17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Duhová sedmnáctka proti Orbánovi

9.7.2021

Otázka zní: Budete mít sexuální výchovu svých dětí pod kontrolou vy, anebo aktivisté LGBT? Takové je jádro sporu Maďarska podporovaného Polskem s vedením Evropské unie. Tam je lobby LGBT tak silná, že už padl návrh vyhodit kvůli tomu Maďarsko z EU a náš DeníkN už ho dokonce vyhazuje z 21. století.

Jde samozřejmě o čerstvě implementovaný maďarský zákon týkající se propagace homosexuality ve školách. Proti němu je vedena masivní ofenzíva podporovaná LGBT internacionálou, k jaké bychom asi našli těžko obdobu. Má i své komické rysy. Hlavní argument zní, že Maďaři, respektive jejich předák Viktor Orbán brání dětem být informované o homosexualitě. Musely by být izolované jako Odyseus před Sirénami, musely by mít vosk v uších a zavázané oči, aby k nim informování o homosexualitě nedolehlo. LGBT je momentálně píárově nejúspěšnější menšina světa a zasloužila by tudíž zápis do Guinessovy knihy rekordů. Bývala kdysi dokonce kriminalizovaná, poté opovrhovaná a odstrkovaná – to vše je bezesporu překonané a z dnešního hlediska zavrženíhodné – kdežto dnes je preferovaná a do popředí sunutá. Už to není soukromá intimní záležitost, je to přednost a součást kvalifikace, plusový bod. Teď jde o tlak na školy. Alexandr Vondra správně poukázal na předvídatelnou invazi aktivistů, ti se postarají, aby zjednali v hlavách dvanáctiletých dětí to správné jasno. Následky jsou předvídatelné, Maďarsko je nechce, my se tváříme, že nevíme.

Český postoj je v tomto směru opatrný. Nikoli důsledně, Miloš Zeman do toho dle svého zvyku dupl jak slon do porcelánu a svoje příznivce potěšil. Je to chlapácké, zda je to inteligentní, není jisto, spíš není. Do politiky chlapáctví nepatří a kdo chce být chlapák, ať jde do hospody na pivo a nehraje roli hlavy státu. Premiérministr Babiš je opatrně orbánovský. K politickému lynči 17 lídrů EU se nepřipojil, nicméně otevřeně a s plnou vahou se za Maďary nepostavil. Orbán je teď lídrem menšinového proudu evropské politiky, proudu mediálně zavrženého. Jenže týž Orbán se stavěl v osmdesátých létech proti bolševikům, v době, kdy to vypadalo, že tu zůstanou na věčné časy. 

Současná převládající politika EU vede nevyhnutelně k ekonomickým problémům a ty mají – zase nevyhnutelně – za následek sociální napětí. Teze, že se musíme uskromnit ve prospěch klimatu, je tikající časovaná bomba. Ta, až vybuchne, bude mít tak drsný efekt, že se na spor kolem propagace homosexuality zapomene. Bude menšinový.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.