18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Dnes vypuká EET II

Druhá vlna přímého napojení obchodu na stát vypukne dnes, prvního března. Jako u každé nové věci je kolem toho nejistot – ani nevíme, zdali se to týká čtvrt milionu subjektů, jak se tvrdilo na začátku, anebo zdali je postižených půlka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Brzák 1.3.2017 13:18

Re: Na ČT 24 hovoří Donald Trump.

Nevyčítal bych nám vojenskou intervenci, pokud by byla důsledná. A důslednost znamená - když území dobyju silou, musím investovat do její budoucí prosperity - aby z území později nebyla základna frustrovaných teroristů. Ale investice znamená soukromý zájem, nikoliv státní dotaci. Aby mohli soukromníci investovat do rekonstrukce nějaké země, potřebují vědět, že tato investice nebude ohrožena následným rozvratem po odchodu vojsk. Armáda ale nemůže území dlouhodobě konsolidovat jako armáda okupační...cestou ven je anexe a postupné zavedení naší státnosti a našich principů na dobitém území - v postatě rekolonizace.

Pokud nejsme ochotni podstoupit rizika, která se pojí s rekolonizací, není zodpovědné, jestliže podnikáme invazi!

M. Varadinková 1.3.2017 14:14

Re: Na ČT 24 hovoří Donald Trump.

A) 1. osoba budoucího času od "dobýt" (nějakou zemi) je "já dobudu", nikoliv "já dobyju". Protože základem je slovo "být" a říkáme: "já budu" a "já byju". Ale od "dobít"(baterku) je "já dobiju".

B) Co má násilná vojenská intervence (tedy násilné vnucení něčích představ o tom, jak mají žít, jiným lidem, obvykle z jiného civilizačního okruhu) společného s láskou (kterou tady tak rád hlásáte)?

P. Vandas 1.3.2017 14:27

Re: Na ČT 24 hovoří Donald Trump.

Ovšem nějakou zemi lze získat pouze dobitím v bitvě, že. .-):-):-)

M. Varadinková 1.3.2017 14:48

Re: Na ČT 24 hovoří Donald Trump.

Pokud tím dobitím myslíte rozmlácení země na cimprcampr (vybombardování do doby kamenné), pak ano. Jinak se používá spíš "dobytí", což má podobný základ, jako "nabytí". Rozdíl je v tom, že "nabytí" něčeho se děje obvykle mírumilovnou cestou (např. koupí, darováním, dědictvím....), zatímco "dobytí" bývá spojeno s násilím, s překonáním odporu obránců. Přičemž ti obránci nutně nemusí být dobiti (tedy pobiti, pozabíjeni), ale také se mohou vzdát a poddat těm dobyvatelům a předat jim klíče od dobytého města či vládu nad dobytou zemí, která je pak méně dobitá(rozmlácená), než kdyby to násilné dobývání pokračovalo.

M. Prokop 1.3.2017 14:51

Re: Na ČT 24 hovoří Donald Trump.

Souhlasím. Ovšem nevím, jak to zařídit.

M. Prokop 1.3.2017 13:05

Re: Na ČT 24 hovoří Donald Trump.

I kdepak ...

To je zvyk a nejen náš.

Z. Čábelka 1.3.2017 15:33

Re: Na ČT 24 hovoří Donald Trump.

Nemylme se :o) Na LN opět řeší "zbytečnou" smrt Rayena Owense - manžela rekordně aplaudované vdovy v Kongresu.

Tož tak ....

M. Krátký 1.3.2017 12:11

Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

a jako cvičená opice jsem to pochopil asi za 5 minut - takže ráno přijdu do práce ( do mého krámku ) a spustím PC. Na monitoru se mi objeví uprostřed asi 12 x 15 cm velké okno do kterého zadám můj e-mail a můj přihlašovací kód a stáhnu to celé na spodní lištu a kliknu na ikonu EET a tím mám otevřennou ÚČTENKU. Dnes ráno to ale začalo naprosto neobvykle - zeptalo se mě to jakou tiskárnu chci připojit - vůbec netuším proč - IT nejsem ani náhodou !!! A tak jsem to stáhnul na lištu a pokračoval jako v předchozích pěti dnech. A přišel v 8,00 první zákazník a naučený scénář mi byl na dvě věci - na nic a na HOUNO ! A tak jsem to celé postupně vypnul a začal znovu - pak se mi to "nějak" povedlo ale účet za toho prvného zákazníka mi tam naskákal 3x. Tak jsem to po jeho odchodu 2x stornoval a FÚ se z toho určitě opupínkuje. Buzerace a kraviny se na mě hrnou ze všech stran - do práce chodím NEPŘETRŽITĚ od léta ( po vyučení v TOS Hos ) 1960 - to je již skoro 57 roků - a buzerace jen přibývá - co bude dál netuším ( z důchodu se neuživím )

M. Prokop 1.3.2017 12:14

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

A nevolil jste toho Bureše? Pak by to byl zasloužený trest.

