1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Hra na zdrženou

Výbor sněmovny si přeje prostudovat celý policejní spis týkající se případu Čapí hnízdo, aby se mohl kvalifikovaně rozhodnout, zda zbaví Andreje Babiše imunity nebo ne. V podstatě má posoudit, zdali jde skutečně o kriminální kauzu, anebo o politickou šikanu člena parlamentu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 22.8.2017 11:32

Re: Babiš

Díky za ukázku myšlení typického Babišova voliče. :-)

P. Vandas 22.8.2017 11:38

Re: Babiš

Myslím si totéž a Babišův volič v žádném případě nejsem. :-):-):-)

L. Novák 22.8.2017 11:44

Re: Babiš

Tak nevím, tím se chlubíte a nebo omlouváte? ;-)

P. Vandas 22.8.2017 11:47

Re: Babiš

Ani jedno, ani druhé. Zkuste jiné vysvětlení. :-):-):-)

A. Trick 22.8.2017 12:17

Re: Babiš

To nedá.

M. Varadinková 22.8.2017 11:43

Re: Babiš

To není ukázka myšlení typického Babišova voliče, ale ukázka myšlení inteligentního člověka, který se nenechá manipulovat médiální propagandou. Já Babiše nevolím, ale myslím si totéž! Ať raději na Babiše vytáhnou nějaký reálný zločin, protože touto umělou policejně-mediální kampaní ho akorát očišťují od těch podezření, která vůči němu mám já.

L. Novák 22.8.2017 11:46

Re: Babiš

Babiš od začátku, co se objevil na veřejnosti, lže, lže a lže. A jestli to nejste schopna vidět, tak s tím nic nenadělám. Za normální to nepovažuji.

M. Varadinková 22.8.2017 12:00

Re: Babiš

Vy zcela zjevně nejste schopen pochopit, co píšu, ale s tím asi nic nenadělám.

L. Novák 22.8.2017 12:05

Re: Babiš

Ale např. vaše tvrzení, že se jedná o umělou mediální kampaň, jasně vyvrací článek Alexandra Tomského:

https://www.novinky.cz/komentare/446650-komentar-babis-nepremozitelny-alexander-tomsky.html

No jo, ale když vám vždy učaruje ten největší grázl, jako např. Železný, Štěpánek, Babiš... To jsou nejspíš pochody vašeho podvědomí, které nemáte plně pod kontrolou. :-D

M. Varadinková 22.8.2017 12:44

Re: Babiš

Tomského článek nic nevyvrací, pouze Tomského diskredituje. To fakt neměl zapotřebí.

M. Vondráček 22.8.2017 12:02

Re: Babiš

Tak se zdá paní Varadinková, že jste na tu Babišovu mediální propagandu naletěla. Pokud nepovažujete zamaskování AGROFERTU malou firmou , aby dosáhl na dotace , vyjednávání Babiše s Rathem a Bendlem o přidělení dotace této firmě za podvod a jeho organizování samotným AB tak nevím , co podle Vás podvod je .

M. Varadinková 22.8.2017 12:18

Re: Babiš

Nevím, čemu říkáte zamaskování, ale ta firma byla prokazatelně malá a podmínky splňovala. Že ji vlastnily Babišovy děti, je zcela irelevantní.

Spíš by mne zajímalo, proč se novináři vůbec nezajímají o to, kolik do toho projektu Čapí hnízdo Babiš vrazil svých peněz. Předpokládám že násobně víc, než činí ta dotace. Takže ho projekt vedoucí k získání té dotace zřejmě přišel mnohem dráž, než ta dotace samotná. Poněkud neefektivní činnost "podvodníka", že?

M. Hanko 22.8.2017 12:29

Re: Babiš

Přesně jak píšete, paní Varadinková. Ta firma BYLA malá. Čapí hnízdo NEVLASTNIL Agrofert. Nikdy. Vlastnila ji malá firma, jejímž předmětem činnosti bylo právě provozování tohoto zařízení (plus ještě několika málo dalších podobných). Tu firmu vlastnila jiná, větší firma, která teprve patřila Agrofertu. No a jestli je či není na překážku té dotaci, kdo byl vlastníkem oné první malé firmy - to já nevím. Obecně si ale myslím, že by ani být nemuselo: když budu miliardář a založím si malou firmu, nebudu snad mít nárok na dotace pro malé firmy, protože já jako osoba jsem bohatý? No a když budu osoba právnická místo osoby fyzické - bude to na tom něco měnit?

M. Varadinková 22.8.2017 13:10

Re: Babiš

Vzhledem k tomu, že v té době nic nebránilo tomu, aby firma ucházející se o dotaci měla akcie na doručitele (tedy anonymní akcie), tak je zcela irelevantní, kdo byl nebo nebyl v té chvíli jejich vlastníkem. Jestli Babišovy děti, jejich matka nebo jejich strýc. Jestli zkrátka Babišovi příbuzní nebo nějaký cizí neznámý bezdomovec. Proč by měl být někdo diskriminován a kriminalizován jenom proto, že jeho příbuzný je bohatý miliardář?

