23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

Doma i v cizině

O brexitu a migraci jednali v Salzburgu šéfové vlád a států Evropské unie. Co tyto řádky píšu, výsledky známé nejsou, takže si mohu jenom tipnout, že valné nebudou. Šéf Evropské rady Donald Tusk chce jaksi uklidnit vody a dosáhnout shody mezi členskými zeměmi. Je to úkol těžký, ne-li rovnou nesplnitelný poté, co evropský parlament poslal Maďarsko na hanbu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 20.9.2018 11:45

Re: Zajímavý článek

Francouzsky. Anglicky jen pro případ pohovoru.

Ta věta je špatně napsaná.

R. Sorge 20.9.2018 11:47

Re: Zajímavý článek

U nás jsou call centra, kam volají Francouzi ?

P. Boublíková 20.9.2018 11:56

Re: Zajímavý článek

Už asi jo :-) https://www.cortex.cz/cz/call-centre

R. Sorge 20.9.2018 12:03

Re: Zajímavý článek

Tak firma CORTEX skutečně někoho na jobs.cz hledá:

Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Francouzština (Pokročilá)

M. Moravcová 20.9.2018 11:46

Re: Zajímavý článek

asi vám bude franzouzky nabízet levnější elektřinu

R. Sorge 20.9.2018 11:48

Re: Zajímavý článek

V uplynulých dnech mi už 3x volali z PRE ... česky.

J. Matuška 20.9.2018 11:20

Babiš chce o migraci jednat s africkými státy.

Debata EU o běžencích ho ale zklamala

... Premiér dal ale současně najevo zklamání z průběhu debaty. Někteří politici podle něj trvají na přerozdělování migrantů připlouvajících do Evropy na lodích, zatímco ČR nechce nelegálně přicházející migranty přijímat vůbec.

"Debata byla spíše o tom, že my se smíříme s tím, že přicházejí ti ilegální migranti a že se mají redistribuovat ty lodě, což je samozřejmě další pozvánka pro ty pašeráky," komentoval průběh večerního jednání český premiér.

Podle Babiše se tak diskuse prakticky vrátila tam, kde byla před několika lety, kdy mezi jednotlivými zeměmi panovaly ostré rozpory v názoru na přijímání migrantů. Návrhy na přerozdělování migrantů prosazoval podle něho italský premiér Giuseppe Conte, jehož protiimigrační vláda se snaží vyjednat pro svou zemi přetíženou přistěhovalci unijní solidaritu.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/babise-debata-o-migraci-zklamala-jednani-s-africkymi-staty-v/r~2a0e786abcac11e8b5b20cc47ab5f122/?

J. Matuška 20.9.2018 11:08

Václav Klaus slavnostně zahájil

akademický rok Národohospodářské fakulty VŠE

... Ekonomie je zvláštní. Je to něco jiného, než co si většina lidí o této vědní disciplíně myslí. Je to věda málo známá. Studenti jiných oborů – fyziky, chemie, biologie – ze střední školy o těchto předmětech leccos vědí. O ekonomii nikoli. Ekonomie není ani účetnictvím, ani managementem, ani marketingem, ani vstupenkou do byznysu. Ekonomie je složitá společenská věda. Je to velmi komplexní disciplína, která každému, kdo ji zvládne, dává úžasný nástroj k pochopení složitého světa kolem nás. Ve své dlouholeté politické činnosti jsem si ověřil, že jsem studiem ekonomie dostal mimořádné vodítko, mimořádný kompas, který mne v současném světě spolehlivě orientuje.

Vysoká škola nesmí být jen cestou k získání potřebného vysokoškolského diplomu. Musí být výukou, musí být výukou myšlení, musí být získáváním spousty unikátních znalostí. To všechno vyžaduje skutečný zájem studenta, to vyžaduje, aby se studiu plně věnoval. Musí vědět, že učení se je něco jiného než schopnost nalézt si tu či onu informaci na googlu. Je to získávání schopnosti dávat věci do souvislostí, získávání schopnosti vědět, kam ta či ona informace patří. Proto čtěte souvislé knihy, nejen jejich zkrácené výtahy na internetu.

Jako jeden z profesorů fakulty a jako jeden z členů Vědecké rady fakulty se chci obrátit i na učitele – ať je minimalizována formální výuka a hromadění informací, ať jde co nejvíce o výuku myšlení.

https://www.klaus.cz/clanky/4315

J. Franke 20.9.2018 11:12

Re: Václav Klaus slavnostně zahájil

Co je to ovšem platné, když nezná kompozitivní teorii. Je jen lépe vyučený pan Nikdo. Dzp.

