2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Francouzi volili prezidenta

Je to první kolo, reflektuji první odhady, do druhého kola postupuje vítěz prvního kola Emmanuel Macron a proti němu se postaví Marine Le Pen. Jestlipak někdy v minulosti vyvolaly prezidentské volby ve Francii takový celoevropský zájem jako tyhle? A před nimi... rakouské prezidentské volby?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Zelený 24.4.2017 9:22

Re: Zatím dobrý,

Simvás, jak by to asi dopadlo kdyby jim lístek četlo třeba něco jako Čábelka ?

Ale děte, pro blbce odedávna existuje rozsáhlá literatura, tisk i tlač, politici i celé strany.

J. Anděl 24.4.2017 9:30

Re: Zatím dobrý,

To, prosím pěkně, nejsou. Blbci mají v naší společnosti ztížené podmínky orientace a potřebují naši pomoc. Zlé strany jejich indispozice zneužívají a manipulují jimi ke škodě jejich, nás a celé společnosti. Potřebují naši pomoc a respekt. Nezapomínejte, že i oni obohacují naši společnost v rozmanitosti.

K. Zelený 24.4.2017 9:42

Re: Zatím dobrý,

Jistě, jaký bych to byl sluníčkář, kdyby mě neprostupoval všeobecný soucit a touha pomáhat všem na všech okrajích současné kruté společnosti. Ale občas se mi prodere na povrch ten Vocaď Pocaď.

Z. Čábelka 24.4.2017 10:17

Re: Zatím dobrý,

Bože, Bože! Vidím, že jste sám uživatel té rozsáhlé literatury, tisku a tlačíte ty srágory přes politickou stranu. Meloune, hlásíte se: "Tady Rudý" nebo " .... Zelený"?

J. Matuška 24.4.2017 9:00

Populismus je nemocí dneška

https://video.aktualne.cz/dvtv/populismus-je-nemoc-dneska-intelektualove-jsou-nepohodlni-ja/r~55b46f90283f11e7b9de0025900fea04/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-1&redirected=1493017099

Z. Čábelka 24.4.2017 9:07

Re: Populismus je nemocí dneška

Chudák Patočka, to to on učil? Pochybuji, že se s tím falešným farizejem kdy potkal. Nebo se mýlím? Zná vůbec někdo tohoto giganta již od roku 1977?!

M. Moravcová 24.4.2017 8:36

To množství odborníků

na to, kdo má Francii vládnout, je až srandovní. Pro mě je teď zajímavé, jak se staví a povykují nejprovařenější papaláši EU. Tam zpozorním. Taky "demokratické" uznání výsledků voleb v podobě zápalných lahví, je zajímavé. Jinak o kandidátek toho víme tak málo, a to málo je nám předkládáno nálepkováním a dehonestováním provařenými papaláši a médii.

F. Doušek 24.4.2017 8:39

Re: To množství odborníků

A hlavně - co na to říká Ovčáček!

M. Moravcová 24.4.2017 8:44

Re: To množství odborníků

to je kdo?

J. Fridrich 24.4.2017 9:07

Re: To množství odborníků

To je Ovčáček-Čtveráček, tedy Zemanův mluvčí a bývalý redaktor a zpravodaj levicových, pro-komunistických Halo novin spojených s komunisty paní Moravcová...

M. Moravcová 24.4.2017 9:19

Re: To množství odborníků

jistě, já jsem jen nepochopila vtip pana Douška :-)

P. Vandas 24.4.2017 8:42

Re: To množství odborníků

Hlasité plácání do stehen a vítězný ryk Merkelové, Schulze , Junckera a Tuska mi nedělá dobře. To musím přiznat :-):-):-)

O. Uživatel 24.4.2017 8:50

Uživatel požádal o vymazání
R. Tesařík 24.4.2017 8:53

Re: To množství odborníků

Jourovou?

O. Uživatel 24.4.2017 8:54

Uživatel požádal o vymazání
R. Tesařík 24.4.2017 9:14

Re: To množství odborníků

Ale no tak.

