3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Exodus před 25 lety

Nejsem vzpomínací typ, takže přijměte omluvu, že se vrátím o 25 let zpátky Šel jsem takhle touhle dobou pěšky domů přes most Legií se svým přítelem spisovatelem Jaroslavem Veisem. Měli jsme kus společné cesty, na Újezdě šel on vpravo, já doleva na Smíchov. Jdeme, povídáme si a periferním viděním jsem si všiml nějakých lidí s kufrem. Šli jakoby na nádraží, ale jaké nádraží na Malé Straně?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 12.6.2014 15:36

Re: Porošenko jako kůl v plotě?

Já ano. Vy ne. Nejste totiž schopen pochopit ani význam věty:

"....To ale není myšleno jako kritika na jeho hlavu. Nechal se – po konzultacích s USA, EU a nejspíš i Ruskem – totiž zvolit hlavou státu, který ale neovládá...".

Copak tím "neovládá" asi autorka chtěla říci? Příliš náročné pro Vás, co?

O. Uživatel 12.6.2014 15:46

Uživatel požádal o vymazání
K. Drobková 12.6.2014 13:25

Tak jo .....

Doufám, že jsem způsobil svojí přítomností dost rozruchu ve Vaší milé komunitě Psích vojáků.Vydávám se pátrat po evidentně perfektně umístněných štěnicích od slušovické agentky Varadinkové. Pokud je naleznu, oznámím to neprodleně místnímu publiku. Netroufám si ponechat Vaše soukromí napospas agentům Protiprdu a IVK (b). Pokud ne, ozvu se až někdy příště, až mně moje drahá polovička laskavě umožní ji opět v její nepřítomnosti zastoupit.

Hezké dny počínajícího léta i případných dovolených.

L.Drobek

A. Kohut 12.6.2014 13:27

Re: Tak jo .....

Opatrujte se...

M. Varadinková 12.6.2014 13:33

Re: Tak jo .....

Pokud máte pocit, že Vás odposlouchávám, tak tím opět jen přiznáváte, že jsem Vás prokoukla správně, hermafrodite.

S. Lazárek 12.6.2014 13:36

Re: Tak jo .....

Hotová Prokouková...:-))

M. Prokop 12.6.2014 15:01

Re: Tak jo .....

No a kdybyste se k tomu nedostal, ani váš drahý poloviček, také žádná škoda.

M. Martin 12.6.2014 15:43

Re: Tak jo .....

Jestlipak vám paní Drobková vyprávěla tu pohádku jak půjčuje vašeho psa Ivara celníkům a záchranářům? Jenže my celníci si cizí psi nepůjčujeme .Máme své psy.Nepůjčují si je ani záchranáři.I ti mají své psy.Takže pohádky před spaním ať vypráví vám a nepíše je sem.

J. Jílek 12.6.2014 13:02

ty brďo...

USA přišly v bojích s Luftwafe o 26.000 letců....

J. Jílek 12.6.2014 13:12

Re: ty brďo...

Letecká válka 2/2 právě teď na dvojce

J. Boleslav 12.6.2014 14:23

Re: ty brďo...

Taky jsem ten pořad viděl. Takové skutečnosti před námi bolševik s úspěchem tajil, v podstatě skoro až dosud. Válku přece vyhráli rusáci, události na jiných frontách byly jenom taková doprovodná operetní kulisa.

M. Prokop 12.6.2014 15:02

Re: ty brďo...

To jsem zvědav, jakých 11 km si tam Rybílek najde. On je hoch talentovaný. :-P

R. John 12.6.2014 13:27

Zdař ...

Podle statistik, prvních sto pilotů Luftwaffe sestřelilo 10 000 letadel. Nejlepší byl nějaký Baar či Beer, říkali mu "táta" protože mu bylo asi 35 let, když začal až ve 43 lítat , ten měl na kontě snad 375 sesřelů . Sám byl několikrát sestřelen, snad 8x a dvakrát pláchl rusům ze zajetí ...  U Nácků byli bu´d esa , nebo packalové...  u spojenců to byl dobrý průměr , plus nějaké to eso .  Nejlepší spojenecký pilot měl na kontě kolem 45 sestřelů, pokud si tak zhruba pamatuji , byl to myslím Australan ....  ale nepamatuji si přesně...  A ten "Barr " na západě sestřelil snad 85 spojenců, zbytek byla východní fronta...

