20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Hra o Babiše

Už ne Hra o jablko, teď je v sázce hlava momentálně a pořád ještě nejúspěšnější politické formace v Česku. Ve světle událostí posledních doslova hodin se ukazuje, jak zásadní udělal Andrej Babiš chybu, když si koupil noviny v pošetilé naději, že ho budou chválit a pomůžou mu na výsluní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Němec 9.5.2017 20:28

Re: Kolový hon...

U nás? V zemi kde se dokola volili ODS, ČSSD, KSČ a jejich odnože? Proč tak najednou je to záhada?

F. Miksa 9.5.2017 20:05

Re: Kolový hon...

....i když se sotva drží na nožičkách?

H. Balzám 9.5.2017 20:16

Re: Kolový hon...

Osobně si dělím lidi na ovce a vlky, nemyslím to nijak hanlivě, ale poznal jsem i vysoce inteligentní lidi, kteří dokáží žít jen tak, že rozhodnutí za ně koná někdo jiný, autorita. Lidská nebo božská. Poslední dobou mám ještě novou kategorii - prašivej pes. Člověk bez morálky vlka, který chce sežrat, co se hýbe a podrazí ovci i vlka. Spoustu jich vidím v politice :-)

J. Matuška 9.5.2017 19:09

Až vás nahrajou jako Babiše

http://blog.aktualne.cz/blogy/dalibor-spok.php?itemid=29233&_ga=2.202012561.1459627994.1494340847-1307405490.1494340838

Začalo to Michálkem, který si zahrál na Bonda. A doslova se mu to vyplatilo. Já jsem pro dodržování zákona. Teprve se souhlasem soudce je možné použít odposlechy. Policie např. od informátora, nebo od občana, který plní oznamovací pvinnost, se dozví, že někdo překračuje zákon. Začne se tím zabývat. Státní zástupce je od toho, aby podle zákona požádal soudce o souhlas s odposlechy, pokud jsou NUTNÉ. Teprve konečný verdikt příslušného soudu rozhodne o vině nebo nevině.

Nejsem a nebudu voličem ANO, ale hnusí se mi hon na Babiše. V době, kdy preference hnutí ANO jsou dvojnásobné proti ČSSD? Premiér jako sketa už podpořil LEX BABIŠ i když původně tento zákon měl být projednán až nově zvolenou Poslaneckou sněmovnou. Preference pořád nešly nahoru. Ale je morální, aby se Koaliční dohoda jenom tak přešla? Nemají se podepsané dohody plnit?

M. Berka 9.5.2017 19:18

Re: Až vás nahrajou jako Babiše

No... Hlavně nedoporučuji publikovat na Internetu a podepisovat se pod to a potom něco publikovat "anonymně" na Twitteru... Ony se totiž dají porovnat některé fráze a sousloví a najednou anonym už nemusí být anonymem... :D :D :D Tedy pokud není až tak vychytralý, že používá fráze a sousloví cizí...

F. Miksa 9.5.2017 19:22

Re: Až vás nahrajou jako Babiše

Myslíte si, když spolu uzavřou dva jakoukoliv dohodu a později se ukáže,že jedna strana je podvodník a zloděj, že by ta dohoda měla platit nadále?

J. Matuška 9.5.2017 19:31

Re: Až vás nahrajou jako Babiše

Smlouva je neplatná, když neodpovídá dobrým mravům. To Sobotkovi došlo pár měsíců před volbami, že ta smlouva neodpovídá dobrým mavům a že se na ni může vykašlat, jen tak? Nebo důvodem jsou ty nešťastné volební preference?

M. Berka 9.5.2017 19:51

Re: Až vás nahrajou jako Babiše

No, blbý je, když zloději a podvodníci jsou OBA... :D :D :D Přesto měl Sobotkovič nejprve vypovědět smlouvu a potom Babiša odvolat...

F. Miksa 9.5.2017 19:55

Re: Až vás nahrajou jako Babiše

Nešťastné volební preference pro ČSSD právě promrhal usvědčený a soudem zapřený agent Bureš. Hlavně jeho odposlechy ho usvědčují mimo jiné z toho, že byl velmi dobrý žák StB a KGB. Zatloukat, zatloukat a zatloukat a i když vás někdo chytí za ruku při jakémkoliv zločinu, tak zatloukat, zatloukat, zatloukat a obviňovat a házet špinavé lži na všechny. Hlavně je při tom potřeba se zaštítit a přísahat na svoje děti!!! :-)))))

A. Trick 9.5.2017 19:49

Re: Až vás nahrajou jako Babiše

Platnost či neplatnost smlouvy je určena podmínkami uvedenými ve smlouvě. Neplatnost není závislá na "cochcárně".

F. Miksa 9.5.2017 20:03

Re: Až vás nahrajou jako Babiše

Samozřejmě,že není závislá na "cochcárně". Mravní integrita není cochcárna, je to to první, čím by se měl politik řídit, jenže toto pravidlo se komunistům podařilo za 40 let vymést svým poddaným z mozků. O něčem takovém, jako je čest, už v česku nemůže být ani řeč, nic takového již neexistuje a naopak je nežádoucí!

