18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Dnes pověření pro Babiše

Pokud nedojde k něčemu nepředvídatelnému, pověří prezident Miloš Zeman podruhé Andreje Babišem úřadem premiéra. Babiš bude mít za úkol sestavit vládu a předstoupit s ní před parlament se žádostí o projevení důvěry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Šimek 6.6.2018 18:20

Re: ŠÍLENSTVÍ

přesně !

J. Venc 6.6.2018 18:39

Re: ŠÍLENSTVÍ

Nevšiml jsem si, že byste s Františkem protestovali proti osobní Zemanově-Rusnokově zparchantělé vládě bez sebemenší šance na důvěru. Se smířením s porážkou to nemělo společného nic, neb ta jeho SPO(Z) ani neprošla do parlamentu. Takže?

:-)

J. Schořík 6.6.2018 20:24

Re: ŠÍLENSTVÍ

To už si pan Vandas nepamatuje a v té době mu to jistě nevadilo. Zemana konečně přesvědčeně volil a u babiše se mu právě toto nezatěžování se výsledky voleb líbí..

P. Vandas 6.6.2018 15:58

Donald Trump si vede kromobyčejně dobře.

Právě jsem se dočetl, že s Macronem hovořil neuctivě. Vysvětluji si to, na základě mých bohatých životních zkušeností, že jej poslat do prdele. :-):-):-)

J. Kombercová 6.6.2018 16:21

Re: Donald Trump si vede kromobyčejně dobře.

Trump je vůči Macronovým vysloveně drzý. Při nějakém minulém vzájemném setkání se si dovolil říct paní Macronové, že vypadá dobře! :)

P. Vandas 6.6.2018 16:38

Re: Donald Trump si vede kromobyčejně dobře.

A ještě k tomu tohle. :-):-):-):-)

J. Vobr 6.6.2018 15:52

ANO,BUDE LÍP !!!

O tom nebudiž pochyb !!!

J. Matuška 6.6.2018 15:45

Epimédia nasazují disruptivní způsob v dehonestaci premiéra

Premiéra v demisi nahradí sousloví "trestně stíhaný"..?

J. Kombercová 6.6.2018 15:53

Re: Epimédia nasazují disruptivní způsob v dehonestaci premiéra

Byl v demisi? Pravda nebo lež?

Je trestně stíhaný? Pravda nebo lež?

J. Matuška 6.6.2018 15:57

Re: Epimédia nasazují disruptivní způsob v dehonestaci premiéra

Používal se stejný metr na dřívější premiéry v demisi?

J. Kombercová 6.6.2018 16:23

Re: Epimédia nasazují disruptivní způsob v dehonestaci premiéra

Já nevím, oni bývali v demisi krátkou dobu, ale myslím, že ano, když je někdo v demisi, tak je v demisi, na to je jen jeden metr.

J. Schořík 6.6.2018 16:26

Re: Epimédia nasazují disruptivní způsob v dehonestaci premiéra

Někdo jiný vládl (včetně čistek ve státní správě) více než půl roku bez důvěry? A dokonce byla jeho vláda jmenována s tím, že důvěru nejspíš nezíská jako Andrejova? Podělte se..

M. Varadinková 6.6.2018 17:16

Epimédia nasazují disruptivní způsob v dehonestaci premiéra

Přívlastek "v demisi" používá Česká televize od podání demise, takže argument "půl roku bez důvěry" je lichý.

Topolánkova první vláda byla rovněž jmenována s tím, že důvěru nejspíš nezíská, ale u ní se to "v demisi" rozhodně neříkalo při každé zmínce o premiérovi či ministrovi.

To ustavičné omílání "v demisi" totiž není žádný terminus technicus daný Ústavou, ale čirá zlomyslnost redaktorů České televize. A to zlomyslnost zejména vůči platícím koncesionářům, protože čím více nadbytečnými slovy se zasviňuje zpravodajství, tím méně informací se tam vejde.

S. Lazárek 6.6.2018 17:36

Re: Epimédia nasazují disruptivní způsob v dehonestaci premiéra

Tak se koukejte z okna a máte klid. Já jsem taky platící koncesionář a je mi to u prdele. navíc je to pravda.

J. Schořík 6.6.2018 17:40

Re: Epimédia nasazují disruptivní způsob v dehonestaci premiéra

To není nadbytečné. Vyjadřuje to právě, že to není regulérní vláda na což by někteří jako Vy velmni rádi zapomněli. V demisi je od 24.1.2018, předtím zdržoval jmenování, zdržoval hlasování.. Netuším co je na tom lichého..

P. Papež 6.6.2018 16:55

Byli trestné stíháni?