F. Doušek 1.3.2017 12:17

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Ráno v pekařství - fronta, jediná prodavačka telefonovala kamsi na vedení s dotazem, co má dělat, když omylem naťukala špatně desetinnou čárku a odeslala to.

Odešel jsem.

A. Trick 1.3.2017 12:38

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

A Vy jste jí neporadil?

R. Brzák 1.3.2017 12:45

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Ovšem smyslupnlá rada zní - neplatit ten bordel! TAkže paní by měla zrušit svou živnost a otevřít klubovnu přátel čerstvého pečiva - nic nedanit, tím pádem odpadne mnoho hodin na administraci. Díky tomu bude moci slevnit "klubovní rohlíky", což přiláká více členů...klub bude mít více vybraných klubovních polatků, takže bude moci klubovnu změnit na komunitní centrum s vlastním občerstvením a sdružit se s přáteli vonného čaje a vyznavači brazilských káv...

P. Boublíková 1.3.2017 13:07

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Muhehe, už se vidím, jak volám kamsi na vedení, když špatně vyťukám desetinnou čárku :-):-) to by se mnou pěkně vyběhli.

R. Sorge 1.3.2017 13:12

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Asi byste šla hned na nižší pozici, že ?

P. Boublíková 1.3.2017 13:13

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Asi bych šla domů :-)

R. Sorge 1.3.2017 13:14

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Nebo ke svozu popelnic.

P. Boublíková 1.3.2017 13:17

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Ani tam by mě po té ostudě nechtěli :-)

Asi takhle: poslat novou účtenku se správnou desetinnou čárkou, zmotanou uctenku stornovat. A to prosím nejsem prodavačka a pokladnu s eet jsem videla jen z rychlíku :-)

R. Sorge 1.3.2017 13:19

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

A jak se dělá na storno účtenky na EET ?

P. Boublíková 1.3.2017 13:23

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Poudám že praxi v tom nemám! Ale obvykle bývá na pokladnách nějakej čudlík :-) Tady bych si tipla, že prodavačku uvedeny postup prostě nenapadl.

R. Sorge 1.3.2017 13:29

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Vy máte k těm lidem na nižších pozicích značně povýšený postoj.

Podle mne jí neřekli, jak se dělá storno a zda je vůbec možné storno na EET dělat. Prodavači jsou jinak storna zvyklí běžně dělat.

A. Trick 1.3.2017 13:31

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Obvykle prodávající eet i instaluje a patřičným zaškolením.

R. Sorge 1.3.2017 13:33

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

To by měl, ale asi nezaškolili na chybné zadání účtenky.

A. Trick 1.3.2017 13:42

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Tak o tom se dá úspěšně pochybovat. Dokonce některé eet pokladny mají i "zaučovací mód". Ta paní se asi nikdy v životě nespletla, že ji nenapadlo se zeptat, že?

R. Sorge 1.3.2017 13:50

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Tak já o tom příliš nepochybuji. Nevím proč by se měla ptát, když jí měli zaškolit.

A. Trick 1.3.2017 13:57

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Zkuste si přestat protiřečit.

R. Sorge 1.3.2017 14:05

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Kde si protiřečím ?

Vy jste tvrdil, že určitě měla patřičné školení a že se měla ptát, jak se co dělá.

A. Trick 1.3.2017 14:23

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Nepsal jsem že měla, ale že to prodejci dělají.

Jen blbec se nezeptá a myslí si, že všemu rozumí.

R. Sorge 1.3.2017 14:59

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Základní ovládání ji měli - bez vyptávání - pořádně naučit a nemusela nikam volat.

P. Boublíková 1.3.2017 13:33

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Právě naopak - myslím si, že je zbytečné delat z lidí blbce a nevěřím tomu, že po zaškolení (které zde patrně chybělo) by kdokoliv příčetný ten systém nezvladl.

Anebo Babiš těžce podcenil IQ národa :-)

P. Boublíková 1.3.2017 13:34

Re: Mám EET kravinu namotovanou už před týdnem

Oprava: přecenil :-)