18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Duhová sedmnáctka proti Orbánovi

Otázka zní: Budete mít sexuální výchovu svých dětí pod kontrolou vy, anebo aktivisté LGBT? Takové je jádro sporu Maďarska podporovaného Polskem s vedením Evropské unie. Tam je lobby LGBT tak silná, že už padl návrh vyhodit kvůli tomu Maďarsko z EU a náš DeníkN už ho dokonce vyhazuje z 21. století.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 9.7.2021 7:55

Ano, je to drzé vměšování do maďarských poměrů, ale přece jenom je Maďarsko v EU, je to drzé, ale ještě se to jakéz takéz dá pochopit, ale mnohem drzejší je vměšování EU do izraelských poměrů, protože Izrael není v EU, tudíž EU nemá žádné právo zasahovat do izraelských záležitostí, ani jakkoliv Izrael tepat za jeho politiku, ať už bezpečností, či v Judeji a Samaří a nikdo nemá právo Židy ze Země izraelské vyhánět, a to jak z Izraele, tak z Judeje a Samaří.

I. Pávek 9.7.2021 8:01

R^

P. Jánský 9.7.2021 7:39

Neff poněkud zjednodušil problém

nejde jen o menšinu LGBT, ale o štěpení EU.. v některých zemích převažuje ochrana národních zájmů nad zájmy EU.. tyto země chtějí omezit nadřazenost EU a naopak vrátit národní kompetence, aby si každý národ mohl žít podle svého rozhodnutí.. je to hra s ohněm, která by v podstatě rozložila EU.. když si člověk uvědomí jaké pole by se otevřelo Babišovi k ovládnutí republiky, jde z toho mráz po zádech..

V. Mokrý 9.7.2021 7:41

K tomu se v Bruseli nechtějí přiznat.

P. Čech 9.7.2021 7:42

jak komu jde mráz po zádech. Jak komu. Mně například z toho jde po zádech příjemné teplo. Vynucované menšinové extravagance totiž neuznávám.

P. Milan 9.7.2021 7:54

Těch zemí moc není.

Velké to nejsou vůbec, ty používají EU k prosazení svých zájmů a některé ty menší vypadají, že jsou s tím blázněním spokojeny.

P. Kučera 9.7.2021 7:32

Jsme liberální národ?

Problematika LBGT+ (to plus je možná nejdůležitější, zahrnuje totiž rostoucí vyšší desítky alternativních pohlaví) je mi celkem lhostejná, jsem totiž docela typický muž, který neměl se svou sexidentitou nikdy žádný problém. Ale může být. Proč se však vše kolem pohlaví ventiluje takto veřejně? Menšiny mají právo na úřední jazyk od určitého procenta zastoupení v populaci. To procento je dáno v desítkách procent, což žádná sexmenšina není. Naopak hlasitě se mluví o čím dál nepatrnějších přírodních kuriozitách, a tento vývoj nemusí mít konce. Podle mne je řešením tolerance a svěření všech podobných problémů do péče sexuologů. Ne odmítání, ale publikování pokud možno jen v odborných kruzích. Od většiny odlišní lidé (a každý jich známe z doslechu nejméně desítky) vytvořili v dějinách úžasné věci a psychologové-jungiáni by nám to vysvětlili pod pojmem (ve stresu neukojená) sexuální sublimace.

Svého času jsem vedl rozhovor o domnělé homosexualitě Gustava Mahlera s moudrým Zdeňkem Urbánkem. (Ne že by mě to nějak pobuřovalo, ale přecejen, když o někom víte, že byl homosexuál, vnímáte jeho chování a dílo prostě z jiného úhlu, než když není.) Příčinou byl slavný Viscontiho film Smrt v Benátkách. Z.U. mě ujistil, že v tomto případě šlo jen a pouze o režisérovu licenci, G.M. byl hetero. V následné diskusi však tehdy už starý pán Z.U. řekl krásnou větu, která by mohla být srozumitelná každému:

Sexuální odchylka je něco jako slepé rameno řeky. Neplní sice svoji základní funkci (odvod vody z krajiny), ale bývá zpravidla domovem velice zajímavých, jinde nevídaných a často překrásných a užitečných forem života. A citliví lidé by měli slepá ramena chránit, ne likvidovat.

Dobrý den.

V. Mokrý 9.7.2021 7:37

Slepé rameno si nesmí myslet, že je hlavní proud.

P. Kučera 9.7.2021 7:41

Ano, to prostě není.