Však taky nikomu (ani žádné kontrole) ta dotace vůbec nevadila až do chvíle, kdy se Babiš stal úspěšným politikem.

M. Těhanová 22.8.2017 15:16

Re: Babiš

Tak tohle je blbost nevídaných rozměrů. Takže právnická osoba, je někdo odlišný, než její majitel. To je dobré. Je fakt, že se tímto přístupem v minulosti zamázla spousta nesplacených půjček. A ti majitelé pokračovali nově. Vybudovali novou firmu.

Dobrá, ale chce to vysvětlení, k čemu tedy dotace slouží. Bohatý člověk by je přece neměl potřebovat, když má dost peněz, aby firmu vybudoval za vlastní. Jste opravdu tak naivní, nebo tak hloupí.

M. Hanko 22.8.2017 15:22

Re: Babiš

Tak samozřejmě že právnická osoba JE někdo jiný, než její majitel :D

Jsem v šoku z toho, že tohle může vůbec někoho překvapovat. Navíc, těch majitelů může být víc, v případě akciovky dokonce mnoho - jsou to všichni držitelé akcií... Vy snad chcete říct, že např. ČEZ JE TO SAMÉ jako jeho tisíce akcionářů napříč celou ČR?! :O ó jé... :)

M. Hanko 22.8.2017 15:24

Re: Babiš

Tak samozřejmě že právnická osoba JE někdo jiný, než její majitel :D

Jsem v šoku z toho, že tohle může vůbec někoho překvapovat. Navíc, těch majitelů může být víc, v případě akciovky dokonce mnoho - jsou to všichni držitelé akcií. Vy snad chcete říct, že např. ČEZ JE TO SAMÉ jako jeho tisíce akcionářů napříč celou ČR i mimo ni?!

M. Vondráček 22.8.2017 12:31

Re: Babiš

Zamaskování říkám přesně tomu co provedl Babiš na Čapím hnízdě :-) Co tam Babiš vrazil ze svého tam zůstalo ve formě hmotného majeku + 50 mil. z dotace. Vše momentálně v Andrejově vlastnictví. Takže tenhle Váš argument taky kulhá.

M. Varadinková 22.8.2017 13:29

Re: Babiš

Ta firma splňovala nárok na dotace, protože byla malá. Bez ohledu na to, kdo ji vlastnil. Dotace nešla ani na Babiše, ani na Agrofert, ale té malé firmě na ten projekt. Kdo tu firmu následně (po uplynutí předepsané lhůty) koupil a jak s ní naložil, už je přece zcela irelevantní.

Kdyby ji Babiš následně nezačlenil do Agrofertu, ale dál ponechal svým dětem, tak by to bylo dle Vás v pořádku? Protože pokud ano, pak co máte proti tomu, když příbuzní sloučí své dvě firmy do jedné firmy?

M. Varadinková 22.8.2017 11:39

Re: Babiš

je to tak.

J. Fialová 22.8.2017 11:54

Re: Babiš

Mám dojem, že neprozřeli až teď před volbami, že prozřeli už na jaře, kdy - no to je ale náhodička - preference ČSSD zamířily dolů a ANO nahoru.

F. Doušek 22.8.2017 12:06

Re: Babiš

Já bych k tomu ještě dodal - kolik úředníků "ropáckých", krajských či ministerských prověřovalo a schvalovalo onu a mnohé další žadatele o dotace a na NIC závadného nepřišlo, takže dotaci přiklepli? Budou i oni stíháni? Jsou přece spoluviníky podvodu, či ni?

J. Vobr 22.8.2017 11:16

72letý rodák z Křemže,František Del Šimek

Opět mezi námi !!! Přemohl vlastníma rukama i vichr z hor !!!

:-)))

:-)))

F. Šimek 22.8.2017 12:15

Re: 72letý rodák z Křemže,František Del Šimek

tak !!!

J. Vobr 22.8.2017 11:10

FRANTO,už jsi pod proudem ???

Já ti zrovna koupil vadasku,ať neolizuješ dráty !!!

:_)))

:-)))

J. Vobr 22.8.2017 11:05

DEJTE MAKAKOVI BANÁN,VŘÍSKÁ TU Z HLADU !!!

Tu-ááá.

P. Vandas 22.8.2017 10:38

Co když vyhraje volby Okamura? :-):-):-)

Ha. :-):-):-)

I. Břízová 22.8.2017 10:40

Re: Co když vyhraje volby Okamura? :-):-):-)

Myslíte, že se taky ukáže co všecko nakradl?:-))

M. Prokop 22.8.2017 10:45

Re: Co když vyhraje volby Okamura? :-):-):-)

Minimálně vykradl své hnutí nebo stranu.

D. Polanský 22.8.2017 11:01

Re: Co když vyhraje volby Okamura? :-):-):-)

Jako Sládek.