A. Kohut 12.6.2014 13:30

Re: Zdař ...

Ahoj Bobe, jak vidím, nikdo Ti nedal ban. Jestli jsi byl u Lišky, dej pls. raport. Než si pudu po o zdřímnout, ještě bych se rád zasmál :o)

R. John 12.6.2014 13:36

A co je s "Liškou " ?

Já nikde nebyl....  ale možná se tam za mě někdo vydával...  jak tak kapíruju Tesáka , usoudil bych, že na tu Liškovní holotu nasadil Ištván se Šlachhtou agenta...        :-)

A. Kohut 12.6.2014 13:40

Re: A co je s "Liškou " ?

Pokud tam nebyl Sokol, tak ne. Ale ten chodí k Labutím na Smíchov :o)

E. Heusinger 12.6.2014 13:33

Prolhaná Wikipedie

tvrdí, že Kožedub 54.

R. John 12.6.2014 13:40

Upřesním,

za spojence považuji pouze  "západ " ... rusko je kapitola samostatná, abyc tak řekl....  Jinak Pokryškin měl snad něco kolem stovky...  ale čort ví, soudruh jen znajet ....  takže nutno brát s rezervou....

A. Kohut 12.6.2014 13:47

Re: Upřesním,

Zapomněli jste na Meresjeva. Tem měl jenom 4 sestřely, z toho jeden vlastní. A jak je slavnej :o)

R. John 12.6.2014 13:55

:-)) Jeden kakadˇan ,

měl nohy pryč , jednu nad kolenem, ještě se zůčastnil posledních bojů nad Berlínem...  Byli to oba borci ...   co naplat...

Č. Milota 12.6.2014 14:42

Re: Prolhaná Wikipedie

62 !

Č. Milota 12.6.2014 14:08

Re: Zdař ...

Osmý! Heinz Bär 220 sestřelů

59 sestřelů docílil na západní frontě, 96 na východní a 65 nad Středozemním mořem.

J. Boleslav 12.6.2014 14:25

Re: Zdař ...

Že mu to nebylo blbý, tolikrát se nechat sestřelit. Náckovi jednomu.

J. Boleslav 12.6.2014 14:26

Re: Zdař ...

Stejně dostali nakonec po zásluze na pr.del.

J. Franke 12.6.2014 13:01

To jsem opravdu blbec, že jsem se u Lišky neobjevil...

Ale zase je to na druhé straně obrovská výzva pro příště. Teď už brečet nemá cenu, ale je třeba zvednout hledí a jet klidně i přes půl republiky za milými lidmi. Navíc bych mohl Lišku nenásilně anektovat k SRKS jako enklávu zdravého rozumu v srdci Prahy. To by mi naše vláda beze sporu schválila. ;-)

P. Vandas 12.6.2014 13:03

Re: To jsem opravdu blbec, že jsem se u Lišky neobjevil...

Věřte chlapi, že to stojí za to. :-):-)

A. Kohut 12.6.2014 13:11

Re: To jsem opravdu blbec, že jsem se u Lišky neobjevil...

Těch enkláv je tam povícero. Bývalo to U slunců, Baráčnická rychta, U hrocha, U Glaubiců, U Rudolfína, Paseka atd, atp. O Lišce jsem neměl tuchy. V Krči jseme chodili ke Karlu IV. Málem jsem zapomněl na Havrana na slintáči. No dalo by se jmenovat... Na každé Praze minimálně jedna slušná knajpa. Tím myslím osazenstvo.. :o)))

J. Franke 12.6.2014 13:17

Hospod je v Praze požehnaně...

Naše republika však zatím žádnou neanektovala. Nicméně kousek od Lišky v té samé ulici bydlí můj strýc, který by mi určitě poskytl azyl, ale já nechci osmdesátníka otravovat a tak to radši domluvím u našeho ministra estetiky, pokud ovšem v Praze bude.

A. Kohut 12.6.2014 13:22

Re: Hospod je v Praze požehnaně...

Mimochodem, nějak jsem to nesledoval, dostal nějakou cenu za tu díru?

J. Franke 12.6.2014 13:34

Díra bude mít premiéru až 23.7.

Předtím ovšem bude promítnuta v soutěži v KV na festivalu a pak budou tři předpremiéry v SRKS. 18.7. Zábřeh, 19.7. Šumperk a Staré Město, odkud se pojede do Vikantic, kde se točilo, oslavovat... ;-)