3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Hra na zdrženou

Výbor sněmovny si přeje prostudovat celý policejní spis týkající se případu Čapí hnízdo, aby se mohl kvalifikovaně rozhodnout, zda zbaví Andreje Babiše imunity nebo ne. V podstatě má posoudit, zdali jde skutečně o kriminální kauzu, anebo o politickou šikanu člena parlamentu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Han 22.8.2017 9:01

Re:

Škoda, že vy to sám se sebou tak flákáte.

A. Trick 22.8.2017 9:06

Re:

Necítím potřebu fňukat jako LNovák475 a Han.

L. Novák 22.8.2017 9:18

Re: překabátěný komouš Trick

Ale potřebu strkat sem své blbosti máš pořád, že?

P. Han 22.8.2017 11:14

Re:

Já fňukám???

P. Han 22.8.2017 9:03

Re:

V tom článku něco takového je?

J. Franke 22.8.2017 8:14

Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

A znovu se vrací neprovedená dekomunizace jako bumerang.

Máme, co jsme chtěli a dobře nám tak.

P. Hlosta 22.8.2017 8:20

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Být tak důsledná dekomunizace, že by Babiš neměl šance na tiché zmiliardaření, ani Kellner by nevznikl i přes své kopírky. Tedy nevznikl by spolek, co u Kellnera složil kapitál nabytý korupcí. A to napříč politickým spektrem by znamenalo odrovnat všechny, co se mezi sebou znali. Tak úspěšná antikorupce je prostě utopií. Utopií pro naši naivitu.

R. Sorge 22.8.2017 8:23

Máme, co jsme chtěli ...

Vy jste to chtěl (neprovedenou dekomunizaci) ? Já ne, ale zas to tak neprožívám.

J. Franke 22.8.2017 8:49

Re: Máme, co jsme chtěli ...

To já jen, abychom po příštím "Sametu" neopakovali stejné chyby.

R. Sorge 22.8.2017 8:54

Re: Máme, co jsme chtěli ...

Jsem pro, všechny levičáky pošleme doživotně na manuální práci do zemědělství.

P. Han 22.8.2017 9:00

Re: Máme, co jsme chtěli ...

Klidně. Stejně už spoustu potravin dovážíme z Německa a Polska, potom to holt bude všechno. A veškeré velké širé rodné lány budou krásně žluté.

R. Sorge 22.8.2017 9:04

Re: Máme, co jsme chtěli ...

Ekologické pěstování bez pesticidů vyžaduje hodně manuální práce, levičáci najdou konečně smysluplné uplatnění.

L. Novák 22.8.2017 9:01

Re: Máme, co jsme chtěli ...

Jako v Kambodži kdysi? To byla komunistická metoda likvidace (vzdělaných a potenciálně neloajálních občanů). A zemědělství nové lidi nepotřebuje. Chybí v průmyslové výrobě a montovnách (nejenom) nadnárodních korporací.

A. Trick 22.8.2017 9:08

Re: Máme, co jsme chtěli ...

Tak budou tahat gumy v Mišelince jak zde radí jistý diskutér.

L. Novák 22.8.2017 8:49

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Potíž je v tom, že máslo na hlavě (snaha sžít se s realitou komunistického totalitního režimu) po 40 letech tuhé totality měla většina občanů a heslo "nejsme jako oni" prosazované od listopadu 1989 vlastně ani neumožňovalo tvrdší postup. My, co jsme se za totality narodili a vyrostli, jsme vlastně nic jiného nepoznali a možnosti se vzájemně svobodně sdružovat podle zájmu a politického přesvědčení byly komunisty tvrdě omezovány a kriminalizovány. O telefonu, Internetu či jiném rychlém prostředku vzájemné komunikace jsme si mohli leda nechat zdát. Pamatuju se na ty fronty u telefonní budky, když chtěl ze sídliště někdo někam zavolat. A podívejte se, jak v Číně vládnoucí komunistický totalitní režim omezuje a cenzuruje Internet a sleduje všechny moderními elektronickými prostředky, jestli se proti režimu nedomlouvají navzájem.

A teď to najednou padne a co s tím? Denacifikaci Německa prováděli západní spojenci. Němci sami by to udělat nedokázali (a taky proto byl problém dohledat a potrestat některé válečné zločince). Kdo by dekomunizaci prováděl v Československu, to mi jasné není. Namočení jsme v tom byli všichni, byť jen předstíranou loajalitou s komunistickým režimem. Všichni chtěli žít a přežít.

