3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Jak to bude s ČSSD

Lubomír Zaorálek má za sebou první kroky na veřejnosti v nové roli hlavní tváře sociální demokracie v nadcházejících volbách. Jeho vystupování je zásadně opačné než nudný mečivý tón litanií Bohuslava Sobotky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 20.6.2017 7:39

Re: Uvědomuje si Sobotka,

Přijetí eura je taková obezlička, která nenápadně, ale drasticky, podřídí stát vůli centra EU. Krom jiné zásadně občané zchudnou a takovým se dá lépe slibovat a dělat je závislejšími na státě, potažmo na EU. Zásadní je u toho mantra o silnějším kapitálovém vlivu všech dohromady. Všech - znamená "vybraných elit".

Nejhorší pro Brusel by bylo, kdyby koruna hodně posílila a stát ekonomicky rostl.

P. Čech 20.6.2017 8:18

Re: Uvědomuje si Sobotka,

Nebyla by první a nepotrestaná. První se dopustil Edvard Beneš, když zbaběle odvolal mobilizaci a nepostavil se proti mnichovské dohodě. Zbaběle uprchl do Velké Británie a občany, které měl jako prezident vést, nechal na holičkách. Druhé vlastizrady se dopustil opět Edvard Beneš v roce 1946, když jmenoval premiérem Klementa Gottwalda, ikdyž podle textu tehdy platné ústavy nemusel.Další vlastizrada? Opět Edvard Beneš a to v roce 1948. Klementa Gottwalda mohl odvolat z funkce a jmenovat někoho jiného, třeba Jana Masaryka, za kterým by stála i ČSSD. Pokračuji. Rok 1992 - Václav Klaus. V zásadním rozporu s tehdy platným ústavním zákonem o referendu a ve spolupráci s několika dalšími mocichtivými jedinci, svévolně rozbil společný československý stát. Další vlastizrada - opět Václav klaus. V roce 2009 podepsal Lisabonskou smlouvu a přivedl Českou republiku do náruče Německa, Francie a Itálie, kteréžto státy rozhodují o tom, co bude v Evropské unii platit.

P. Hlosta 20.6.2017 8:30

Re: Uvědomuje si Sobotka,

S Benešem, v tom s vámi souhlasím. U Klause ovšem to cítím jinak. S námi pak nebude souhlasit devět z deseti právníků. ;-)) Vlastizrádnost může být třeba v tom, že se zachraňuje poslední možnost, bez které už nebude lautr nic. Příznačné pro toto je, že Benešova vláda zdrhla a lidi v Česku "přežili" válku. Ne většina, že by se vrhla do boje s agresorem, ale byla umrtvena okupantem. Stejné se stalo po osmašedesátém, že většina se nechala znormalizovat a nešla do bídy v sociálním úpadku, který by tím odporem k okupantovi hrozil. Dopustili se občané státu v těchto případech vlastizrady? Kde není žalobce, není ani soudce! Beneš byl in memoriam zákonem ustanoven za zaslouženého o stát. A to i se souhlasem KSČM! To máslo z hlav "pomazaných" jen kype! ;-)))

P. Čech 20.6.2017 8:42

Re: Uvědomuje si Sobotka,

Ono jde o to, pane Hlosto, že všichni občané státu a nebo jejich většina se nikdy nemohou dopustit vlastizrady. Museli by totiž zradit sami sebe, což jaksi nedává smysl. Vlastizrada je čin, kdy nějaký občan či nějací občané (vždy naprostá menšina či jednotlivec) zradí svou vlast. a její občany. Většinu občanů. V roce 1992 byla vlastí Václava Klause ČSFR. A nebo ne? Většinu občanů nenechal promluvit a svévolně rozhodl, ikdyž k tomu neměl od občanů mandát.

R. Langer 20.6.2017 9:26

Re: Uvědomuje si Sobotka,

Pane Čechu, většinou mluvíte rozumně, ale s tím rozdělením republiky prostě pravdu nemáte, i kdyby jste se stavěl na hlavu. Tak jak to je je to nejlepší, jak to mohlo skončit. Já si tu dobu dobře pamatuju a nevzpomínám si na slováka, kterému by tehdy to rozdělení vadilo, pokud ho přímo nevyžadoval. Ono to bylo tak, že Slováci prostě CHTĚLI samostatnost, a Čechům to zase až takový problém nedělalo, protože těch slováků už měli plné zuby. Že vy to vidíte jinak je možné, ale to neznamená, že máte pravdu.

