19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Jak je to s těmi radary?

Od okamžiku, kdy se přešlo od válčení kamenem a klackem k vyšším stupňům výzbroje, začaly tahanice o dodavatele a s nimi nastoupila korupce. Nicméně i tyto nejasnosti by měly mít nějakou úroveň. Zdá se však, že se kolem radarů pro naši armádu děje cosi, co obvyklou míru převyšuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kombercová 10.6.2018 15:18

Re: Na to nemá ani Charie Hebdo

Jsem snad neslušná? Čím?

J. Schořík 10.6.2018 15:00

Re: Na to nemá ani Charie Hebdo

Paní Kombercová má pravdu. Minimálně co se týče žadatelů o azyl ve Švědsku. Nejspíš to nebude problém dohledat.

J. Kombercová 10.6.2018 15:03

Re: Na to nemá ani Charie Hebdo

Poodívala jsem se přes vsyhledávač, odkazů je tam několk.

J. Schořík 10.6.2018 15:06

Re: Na to nemá ani Charie Hebdo

Já vím. To nebyl hoax, psaly to kvalitní zdroje. Je to přesně ukázka toho, jak se právo na azyl vychýlilo někam kde být nemá. Jedeš sám dobrovolně zpět do země kde tě pronásledují? Ztrácíš postavení uprchlíka. Fertig.. Každá jiná varianta je úchylná.

J. Václavíková 10.6.2018 15:10

Re: Na to nemá ani Charie Hebdo

Já bych to viděla ještě jinak. V Sýrii jsou různě nebezpečné oblasti, ne ve všech se bojuje. Na azyl mají nárok jen ti, co jsou ohroženi.

J. Schořík 10.6.2018 15:15

Re: Na to nemá ani Charie Hebdo

To platí tak jako tak. A na azyl ne, jen na doplňkovou ochranu (nelze je vrátit). Pokud by se ale jeli podívat domů, bral bych jako nevyvratitelnou domněnku že tam nejsou pronásledováni.. Podle mého je to logické..

Z. Čábelka 10.6.2018 16:03

Re: Na to nemá ani Charie Hebdo

Není lepšího důkazu, pane Schoříku. A teď ještě, co s tím uděláte EU parlamentu? Tam ten EU politický čas ještě nenazrál, co?! A tak přesto nabízíte kůži z medvěda, co běhá ještě po lese. Neriskujete moc?

J. Schořík 10.6.2018 16:20

Re: Na to nemá ani Charie Hebdo

Nechytám se pane Cabelko. Azylové procedura patří jednotlivým státům, EU do toho zatím nekecal. Takže moc nevím co máte s tím EU parlamentem..

J. Fialová 10.6.2018 15:01

Re: Na to nemá ani Charie Hebdo

Ani paní Merkel na to nemá? Gůgl nabídl třeba informaci z Novinky.cz 13.9.2017:

"Uprchlíci, kteří získali azyl v Německu, stále častěji jezdí na dovolenou do zemí, z nichž uprchli, uvedla v pondělí rozhlasová stanice Deutsche Welle. Už na konci srpna to zkritizovala německá kancléřka Angela Merkelová a řekla, že by se v tom případě mělo přehodnotit rozhodnutí o udělení azylu.

„Dokážu si představit obtížnou rodinnou situaci, kdy je návrat na několik dní pochopitelný. Ale nejde si udělat dovolenou v zemi, ze které člověk utekl. V takovém případě by to mohl být důvod prověřit ještě jednou rozhodnutí o azylu,“ odpověděla kancléřka Merkelová na dotaz deníku Welt am Sonntag, co si o tom myslí.

Reportér Weltu se jí ptal, protože cizinecký úřad v Bádensku-Württembersku zaznamenal sto případů uprchlíků, kteří navštívili země svého původu, někteří dokonce několikrát."

J. Kombercová 10.6.2018 15:06

Re: Na to nemá ani Charie Hebdo

A není to pravda a není a není!

S. Netzer 10.6.2018 15:07

Re: Na to nemá ani Charie Hebdo

"Innenministerium hat keine Belege ..." http://www.spiegel.de/politik/deutschland/fluechtlinge-machen-urlaub-in-heimatlaendern-was-an-der-meldung-falsch-ist-a-1163448.html

D. Bystriansky 10.6.2018 15:20

Re: Na to nemá ani Charie Hebdo

Plyne z toho, že nejde věřit německým ministrům a německým médiím.

J. Vobr 10.6.2018 14:44

SCHOŘÍK,NEPERTE DO SEBE TEN TESTOSTERON !!!

Autor: J. Schořík Datum: 10.6.2018 14:05

Já nejsem politik. ANi aktivní, ani bývylý ani žádný. Ale jako docela zkušený manager jsem zvyklý očekávat spolu s identifikací problému návrh nápravného patření

_____________________________________________________

:-)))

:-)))

D. Bystriansky 10.6.2018 15:00

Re: SCHOŘÍK,NEPERTE DO SEBE TEN TESTOSTERON !!!

Ani jedno, ani druhé EU nedělá, snad jen to "patření" jí jde!

J. Vobr 10.6.2018 14:34

AIR FORCE ONE PŘISTÁL V SINGAPURU !!!

Tu-ááá.

R. John 10.6.2018 14:41

Nazdááár...

