29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Hodně silné kafe

Je to útok na Českou republiku, tak charakterizoval návrh auditu Evropské komise stran konfliktu zájmu Andreje Babiše ve věci evropských dotací. Jestli má trochu soudnosti, tak zalitoval těch slov, dokud je měl ještě na jazyku. To je totiž ten výrok, který je snadno zapamatovatelný a každý chápe jeho obsah.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 1111, poslední: 5.6. 2019 23:58, přehled diskusí

K. Nový 5.6.2019 0:05

"jaké škodlivé svinstvo ty dotace jsou"

Ano, dotace jsou škodlivé. Nejdřive je třeba sebrat peníze lidem, kteří se je vydelali. Pak je třeba velkou část z nich nechat úředníkům, další velkou část spolknou sepisovatelé žádostí o dotace, a zbylou část pak dostane dotovaný. Dotovaný pak pomocí dotace je schopen zničit konkurenci, která by ho za normální situace třeba vyšachovala. A navíc dotace vytváří moc dotujícího nad dotovaným.

Závěr: není o co stát. Dotace zrušit, a poměrně ponížit příspěvek EU.

A. Holík 5.6.2019 0:12

Re: "jaké škodlivé svinstvo ty dotace jsou"

Nemluve o dotacich na uplne hovadiny, ktere jsou od zacatku postavane tak, aby se na tom nekdo namazal. A to, ze na konci opravdu neco stoji, je jeste ten lepsi pripad.

K. Nový 5.6.2019 0:14

Re: "jaké škodlivé svinstvo ty dotace jsou"

Ano, k tomu dotace svádí též.

I. Mertl 5.6.2019 10:46

Re: "jaké škodlivé svinstvo ty dotace jsou"

Jděte, rozumbradové. Dotace jistě nejsou nic zázračného, ale v dnešním technickém a politickém světě by bez nich některá odvětví neexistovala nebo vyráběla za nekonkurenční ceny, zhruba za takové, za které dnes kupujete brambory, cibulí, zelí, telecí maso, dřevěné hračky. Dotace jsou všude v civilizovanějších zemích, i v USA, a v nějaké formě asi i v Rusku. Dotace existují i ve funkčních rodinách - "přidám bratrovi na založení firmy", "odkážu peníze Domovu důchodců". Jistě, všude ve světě se část dotací rozkrade, Babiš není sám, zvláště ne u nás, kde jsme dříve byli zvyklí koukat na všechno "státní" jako na patřící nám všech. Nebýt dotací nebyla by řada rekonstruovaných nemocnic ani čistíren vod a chodníků na malých městech. A že jsme my Češi část dotací rozkradli nebo postavili za ně Vodní světy v obcích s pětistovkou obyvatel a s chronickým nedostatkem vody, nebo že jsme za ně postavili jen pár kilometrů silnic a železnic, je vše je chyba naše, česká, a ne EU. Však také v dlouhodobé statistice vychází Česko v EU jako nejhorší.

K. Nový 5.6.2019 21:16

Re: "jaké škodlivé svinstvo ty dotace jsou"

Nesmysl.

Dotovaná odvětví by existovala i bez dotací. Akorát by fungovala jinak.

A nedotované ceny mohou být i nižší než dotované, vezmete-li v úvahu kolik peněz, se ztratí než peníze dojdou od zdaněného k dotovanému.

Nemocnice i čističky bychom si dokázala postavit i sami, bez dotací z EU.

L. Zach 5.6.2019 0:09

BBC, The New York Times, Deutsche Weller, El Pais

Ukázky referátů o včerejší demonstraci - BBC, The Guardian (UK), The New York Times (USA), Deutsche Welle, Zeit Online (DE), El Pais (Spain)

https://www.bbc.com/news/world-europe-48510029

https://amp.theguardian.com/world/2019/jun/04/biggest-czech-protest-since-1989-to-call-for-pms-resignation

https://www.nytimes.com/2019/06/04/world/europe/czech-republic-protests.html

L. Zach 5.6.2019 0:10

Re: BBC, The New York Times, Deutsche Weller, El Pais

https://m.dw.com/de/neue-massenproteste-gegen-tschechischen-regierungschef-babis/a-49059715

https://www.zeit.de/politik/ausland/2019-06/tschechien-andrej-babis-demonstration-prag

https://elpais.com/internacional/2019/06/04/actualidad/1559658054_071567.html

K. Nový 5.6.2019 0:11

Re: BBC, The New York Times, Deutsche Weller, El Pais

A co? Noviny jsou každý den zpráv plné od první do poslední stránky. A internetové verze omezení nemají.

