29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Do další fáze

Jak se dalo čekat, vláda prodloužila krizová opatření v souvislosti s pandemií Covid-19. Trvá omezený pohyb osob, jsou zavřené obchody s nezbytnými výjimkami. Nejsou zavedeny žádné sankce, spoléhá se na soudnost a slušnost občanů. Zavádí se kurzarbeit – zaměstnancům se zkracuje pracovní doba a ušlý příjem platí stát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Stuchlik 24.3.2020 18:37

Kdyby Kalousek neměl daňové přiznání v pořádku tak už by byl zakleknut. U Bureše hledejte problém. Není jich málo.

V. Novák 24.3.2020 17:07

Prvně v životě jsem se podíval na forum24-

Taky naposled.

OMG - to je ale skládka toxického odpadu!

F. Nekolný 24.3.2020 16:40

Nešiřte lži,zprofanovaného plátku. Je za to osm let natvrdo. Paniky již bylo dost !:-o)

P. Staronový 24.3.2020 16:43

No protože je to stát. Pan Brzák to tu píše už od začátku.

V. Čermák 24.3.2020 17:01

Slovo Babiš nahradil slovem Stát. Asi mu to už přišlo blbý....

J. Fridrich 24.3.2020 16:53

Huso.. V 16:32 hod.. Přečti si 16:51 hod..

V. Klepetko 24.3.2020 16:23

Objeví se tu ještě občas Jindra Anděl? Mám na něj pár filozofických otázek...Inspirováno Martinem Schmarszem, koronavirus jako zdroj nové naděje... Takže otázka první...

Když se něco hodně rozšíří, dá se očekávat že se to natolik rozředí, že to nakonec samovolně úplně zmizí?

A druhá otázka... Ty videokonference místo jednání naživo, dobrý nápad! Nedal by se ten trend využít k zásadní reformě některých evropských struktur? Ve dvou etapách:

1) Virtualizovat veškeré komise, všechny ty podkomise, parlamenty, rady, delegace... Z virtuálního Bruselu do virtuálního Štrasburku, "Cesta tam a zase zpátky" všech úředníků v pohodlí domova, výkonné počítače, brýle a rukavice, žádné šíření koronaviru! Paráda...

2) Vypnout internet. :-)

I. Kellner 24.3.2020 16:28

Nějak mi vytanul na mysli dávný song od Merty..

Jdu hlavou proti zdím že nejdou otevřít? Vím... Co mi zbývá? V poslední chvíli někoho uvidím Je jako já... Mlčí - a zpívá

-- Co se mnou děláte? Nechci se rozdvojit!--

V hlavě mi tuhne šedý kus cementu. A hlas za sklem zavelí: -- Odpojit!--

Konec písně...konec zpěváka...konec experimentu.

V. Klepetko 24.3.2020 16:35

... Albánie a Severní Makedonie to zjevně zatím vidí jinak :-))

V. Novák 24.3.2020 16:37

Bod 2) utajit!!!

P. Staronový 24.3.2020 16:46

1. Problém je, že EU i její národní součásti dělají a rozhodují moc věcí, které by dělat a rozhodovat neměly. Pak je celkem jedno, zda to dělají v zasedačkách, nebo po drátě.

V. Klepetko 24.3.2020 16:58

Njn... Takže tím pádem reformní krok číslo jedna schvaluješ? :-)) Úspory provozních nákladů by byly signifikantní...

M. Varadinková 24.3.2020 17:01

"natolik rozředí, až samovolně úplně zmizí"

Rozředí? Virus přece není nějaký chemický jed, který když dostatečně naředíte, tak se stane neškodným. Virus je přece živý a množí se. Čili sebevětším rozšířením se nerozředí, ale naopak ho přibude. Jediné, co se může stát, že dostatečný počet lidí získá imunitu (proděláním nemoci nebo očkováním), takže se potom virus bude mezi lidmi šířit méně snadno a tudíž pomaleji. Taky k jeho nižší aktivitě může přispět teplejší počasí s delším slunečním svitem. Ale že by zcela vymizel, o tom silně pochybuju. Lidi se budou muset naučit s ním koexistovat tak jako s chřipkou.