J. Matuška 6.6.2018 15:56

Re: Epimédia nasazují disruptivní způsob v dehonestaci premiéra

Moderátorka Tvarůžková na ČT24 raději utnula Tomio Okamuru /SPD/ v jeho odpovědi, co říká na to, že bude hrát druhé housle. Tento politik dělá pokroky - mluví mi docela z duše... Začínám mít slabost pro "populisty" a antisystémové strany...??

J. Schořík 6.6.2018 16:27

Re: Epimédia nasazují disruptivní způsob v dehonestaci premiéra

Nezačínáte pane Martuško. Nedělejte si z nás ostatních legraci :).

J. Venc 6.6.2018 17:08

Re: Epimédia nasazují disruptivní způsob v dehonestaci premiéra

Říkají Vám co chcete slyšet? Pak nejde o slabost, nýbrž souznění.

:-)

J. Matuška 6.6.2018 14:43

Zeman jmenoval Babiše premiérem.

I Havla a Klause zvolili s podporou komunistů, řekl předseda vlády

... Zeman se odmítl vyjádřit na otázku ČT, zda stále odmítá jmenovat ministrem zahraničí sociálního demokrata Miroslava Pocheho, veřejnoprávní televizi zároveň v odpovědi napadl. "To nejhorší, co by se mohlo stát, je probírat personálie v očích naší mediální scény, z niž nejhorší je Česká televize,P řekl prezident.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/zeman-jmenuje-babise-podruhe-premierem/r~f9f5271e697711e88923ac1f6b220ee8/?

J. Matuška 6.6.2018 14:55

Re: Zeman jmenoval Babiše premiérem.

ČSSD k překvapení všech se podle preferencí dostala na krásné 2. místo, hned za ANO. Podle nepotvrzeného zdroje z Lidového domu se tak stalo na základě doporučení disruptivního způsobu vedení propagace Programu strany. Údajně Alexandra Pluhařová /žijící v Kanadě/ poskytla know how bez nároků na odměnu. Vlastenci pracují pro stát zadarmo, že...

J. Matuška 6.6.2018 14:57

Re: Zeman jmenoval Babiše premiérem.

Pane magistře, předpokládám, že se ze zákulisí v Lidovém domě aspoň něco dozvíme. Předem díky. Bunga bunga!

R. Tesařík 6.6.2018 15:09

Re: Zeman jmenoval Babiše premiérem.

Ode mě se dozvíš, že socani mají ještě v rukávu další podmínku..přezkoumání privatizací z devadesátek.. To se nebude Andréšovi líbit.

M. Prokop 6.6.2018 15:16

Re: Zeman jmenoval Babiše premiérem.

Prostě se jim na to ... vy sere.

Mimo to, tam by byla otázka, kdo má másla na hlavě více ... :-P

F. Šimek 6.6.2018 15:18

Re: Zeman jmenoval Babiše premiérem.

jestli je to pravda, tak se to HLAVNĚ nebude líbit všem havlistům.....!

J. Matuška 6.6.2018 15:29

Re: Zeman jmenoval Babiše premiérem.

Kvůli eurohujerovi Palatovi jsem kdysi odhlásil Lidové noviny. Za jeden jeho článek ale zasluhuje pochvalu. Popsal v něm situaci v bývalé NDR. Titulek zněl Východní, stále jiné Německo /25.9.2009/. Tam jsem si přečetl, že "příspěvek solidarity" činil jenom do roku 2009 1,2 bil. euro = 32,4 bilionu korun!!! A tak vždycky připomínám všem, kteří kritizují zejména Václava Klause, že naše transformace stála jenom zlomek toho, co Němce.

R. Neveselý 6.6.2018 15:51

Re: Zeman jmenoval Babiše premiérem.

Jenže oni opravdu transformovali, u nás rozkradli.

J. Matuška 6.6.2018 16:02

Re: Zeman jmenoval Babiše premiérem.

Škoda, že si ten článek nemůžete přečíst, mám ho vystřižený, ale pracně opisovat ho na NP nebudu, píše se tam řada zajímavých věcí. Za druhé, žijeme v právním státě - ten, kdo se dopustí porušení trestního zákona by měl stanout před soudem. S tím nemám nejmenší problém. Padni komu padni. Tečka cé zet.

P. Spáčil 6.6.2018 16:14

Re: Zeman jmenoval Babiše premiérem.

Dnes už je to stejně promlčené.

M. Berka 6.6.2018 15:31

Re: Zeman jmenoval Babiše premiérem.

To je velmi zajímavé. Objemově to koresponduje s ukradením majetků církvím komunisty... Možná je toho i víc.... :D