V. Hájková 9.7.2021 7:39

Ten poslední odstavec - to je nádhera. V něm je tolik jemnou formou - lidství- Bohužel pro 90% zdejší diskutérů - to bude naprosto k nepochopení!

Hezký den

V. Hájková 9.7.2021 7:41

ps. - hned mně to potvrdil ten nejhloupější ;-D

E. Pawlica 9.7.2021 9:02

R^ ;-D

P. Čech 9.7.2021 7:40

V opravdu demokratickém státě mají jakékoliv menšiny jen jedno právo. Ctít vůli většiny a podle toho se chovat. Občanské povinnosti a občanská práva mají mít občané a zásadně nikoliv nějaké jejich spolky, ať již jakékoliv. Slepé rameno LGBT nikdo nelikviduje a ani likvidovat nechce. Nicméně jde o slepé rameno a to má být tam, kde je. Nikoliv na ulicích a náměstích, nikoliv v politice, nikoliv v neziskových organizacích. V podstatě jde o to, že samotné neziskovky nemají v demokratické společnosti co dělat. Tam totiž za peníze většiny občanů jen rozvracejí normální chod demokratického státu.

V. Mokrý 9.7.2021 7:42

:-)R^ !!

V. Hájková 9.7.2021 7:43

K vaši poslední hloupé větě. Prostě jedním "šmahem"" všechny do jednoho pytle!

P. Kučera 9.7.2021 7:59

Paní Hájková, je to tak. Stačí cokoli nepatrného, a glachšaltující, silácký názor máme ne stole. Neziskovky jsou pro ně prostě zlo a všechny by je tito radiákového zrušili. Že obvykle plní funkce, na které prostě stát nemá žádný nástroj? To nevidí a nechtějí vidět. Mám pocit, že by nejraději zrušili i celou demokraii.

P. Milan 9.7.2021 8:05

" Že obvykle plní funkce, na které prostě stát nemá žádný nástroj?"

Pak je ovšem otázka, proč ten nástroj nemá, pokud je to něco, co by do kompetencí státu spadalo.

A pokud nespadá, neměl by se do toho stát motat vůbec. Nechat to na občanech, kolik peněz na to chtějí dát přímo.

F. De Winter 9.7.2021 8:12

R^R^R^

V. Hájková 9.7.2021 8:23

Marně poslední dobou hledám ve vašich příspěvcích - nějakou inteligenci a rozum ! Moc mě to mrzí!

P. Milan 9.7.2021 8:31

Závada na přijímači ...

P. Čech 9.7.2021 8:24

Jste na velkém omylu, pane Kučero. Podle mne v opravdu demokratickém státě nemají žádné neziskovky co dělat. Tam si totiž většina občanů dokáže svou vůli prosadit a nástroje k tomu má. Neziskovky plní funkci jen jednu. Vnucují svou nedemokratickou, menšinovou vůli většině občanů. Demokracie je totiž demos kratos - vláda občanů a ne vláda nějakých menšinových uskupení. Ani neziskovek, ba ani politických stran či hnutí.

I. Pávek 9.7.2021 7:45

Přesné paneČechu.R^

P. Milan 9.7.2021 7:58

Pokud neziskovkám (těm politickým) svěří peníze přímo občani, žádný problém.

Ten nastává, když stát ty peníze sebere občanům, dá politickým neziskovkám dle úvahy svých úředníkům, nebo jim dokonce svěří část své moci.

V. Mokrý 9.7.2021 8:08

!!!!!!

P. Čech 9.7.2021 13:16

A přesně tak to i je, pane Milane. Stát sebere formou všelijakých daní občanům peníze a následně je rozděluje politickým neziskovkám a politickým stranám a hnutím. A přesně to je ten problém o kterém zde píši.

P. Milan 9.7.2021 8:01

Ano, řešení je tolerance. Ovšem oboustranná.

F. Navrátil 9.7.2021 7:30

Maďarský zákon nedovoluje působení aktivistů z duhových neziskovek působit na školách a mezi mládeží. Vychází z názoru, že za výchovu dětí jsou odpovědní pedagogové a rodiče, a ne podivné pedofilní neziskovky.

P. Čech 9.7.2021 7:33

Přesně tak! A navíc, jde o maďarský zákon a ne zákon EU. Do maďarských zákonů nikomu nic není, jen Maďarům.

V. Mokrý 9.7.2021 7:40

Do škol nepatří ani jedna neziskovka.

J. Bárta 9.7.2021 8:11

R^R^R^