18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Dobrý začátek, ale čeho

Ne devadesát minut, ale dvě hodiny spolu v Helsinkách mluvili Vladimír Putin a Donald Trump. Schůzka byla svolaná narychlo. Než Putin do Helsinek jel, dal najevo, že nehodlá diskutovat o Krymu. Na obzoru se nevynořilo žádné téma, které by bylo tak naléhavé, aby byl summit nezbytný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 17.7.2018 20:59

Re: Neměl by někdo zkontrolovat diplomky

Ty vo*e, to mi ani nepřipomínejte, ten předmět a zkoušku. Teda co bylo před ní, docent Říha a tak, zkouška pak byla úplná prča. Díky náhodě. Docent Říha bral marxismus jako nejdůležitější předmět na škole a podle toho vypadaly u něj zkoušky. Jsme byli tři parťáci a na zkoušky chodili spolu. Přijdeme rozklepaní k Říhovi na zkoušku, sekretářka nám hlásí, že pana docenta postihla srdeční slabost a bůhvíkdy se uzdraví. Jsme začali bědovat, že co teď, kdy my tu zkoušku uděláme. Sekretářka odběhla k šéfovy katedry, jak se to bude jako řešit. Docent Sadovský vám vzkazuje, že něco zařídí a pak to s vámi zmákne. Jsme šli málem do mdlob, jaké jsme z něho měli bobky. Pak nás zavolal do své úřadovy a povídá: "Tak se chlapci posaďte, nějak to spolu zvládneme. Napsal na papírky šest otázek, že si je máme dle uvážení rozebrat a chvíli pouvažovat. Tak kdo chce první, chlapci? Každý jsme vykoktali jednu větu, pak šéf pokračoval. Pak povídá: "Mládenci jedničky vám nedám, stačí vám dvojky?" Jsme se mohli přetrhnout, jak jsme mu strkali do ruky indexy. Hnedle jsme radostí zapadli do první hospody. Podobná byla zkouška z němčiny. Taková náhoda, že jiný pan docent zase učil kdysi dávno jako mladý u nás na základní škole. Celou dobu jsme o tomto besedovali. Taky byly dvojky. Kámoši se svezli se mnou.

I. Kellner 17.7.2018 20:10

Personální politika ČSSD.

Soudruh Prouza v Bruseli hledal nové nadšené kádry, až našel. Z Aleše Chmelaře je tajemník pro evropské záležitosti, z jehh manželky Jany Maláčové bude ministryně.

Ano, to jsou ti soudruzi, kteří darovali Okamurovi přes 10% a elektorát ČSSD ohlodali na kost.

Jen tak dál, soudruzi. Mě to neva!

-)

J. Schořík 17.7.2018 20:13

Re: Personální politika ČSSD.

Jo. Žádné velké nadšení ta nominace nevzbudila (alespoň v mém sociálnědemokratickém okruhu). Padala slova jako "Špidla je zpět", "co tam dělá ta Sobotková" apod.. Ale zjevně to Hamáček takhle vyjednal.

J. Vobr 17.7.2018 20:17

MALÁČOVÁ JE ODBORNÍK !!!

V letech 2002 až 2007 vystudovala magisterský studijní obor politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu (získala titul Dipl.-Pol.) a následně v letech 2014 až 2016 magisterský studijní obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii (získal titul MSc.). Ovládá tak plynně němčinu i angličtinu.

________________________________________________________

JE BEZKONKURENČNÍ JEDNIČKA !!!

V. Kotas 17.7.2018 20:21

Re: MALÁČOVÁ JE ODBORNÍK !!!

Tam budou taky kontrolovat diplomky ?

I. Kellner 17.7.2018 20:17

Re: Personální politika ČSSD.

Teda ne, že bych to nějak pracně zjišťoval, koukněte...

https://twitter.com/ProuzaTomas/status/1019219488963784704

J. Schořík 17.7.2018 20:19

Re: Personální politika ČSSD.

Ach jo. Toho by měli nějak eliminovat :).

To že to vyvolává oprávněný strach uvnitř socdem je jedna věc, ale takhle nás poškozovat veřejně..

I. Semrád 17.7.2018 20:26

Foldyna to jistí

...! ;-)

J. Schořík 17.7.2018 20:27

Re: Foldyna to jistí

Tak daleko bych zase nešel.. Balance in all things :)).

I. Semrád 17.7.2018 20:30

Co je na tom špatného?

...no jasně, že je ten tweet "politická chyba", kdo nekydne hnůj na "nenáviděnou" EU nemá šanci, naopak se kydá hnůj na něj.

Je to všetko také volajaké ...absurdné.

J. Schořík 17.7.2018 20:36

Re: Co je na tom špatného?

Tak daleko bych nešel. Ale "Sobotkovo období" nás hodně stálo. Debakl ve volbách to moc pěkně ukázal. Vzpomínat a připomínat že stále tlačímě na přední pozice lidi spojené s touto dobou a touto politikou je chyba.

Není na tom nic absurdního. A nejde ani tak o to, jak to tehdy ve skutečnosti bylo, ale o tom jak si všichni (po vydatné mediální masáži) myslí, že to bylo.

J. Václavíková 17.7.2018 20:43

Re: Co je na tom špatného?