R. Meišner 5.6.2019 0:12

Aston

evidentně spoléhá na více a více lidí na demonstracích--a moc si to přeje,, čouhá to z něj jak sláma z bot---no nic, ještě že máme demokracii a svobodné volby---tam se všechno rozhodne. nebo má Aston lepší nápad?

K. Nový 5.6.2019 0:13

Re: Aston

Evidentně do voleb čekat nechce.

Záleží ale, zda Babiš zůstane v klidu nebo ne. Pokud ano, zůstane premiérem.

A. Holík 5.6.2019 0:21

Re: Aston

Dnes rozhodne klid neztracel. Hral svoji roli profesionalne, vse mel dobre prichystane, zjednodusene a pokrivene tak akorat. Uplne jsem na nej byl hrdy, proste profik.

Ale presne tak, pokud se neztrapni sam, muze byt klidny. A porad ma v zaloze prezidentskou volbu.

Z. Čábelka 5.6.2019 1:57

Re: Aston

Tu jeho trapnost a argumentační křeč je těžké nevidět. :o) Kalousek mu dělá hromosvod ale i vředy. o))) Ztrácí nervy jako chmaták uprostřed davu, který se profláknul. Kameny přeci jen melou. :o)

J. Minarčík 5.6.2019 0:16

Demokracie v praxi?

S tím Walesou bych se moc nemiliskoval,udajně to má byt stejný stbák jako Babiš,klerokracie mi nevoní,ale ta sebranka v Polsku co se tváří jako opozice je jako oposmlouva u nás,spolu s neomarxismem přímo z unie,jo a bonzáctví se tam praktikuje uplně stejně-kde jsme to už viděli?

J. Vobr 5.6.2019 0:19

JESTLI SE PŘIPOJÍ SUPERMANAŽER JANYŠKA

... tak je vymalováno !!!

___________________________________________

TEN TO UMÍ ZADMINISTROVAT !!!

:-)))

:-)))

Z. Čábelka 5.6.2019 1:50

Re: JESTLI SE PŘIPOJÍ SUPERMANAŽER JANYŠKA

Vobře, kdyby jste nejmenoval, tak Schořík by ten hrnec ucpal taky pěkně :o)))

B. Baron 5.6.2019 1:21

Budou volby, typoval bych že vyhraje znovu Babiš a co? Zas ti co maji h$wno na práci budou protestovat dál .

P. Novák 5.6.2019 2:31

Re:

Teď jste na to káp! Ano, váš klid na tvořivou práci opět narušují skupinky živlů, závadových osob a práce se štítících individuí.

T. Wiszniewski 5.6.2019 2:44

Hlavním cílem je rozbití V4

A nyní jde o Českou republiku. Konkrétně o rozbití demokratického systému v naší vlasti a jeho nahrazení vládou tvárných loutek a neziskovek. A k dosažení tohoto cíle se mobilizuje česká politická spodina. Mimochodem, jeden z organizátorů, Minář, je studentem teologie, stejně jako jím byl svého času i Josef Visarionovič Džugašvili-Stalin.

M. Němec 5.6.2019 2:57

Re: Hlavním cílem je rozbití V4

Správně, Višněvskej. To je jasná rovnice - Stalin byl studentem teologie, a proto jsou všichni studenti teologie svině jako Stalin.A Jakeš se vyučil elektrikářem, a proto jsou všichni elektrikáři svině. A Gottwald se vyučil truhlářem, proto jsou všichni truhláři stejný gauneři, jak Gottwald. A tak dále.

Bože, co je tohle za myslitele, ten Višněvskej ?

K. Salajka 5.6.2019 8:25

Re: Hlavním cílem je rozbití V4

Minář je student dvou VŠ je typické, že se mluví jen o teologické. Naprosto s Vámi souhlasím - Babiš je viditelně nepohodlný při rozhodování o novém šéfovi komise EU - proto to načasování. Zneužívání dotací je systém a Agrofert naprosto není ojedinělý. Například na Slovensku se do něj viditelně zapojila Ndraghetta (mafie).

Otázka zní - kdo zaplní Babišovo místo? Pro Česko lepší Babiš než bezvládí.

J. Vobr 5.6.2019 3:37

V4 JE NUTNO ROZBÍT !!!

Babiš neposlouchá ...

!!!