V. Klepetko 24.3.2020 17:06

Hmm... Z mé strany to byla reakce na agenturní zprávu, že EU právě dnes rozhodla o zahájení přístupových rozhovorů s Albánií a Severní Makedonie...

:-))))))))

V. Klepetko 24.3.2020 17:07

"ií"... To nebylo o viru :-)

M. Varadinková 24.3.2020 17:14

Ach tak:-)))))

M. Ilsner 24.3.2020 16:14

Komentář Martina Schmarcze:

"Jak civilizace přežívají globální krize? Musejí co nejméně záviset na vstupech zvenčí, být hospodářsky silné a pevné v hodnotách, z nichž se zrodily. Platí to od starověku a bude to platit i pro nás. Koronavirus buď ohlašuje zvonění umíráčku, nebo nám přináší novou naději – to pokud se poučíme, potvrdíme hodnoty Západu, zavrhneme uhlíkové náboženství a zbavíme se nezdravě vysoké závislosti na Číně."

Více na https://1url.cz/FzWR9

I. Kellner 24.3.2020 16:18

Jistě. Pryč s uhlíkovým náboženstvím.

Pokud se do toho budou cpát další těžko proveditelné nesmysly, nebude z ničeho nic.

Vcelku bych si na to tipnul.

P. Zinga 24.3.2020 16:06

P. Zinga 24.3.2020 13:48

Postřehy z Belgie. Před dvěma hodinami jsem zde zavěsil článek člověka, žijícího v Belgii, ve které píše o dobrovolném dodržování omezení pohybu a před chvílí šok:, no, šok, co lze od blba z ČT čekat? Slováci (ne)překvapivě dodržují nařízení, protože v sobě ještě mají komunismus, nebo tak nějak...

J. Eagles 24.3.2020 16:03

Ani se nedivím, že někteří čeští sportovci hořekují nad odložením Olympijády v Tokiu. Poté, co se různými intrikami podařilo z her vyloučit ruské špičkové sportovce, přece jen měli velkou šanci vydobýt si nějakou tu bramborovou ...

L. Novák 24.3.2020 16:10

Nemají žrát anabolika.

P. Staronový 24.3.2020 16:48

Nevítězili by a Eagles by se netelil blahem.

P. Staronový 24.3.2020 16:50

netetelil, ale konec konců, ani ta kratší verze není špatná.

M. Ilsner 24.3.2020 16:12

To jsem nevěděl, že orel je prase.

J. Eagles 24.3.2020 16:59

... a dírama ve zdi vyměňují

vzorky. Ani blb z Debilbloku by nevymyslel takovou hovadinu ...

J. Fridrich 24.3.2020 17:01

" Poté, co se různými intrikami podařilo z her vyloučit ruské špičkové sportovce " - myslíte ty ruské sportovce, co jsou dobře nakrmení státním dopingem a dámám rostou vousy a penisy jim vykukují z trenýrek ? Tak ty lze skutečně porazit těžko..

V. Čermák 24.3.2020 17:14

Třeba Śarapovová, že?

F. Sojka 24.3.2020 16:01

Upozorňuji, že již za komančů oblíbený Fernet Božkov ztrácí vůči Covid-19. účinnost.

Původní, ještě jakž takž použitelná verze měla 40 % lihu. Vzhledem ke zvýšené spotřebě na pražském Hradu došlo před několika roky ke snížení na 38 %, aby se stihly zvýšené požadavky, Božkov nestačil pálit.

Bohužel se začala distribuovat další verze, která má podnázev STANDARD a jen 35 % líhu. Po tom se už ani senior nevožere.

Muhehe

I. Kellner 24.3.2020 16:09

Rum dtto.

Tedy vlastě Tuzemský, Bernardýn, Plachetnice, Tuzemák...

L. Novák 24.3.2020 16:15

Nová doba! Vláda s ČNB mají zájem na zvýšení inflace, no a výrobci aby nemuseli zdražovat, tak ředí, snižují množství do menších balení za stejnou cenu), aby to naoko vypadalo, že se nic neděje... Už i ta Coca-Cola zmenšila standardní balení ze 2 litrů na 1,75 litru. Takže jsem ji definitivně přestal kupovat. :-P