22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

Jádro věci

Za pravdu Grety Thunberg se postavil v Hospodářských novinách sociolog Stanislav Biler. Srovnává aktuální situaci světa s vizí, kdy se na Zemi řítí kometa, zbývá pár let do srážky a v jisté malé zemi, to jsme zřejmě my, se bavíme o tom, co jí k obědu pubescent, který na přílet komety upozornil. Poselství je zřejmé. Jsme všichni idioti a zabedněnci, my, co se stavíme skepticky ke klimatickému třeštění, k němuž se Stanislav Biler přidává.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Neveselý 22.8.2019 0:07

Re: Politický bizár spustil špínomet

asi tak

J. Vintr 22.8.2019 0:00

Re: Přečtěte si třeba tohle

Ten pán zcela evidentně kecá. Oxid uhličitý, je v atmosféře rozptýlen nerovnoměrně, takže se jistě místně vyskytuje i v mnohem větší koncentraci a nikde žádné "drastické" efekty na rostlinách není vidět.

J. Vintr 21.8.2019 23:56

Re: Přečtěte si třeba tohle

Kdyby neexistovaly silné záporné zpětné vazby, tak už je naše planeta dávno ledovou nebo žhavou koulí. Domnívat se že by se takovému nepatrnému živočichovi podařilo narušit to, co zvládlo výbuchy supervulkánů, nárazy asteroidů a bůh ví jaké další globální katastrofy, je hodně domýšlivé.

J. Franke 21.8.2019 23:32

Re: Politický bizár spustil špínomet

"Ktéé tomof muj, ktéé tomof muj..."

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Není se co divit, že Vaší nové kotvě se jen vrací to, co před šesti léty zasela.

J. Venc 21.8.2019 23:30

Re: Hlas selského rozumu!

Hlas rozumu zde mají rádi, takže ještě jednou díky.

:-)

J. Venc 21.8.2019 23:16

Slibuji všem -ellnerům

že sem nebudu zítra psát nic.

:-)

To zde bude (jako obvykle) jejich!

Jejich proruské jejich.

:-)

J. Venc 21.8.2019 23:04

Hlas selského rozumu!

Konečně!

:-)

K. Zelený 21.8.2019 23:00

Tak to jo,

Kondelíkovo mudrování o tom, že mi a s náma to nevytrhnou, pročež se na nějaký změny můžem s klidným tučným svědomím vybodnout je ten správnej úvodník k jednadvacátýmu srpnu, zvláště když máme takový kulatý výročí kondelíků navléknuvších svá panděra do uniforem Lidových milicí aby důkladně seřezali naivky, co si mysleli, že nějakým demonstrováním snad něco ve světě kondelíků změní.

J. Matuška 21.8.2019 22:54

Politický bizár spustil špínomet

na pana Václava Klause mladšího

Panika z Trikolóry probudila v některých lidech to nehorší. Pravda a láska asi musí chvíli počkat, protože se lidé s pokřiveným charakterem posmívají vzhledu pan Klause. Ubohé a nízké. Proč to Feri, Holubová, nebo Klus dělají?

Tolik špíny, hnusu a lidské zloby, co jsem četl během posledních dní jsem nečetl již dlouho. Paní herečka Holubová asi inspirovala část národa v soutěži o nejodpornější možný kometář týdne, když považuje celou generaci svých spoluobčanů za lidi se zdevastovanými mozky, kteří by měli vychcípat!

... Moc bych si přál, aby se po příštích volbách paní Holubové a všem těm lidem té jich pravdy a jejich lásky protáhl obličej smutkem, že to zase nevyhráli a že zase vyhrála ta venkovská a stará primitivní lůza. “Ráda bych sdělila paní herečce Holubové, že nejsem zvíře, abych chcípala...viz její moudrá myšlenka, že”naše generace musí vychcípat”. “Snad si vystačí sama, až přijde její čas.”... Jana Zwyrtek Hamplová.

https://pravyprostor.cz/politicky-bizar-spustil-spinomet-na-pana-vaclava-klause-mladsiho/

I. Semrád 21.8.2019 22:52

Re: Zaprší?

Včera pršelo. Tím je jakákoli změna klimatu způsobená člověkem vyloučena.

Ergo, je třeba okamžitě zrušit příslušný ústav AV a vědátoři by měli jít makat ručičkama.

RUČIČKAMA!