I. Mertl 22.8.2017 8:56

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Chápu Vás, pane Franke, a chtěl bych souhlasit. Ale nelze - jak "dekomunizovat", když každý pátý Čech byl buď ve straně nebo blízkým příbuzným straníka. A také semtam nějaký straník nebyl svině, ale komunistou dědičným nebo z blbosti revolučního mládí. Kdo by šetřil skutečná provinění. Například jedna malá skupinka komunistů se rozhodla jen tak, bez zřejmého provinění, trestat mou rodinu, jiný komunista, neodsunutý Němec, antifašista a koncentráčník, se jim v mém případě postavil a dostal mne na školu. Denacifikace prostě byla snazší problém. A v demokracii by k dekomunizaci měly sloužit volby. A neslouží! Furt těch 10 15 procent. Tradice drží. Sorry, co s tím naděláme! Dát si, každý, pozor ve volbách. Ani to nefunguje, viz kobliháři, co nalítli evidentnímu grázlovi, co je, náhodou, bývalý komunista.

J. Franke 22.8.2017 9:11

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Je to jen moje zbožné přání, které se bohužel nesplní a tak se snažím aspoň takto varovat. Nic víc nezmůžu...

M. Těhanová 22.8.2017 9:11

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Vzhledem k tomu, že jsem to prožívala jako dospělý člověk, rebel s vlastním názorem, vím, jak mě vytáčely Pithartovy, ale i Havlovy obavy z honu na čarodějnice.

Přitom bylo velmi jednoduché zabránit kádrovým rezervám a normalizačním šéfům podniků, aby si tyto, prostřednictvím s.r.o. v daném oboru postupně nezprivatizovali. Státní podnik pod jejich vedením krachoval, jejich s.r.o. nabývalo na síle a pak ten státní spolklo. To si nikdo nepamatuje?Soudruzi pustili moc politickou a převzali ekonomickou. To se dělo před Klausem, ale za všecko může Klaus a ODS.

L. Novák 22.8.2017 9:21

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

No jestli znáte metodu, jak se to mělo udělat líp a rychleji, než všechny státní podniky rozkrade komunistický management, tak jste se měla ozvat. Nobelovka by vás určitě neminula. :-)

M. Vondráček 22.8.2017 7:59

kobliháři

Také jste si všimli , že nikdo z koblihářů neřekne, Babiš nekrade, Babiš je slušný a poctivý člověk, Babiš nelže. Jejich obhajoba vůdce spočívá v tom , že všichni jeho kritici jsou parchanti, lumpové atd.

M. Berka 22.8.2017 8:07

Re: kobliháři

"nikdo z koblihářů neřekne, Babiš nekrade, Babiš je slušný a poctivý člověk, Babiš nelže."

A teď mi jmenujte nějaké české politiky, o kterých toto můžete říct??? Já osobně o NIKOM... :D Takže jestli problém není jinde...

A. Trick 22.8.2017 8:08

Re: kobliháři

Nejsem koblihář a také to neřeknu. Co s tím?

M. Vondráček 22.8.2017 8:12

Re: kobliháři

Dobře děláte, lhát se nemá :-) :-)

I. Mertl 22.8.2017 8:11

Re: kobliháři

Milý pane Berko, můžete jmenovat některého současného politika, který má za sebou zhruba tolik podvodů, majetkových nejasností a podezření z neetických postupů jako Váš favorit Babiš? Díky.

A. Trick 22.8.2017 8:16

Re: kobliháři

Já bych o jednom věděl. Je to ten co na Babiše nejvíc nadává.

M. Berka 22.8.2017 8:18

Re: kobliháři

Dobrý rádo by pokus otočit otázku... :D :D :D a proč bych to dělal? To má přece šetřit policie...

I. Mertl 22.8.2017 8:31

Re: kobliháři

Typické reakce Babišových věrných. Mimochodem u toho p. Berky byl můj dotaz jen výzvou k potvrzení jeho tvrzení. K potvrzení nedošlo, protože doložit nelze. Následuje obvyklý diskusní únik! Bravo, demagogu!

J. Novák 22.8.2017 8:29

Například takový Slávek Sobotků má na triku několikamiliardový tunel jménem OKD. Dále si si vysoce podezřelým způsobem zajistil odklad vykonání právoplatného rozhodnutí soudu v kauze Altner.

L. Novák 22.8.2017 8:55

Re: Dluhoslav Sobotka

Sobotka je už nejspíš politická mrtvola. Očekávám, že ho ČSSD podle předchozích vzorů pošle na nějaké dobře placené místo v EU nebo EK, aby tady svou blbostí nenadělal ještě větší škody. V EU se "ztratí v davu"... :-)

M. Vondráček 22.8.2017 8:11

Re: kobliháři

Asi se budete muset dát na politiku Vy , aby tam nějaký takový byl :-)