M. Moravcová 20.9.2018 11:17

Re: Václav Klaus slavnostně zahájil

Trochu blbé.

J. Franke 20.9.2018 11:19

Re: Václav Klaus slavnostně zahájil

Jen parafrázuji bláboly velkého Vrbeňáka... Máte samozřejmě pravdu.

J. Anděl 20.9.2018 11:21

Re: Václav Klaus slavnostně zahájil

Vysvětlení pointy zabíjí vtip.

Samozřejmě takovýhle nejlépe funguje bez smajlíku a nápovědy. Kdo pochopí, ten pochopí.

Já si smajlík dovolit můžu :)

J. Franke 20.9.2018 11:33

Re: Václav Klaus slavnostně zahájil

Některým se asi na Velikého Klause sáhnout nesmí. Co s tím? Mne jejich reakce docela baví.

P. Jirkovský 20.9.2018 11:42

Re: Václav Klaus slavnostně zahájil

Zejména pro dámy je to velice citlivá záležitost. A z těch pak pro ty, co nosí obrázek VK v místech, kde kdysi mívaly prsa. Je to holt víra, naděje a láska.

J. Václavíková 20.9.2018 12:01

Re: Václav Klaus slavnostně zahájil

:-)

J. Matuška 20.9.2018 11:49

Re: Václav Klaus slavnostně zahájil

A mě zase baví, když si představím, CO od VK toho načetli. Stačí jim TO k tomu, aby čněli vysoko nad tímto OBČANEM...

J. Franke 20.9.2018 11:57

Re: Václav Klaus slavnostně zahájil

Kdysi dávno jsem ho hltal, pak mě přestal bavit. Abolicí tomu nasadil korunu.

J. Matuška 20.9.2018 12:07

Re: Václav Klaus slavnostně zahájil

Prakticky všichni, co odsuzují VK za amnestii/abolici, souhlasí s tím, že ani po osmi letech naše SPRAVEDLNOST není schopna "zločince" odsoudit... Bunga, bunga.

J. Václavíková 20.9.2018 12:02

Re: Václav Klaus slavnostně zahájil

Nad tím duševním trpaslíkem není těžké čnít :-)))))

J. Matuška 20.9.2018 13:38

prof. Ing. Václav Klaus, CSc. - životopisná data

Paní Václavíková, když se někdo vytahuje jako kšandy, nabízím mu tento odkaz. Je impozantní:https://www.klaus.cz/clanky/2470

J. Anděl 20.9.2018 11:19

Re: Václav Klaus slavnostně zahájil

Trochu jo, ale tak byl to i prezident, tak bych na něj nebyl tak tvrdý.

J. Fridrich 20.9.2018 10:46

Jednani o zastaveni migrace do Evropy mne v soucasne podobe pripomina Simkovu a Grossmannovu " Besidku zvlastni skoly " - to zastaveni tech nafukovacich clunu je pro Evropu s temer 600 miliony obyvatel a velkou ekonomickou silou takovy neresitelny problem ?

V. Hájková 20.9.2018 10:49

Re:

A jak byste to řešil VY?

F. Doušek 20.9.2018 10:53

Re:

Odchytit, vysadit zpět na severoafrickém pobřeží a jejich plavidla bez milosti potopit.

V. Hájková 20.9.2018 11:01

Re:

Jako že byste je vysazoval na jakém pobřeží? Na nějakých plážích byste s něma vjel do výsostných vod- příslušných Afrických státu??? :-))) Naházel byste je do vody ?

M. Prokop 20.9.2018 11:06

Re:

Mohou-li oni "vyjet" (na vodě se tomu říká vyplout), mohou zase zpět "vjet" (česky vplout).

Pokud by to někomu vadilo, může jim to vyplutí zarazit.

V. Hájková 20.9.2018 11:16

Re:

Uvědomil ste si, že to vyplutí, jim mohou zarazit jen příslušné síly dané země odkud vyplouvají? Toto nemohou v jejich výsostných vodách dělat lodě EU !

P. Boublíková 20.9.2018 11:21

Re:

A co vplutí do výsostných vod EU? To by zarazit nešlo? Nebo si může do výsostných vod EU vplouvat kdokoliv si umane? A pokud ano, tak proč ne do afrických?

V. Hájková 20.9.2018 11:58

Re:

SVATÁ PROSTOTO - VAŠE VROZENÁ INTELIGENCE - je na urovni řeznického psa! :-))))

J. Jurax 20.9.2018 11:23

I mohou. Jde jen o vůli a poměr mezi námořními a leteckými silami dané země a EU.