A. Trick 9.5.2017 20:17

Re: Až vás nahrajou jako Babiše

Takže "útěk před právníky" a "co si ukradneš to je tvoje" už na mravní integritu nemělo žádný, ale opravdu žádný vliv?

J. Matuška 9.5.2017 20:58

Re: Až vás nahrajou jako Babiše

Tak jsem zahlédl titulek Nekompromisní Robejšk: Pane Babiši, bez vás bude české politice líp

Asi podléhám blogu Dalibora Špoka víc než je zdrávo. Poprvé, kdy s Petrem Robejškem nesouhlasím. Mrzí mě, že se vlastně přidává ke smečce, která ministra financí chce "zardousit". Vidím Babiše jako "mučedníka", tedy čeho se premiér obával? Nevím. Považuji se za demokrata. O tom, kdo uspěje v politice rozhodují volby. Tečka cé zet.

V. Adrak 9.5.2017 18:54

Ještě krátce vybočím z tématu.

Tohle mě docela zaujalo.

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/79083/macronova-zena-by-v-usa-dostala-tricet-let-vezeni.html

I. Mertl 9.5.2017 19:29

Re: Ještě krátce vybočím z tématu.

Ale no tak, pane Kardo, klídek! Obránce mravnosti? Co takhle podat na francouzského presidenta žalobu pro nemravnost, viz např. https://cz.ambafrance.org. Určitě na Vás už čekají:

V. Adrak 10.5.2017 0:14

Re: Ještě krátce vybočím z tématu.

Kdy se vám to stalo pane Mertl ?A jinak jste zdráv?

J. Mrázek 9.5.2017 18:50

Spokojený Kalousek si mne ruce...

Kmenta pro TOPku maká, až se z něj kouří, celá ta pravdoláskařská akce se snaží semlít Sobotku i Zemana a Bělobrádek na to neutrálně kouká a zvažuje, kdo vyhraje a kam se přidat, jako obvykle. Takový majdáneček, bude se rozhodovat o předávání moci ze států k rukám "orgánů" EU a je třeba vyvolat maximální zmatek a chaos, aby na to lidi nepřišli a nezačali náhodou protestovat dřív, než už to bude podepsané a bude pozdě. Poměrně zábavný cirkus=nechutně vyčpělá forma zábavy, ale s tragickým koncem ...

M. Prokop 9.5.2017 18:51

Re: Spokojený Kalousek si mne ruce...

A teď jsou v prdeli, vy jste je odhalil! :-P

P. Bolec 9.5.2017 18:55

Re: Spokojený Kalousek si mne ruce...

Perfektní shrnutí. Na výkřiky všeználka Prokopa nekoukejte. Je to volek.

L. Kolman 9.5.2017 18:49

Až bude Zeman

za pár měsíců tím oficiálním důchodcem, může si po večerech pouštět video, jak na Hradě vydrb*l se Sobotkou při té demisi/nedemisi. Určitě se u toho bude dobře bavit. A může přijít na besedu i Ovčáček, že by si spolu dali skleničku slivovice a zavzpomínali na staré dobré časy, kdy se tady dělala ta pravá vysoká politika.

P. Spáčil 9.5.2017 19:22

Re: Až bude Zeman

přání otcem myšlenky? Ale Vy brepto.

Nerozhodují kecy ale volby.

M. Starý 9.5.2017 18:49

Pokrytectví Valachové

Tak "křišťálově čistá" Valachová nechce být "trapnou záminkou Babišovi". A co tam ještě chtěla ministryně, které kradli pod nosem dělat? Kdyby místo vymýšlení "genderových" programů dohlížela na hospodaření svého rezortu, tak by udělala líp. Státní příjímačky - ostuda, maturity - průser...

M. Prokop 9.5.2017 18:50

Re: Pokrytectví Valachové

Pokrytectví sem, pokrytectví tam ...

Odstupuje a je to tak správně.

R. Tesařík 9.5.2017 18:59

Re: Pokrytectví Valachové

Nadělala dost škody.

P. Bolec 9.5.2017 18:52

Re: Pokrytectví Valachové

Sobotka už musí být opravdu zoufalý. Valachová je jen signálem vůči Babišovi.

R. Stary 9.5.2017 18:34

Priklady z historie.

Otazka je, ma Zeman priklad z historie? Ale ma. Klementa Gottwalda rizeneho z Moskvy. Potrebuje Zeman pozehnani tentokrat od Putina? Mam zato, ze se blizime milovymi kroky zpet do totality.

V. Čermák 9.5.2017 18:43

Re: Priklady z historie.

Další příklad, Havel řízený z USA.

M. Prokop 9.5.2017 18:52

Re: Priklady z historie.

Tak blbě řízený?

J. Mrázek 9.5.2017 18:53

Celkem správně.

Jen je třeba dodat, že do totality EU. Společný ministr financí, obrany, vnitra.... a "malé okrsky typu ČR" nesmí promarnit příležitost mlčet, jinak ....

P. Bolec 9.5.2017 18:34

Tvarůžková...

tam má Jidáše z ANO!