B. Hančl 21.8.2019 22:52

Re: Hančl, děte si lehnout

Tvl Semráde, ty jsi stejnej komouš jako Štěch. Vezměte se za ruku a běžte do prde le.

B. Hančl 21.8.2019 22:49

To je totální drzost.

Na ČT24 mentoruje udavač STb Kato. To je opravdu k zblití.Kavan, který posílal knihy z Londýna do Prahy, současně posílal na centrálu stb adresy lidí kam ty knihy šly. Největší svině v dějinách ČSR. Pak ministr zahraničí a posléze předseda Valného shromáždění OSN. Jsme nepoučitelní blbci. Neustále se nám cpou do života excelentní svině.

J. Venc 21.8.2019 22:48

Zaprší?

Po tom Vašem komentu?

Ne!

Tak si ho strčte ...

:-)

I. Semrád 21.8.2019 22:41

Re: Přečtěte si třeba tohle

Voda, přesněji řečeno vodní pára, je vlastně nejdůležitější skleníkový plyn. To se příliš nezdůrazňuje, protože lidská činnost její množství v atmosféře víceméně neovlivňuje. Proč je to ale důležité? Kvůli zvýšenému množství CO2, který vypouštíme do ovzduší, se atmosféra otepluje. Teplejší vzduch udrží více vodní páry, a ta zvýší skleníkový efekt. Kvůli tomu se více oteplí atmosféra, která zase pojme větší množství vodní páry, a tak dále. „To už je přírodní proces, i když člověkem nastartovaný,“ dodává Zdeněk Žalud. Jiným příkladem jsou ledovce a sníh. Ze zemského povrchu mizí bílé plochy. Čerstvý sníh přitom odrazí zpět až 90 % záření. Jenže když kvůli oteplení atmosféry odtaje část ledové pokrývky, odkrytá půda pohltí mnohem větší záření (odrazí třeba jen 5 %), čímž více ohřeje okolní vzduch, který opět způsobí tání další části sněhu či ledu. A to nejsou jediné spirály, které jsme roztočili, v přírodě existuje mnoho podobných, tzv. pozitivních zpětných vazeb (jedna událost vyvolá druhou, která změnu ještě posílí).

Naštěstí existují i negativní zpětné vazby (jedna událost zapříčiní druhou, která ovšem utlumí tu první). Například oteplení oceánů způsobí roztání ledovců. Tím se voda v daném místě „naředí“, a protože méně slaný oceán zamrzá při menším mrazu, led se zase obnoví. Naprosto přesná znalost všech vazeb ale není v možnostech současné vědy, takže nelze zcela detailně předvídat chování klimatického systému. Což ale ani není nezbytné, mnoho trendů vědci samozřejmě velmi dobře znají a jejich předpovědi nejsou zrovna růžové.

I. Semrád 21.8.2019 22:36

Přečtěte si třeba tohle

https://avcr.cz/cs/o-nas/aktuality/VYZKUM-ZMENY-KLIMATU-Sucho

„Stále existuje podíl i neantropického ovlivňování klimatu. Je naprosto korektní říci, že to není stoprocentně lidská vina,“ konstatuje Michal Marek. „Začínal jsem měřit fotosyntézu v roce 1980, tehdy bylo ve vzduchu kolem 330–340 ppm CO2. Dnes je v něm 400 ppm. Ta změna je drastická, evidentní, o tom není co diskutovat. Na druhou stranu je správné, že poznání je výsledkem odborných střetů, a že tedy nejsou všichni zcela přesvědčeni o jednoznačném viníkovi.“

"Odborných dohadů, co by – kromě člověka – mohlo způsobovat globální změnu klimatu, mnoho není. „Zkoumali jsme vliv různých faktorů – sluneční, vulkanické činnosti apod. – na častější výskyt sucha v ČR. Ale jako jediná statisticky průkazná nám vyšla závislost na koncentraci CO2 v ovzduší,“ pokračuje Zdeněk Žalud, který si je naprosto jistý, že za změnou je lidská aktivita. „Ale úplně chápu tu opatrnost, protože se do této sféry míchá politika.“

I. Semrád 21.8.2019 22:24

Hančl, děte si lehnout

...už vám nějak hrabe.

Vy jste se Štěchem v milicích sloužil? Spíš jste tam byl s jinými.

Štěchovi bylo v srpnu 68 14 let, o rok později 15.

