29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Francouzský úspěch v Mali

Rychle a efektivně zasáhla Francie proti islamistickým hordám v Mali. Je to dobrá zpráva v řadě mnoha dalších, nedobrých. Úspěch Francouzů ostře kontrastuje s obrovskými potížemi Američanů v Afghánistánu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 31.1.2013 7:47

Uživatel požádal o vymazání
L. Křivan 31.1.2013 7:45

Re: úspech ??

Oni ti černoští obyvatelé začali vmíšené Araby zabíjet. Nenápadně. Humanističtí Evropani (pisálkové z TV) se z toho mohou pos...t.

P. Hlosta 31.1.2013 7:44

Re: Článek je dost zavádějící, situace je složitější.

Nepřítel zvnějška musí být! Kdyby nebyl, pak by se musel najít uvnitř, což je taky možné, ale nebezpečné, když by se doma pak dělal pořádek s nepřáteli. Taky je dobře uznávat staré křivdy a na současné nedbat. To potom se kriminál neplní a když už, tak se amnestuje a tím se ušetří. U nás se vůbec snadno šetří. Na druhých. ;-)

L. Křivan 31.1.2013 7:42

Zase jeden rejpal,

Kterej musí rejpat i za cenu, že ze sebe udělá b lbce.  Kecáš, jak když Rudý Právo tiskne.

V. Hajková 31.1.2013 7:37

Re: úspech ??

SKVĚLE  - napsáno!

P. Hlosta 31.1.2013 7:37

Re: V Zimbabwe neví jak na to

No jo. Koruna je krytá dluhem, který se stabilně zvedá. Já už to ani nesleduji o kolik se to zvedlo, protože mám z toho pak depresi a nechce se mi proto ani makat. Koukám na kolegy, co dluží a doživotně se z toho nevyhrabou a jen trnu, abych do dluhů nepřišel sám. Jak to jednou začne s dluhem, pak už to nic nezastaví. Kdybych byl státní a ne soukromý zaměstnanec, pak bych byl ve vatě. Takhle svýho šéfa nevytuneluji a on tuneluje mně. Cena práce se nezvedá už víc jak deset let a náklady na život rostou o překot. Šéfovi to musím tolerovat, protože jinak můžu jít. Být státní, pak mám ochranu v odborech a šéfy, co je jim jedno, jestli přidají, či ne, když to neplatí ze svého.

Hódně složitý! Ještě že máme možnost na dluh dělat ty volby. Jinak bychom neměli na to, abychom si zvolili spasitele za prezidenta. Už se nemůžu dočkat, až nám předvede co slíbil. Akorát zatím nikdo neví, jak to chce udělat. ;-)

V. Hajková 31.1.2013 7:36

Pane NEFF

To,  co   jste  dnes  vyplodil   v  uvodníku-  za  to  by  se  nemusel  stydět   ani  rodu  věrný  komunista!   Říkala  jsem  si-  na  koho  budete  UTOČIT   po  volbách  a  odchodu  z  funkce  prezidenta  p.  Klause  ?   A  je  to  tady.   Na  tapetě  jsou   Neschopní  Američané  a  militantní   katolíci .  To  je  tedy  SÍLA!!

T. Valek 31.1.2013 7:35

Re: Americky problem je

To neni nic noveho, lidi, jako ty, nebo ti co maji vidiny, byli prasteni sudlici, ale jeste pred tim je porodni baba upustila, narazili si hlavicku a celym zivotem prosli"volaky zmateny".:-))))))

M. Stuchlik 31.1.2013 7:34

Re: Americky problem je

Jestli považujete za správnou likvidaci celého Čečenska jen proto, že nestojí o brutáoní nad vládu rusů, tak se asi na moc věcech neshodneme.

F. Matousek 31.1.2013 7:29

úspech ??

Predne trvalo príliz dlouho, nez se Francouzi do Mali vypravili. Napred museli islamisté povrazdit spousty lidí a znicit co se dalo, aby se civilisovany svet rozhejbal., to je tedy hlavní vytka!

Za druihé Francouzi " dobyvají " mesta, kde nikdo neklade odpor. Islamisté se mísí mezi místní obyvatela a nebojují ! Nebo utíkají do sousedních státu. proste jsou nadále prítomni a Mali cekají tezká léta zákernych sebevrazednych atentátu, jako to je v Iráku a v Afghanistanu nyní.

