30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Jaderná pře

Média přinesla informaci o tom, že Andrej Babiš vyvolal svým postojem k jaderné energetice v Bruselu údiv. Náš premiér trval na to, aby se černé na bílém jaderná energetika zrovnoprávnila s jinými bezuhlíkovými zdroji.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Zadák 15.12.2019 17:35

Špajzák byl už asi vyžraný. Podobné je to na vlacích z Hamburku. Vyjede z Prahy a za Dresden se do špajzáku vrhnou Němci jako v březnu 1939.

V. Mokrý 15.12.2019 17:10

Doby, kdy ČSD byl vlastně prestižní podnik, jsou v nenávratnu. Kindermanažéři zapracovali.

M. Němec 15.12.2019 17:17

Kotas, moc vzpomínám, jak jsem kdysi jezdil s ČSD ( Československé strašidelné dráhy ) přes celou republiku na vojnu do Trebišova.

Nic nefungovalo - v zimě zima, v létě se topilo. na hajzlech netekla voda, věwchno špinavý jak na cikánskym dvorku,a to urážim cikány, a personál ochotnej jak dozorci v Treblince.

Zaplaťpámbu za dnešní ČD.

P. Vandas 15.12.2019 16:56

Tak tomuto výroku, že "komáři zanechali fungující stát, s hodnotnou infrasturkturou a celou ekonomikou". byl si s dovolením dovolil protestovat. Snad Metro a ty Dukovany bych vzal na milost. :-):-):-)

I. Kellner 15.12.2019 16:59

Měli jsme je ještě dva roky nechat u vesla. Aby měl Temelín 4 bloky a metro na Ruzyň. Takhle to nikdy nebude.. -)

V. Mokrý 15.12.2019 17:14

A pár desítek km dálnic, okruhů/obchvatů měst, 2jezy na Labi pod Ústím. Slušovice usazené v zemědělství ve Vietnamu a na Ukrajině.

F. Doušek 15.12.2019 17:29

Dálnice přes celý protektorát plánoval i Áda, a dokonce i začal místy budovat. Měli jsme ho nechat? Dnes by bylo dávno dostavěno.

P. Staronový 15.12.2019 17:01

V Lidovkách vycházely vzpomínky různých čunitelů z doby plyšákové a poplyšákové. V názorech devastaci zdejší předplyšákové ekonomiky se prakticky všichni shodovali. Ti přesnější tvrdili, že před válku jsme byli ve světovém blahobytu někde mezi 10 - 12 místem, což by mohlo odpovídat, když si tak představím, kdo byl před námi a kdo za námi.

V době pádu komunismu tak někde kolem pěkného šedesátého místa ...

Sešup jak sviňa a zvedáme se dost pomalu.

Mohu poslat na mail, většinu jsem si stáhnul.

M. Němec 15.12.2019 17:08

Přesně, Prokop.

A to tady říkám celou dobu : kde jsme mohli bejt, kdyby tady nevládli komouši a Stalin.-

P. Forejt 15.12.2019 17:02

protestujte, může se vám to nelíbit, znáte to ..... je to vaše právo ....ale také to jediné, co s tím můžete dělat. Já mám v záloze stovky fungujících podniků .....ale nechce se mi je vyjmenovávat ......prostě od šroubku až po lokomotivy. Vše se tady vyrábělo .....otázka je, s jakou produktivitou, přidanou hodnotou a cenou ....ale to je jiná debata.

M. Kolář 15.12.2019 17:03

Jo, byl zde naprostý průmyslový skanzen, ...

P. Staronový 15.12.2019 17:05

Potvrzuji.

Škoda, že se tehdy nefotilo elektronicky. Filmem jsem na to neplýtval.

M. Kolář 15.12.2019 17:02

Autor takového výroku zřejmě neviděl před r. 89 například žádnou továrnu zevnitř a z nějakého důvodu mu nevadila bezcenná měna, atd.. O stavu infrastruktury bych raději pomlčel.. Stačí když si vzpomenu třeba na cestování vlakem na Slováč, "rychlíky" jako Hornád, atd.. To byl humus.. Neuvěřitelná devastace národa po materiální i duchovní stránce,,

P. Staronový 15.12.2019 17:04

Viz výše ... Z dvanáctého fleku na šedesátý.