M. Prokop 20.6.2017 9:40

Re: Uvědomuje si Sobotka,

Nejenom chtěli. Oni si ji také fakticky odhlasovali, tím, že jejich zákony jsou nad federálními.

P. Čech 20.6.2017 12:09

Re: Uvědomuje si Sobotka,

Fakticky nic neodhlasovali, protože je hlasovat v referendu nenechali jako nás, Čechy a Moravany.

R. Langer 20.6.2017 13:09

Re: Uvědomuje si Sobotka,

Na to opravdu ani referendum potřeba nebylo. Slováci chtěli samostatnost. My jsme jim do toho neměli co mluvit. ale vy si pořád představujete, že ano. Ale to není pravda.

P. Kučera 20.6.2017 9:44

Re: Uvědomuje si Sobotka,

Pane Langere, je to tak. Referendum je výborná věc, ale ne v situaci, jaká tu byla. Kdybychom je organizovali (jen formulace otázky by byla obtížná), mezitím by problém rychle eskaloval a nebylo vůbec vyloučeno, že by došlo na nějaké balkánské řešení. Podle mne bylo rozdělení státu největší Klausův politický čin (po němž měl pomalu uvažovat o odstoupení. Po r. 1993 se ODS programově vyprázdnila, za pravicovou rétorikou se skrývala levicová praxe).

P. Čech 20.6.2017 12:07

Re: Uvědomuje si Sobotka,

Vidíte, a já mám zkušenost naprosto opačnou. Osobně znám velmi mnoho Slováků ale jen dva z nich přivítali rozdělení. Ono totiž záleží na tom, kde se ptáte. Ptáte-li se v Praze, v Žilině či v okolí Banské Bystrice, tam všude lidé většinou s rozdělením souhlasili. Jinde však tomu bylo opačně. Přesně kvůli tomu v roce 1992 platil ústavní zákon č.327/1991 sb., který již v čl.1, odst.2 říkal :"O návrhu na vystoupení České republiky nebo Slovenské republiky z České a Slovenské federativní republiky lze rozhodnout j e n referendem". Tento ústavní zákon byl Klausem, Stráským, Mečiarem a Čarnogurským zásadně pošlapán. Jinak, narodil jsem se v Československé republice a také jen tu považuji za svou vlast.. V téže Československé republice se narodili i výše jmenovaní, kteří protiústavně tuto svou vlast rozbili. Občany, jichž se to především týkalo, promluvit svévolně nenechali. Od občanů ČSFR neměli k tomuto vlastzrádnému jednání žádný mandát. Pokud by bylo o této otázce vyhlášeno referendum či referenda v ČR a SR a vyslovili-li by se občané byť v jednom pro rozdělení, dal bych Vám za pravdu. To se však nestalo a to jen kvůli mocenským chotkám jmenovaných politiků.

R. Langer 20.6.2017 13:10

Re: Uvědomuje si Sobotka,

No, kolik lidí, tolik názorů. Já mám na to názor zcela jiný.

M. Prokop 20.6.2017 8:42

Re: Uvědomuje si Sobotka,

V roce 1938 Beneš nemohl nic rozumného udělat, to už bylo na vše pozdě.

S Janem Masarykem bychom si nepomohli, dělal ministra komunistům i po puči.

Klaus prostě uznal, že Slováci vystoupili. Poslat na Slovač vojsko by asi nebyl dobrý nápad, dělat, že jsou součástí státu, jehož vládu neuznávali a platit jejich nápady by taktéž nebylo dobré.

Lisabonskou smlouvu Klaus podepisovat neměl, v tom souhlas, ovšem to neznamená, že by nebyla přijata. Nátlak na něj byl hodně silný a diktátorem se stát nechtěl a ani nemohl.