P. Vandas 24.4.2017 9:01

Re: To množství odborníků

Aleši, jakkoli se za Jourovou stydím, tak jsme do EU poslali i Macha. A nic. Jsem přesvědčen, že bez zásadní změny vedení Francie a Německa se nic nezmění ani v EU. Neb vše ostatní je kompars. :-):-):-)

O. Uživatel 24.4.2017 9:09

Uživatel požádal o vymazání
R. Tesařík 24.4.2017 9:15

Re: To množství odborníků

Hodně whisky.

P. Boublíková 24.4.2017 9:16

Re: To množství odborníků

Zato mnoho jiných našich euposlanců se skvěle predvedlo, když hlasovali pro kvóty.

P. Vandas 24.4.2017 9:16

Re: To množství odborníků

Já sice netuším, proč si národ volí Sobotky, Škromachy a Hašky, ale jinak nevím, proč bych měl někde zametat? Co si lidé zvolí, to mají a dokud probíhají svobodné volby, tak si mohu stěžovat nanejvýš na lampárně. Ostatně soudím, že nevolíme o nic lépe, ani o nic hůře, než všichni sousedé. Spíše si myslím opak. :-):-):-)

Z. Čábelka 24.4.2017 9:23

Re: To množství odborníků

A který že to osvícený stát má neustále zameteno před svým prahem? Povídejte, ukazujte :o)

B. Novacek 24.4.2017 12:47

Re: To množství odborníků

Promiňte, ale nechápu, jak lze 4.5 milionu Irů srovnávat s 10 miliony Čechů co do počtu obyvatel?

A věřte, pane Čepku, nadávají...a hodně...ale díky vyjímkám z Lisabonské smlouvy, na počet přijímaných hnuslimáků třeba...), nejsou tak hlasití, jako lid inetový v Czechii.

J. Pospíšil 24.4.2017 18:19

Re: To množství odborníků

A přesně to po něm chtějí jeho voliči, jako třeba já.

J. Pospíšil 24.4.2017 18:21

Re: To množství odborníků

Mach dělá přesně to, proč ho tam poslali jeho voliči, jako třeba já.

M. Pivoda 24.4.2017 8:34

Francouzi to určitě zvládnou. Ale co Češi?

Ponechme Francii Francouzům. Věřím, že to úspěšně zvládnou i bez nás.

V textu je ale také nepřímo zmínka o Česku. Jaká zmínka? Neff píše: "... Je to jako kdyby ve Volkswagenu po průšvihu se švindlováním vůbec nikoho nevyhodili a Volkswagen by se tvářil, že na vině jsou emisní stanice, které na podvod přišly. ..." - Ale přesně o tomto nás (v listopadu 2015) přesvědčoval Institut Václava Klause, včetně ekonomky Markéty Šichtářové, která zde na Neviditelném psovi zahrnuje čtenáře svými články na jakékoliv téma.

Z. Čábelka 24.4.2017 8:52

Re: Francouzi to určitě zvládnou. Ale co Češi?

Tak to jste nám to nandal. :o) O čem, že to píšete? :o))))

M. Pivoda 24.4.2017 9:04

Píši o tomto:

Markéta Šichtářová (listopad 2015): "... Kdyby zelených šílenců nebylo, zcela dominující většina spotřebitelů by s prominutím kašlala na to, jestli jsou emise jejich auta takové či makové; mnohem víc by je zajímala spotřeba a výše jejich pojistky. Kdyby zelených trotlů nebylo, nedostal by Mezinárodní panel pro čistou dopravu (ICCT) do ruky hůl, kterou mohl Volkswagen bíti. ..."

http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekologie-dieselgate-0qp-/p_ekonomika.aspx?c=A151101_161248_p_ekonomika_wag

Z. Čábelka 24.4.2017 9:16

Re: Píši o tomto:

A v čem se mýlí, Ekologu?:o))))

J. Franke 24.4.2017 8:32

Dobré ráno ze slunné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Nejvíc mě zaujala přesnost volební předpovědi. Asi znali výsledky předem.

Ale to snad šlo jen za socíku, pevně věřím...