejhle, je tu jiný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 1.7.2018 23:56

Re: A stejně je to zajímavá metamorfóza

Co to žvaníš? :-):-):-)

M. Mikulec 1.7.2018 23:03

Re: A stejně je to zajímavá metamorfóza

:-))) Pane Kellnere, jste lepší než Batman.

M. Prokop 1.7.2018 22:30

Re: A stejně je to zajímavá metamorfóza

Přišel jsem až večer a klasické sluníčkáře ani EUrojehovistky nezaznamenal.

J. Anděl 1.7.2018 22:31

Re: A stejně je to zajímavá metamorfóza

Jste si pane Kellnere jistý, že titíž, kdo používali "ozubená pleš", ho teď vyzdvihují?

Nějací jednotlivci snad, ale obecně mi to snad nesedí. Možná ale nejsem pamětník. To, co píšete o pamětnících, mi opravdu nic nepřipomíná. Já jsem ale spíš zapomětník.

S. Lazárek 1.7.2018 22:32

Re: A stejně je to zajímavá metamorfóza

Máme to v živé paměti, tak určitě. Nesyp do toho písek.

M. Prokop 1.7.2018 22:33

Re: A stejně je to zajímavá metamorfóza

Ono je to celé nějak mimo, zřejmě účelově.

I. Kellner 1.7.2018 22:34

Re: A stejně je to zajímavá metamorfóza

Jmenovitě? Zde za všechny např. něžná víla Hajková 383. Ale jinak je to mám spíš odpozorované z Twitteru, pravda.

A také jsem zapomnětník. Naštěstí ta srovnání umí přinést lidé, kteří tím netrpí..-)

J. Anděl 1.7.2018 22:40

Tvitter je snad ještě šílenější, než jsem si myslel :-)

Zkoušel jsem ho, ale nikdy jsem se to nenaučil používat. Jednoduše jsem nepochopil, jak se tam dostat k něčemu zajímavému.

P. Vandas 1.7.2018 22:49

Re:

To máš proto, že nečteš tweety Donalda Trumpa. :-):-):-)

I. Kellner 1.7.2018 22:54

Re:

Jo!!!!!!! -)

J. Anděl 2.7.2018 0:25

Re:

Na to nepotřebuju twitter, všechno podstatný se dočtu tady :)

J. Schořík 1.7.2018 22:00

Pellegrini i za mne

ta readmise (jak jsem zde psal už včera by se v případě ČR týkala možná desítek lidí). A nyní můžete pokračovat v hýkání..

Slovenský premiér Peter Pellegrini už v pátek po skončení summitu EU uvedl, že s ním Merkelová o takové dohodě nemluvila a že počty lidí, kterých by se týkala, jsou skoro nulové. „Z naší strany by to bylo jen prázdné gesto. Nejsem zastáncem teatrálních gest,“ řekl Pellegrini.

J. Schořík 1.7.2018 22:01

Jen dovysvětlení slovenského pohledu

Po Česku, Maďarsku a Polsku se k údajné dohodě v neděli vyjádřilo i Slovensko. Německá kancléřka Angela Merkelová s ním dle vyjádření slovenského státního tajemníka Ivana Korčoka nejednala.

„Kancléřka Merkelová se logicky obrátila na ty země, z nichž migranti do Německa přicházejí, to je celé,“ řekl Korčok novinářům v sobotu v letadle při cestě z Francie. „Jelikož ze Slovenska do Německa migranti nepřicházejí, logicky se na nás kancléřka nemohla obrátit, takže to je celé a je to absolutní nesmysl,“ dodal.

M. Prokop 1.7.2018 22:02

Re: Pellegrini i za mne

Jistěže je to gesto. Ze strany Andělíny, i ze strany V4.

J. Schořík 1.7.2018 22:04

Re: Pellegrini i za mne

Ze strany V4 by se to teoreticky týkalo jen desítek lidí. Problém byl přece v tom, že tady o azyl žádat nechtěli, takže počty žadatelů co si požádali tady a zároveň v Německu (a tam nedostali), budou blízké nule. Je to určitě důležité pro Italy, Řeky a na druhé straně Němce a Švédy atd.. Od nás jenom levné body na tu národoveckou notečku..

M. Prokop 1.7.2018 22:06

Re: Pellegrini i za mne

Jistě, základ je v tom, že Andělíně dost teče do bot, tak chtěla nahonit body na údajné dohodě. Vnitrostátní body. A narazila. Že toho Bureš a jiní s potěšením využijí, to ji zřejmě nenapadlo. Panikaří.

J. Schořík 1.7.2018 22:07

Re: Pellegrini i za mne

Ae ona tu dohodu potřebuje s těmi podstatnými "producenty" migrantů. A ti se nijak neohradili, takže to nejspíš vajednáno/předjednáno má. Ozvali se pouze V4 kterých se to v podstatě netýká a od nichž by to bylo jen pěěkné gesto.. .

M. Prokop 1.7.2018 22:32

Re: Pellegrini i za mne

Talijáni zrovna nevypadají na nějakou dohodu, vracející 3i jim.

J. Schořík 1.7.2018 22:34

Re: Pellegrini i za mne

Ale zatím nijak nezpochybnili. Tím neříkám že by se jim to mělo líbit.

P. Vandas 1.7.2018 22:06

Re: Pellegrini i za mne

Problém byl jediný a to ten, že Merkelová hlasitě lhala. :-):-):-) Proto jí správně Babiš hlasitě utřel. Tak se to má dělat a ne kličkovat, jako sociální demokrati a Pellegrini. :-):-):-)

J. Schořík 1.7.2018 22:12

Re: Pellegrini i za mne

Vy jste tu původní zprávu ze které ta agentura citovala (jinak než tvrdí Merkel) četl? Nevěřím..

P. Vandas 1.7.2018 22:14

Re: Pellegrini i za mne

Nevím co si mám představit pod pojmy "tu" a "ta". :-):-):-)

J. Schořík 1.7.2018 22:15

Re: Pellegrini i za mne

To je jasné. Jak byste mohl :).

I. Kellner 1.7.2018 22:17

Re: Pellegrini i za mne

Nepřečetl si ji ani Seehofer, a tvrdě na Merkel zaklekl..-)

J. Schořík 1.7.2018 22:19

Re: Pellegrini i za mne

Nevím o tom že by reagoval na "problém readmisních dohod". To že se mu nelíbí výsledky sumýše chápu, stejěn tak to že jde po Anděle..

M. Martinovská 1.7.2018 22:33

Re: Pellegrini i za mne

No, Babiš ji taky nemusel číst - šlo mu jen o Hlasité NE, kdyby řekla cokliv. Nejde o věc, ale o nesouhlas, aby byl B. populární.

J. Schořík 1.7.2018 22:35

Re: Pellegrini i za mne

Ano. To je jasné. A je to právě ještě o kousek směšnější když se nás to téma fakticky netýká.

M. Prokop 1.7.2018 22:35

Re: Pellegrini i za mne

On ani tak nejde po Andělíně, jako spíš kličkuje před AfD.

P. Vandas 1.7.2018 21:09

Ano. Konečně Babiš získal zpět respekt, který ...

.. svým hrbením a podlézáním, vlády předešlé zcela ztratily. :-):-):-)

J. Kombercová 1.7.2018 21:11

Re: Ano. Konečně Babiš získal zpět respekt, který ...

Tu špatnou pověst nám ale získala už vláda socdem, dokladem je těch 12 přijatých... leda že už tehdy to byl Babiš s těmi detencemi, jen šikovně schovaný za Chovancem. :)