20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Exodus před 25 lety

Nejsem vzpomínací typ, takže přijměte omluvu, že se vrátím o 25 let zpátky Šel jsem takhle touhle dobou pěšky domů přes most Legií se svým přítelem spisovatelem Jaroslavem Veisem. Měli jsme kus společné cesty, na Újezdě šel on vpravo, já doleva na Smíchov. Jdeme, povídáme si a periferním viděním jsem si všiml nějakých lidí s kufrem. Šli jakoby na nádraží, ale jaké nádraží na Malé Straně?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Franke 12.6.2014 15:14

Ano

A sám jako ministr vlády SRKS chodím příkladem. ;-)

Naučil jsem se, že lhát je mnohem obtížnější. Když už bych chtěl, radši mlčím.

E. Heusinger 12.6.2014 15:16

Celá SRKS

může být americká mírová vojenská základna. Stačí poslat zvací dopis.

J. Franke 12.6.2014 15:19

Na zvací dopisy jsou machři komunisté....

Já žádného u nás v SRKS bohužel neznám. Nechtěl byste mi napsat tahák? ;-)

Mimochodem, moc rád bych je tu viděl.

E. Heusinger 12.6.2014 15:28

Re: Na zvací dopisy jsou machři komunisté....

Bude velká úroda karfiolu?

E. Heusinger 12.6.2014 15:30

Re: Na zvací dopisy jsou machři komunisté....

Mohl bych tvrdit, že v SRKS jsou chemické zbraně.

M. Varadinková 12.6.2014 15:30

Re: Alexandr Mitrofanov na tweeteru

V roce 2008 Putin zřejmě nepředpokládal, že se USA povede vyprovokovat v Kyjevě fašistický převrat. Je vidět, že je i jejich investovaných 5 miliard USD do Ukrajiny podcenil.

S. Netzer 12.6.2014 15:41

Re: Alexandr Mitrofanov na tweeteru

Pane jo.

Vy jste chodila do učení k Jaroslavu Kojzarovi?

E. Heusinger 12.6.2014 15:44

Re: Alexandr Mitrofanov na tweeteru

Jakýpak Kojzar.

Máme svého Pazderku a Karase

E. Heusinger 12.6.2014 15:46

Re: Alexandr Mitrofanov na tweeteru

Štětina je také pašák!

O. Uživatel 12.6.2014 15:44

Uživatel požádal o vymazání
J. Franke 12.6.2014 15:46

Aha...

Když je "převrat" byť jen trochu protiruský, je fašistický. Kolik berete z Kremlu?

M. Varadinková 12.6.2014 15:57

Re: Aha...

Ne. Fašistický je použitými metodami. Rusko máte utkvělé v hlavě Vy, ne já.

O. Uživatel 12.6.2014 14:32

Uživatel požádal o vymazání
M. Varadinková 12.6.2014 13:52

Porošenko jako kůl v plotě?

Co zatím Petro Porošenko k vyřešení situace ... udělal?

K vyřešení situace v zásadě neudělal nic....To ale není myšleno jako kritika na jeho hlavu. Nechal se – po konzultacích s USA, EU a nejspíš i Ruskem – totiž zvolit hlavou státu, který ale neovládá. U nás se informace nejvíce soustředí na boje na východě Ukrajiny, ale Kyjevem dosazený dněpropetrovský gubernátor a oligarcha Ihor Kolomojský už prostřednictvím soukromé armády zkouší ovládnout regiony Oděsy a Záporoží, které by chtěl připojit k Dněpropetrovsku. K tomu minulý týden vedení Ivano-Frankivského regionu, jednoho z haličských a z hlediska Kyjeva tedy nejspolehlivějších, pohrozilo, že bude rovněž usilovat o nezávislost, pokud Kyjev do funkce nevrátí tamního policejního náčelníka. Příkazy z Kyjeva jsou po celé zemi plněny nejspíš jen do té míry, dokud vyhovují zájmům gubernátorů či alespoň velitelů různých ozbrojených milicí. V Afghánistánu bychom jim říkali „warlords“.