Mluvit tedy o úspechu je obávám se predcasné a naivní. Bohuzel!

L. Křivan 31.1.2013 7:25

Re: Omyl !

Francouzi neosvobozují Tuaregy ale OD Tuaregů.

L. Křivan 31.1.2013 7:24

Omyl !

D. Polanský 31.1.2013 7:24

Článek je dost zavádějící, situace je složitější.

To je problém tohoto typu psaní. Vím detail bez širších souvislostí , rozvedu je po svém a doufám, že jej nebude číst čtenář více znalý. Mám obavy, že Aston na několik takových narazí.

Takže hurá na ty islamistické fanatické hordy! A přitom nedokážeme pochopit smysl církevních restitucí, které degenerujeme na primitivní luxovské heslo: Co bylo ukradeno, má být navráceno.    

J. Balcar 31.1.2013 7:21

Re: Klaus v čele zlatokopů

Ať čtu originál, nebo překlad Otokara Fischera, pořád tam nevidím toho Klause a zlatokopy, ale jen voliče Miloše Zemana. Zejména ty co kvapem vstupují k Zemanovcům.

D. Polanský 31.1.2013 7:18

Re: V Zimbabwe neví jak na to

Náš dluh, jenom státní, nebavíme se o obcích a městech, je 2 biliony. 

P. Hlosta 31.1.2013 7:10

V Zimbabwe neví jak na to

Kdybychom se přirovnali k Zimbabwe, tam mají na účtu 217 amerických dolarů hotovost. Zároveň jim dluží diamantové společnosti bratru 30milionů dolarů, takže jsou v plusových číslech. Prostě zaplatili výplaty a čekají na dlužníka, aby jim dal, co jim patří. Nemají svou měnu, protože po diktátorově vládě se přimkli k dolaru, aby inflaci dokázali ovládat. Takže naše státní kasa je na tom horší, než v Zimbabwe, protože dluží a dost hodně.

Inflace je potvora. V Jugoslávii v devadesátém roce minulého století se inflace roztočila tak, že za výplatu tam koupil za deset milionů dinárů dvě kila jablek, nebo pár bochníků chleba. Obchody zely prázdnotou, protože nebylo za co nakoupit do nich zboží a tak když konečně jakékoliv přišlo, okamžitě fronta a koupit co se dá. Tak nebylo výjimkou, že někdo měl třeba tašku plnou lahví octu a nevěděl co s ním. Děti si hrály na pískovišti s bankovkami s mnoha nulami a rodiče marně sháněli něco k jídlu. Pokud měli marky, pak se dalo něco sehnat. Nakonec se Jugoslávie servala v občanské válce, nebo-li se rozpadla na několik států.

Nám je hej, protože nejsme jako oni. Máme bilionový dluh a při něm schopní rozkrádají ve státních zakázkách, EU dotacích a bůhví čem ještě, sto i více miliard ročně, výtěžek převádí do daňových rájů, aby zpětně bylo na úplatky v korupci, která zase ukrade státní kase. Třetina Čechů hořekuje, že v komunismu bylo líp. Ač to nebyl ani zdaleka komunismus, ta ideologie byla zářný cíl těch, co dnes kradou ve velkém. Aspoň nám to schůzemi podávali.

Je zajímavé, jak se dá dlužník okrádat. Kdyby to v Zimbabwe věděli, pak by okradli dlužící diamantové společnosti a měli by bene. Takhle sami nemají ani na volby. My jo!  ;-))

P. Hofman 31.1.2013 7:02

Ježíšmarijá

...Astone, to je strašný. Proč se alespoň v základních údajích lépe neinformujete a plácnete sem takový nesmysl, že člověk neví, jestli se má smát nebo plakat?!

J. Forman 31.1.2013 6:26

Re: Americky problem je

A já pořád vidím rytíře Hlavsu z Kosoře, jak klopítá, praštěn po hlavě sudlicí Vincka, zvaného Krleš.

T. Valek 31.1.2013 5:10

Re: Americky problem je

Oni ti rusti bolsevici tam dopadli stejne, jak zatim dopadaji a dopadnou US. Holt kdo s cim zachazi, tim take.. O tom jak muci ti roznaseci demokracie mas tady:The Guantanamo Bay detention camp is a detainment and interrogation facility of the United States military located within Guantanamo Bay Naval Base, Cuba.