P. Staronový 15.12.2019 17:03

No a když jsem slezl kousek níže a viděl autora, tak je vše jasné.

Chocholoušek naordinoval internetoterapii.

P. Forejt 15.12.2019 16:52

od rána jsme se sousedem probírali revoluční úvahu, zda brexit zahájí postupný rozklad zločinecké EU?? Před obědem jsme se rozešli, s téměř totožným názorem. Pravda, své sehrála i slivovice, která byla u toho .....n-tsss

V. Mokrý 15.12.2019 16:54

Slivovice lék

Takže se EU rozklíží.

D. Mach 15.12.2019 17:06

To že vodka rozložila Sovětský svaz automaticky neznamená, že to platí pro jiná společenství. Ale už alespoň víme, na čem ten Forejt celý den jede :-)

M. Němec 15.12.2019 17:24

Forejt se ve skutečnosti jmenuje Nešpor, chlastá tajně a podle toho pak při interview v TV vypadá :

kruhy pod vočima, mastný vlasy a výraz smutnýho orangutana.

Tady si vybíjí svoje frustrace a zhmotňuje svoje poluce.

P. Forejt 15.12.2019 16:47

" i na spáleništi se někdo dokáže ohřát polévku" .....teda, ten Čapek byl ale hlava......a spáleniště láká supy. Známe to dobře , po plyšáku vylézali ze svých děr i u nás. I když to spáleniště moc nesedí, protože komáři zanechali fungující stát, s hodnotnou infrasturkturou a celou ekonomikou. Ale škodili a škodí, zvláště po transformaci ....a mnozí škodí dodnes ...n-tssss

P. Vandas 15.12.2019 16:46

Tak prý Sněmovna zřídí vyšetřovací komisi pro vyšetření zločinů štvavých vysílaček? No, tak to už se blížíme k bodu, kdy budou první odhalení a jen krůček od bodu, kdy budou nakonec za trest uvěznění. :-):-):-)

J. Vobr 15.12.2019 16:50

PS JE VYSUNUTÉ PRACOVIŠTĚ KRIMINÁLNÍ POLICIE ;-D;-D;-D

I. Kellner 15.12.2019 16:51

Řízení komise se ujímá gen. Lorenc, ten jediný má s tím zkušenosti!..-)

J. Venc 15.12.2019 16:31

Vobr, nedržej se s tou směrnicí ohledně zdejších diskusí zbytečně při zemi, jdou do toho prsama napřed a navrhnou rovnou ideální a vysněné řešení.

Všem ostatním (!) definitivní zákaz vkládání příspěvků - a jen jedinej von, sám samotinký, by sem rval ty své diskusní ejakuláty pod tlakem.

Ostatní by s respektem a úctou jen četli. A sdíleli moudra zde načerpané s všehosvětem.

Vobří evangelia.

!!!

_________________________________________

Advent zvesela a v poklidu přeji i všem ostatním.

:-)

J. Vobr 15.12.2019 16:42

NO VIDÍŠ VENC ... když se chce, tak ti to pálí ;-D;-D;-D

M. Němec 15.12.2019 16:43

Každej by měl mít maturitu nebo alespoň výuční list.

J. Vobr 15.12.2019 16:47

A IQ JAKO LAZÁREK ;-D;-D;-D

M. Němec 15.12.2019 16:23

Vobr, kdy bude dneska noční kontrola pokojů ?

Já totiž budu mít na dvěstadesítce dámskou návštěvu.

Nemohl by ses zdržet dýl třeba na dvěstaštverce, abych dokonal dílo ?R^R^R^

J. Vobr 15.12.2019 16:25

Dnes má dévéťáka Franta Šimek ;-D;-D;-D

M. Němec 15.12.2019 16:33

Tak to sem v kélu. Franta mě nemá rád.

Hlavně aby nilkde nevycinkal, až u mě na cimře uvidí nahatou Dášu Šá. Já jí říkám Dáša Šá.

Aby mě pak ten moula Švik nedal přes držku.