P. Čech 20.6.2017 12:23

Re: Uvědomuje si Sobotka,

Pane Prokope, nezlobte se, ale nemáte pravdu. každý správný prezident, který je vrchním velitelem armády státu, musí tuto armádu použít v případě ohrožení tohoto státu.. Pokud to neudělá, je vlastizrádcem. Jan Masaryk nedělal ministra komunistům, ale Čechům, Moravanům a Slovákům. Puč? To je násilný politický převrat. Jakkoliv komunisty přímo nesnáším, musím uznat, že v roce 1948 k žádnému puči nedošlo. Komunisté se totiž dostali k moci jen vlastizradou prezidenta Beneše a to v podstatě ústavní cestou. V případě ev. rozdělení společného státu nebylo nutno nikam posílat žádná vojska. Stačilo málo. Iniciovat a vyhlásit v ČR a SR referenda k rozdělení a jejich výsledky ctít. Pokud by se třeba Slováci vyjádřili pro rozdělení, přijal bych to, ikdyž neuvítal.Kdyby Klaus LS nepodepsal, nemohla by být přijata. Nátlak na prezidenta může být jakýkoliv. Správný prezident však jakémukoliv nátlaku odolá. A zase, na Klause netlačili občané, ale jen poslanci a senátoři. To jsou sice také občané, ale je jich pouze 281. Ostatních občanů bylo 10 milionů.

P. Rajman 20.6.2017 7:25

Nejvíc se pohoršují zmanipulovaní

ČSSD klesají preference kvůli konjunktuře. Že přestala zajímat ještě neznamená, že to nejdůležitější teď je do ní kopat. To ale lůza, co světem kdy kde vládla nikdy nepochopí.

P. Hlosta 20.6.2017 7:33

Re: Nejvíc se pohoršují zmanipulovaní

a vy jste řádně pohoršen! ;-)))

P. Kučera 20.6.2017 7:19

Příčiny popularity, Juncker-Mekelová-Macron, euro

Popularitu u běžného, průměrně vzdělaného a průměrně starého člověka získává ten, kdo: 1) mluví srozumitelně a krátce, dovede i složité problémy sdělit zjednodušeně a přitom je moc nepokřivit 2) několik stálých zásad si dá do štítu a moc je nemění 3) má smysl pro humor, nenechá se vyvést z míry 4) má čistý štít, není možné na něj nic vtáhnout 5) mluví pomaleji.

Sobotka problémy nedokázal vyjádřit krátce, sice se dovedl sympaticky usmívat, ale neměl právě smysl pro humor, byl příliš "pružný" v názorech, příliš rychle je pozměňoval (i mluvil dost rychle), aniž věnoval čas na vysvětlování průměrnému či podprůměrnému (tedy větší polovině) občanů. Zaorálek mluví ještě rychleji (mnoho slov) a je mnohem emocionálnější (až vzteklý), což může lidem typu Astona imponovat. A bude výhoda, že je pro jakoukoli koalici méně disponovaný? Já velký rozdíl nevidím, když, tak u L.Z. k horšímu. (Ale můj názor není rozhodující.)

Ano, do EU vnáší Macron nový vítr a bude třeba na něj reagovat. Osobně bych na kvóty i euro přistoupil, mám silný pocit, že rizika obojího se u nás silně přehánějí. Ale nejméně 10x intenzívněji bych svoje názory prosazoval (získával pro ně jiné) v důležitých grémiích. Nastoloval bych problémy a navrhoval variantní řešení.

A Junckera bych i v Neviditelném psu věcně kritizoval, ale v žádném případě bych neužíval slova typu C.Junker a "jeho kamarila". Je to pád do bulváru. Být pravdivý a věcný neznamená být hulvát, to nemá s oprávněně kritizovanou korektností nic společného.

Dobrý den.

I. Mertl 20.6.2017 7:44

Re: Příčiny popularity, Juncker-Mekelová-Macron, euro

Až na "průměrně starého člověka", což je obtížně interpretovatelný termín, s Vámi ve všem souhlasím, i když tady asi zůstaneme sami a pokáleni. Osobně socialisty nevolím ani nebudu, s kýmkoli na čele, ale chápu je jako jistou hráz proti Babišovi. I když až do května fungovali jako jeho výtah k moci.

P. Hlosta 20.6.2017 7:59

Re: Příčiny popularity, Juncker-Mekelová-Macron, euro

Vám furt nedochází, že preference pro Babiše jsou jen reakcí na stávající establišment politiky. Vyměňte politické staré struktůry a babiš nebude mít šanci. Dokud budou Socani i pravice ze starých známých, do té doby budou, nejen Babiš, mít šanci oponenti každé politické partaje "starousedlíků". Babiš je připínáček na židli usedlíka a zlomyslný občan je za to rád. ;-)))

I. Mertl 20.6.2017 8:23

Re: Příčiny popularity, Juncker-Mekelová-Macron, euro

Babiš Vám ukáže připínáček, pisálku!