Takže mladí, vzdělaní a s rozhledem jsou zlo, omezení papaláši dobro? Tohle je naše ,,demokratická levice"? No, díky Bohu, že ji nevolím.

J. Schořík 17.7.2018 20:45

Re: Co je na tom špatného?

Myslím že čtete něco co nepíšu. Píšu jen že se dnes profilovat tak, že tlačím vpřed "Sobotkovy tváře" není dobrá taktika. A pokud už bych tak činil, třeba právě kvůli jejich odbornosti, tak bych na to alespoň neměl upozorňovat jako na něco žádoucího..

J. Schořík 17.7.2018 20:46

Re: Co je na tom špatného?

čteš..

J. Václavíková 17.7.2018 20:48

Re: Co je na tom špatného?

Nepřeceňuješ trochu vašeho voliče? Fakt máš za to, že spojení s Prouzou si dekóduje jako ,,Sobotkovi lidi"? Vždyť ti ani nevědí, kdo je to Prouza.

J. Schořík 17.7.2018 20:50

Re: Co je na tom špatného?

Jeho obličej znají a to že se ten jeho tweet /či co to bylo( rozmázne je jasné. Je přece úplně jedno jak to je. Zase z toho bude - podívejte se jak se tváří že se změnili ale pořád tam tlačí na ministry ty bruselanty..

I. Semrád 17.7.2018 20:54

Re: Co je na tom špatného?

Pro mě je/byl Sobotka nejlepším premiérem někdy od dob Švehly. Tím netvrdím, že nějak zvlášť vyčnívá. Navíc jsem s tímto názorem patrně zatím osamocen ;-)

Ale ČSSD jsem nevolil ani naposledy, ani předtím, to je fakt.

J. Schořík 17.7.2018 20:57

Re: Co je na tom špatného?

Právě voliči jako Ty zabili Sobotku a celou jeho Socdem.. A to nemyslím jako nějakou výtku. Spousta sympatií, pokus vymanit se z naší standardní voličské základny a volební debakl..

I. Semrád 17.7.2018 20:46

Re: Co je na tom špatného?

No, a to je právě absurdní, že ta poslední věta je pravdivá. Ale za to ČSSD může jen jaksi poměrnou částí, jací voliči, taková reprezentace. Nakonec, jistě by to mohlo být ještě horší, lidi zas úplně blbý nejsou ;-)

J. Schořík 17.7.2018 20:47

Re: Co je na tom špatného?

Pak ano. A přesně tak jak říkáš. Jací voliči, taková representace..

J. Václavíková 17.7.2018 20:53

Re: Co je na tom špatného?

Jestli máte pocit, že Sobotka je váš vypálený cejch, prosím, ale ostrakizovat i lidi kolem, to už je paranoia. Jak píšu, váš tradiční volič není šachový hráč. A pokud máte oslovit někdy i mladé, tak s tou starou gardou si to zazdíte totálně.

J. Schořík 17.7.2018 20:56

Re: Co je na tom špatného?

Naši mladí volí Piráty :). A to není o šachovém hráči, ale o zneužitelnosti takové nominace a ještě o hlasitém upozorňování na její světonázor..

J. Václavíková 17.7.2018 20:59

Re: Co je na tom špatného?

Jistě. Zneužít se dá všechno. Ona má ale MPSV, ne zahraničí. Ostatně, podpora EU už zase stoupá, třeba to bude benefit.

J. Matuška 17.7.2018 20:22

Re: Personální politika ČSSD.

Díky za odkaz!

I. Semrád 17.7.2018 20:33

Co s tím budeš, Jardo

...dělat?

Šoupneš to tomu Pařátovi?

J. Matuška 17.7.2018 20:04

Tak jsem si pustil záznam z TK Trump - Putin.

Doporučuji všem, kteří vášnivě prožívají rusofobii, aby se zamysleli nad slovy prezidenta Putina: Vyhoďte ty plevy z hlavy!

Jsem přesvědčený, že prezident Trump je skutečný patriot, který by nikdy Spojené státy nezradil. Pracuje na tom, aby strana Republikánů vyhrála podzimní volby. /Konkrétní pozitivní výsledky z jednání s KLDR a s RF proti obviňování ze zasahování do prezidentských voleb, rozhodnou!

I. Kellner 17.7.2018 20:15

Re: Tak jsem si pustil záznam z TK Trump - Putin.

Nerozhodnou, Zeolite...Američané se nikdy nerozhodují dle zahraničních záležitostí, páč o tom nic neví a netuší kde to vůbec je. Ale asi pújde o to, co jak se prodá doma..

J. Matuška 17.7.2018 20:18

Re: Tak jsem si pustil záznam z TK Trump - Putin.

Pane Kellnere a to mám právě na mysli, uvidíme, říkal slepý. U nás se "opoziční" politici chovají stejně jako ti v USA.

J. Vobr 17.7.2018 19:53

SCHOŘÍK OD URVÁLKA NEOPISUJE !!!

On ho interpretuje a aktualizuje !!!

___________________________________________________

:-)))

:-)))

J. Schořík 17.7.2018 19:54

Re: SCHOŘÍK OD URVÁLKA NEOPISUJE !!!

Už se proti mně zastáváš i Hofmana? Tos to teda dopracoval :)).