... a co na to Olda ?.. také má radost ?.. já mám strach, jestli se Trumpetě nerozfouká příčešek... to by nebylo důstojné... Hele, pamatuješ na dědka tohohle pinponga ? a na jeho fotra ?... člověče, ti toho naslibovali, pěkně to skásli v dolarech a jelo se dál..podle skal.. Co myslíš... kolik mu trumpeťák nabídne ?

J. Vobr 10.6.2018 14:48

KDE SE FLÁKÁŠ ???

... -Ir-Sena pamatuji dobře.To byl náš kámoš !!! Dobře jsi ho vítal,ten měl takovou radost !!!

:-)))

V. Hájková 10.6.2018 14:26

to. p SCHOŘÍK

Vím , že se budu opakovat- ale dnes u MORAVCE - prokázal p. NETOLICKÝ, že je to snad jeden z mála rozumných socanu! BYLO DĚSIVÉ- VIDĚT, jací primitivní lidé zastupují spolek polonácka OKAMURY ! To byla fraška jej sledovat ! Pan Netolický měl být postaven do čela ČSSD- ale to ti staří vlčací by nedopustili:-))))))

P. Bolec 10.6.2018 14:36

Re: to. p SCHOŘÍK

Je to ve vašem případě jasné. Vznikající vládě nepřejete ! SPD důvěru vládě nedá, ale bude hlasovat v PS pro ty zákony, které podporují jejich program. Jasné stanovisko.

J. Kyselková 10.6.2018 13:41

Pane Schoříku -

Pochopila jsem z vystoupení exprezidenta Klause, že migrace "zákonně" je brána jako pomoc člověku v nouzi - jednotlivci (!), ale nastává situace, kterou paní Merkelová trestuhodně přehlédla a to, že jde o násilnou migraci milionů vyžírků s jejich rodinami. Nebráníme se, ale vítáme je. Běda když porobu nechceme !!!

Ti, kteří nás zastupují jsou naši hrobaři.

J. Schořík 10.6.2018 13:48

Re: Pane Schoříku -

Já rozumím. A tohle jsem tady psal už dva roky zpátky. Azyl je pro jednotlivce. EU (a zejména Německo) se měla zachovat jinak. Pozdě bycha honit.

Ale to co píšete už nyní říká i Merkel (a taky arciďábel Soros).. Co tedy navrhuje pan Klaus, kromě upozorňování na chyby jiných? Jaké je jeho řešení? Kritika je ok, ale bez protinávrhu je to jenom levné sbírání bodů (nebo vydělávání si na živobytí jako Kuras a Tomský)..

I. Mertl 10.6.2018 13:57

Re: Pane Schoříku -

Ale takový přece Klaus byl odjakživa! Ne, pardon, tak od r. 1996, kdy najednou zjistil, že už není jenom po jeho. Tím okamžikem veškeré pozitivní myšlení V.K. se začalo vytrácet a převážilo to negativní, kterého u něj vždy bylo habaděj. Ale jistě stále má spoustu oddaných, byl a zůstává (poněkud mečivý a sešlý, ale takových je nás víc) fešák.

J. Schořík 10.6.2018 13:59

Re: Pane Schoříku -

Nic proti tomu. Nekandiduje nikam, nechť předvádí kritiku "po mentorsku". A taky po okamurovsku :). Mne by ta řešení zajímala. Podle těch se dá mnohem lépe říci kde stojí a co skutečně chce. Proto se ptám..

I. Mertl 10.6.2018 14:08

Re: Pane Schoříku -

Ten už nic nechce, jen mít se dobře a být slyšen. O obé má postaráno.

J. Fialová 10.6.2018 14:35

Re: Pane Schoříku -

Pan Klaus ne toliko kritizuje, ale i navrhoval. Už před třemi lety. Dá se dohledat:

"19. 5. 2015

Kvóty, které Evropská komise navrhuje, zneklidnily veřejnost. Jsou však druhotným problémem. Také proto, že rozdělení dvaceti tisíců migrantů mezi dvacet osm členských států EU se netýká statisíců migrantů, kteří do Evropy už dříve přišli nebo teď přicházejí. Tyto kvóty jsou spíše nabídkou dalším, aby o vstup do Evropy usilovali.

Řešením by bylo něco úplně jiného: hlasitě sdělit, že každý, kdo se nelegálně dostane do Evropy, bude okamžitě poslán zpátky."

I. Kellner 10.6.2018 14:38

Re: Pane Schoříku -

Tak.

J. Vobr 10.6.2018 14:39

TO SCHOŘÍKA NASERE !!!

Tu-ááá.

M. Varadinková 10.6.2018 14:42

Re: Pane Schoříku -

Přesně to samé jsem už tehdy říkala i já. Mělo se říct hned jasné NE, místo "přijďte všichni".

J. Václavíková 10.6.2018 14:43

Re: Pane Schoříku -

Poslán zpátky? Naivní idealista. Nebylo jak a komu poslat. A nebýt Merkel, není doposud.

J. Schořík 10.6.2018 14:53

Re: Pane Schoříku -

Jo to zní dobře. Akorát jenom zní.. A to byste teda dělala i třeba u desetiletých dětí.. Panejo. Kouzlo je vždy v realizaci.

Principiálně ale nic proti australskému modelu nemám, jenom to má spoustu praktických problémů..