A mezitím v samotném Kyjevě Porošenkova politického spojence a nového primátora Kyjeva Vitalije Klička vypískali na Majdanu, i když už lidem na náměstí neříká, že „revoluce skončila, rozejděte se“ (a „pusťte mě a zastupitele konečně do budovy radnice“). Naopak, Majdan v neděli na svém pravidelném shromáždění schválil „příkaz“ nepřítomnému prezidentovi: Musí prý stvořit novou národní ideu Ukrajiny, aby se ze země oligarchů stala zemí „rovných možností“, přičemž má stát být decentralizovaný, a to včetně rozpočtů, s možností regionů odvolávat úředníky. A má rozpustit i současný parlament, protože jinak ho Majdan „vynese sám, a to nejen na smetiště dějin“. Zkrátka, dokud Porošenko nezíská kontrolu nad Kyjevem, západem i východem a všemi tamními orgány státní správy a bezpečnosti, je vcelku jedno, co – z pozice faktického solitéra – říká a činí.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jeste-vetsi-binec-nez-se-u-nas-pise-Novinarka-Spencerova-opet-prinasi-zajimavosti-z-Ukrajiny-ale-i-odjinud-322850

M. Varadinková 12.6.2014 14:02

Re: Porošenko jako kůl v plotě?

Z téhož zdroje:

...Zajímavý vývoj nastal například v Kyrgyzstánu, která byla donedávna jedinou zemí na světě, v níž měly své základny jak USA, tak Rusko. To už neplatí. Spojené státy byly v týdnu donuceny vyklidit svou leteckou základnu v Manasu, přes kterou zásobovaly okupační síly v Afghánistánu. Bílý dům se snažil tento okamžik oddalovat a vyjednávat, ale vláda v Biškeku dala přednost bližší košili, tedy Moskvě. Odchod vojáků z Manasu tak současně s ohlášeným odsunem amerických vojáků z Afghánistánu – v roce 2015 jich tam má zůstat „jen“ necelých 10 tisíc -- podle všeho znamená, že pod stůl padají plány na zřízení tuctu nových amerických základen v Afghánistánu, protože zásobování už bude od nynějška velmi komplikované. Severoatlantické alianci totiž zbývá už jen tranzitní letiště v ruském Uljanovsku. Vladimir Putin v půli dubna sice prohlásil, že „není v rozporu s ruskými národními zájmy“, když z Uljanovska létají stroje NATO do Afghánistánu, ale může tento názor v rámci nátlakových her kdykoli změnit. A západní vojáci v Afghánistánu by pak byli odkázáni vlastně jen na zásobovací trasy vedoucí přes výbušné oblasti na hranicích s Pákistánem, které plně ovládá Taliban…

J. Jílek 12.6.2014 14:40

Re: Porošenko jako kůl v plotě?

sedí na prdeli a přináší zajímavosti? :-))))

O. Uživatel 12.6.2014 14:42

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 12.6.2014 14:41

Uživatel požádal o vymazání
J. Jílek 12.6.2014 14:51

Re: Porošenko jako kůl v plotě?

zase ten trassexualismus..... :-)

O. Uživatel 12.6.2014 14:54

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 12.6.2014 14:59

Re: Porošenko jako kůl v plotě?

Ať se nechá předělat třeba na gorilu, hlavně ať nepíše 3,14čoviny.

O. Uživatel 12.6.2014 15:03

Uživatel požádal o vymazání
M. Varadinková 12.6.2014 15:21

Re: Porošenko jako kůl v plotě?

Ona 3,14čoviny nepíše. Vy ano.

O. Uživatel 12.6.2014 15:27

Uživatel požádal o vymazání
M. Varadinková 12.6.2014 15:32

Re: Porošenko jako kůl v plotě?

Já ne. Ale právě jste zalazárkoval Vy.

M. Varadinková 12.6.2014 15:18

Re: Porošenko jako kůl v plotě?

Transsexuály máte přece rádi vy pravdoláskaři. Ale jen ty, kteří bečí unisono s vámi: "Čtyři nohy dobré...", jinak koukám, že je kvůli jejich sexuální orientaci kádrujete ostošest.

Mně u Spencerové zajímá jen to, jak píše (a ve srovnání s mediální propagandistickou žumpou píše o několik tříd lépe a objektivněji) , a její pohlaví nekádruju.

Ani u hermafrodita Drobka by mne pohlaví nezajímalo, kdyby si tady Drobek nehrál na Drobkovou a netahal nás všechny za fusekli.

O. Uživatel 12.6.2014 15:25

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 12.6.2014 14:57

Re: Porošenko jako kůl v plotě?

Od té "novinářky" těžko čekat pochopení, že co Janukovyč a jeho předchůdci a léta kurwili, Porošenko za týden nespraví.

M. Varadinková 12.6.2014 15:12

Re: Porošenko jako kůl v plotě?

Copak Vy neumíte už ani číst?

Já tam naopak to pochopení vidím přímo explicitně napsáno.

O. Uživatel 12.6.2014 15:26

Uživatel požádal o vymazání