24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

Doma i v cizině

O brexitu a migraci jednali v Salzburgu šéfové vlád a států Evropské unie. Co tyto řádky píšu, výsledky známé nejsou, takže si mohu jenom tipnout, že valné nebudou. Šéf Evropské rady Donald Tusk chce jaksi uklidnit vody a dosáhnout shody mezi členskými zeměmi. Je to úkol těžký, ne-li rovnou nesplnitelný poté, co evropský parlament poslal Maďarsko na hanbu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 20.9.2018 10:32

Re: To to trvalo

A že Pes píše v duchu Bureše (IMHO zaručeně ne), v duchu Lidovek (IMHO ne) a že Lidovky píší v duchu Bureše (IMHO ne nějak výrazně).

I. Mertl 20.9.2018 10:57

Re: To to trvalo

Jo, upsal jsem se, pardon. To imperium je Burešovo, jistě, ne Astonovo. Neff může mít něco z reklam a jinak třeba potěšení, býval spisovatelem.

K. Berka 20.9.2018 9:28

Zlatý Slavík nebude

Pointa : Gott a Ortel nesmí vyhrát!

P. Vandas 20.9.2018 9:32

Re: Zlatý Slavík nebude

Asi tak. :-):-):-)

R. Neveselý 20.9.2018 9:47

Re: Zlatý Slavík nebude

Důležitější je důlní kanár.

F. Šimek 20.9.2018 10:21

Re: Zlatý Slavík nebude

bojí se, že vyhraje Hutka ! Určitě, by si to zasloužil. Kurwa-umi spivat-skadat heske pisničky a hlavně je perfektní kytarista...UF !!!

V. Hájková 20.9.2018 10:04

Re: Zlatý Slavík nebude

ČETLA jsem celý vysvětlující článek - a proto žádná vaše pointa - kterou píšete z toho neplyne! Jako obvyle komoušské keci - na které jak oslík kýve i zdejší ""MISTR """:-)))

R. Brzák 20.9.2018 10:18

Re: Zlatý Slavík nebude

Četl jsem ho též. Předesílám, že je mi úplně volné, kdo bude v obskurní anketě volen čím...ovšem z formulací, které článek používá, vyplývá, že jim vadí situace, kdy "může být zvolen kdokoliv" (zmiňují třeba politika, jehož by mohli volit jeho stoupenci, ovšem souvislost s Ortelem z minulosti je evidentní - článek jej zmiňuje jmenovitě, Těšínský hovoří o snadné zneužitelnosti...).

Ano, potvrzuji tezi pana Vandase - jde o to, aby nebyl někdo zvolen - v reakci na zvolení Ortelu...

F. Doušek 20.9.2018 10:33

Re: Zlatý Slavík nebude

Je to jasné, a i ten pískající cigán to v podstatě potvrzuje.

S. Kubů 20.9.2018 9:27

Nedělejte z migrace politikum.

Dobrolidem bych doporučil to, co často doporučovali jiným: Nedělejte z migrace politikum, nesnažte se na migrační krizi uhrát politické body.

P. Vandas 20.9.2018 9:08

A přitom stačilo na Lisabonskou smlouvu nepřistoupit.

:-):-):-)

M. Prokop 20.9.2018 9:13

Re: A přitom stačilo na Lisabonskou smlouvu nepřistoupit.

Docela by mne zajímalo, jaký by byl další vývoj. Nátlak by byl obrovský a žádnou Thatcherku nemáme.

M. Franková 20.9.2018 9:19

Re: A přitom stačilo na Lisabonskou smlouvu nepřistoupit.

Sám si jistě pamatujete, jak obrovská histerie kolem toho podpisu byla. Úča Gajdůšková chtěla dokonce Klause umístit do ústavu pro duševně choré.Možná by nebylo od věci, se jí zeptat dnes. I když..-))

M. Prokop 20.9.2018 9:23

Re: A přitom stačilo na Lisabonskou smlouvu nepřistoupit.

Nedávno jsem jí zahlédl, blbne pořád stejně.

M. Franková 20.9.2018 9:24

Re: A přitom stačilo na Lisabonskou smlouvu nepřistoupit.

No jo, mladý blbec, starý super blbec.

K. Janyška 20.9.2018 9:24

Re: A přitom stačilo na Lisabonskou smlouvu nepřistoupit.

Byl by ovšem navždy slavný jako nikdo... Dzp.