During the War in Iraq, human rights violations including torture, reports of rape, sodomy, and homicide, these acts were committed by military police personnel of the United States Army.

The United States government during the Bush administration tortured opponents of Muammar Gaddafi, then transferred them to mistreatment in Libya, according to accounts by former detainees and recently uncovered CIA and UK Secret Service documents..Jeste porad vidim Time mag. s obrazky Vietnamskych deti utikajici, popalene americkym napalmem.

P. Rajman 31.1.2013 5:08

První na koho potulné krysy zaútočí

bude Petr Nečas (po volbách známý též jako "skřípající Pěťa"). Senátor Kubera se už dal slyšet.

P. Rajman 31.1.2013 4:49

Klaus v čele zlatokopů

Zemana volila levice bez disentu, Schwarzenberga pravice bez Klause. Klaus se tak po volbách stal mluvčím tzv. zlatokopů. Tito lidé, o kterých napsal básník Heinrich Heine báseň "Wanderratten" (Potulné krysy), se vyznačují silně individualistickým přístupem k světu (v tom  jsou pravičáci) , který je ovšem spojený se silnou potřebou být na straně vítěze ("přimknout se k většině"). Volby odkryly nad těmito potulnými krysami víko. A pohled to není opravdu vábný.

P. Sulc 31.1.2013 3:32

Americky problem je

politicka korektnost a ovsem ''''humanni valka'''' . Radeji nestrilet, jen aby nejakej civil neprisel k uhone. Jen nemocit na mrtve muslimy, jen nahodou nevyhodit koran, neuspinit stranky. Rusove na to sli zcela jinak, a rekl bych ze jejich cesta je zpravna: totoz, na hruby pytel hruba zaplata.. Jesli nekde muci lidi, kamenuji zeny, urezavaji kudlou hlavy, pak si zadny ohled nezaslouzi. A ti, co jsou dnes civilove, jsou zitra Al-Kajdove.

J. Jurax 31.1.2013 2:20

Re: Problém je, že

No a taky mají v Mali vládu, co jí vraždící moslemíni vadí - nemohl by to být taky důvod?

J. Sinnreich 31.1.2013 1:47

Snadne vitezstvi

Francouzske jednotky (Cizinecka legie) dopravene do Afriky americkymi transportery nenarazily zatim na vubec zadny odpor, takze se o snadnem vitezstvi neda hovoriy. Az budou tvrde bojovat tak dlouho jako Americane v Iraqu nebo Afganistanu (o cemz pri levicove vlade soudruha Hollanda silne pochybuji), pak bude mozno hodnotit uspech ci neuspech akce.

J. Vích 31.1.2013 0:46

teda to je politická analýza

Aston se stal i odborníkem na zeměkouli? Takže podle něj i naše expediční sbory tam chybí?  Není divu , že se islamististická Al kajda rychle stahuje zpět do Libie. Mali je obsazena, záminka byla úspěšná, operace pokračuje.  V řídícím centru v  Sauské Arábii u největšího přítele US, již usoudili, že svou úlohu splnila a je třeba posílit trošku boj "za svobodu" v Sýrii. Až tam vyvraždí ještě pád desítek tisíc civilistů a zajistí se demokracie jako v Libii a  předpolí k dalším operacím, hurá na Irán. No a tam, naši čadští chemici budou určitě také vysláni, neboj se Astone.

J. Tolman 31.1.2013 0:12

Re: Problém je, že

S tou ropou, to je dobrý. Ale říkají, že v Mali je prej hodně uranu. To by mohl být ten pravý důvod.

J. Tolman 31.1.2013 0:10

Astone

Američané obsadili Irák i Afghanistán rychle a efektivně. Problémy začaly až pak. 

Mimochodem, Američané Francouzům v Mali pomáhají a to zřejmě velmi značně. Logisticky i bezpilotními letadly. Pokud se tam rozhoří guerrilová válka, budou to zase Američané, kdo ji bude muset hasit.

V. Bok 31.1.2013 0:05

Problém je, že

po létech zase my dobýváme jejich svět. Nejsem si jidst, jestli nás v tý Mali tak zas moc chtějí. Zato naše (resp. francouzská) touha po ropě je silná.

Mimochodem, ti Tuaregové, co jdem osvobozovat, o to osvobození už moc nestojí. Ale to my víme lépe, jako vždy, co oni chtějí.