17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Hašek volil hejtmanství

Michal Hašek zůstane hejtmanem Jihomoravského kraje a ve sněmovně ho nahradí znojemský starosta Vlastimil Gabrhel. Zdalipak se přítel Gabrhel vzdá starostování? Ono starostování tak velkého a významného města, jímž Znojmo je, vyžaduje plné nasazení, sedm dní v týdnu a jistě dvanáct hodin denně. To se nedá dělat levou zadní. Přítel Michal Hašek by mu to mhl vysvětlit, jako přítel příteli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hudzieczek 24.4.2014 6:29

Re: No, já chápu, že kousek za Průhonicemi

Tím  respektováním česko-moravské hranice bych se tak moc neoháněl. Například prameny řeky Moravy se po správní reorganizaci v r. 1960 najednou ocitly v Čechách i s vrcholem doposud moravského Králického Sněžníku. Významně to mj.přispělo k zániku populární turistické chaty na tomto vrcholu, který je tuším po Pradědu jedním z nejvyšších na Moravě.

P. Boublíková 24.4.2014 8:05

Re: No, já chápu, že kousek za Průhonicemi

Plus mínus autobus - ať máte radost :-)

Ostatně mám takové tušení, že i dnešní Pardubický kraj ukousl kus Moravy - později se na to podívám podrobněji.

J. Vozábalová 24.4.2014 9:13

Re: No, já chápu, že kousek za Průhonicemi

Reforma v roce 1960, to je opravdu kapitola sama pro sebe - to někdo kreslil "čáry u stolu" - u nás například oddělila jednu usedlost a jednu chalupu od jedné vesnice a umístila je do druhé, vzdálené několik kilometrů a patřící k jiné obci. Ale to nic není proti tomu, že v sousední vsi oddělila stodolu na konci sadu od zbytku usedlosti a umístila ji nejen do jiné obce, ale i do jiného okresu. A je to tak dosud!

J. Jurax 24.4.2014 19:31

Re: No, já chápu, že kousek za Průhonicemi

I při dvou krajích na Moravě za totáče přirozené zemské hranice respektovány nebyly. Bolševikům byla země moravskoslezská trnem v oku - Moravani by si moc vyskakovali - takže se to muselo rozbít ...

J. Jurax 24.4.2014 19:27

Re: No, já chápu, že kousek za Průhonicemi

No, jediné rozumné dělení bylo zemské - Země česká a Země moravskoslezská a pod ní jen okresy. Dokurwili to bolševici už dávno podle hesla divide et impera a ani po sametu nebyla politická vůle - ono se to rozděl a panuj hodilo i tehdy a hodí i dnes. Aby Moraváci moc nezvedali hlavy a nechtěli správu věcí svých do svých rukou navrátit.

No a poslední reforma akorát rozšířila počet koryt, aby se dostalo na víc potřebných - a taky zmnožila úřednictvo.

Taky by při zemském zřízení byly jen dvě sady koryt místo dnes čtrnácti - a na úbytek pašalíků politici nikdy nekývnou ...

H. Gene 24.4.2014 0:13

A co na to Běhounek?

Tak on se Hašek vzdal nejenom poslancování, ale vyměnil i Brno za Jihlavu, jo,

P. Dvořák 24.4.2014 0:38

Re: Hašek se vzdal poslancování

a místo toho bude 2x hejtmanem. Pak ještě dvě místa v nějakých správních radách vykšeftuje za pražského primátora a dvě místa v dozorčích radách za flek europoslance.

To se smí. O europoslancích totiž řeč nebyla :-))

R. Maceček 24.4.2014 0:09

Slušivý kompromis

Být v proudu a nenechat se zahambit. Švýcaři z toho těží po celou dobu všech možných válek.