P. Vandas 20.9.2018 9:30

Re: A přitom stačilo na Lisabonskou smlouvu nepřistoupit.

Klaus by byl v podobné situaci, jako Bebeš kolem Mnichova. EU by mu vyhrožovala, že je původcem války. Nejsem slepý , abych neviděl, že tehdy by spojence nenašel, dnes je však to jiné, spojenci by se už našli a také se najdou. :-):-):-)

R. Brzák 20.9.2018 9:33

Re: A přitom stačilo na Lisabonskou smlouvu nepřistoupit.

Ano, obvykle musíme nejprve udělat chybu, abychom se poučili. To je ovšem nemožné, když chybu odmítáme přijmout za svoji (například tak, že ji považujeme za chybu druhého, zde Klause).

M. Franková 20.9.2018 9:35

Re: A přitom stačilo na Lisabonskou smlouvu nepřistoupit.

Ti, co vidí dál, než na špičku vlastního nosu, to mají složité v každé době. Občas přímo vražedné.

J. Forman 20.9.2018 9:06

*

Hofman, Rajmon, sekundéři Mertl a nějaký očíslovaný Svoboda. Ti nikdy nezklamou.

K. Janyška 20.9.2018 8:54

Tzv. integrace evropských států a národů v jeden,

v posledku německý, jak jinak, je nemožná. Vám ty pokusy v SSSR a za Hitlera nestačily ? I kdybyste se usamitovali, což by bylo vůbec nejlepší, spontánní řád lidského světa v Evropě vám nakonec nakope do řiti. A už kope, vy to jen nevíte, nevzdělaní rudočerní hlupáci a euzločinci... Dzp.

M. Prokop 20.9.2018 8:52

Já toho Astona nepoznávám

textu prakticky není co vytknout.

J. Fialová 20.9.2018 8:55

Re: Já toho Astona nepoznávám

I jeho dnešní FEJETON: Výstřelek, či norma? (dole na NP) trefný.

M. Moravcová 20.9.2018 8:44

Zrušen Zlatý slavík.

Prý mohl hlasovat každý. Tak takovou svobodu vám zase nedáme, soudruzi :-).

P. Spáčil 20.9.2018 8:53

Re: Zrušen Zlatý slavík.

Kája si ho automaticky převezme každý rok.

Však je to národní kulturní dědictví.

J. Kombercová 20.9.2018 8:59

Re: Zrušen Zlatý slavík.

Co takhle Festival politické písně Sokolov? To byl dobrej festival... a žádné hlasování.

A. Alda 20.9.2018 8:41

3 připomínky

1. Tusk to má obzvlášť těžké. Ačkoli není Polák (je Kašub), vystupuje a jedná jménem Poláků a tak nemůže být na Maďary zlý, protože polsko-maďarské přátelství je hluboké a několikasetleté. Oni se mají rádi nikoli jen politicky, ale lidsky - ne jen vlády, ale i nejobyčejnější lidé.

2. Causa sirotci je jako causa Brady. Nesmyslná aféra vyvzdorovaná na realitě z ryze politických zájmů. Paní poslankyně za KDU-ČSL nezvládla vychovat křesťansky vlastního syna, z kterého se stal lichvář, a nyní se snaží nutit celou naši společnost, aby vychovala jakési mládence z uprchlických táborů v Řecku, kteří možná jsou ze Syrie a možná ne, možná jsou sirotci (to jsem já taky) a možná ne, možná jsou mladší 17 let a možná ne. Svým návrhem, zaměřeným výhradně politicky a výhradně proti Babišovi, se stala šiřitelkou rozbroje, tedy pravým opakem těch blahoslavených, které označil Ježíš v kázání na hoře.

3. Většina dnešních členů OSN dnes nedodržuje ani základní deklaraci této organizace. Tak ať si OSN schvaluje co chce - kdo nechce, toho se to vůbec netýká.

M. Prokop 20.9.2018 8:54

Re: 3 připomínky

Ad 2, Bureš si na tu lopatu sedl sám. Klidně to mohl zahrát do autu.

Dtto Zeman a Brady.

M. Moravcová 20.9.2018 8:39

Nenechte se zastrašit!

Zuzana Roithová o Lisabonské smlouvě. Stejné jako s paktem OSN.

https://www.youtube.com/watch?v=6dp6MkO5IIc

J. Hejna 20.9.2018 8:47

Re: Nenechte se zastrašit!

Jo, je to rojtová.