S. Sedlák 5.6.2019 4:31

Dotace jsou svinstvo zaplacené z daní

To je tedy perla. Podobné padaly včera z toho gaunera. Svinstvo z dotací dělají gauneři ne naopak. Díky nim plno regionů v Evropě nejezdí po polních cestách a je podporován rozvoj malých dědinek a firmyček. Ti, kteří dotace posuzují mají hlídat, aby se do systému nedostali gauneři, kteří svou velikostí a psychopatií vykradou systém tím, že založí dotační kolos, který postaví proti jednomu truhláři profesionální tým.

S odboráři je to jasné. Pěkně se odkopali. Jistěže drží u moci bezcharakterního grázla spolu s komunisty a socany. Přejme jim ten okamžik slávy. Peníze docházejí a tak se blíží doba, kdy budou platit autobusy z regionů a pořádat slavnosti v Praze, aby jejich účastníci po návratu zaplakali nad výdělkem, protože to budou oni, kdo nejvíce doplatí na to, až se bude drasticky škrtat. A to bude.

Ještě k mému titulku. Jistěže by bylo nejlepší peníze nechat lidem a nedřít je daněmi, aby se pak mohly dotovat různé skupiny obyvatel, které čekají jen s nataženou dlaní. Ne, to nemyslím zcela vážně. Kvůli tomu, aby gauneři nerozkradli to, co se vybere, máme přece státní instituce, které to mají pohlídat.

I. Mentlík 5.6.2019 7:03

Re: Dotace jsou svinstvo zaplacené z daní

Někteří kromě firmyček postavili i mičky.

P. Rajman 5.6.2019 5:11

Jsou Češi jen materiál pro "dokonalého zloděje"?

Česko je on? Protektor Babiš? Kdy už i ta necelá třetina Čechů, co ho volí, pochopí, že má co dělat s vyšinutcem schopným zavést národ, kterému vládne, do předem prohrané války? Pokud kdy kdo pobral jakoukoli dotaci, musel si položit otázku, kdo a proč mu ji poskytl. Kdo? To Andrej Babiš ví velmi dobře, ale proč, to nepochopil dodnes. Aby likvidoval konkurenci? Aby okrádal vlastní spoluobčany? Pokud je to tak a zatím vše počínaje závěry, které udělala česká policie a konče zprávou EU nasvědčuje, že tomu tak je, pak musí někde v hloubi duše považovat své voliče za stádo blbů, kteří neumí přikrádat tak, jak to umí jen on a je jen třeba je k tomu přiučit. Teď jeho slova "Všeci kradnů" mají význam zcela nový. Čím byl pro Hitlera Němec, zjednodušeně jakýsi materiál pro "Übermensche", tím je pro Babiše Čech, tedy jakýsi materiál pro "dokonalého zloděje". Záleží teď jen a jen na Češích, zda se s touhle ideologií ztotožní a nebo ji rázně a jednou pro vždy odmítnou.

T. Wiszniewski 5.6.2019 5:14

Zákeřná evropská byrokracie v boji proti V4

Mnozí načalnici EU a EK vícekrát opakovavali požadavek finančně potrestat státy, které odmítají přijímat (muslimské) migranty. Teď to zkouší jinak. Pokoušejí se finačně trestat přímo premiéry neposlušných vlád. Na to existuje jediná odpověď: podporujme svého šerifa!

P. Rajman 5.6.2019 5:21

Trestají se zloději a ne státy.

Ty jen tehdy, pokud jim zloději vládnou. V případě Česka to potvrzuje nejen Evropská komise, ale i policie České republiky a vážné podezření má i nejvyšši prokurátor.

P. Rajman 5.6.2019 5:25

Re: Trestají se zloději a ne státy.

Šerife.

V. Církva 5.6.2019 8:37

Re: Trestají se zloději a ne státy.

A vy opravdu věříte, že třeba ta dotace na linku v pekárně která nebyla dost inovativní je výjímka v dotačních podvodexh? Vám připadne normální třeba plný park laviček za 50tisíc?

Dotace na Čapí Hnízdo a ošovi nepatřily ale vrátil je. Každý podnikatel jde na hranici zákona a kam mu úředníci dovolí.

V. Kotas 5.6.2019 6:31

Re: Zákeřná evropská byrokracie v boji proti V4

Tak jest. To by bylo, aby si kolónie vyskakovala.

P. Jirkovský 5.6.2019 6:39

Re: Zákeřná evropská byrokracie v boji proti V4

jo! Natož takovej kolonijální votrok jako Kotas!