(Jestli byl Štěch v milicích nevím, nedohledal jsem, v KSČ ano, 78-89, tam jste spolu byli).

I. Kellner 21.8.2019 22:24

Re: Oteplovačská hysterie neprospívá ochraně životního prostředí

Řekl bych, že to je základní princip toho boje.

M. Prokop 21.8.2019 22:24

Re: Oteplovačská hysterie neprospívá ochraně životního prostředí

Neodvážil bych se nesouhlasit. Jistěže. Je to tunel.

I. Kellner 21.8.2019 22:23

Re: I Hájková 383 si už vyrábí loutku Zemana a Babiše!

woodoo si nevybírá.. -)

M. Prokop 21.8.2019 22:23

Re: Ekotémata již vyčerpána?

Ta poslední věta je prostě reakce na to, že Zeman je napadán nějak zbytečně. Spíš jako doklad jeho chování. Ilustrace, nic rozhodujícího.

J. Vintr 21.8.2019 22:21

Oteplovačská hysterie neprospívá ochraně životního prostředí

Právě naopak. Místo odstraňování škodlivých důsledků lidské činnosti se vynakládají enormní částky údajně na boj proti produkci zcela neškodného oxidu uhličitého. Ve skutečnosti se těmito penězi financuje armáda budižkničemů, kteří si z toho udělali zlaté koryto a mizí to v kapsách podnikatelů, kteří naskočili na dotovaný oteplovačský byznys. Kromě toho řada dotovaných činností, které údajně omezují produkci oxidu uhličitého, vysloveně škodí životnímu prostředí.

M. Prokop 21.8.2019 22:20

Re: Ekotémata již vyčerpána?

Jen si z toho Bureš udělal program.

A že se neděje nic nového, to nemáte pravdu. Mám nějaké ty známé na berňáku (ne na tom, na kterém podávám své přiznání) a to, co mi říkali o změně poměrů za Bureše, jak třeba dávat pokuty ve věcech, které už soudy několikrát zrušily a podobně, to je podle nich novinka. S Burešem a dnes už vyhozeným, ale Burešem instalovaným a programovaným Janečkem, přišedší.

R. Brzák 21.8.2019 22:20

Re: I Hájková 383 si už vyrábí loutku Zemana a Babiše!

Já si spíše, podle toho, jak afektovaně reaguje, začínám myslet, že někteří její oponenti mají naopak figurku paní Hájkové a že je ta figurka pořádně zmučená...

J. Venc 21.8.2019 22:20

Vyzývám všechny - ellnery (dokáže je vůbec někdo spočítat)

(?)

aby sem nastlali relevantní info!

:-)

R. Brzák 21.8.2019 22:19

Re: Ekotémata již vyčerpána?

Jen se to děje u jednotlivého mocného (dříve to byly nějaké stranické aparáty, ale to znamená přeci jen jakousi vnitřní stranickou zpětnou vazbu - kterou Ababiš vůbec nemá - ANO je jeho divize).

R. Brzák 21.8.2019 22:17

Re: Ekotémata již vyčerpána?

Souhlas - až na tu poslední větu. I kdyby se Zeman kamarádil se samými disidenty, pro mne je rozhodující nesoudnost, s jakou se rochní v "rozděluj a panuj" - a to i přes to, že "panuj" v našem systému pro prezidenta vlastně neplatí...

M. Prokop 21.8.2019 22:15

Re: Dnešní Karel Kryl na Artu už je pryč,

Jo, to by prospělo.

R. Brzák 21.8.2019 22:14

Re: Ekotémata již vyčerpána?

Já se na to dívám jako rolník - a kudla se v mi kapse otvírá když vidím současné řepkové (a jiné dotační) hospodaření (ničení půdy, jaké ani za komančů nebylo). A Ababiš svým byznysem (který si zajišťuje svou politickou mocí) tomu nejen napomáhá u druhých, ale sám na tom nejvíce vydělává...

R. Brzák 21.8.2019 22:12

Re: Dnešní Karel Kryl na Artu už je pryč,

Nu dobrá, alespoň tu možnost referendem zvrátit nějaké rozhodnutí parlamentu, jak to mají Helvéti...

I. Kellner 21.8.2019 22:11

Re: Ekotémata již vyčerpána?

V pořádku, ale neděje se nic nového ani nic víc.