P. Maleček 20.6.2017 7:12

ČSSD - víc oblbující "šmejdi" než poctiví obchodníci

Pád preferencí ČSSD má jednoduchou základní příčinu. Jako prodavači iluzí - což je politika, propadli. Jejich zboží je komoušsko-sluníčkářské harampádí, dělá víc škody než užitku a prodavači jsou víc podobni slizkým podvodníkům než důvěryhodným obchodníkům.

Prostě socani se stali tím co jsou "šmejdi" oblbující sociálně slabé a důchodce na předváděcích akcí, aby jim vnutili nekvalitní a předražené zboží. A tím si podvodně namastili kapsu a druhé okradli.

No a takových co jim došlo, že byli socany přes krásné sliby okradeni je už moc.

M. Berka 20.6.2017 7:11

Západní "pomoc" a vyžadování poslušnosti...

Jenom o pojmech. O pomoc se jedná, když někomu něco dám nebo udělám a nic za to nevyžaduji. Dám žebrákovi 100 Kč. Už ho nikdy neuvidím. Tedy nic od něj nechci a nic neočekávám.

Pokud někomu "pomůžu" a mám představy, že mi to vrátí, že mi za to zaplatí, že bude dělat to, co já chci, pak to není pomoc, ale půjčka nebo obchod...

Ten kdo půjčku vydává za pomoc je pouze pokrytec a nic jiného si nezaslouží. Byl bych rád, kdyby si to na tom Západě trochu ujasnili.

P. Hlosta 20.6.2017 7:09

Ani Zaorálkem nemají socani šanci!

Co má být na Zaorálkovi lepšího, než u Sobotky, opravdu netuším. Mně se to jeví, že jednou provaření - pořád provaření. Celá ta svita nemá šanci, pokud není šance na výměnu nových, neokoukaných a i ti by měli podmínku řádného spolehlivého sociálně(!) demokratického programu a ne socialistického.

Základní požadavek většiny občanů, podle mého, je návrat, či obrat od centralistického pojetí vlády k decentralizaci, aby občané měli větší možnost demokraticky zasahovat při své nespokojenosti. Pokud politická strana rozhoduje o sobě a nejen o sobě, zhora dolů a ne zdola nahoru, pak nesklidí sympatie při volbách zcela zákonitě.

Chápu, že stále dlící v parlamentu se jen neradi vzdají svých příjmů. Dojede na to ale jejich strana celá. Mají si udělat řadoví členové strany pořádek s vedením! Nedokáží-li to, pak jsou mimo hru. A to ať je to levé, nebo pravé!

Babišovo ANO má dočasnou preferenci, jako výraz nespokojenosti s ČSSD i celou koaliční vládou.

I. Skolin 20.6.2017 6:58

Aston

se včera přehřál !

D. Polanský 20.6.2017 6:50

Sobotka nemečí,

jenom je suchar a mluvka, to se prostě lidem nelíbí. I Gorbačov byl mluvka, a dopadl podobně. Také jej Rusové nemuseli.

Euro NE. Není zásadní důvod.

Západ neměl nikdy východoevropany v lásce, za studené války se tvářil, sice že jo, jenomže tehdy ho to moc nestálo, nakonec proč ne, šlo mu jde o obrovská území Ruska se surovinami. Teď dochází na lámání chleba. Masky jsou sejmuty. Vyhraje ten rozhodnější a dravější.

P. Rajman 20.6.2017 6:24

Neff útočí svou agitkou pod pás

Na Sobotkovi mu vadí, že "mečí" a na Babišovi mu nevadí, že neutvoří větu bez toho, aby v ní neudělal chybu.

J. Vobr 20.6.2017 6:44

Re: Neff útočí svou agitkou pod pás

... Neff taky bije černochy !!!

J. Štrobl 20.6.2017 6:47

Re: Neff útočí svou agitkou pod pás

A žere svačiny malým musulmátkám.

P. Rajman 20.6.2017 7:14

Re: Neff útočí svou agitkou pod pás

Koho žere je mi jedno.

M. Berka 20.6.2017 7:07

Re: Neff útočí svou agitkou pod pás

Příspěvek se dnes týká ČSSD, ne ANO. To je jako bych uvedl argument a na Obamovi mu nevadí že se stal prezidentem podvodem.... :D

P. Rajman 20.6.2017 7:18

Re: Neff útočí svou agitkou pod pás

Komu pes neplatí, toho píseň pěje. Když kvůli tomu ale lacině napadá konkurenci pak to není pes neviditelný, ale medvěd sloužící.