18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Dnes k volbám

Ve dvě odpoledne se otevřou volební místnosti. Kdo věří Andreji Babišovi, půjde volit Miloše Zemana, tak zní doporučení premiéra bez důvěry. Volby začínají na pozadí frašky, kdy poslanci ANO a okamurovců prosadili, aby se ke slyšené imunitního výboru dostavil bývalý detektiv Komárek. Tím se hra posouvá do roviny absurdního dramatu. Není zřejmé, co si zmínění poslanci od věci slibují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 12.1.2018 9:37

Uživatel požádal o vymazání
J. Lepka 12.1.2018 9:35

Doufám, že některým voličům

pomůže trochu předčasně prokecnutý návrh nejlepšího ministra dopravy všech dob na radikální zvýšení pokut za rychlou jízdu, tak přesně sledující bolševickou linii v řízení státu.

M. Malovec 12.1.2018 9:39

Re: Doufám, že některým voličům

Co máte, prosím, proti slušné jízdě podle pravidel, tedy proti životům slušných řidičů?

R. Tesařík 12.1.2018 9:41

Re: Doufám, že některým voličům

A co pár tisíc za pomalou jízdu?

P. Boublíková 12.1.2018 9:45

Re: Doufám, že některým voličům

Zkraťme to: těm, co neumí jezdit (ať již jezdí moc rychle nebo moc pomalu), rovnou sebrat řidičáky, beztak je na silnicích přecpáno. To jsem ale bolševik, že bych to do sebe ani neřekla ;^)

M. Prokop 12.1.2018 10:23

Re: Doufám, že některým voličům

Jo, to by se policajtům určitě líbilo. To by byl zlatý důl, lepší než řidič s jedním pivem po obědě.

R. Tesařík 12.1.2018 10:34

Re: Doufám, že některým voličům

Ještě, že nejste vnitro.

O. Uživatel 12.1.2018 9:45

Uživatel požádal o vymazání
M. Malovec 12.1.2018 10:16

Re: Doufám, že některým voličům

Pokud je , i Vám, známo, je na dálnici stanovena i minimální rychlost. Pak je třeba ji dodržet. S PV3S jsem tam mohl s odřenýma ušima. Pokud Vám to nejede rychleji, pak jeďte po silnici nižšího řádu, tam můžete vozidlo i tlačit.

M. Prokop 12.1.2018 10:39

Re: Doufám, že některým voličům

PV3S na dálnici nesmí, konstrukční rychlost menší než 80 km/h.

M. Prokop 12.1.2018 10:04

Re: Doufám, že některým voličům

Některá cesta k všeobecně přijatelnému cíli nemusí být zrovna nejlepší. Dokonce může být a bývá i zneužitelná.

P. Dvořák 12.1.2018 9:39

Re: Doufám, že některým voličům

Pár tisíc za rychlou jízdu? Pro někoho část denního kapesného . . .

P. Boublíková 12.1.2018 9:39

Re: Doufám, že některým voličům

Tak to by mě nasměrovalo zcela jednoznačně směrem k autorovi oněch mastných pokut, ať by jím byl kdokoliv.

K. Němec 12.1.2018 10:00

Re: Doufám, že některým voličům

Zvýšení pokut je bolševická linie pane Lepko? V čem?

M. Prokop 12.1.2018 10:05

Re: Doufám, že některým voličům

Spoléhání na vysokou míru represe.

K. Němec 12.1.2018 10:07

Re: Doufám, že některým voličům

Když to jinak než vysokou pokutou nejde, tak není jiná cesta. To nemá s bolševismem nic.

M. Prokop 12.1.2018 10:24

Re: Doufám, že některým voličům

To ovšem tvrdíte vy a policajti, že nejde. U policajtů tuším, proč to tvrdí.

K. Němec 12.1.2018 10:30

Re: Doufám, že některým voličům

Pane Prokope předpokládám, že jste na silnicích častěji než jen když vytáhnete mazlíka Aerovku, musíte to na našich silnicích vidět, že přes všechny pokusy se nic moc neděje. Pokud máte lepší návrh, neříkám že neexistuje, tak ho dejte do placu.

Najezdím měsíčně 4 až 5 tisíc km, tak bych nějaké zlepšení ocenil.

M. Prokop 12.1.2018 10:46

Re: Doufám, že některým voličům

Jistěže jsem častěji a vidím, k čemu vede spoléhání na represi. Nic jiného totiž ty pokusy nejsou.

Můj návrh je dost jednoduchý: Stanovit jednoduchá pravidla (stejně už si z autoškoly málokdo starší co pamatuje a jezdí lépe než ti, kdo mají tu bichli podrobností v živé paměti), dělat jen potřebná omezení, důsledně dbát na jejich dodržování.

Mnoho současných omezení je přehnaných nebo zbytečných ("dáme tam padesátku, aby jeli aspoň těch sedmdesát), některá pravidla působí proti sobě, hlídají to úplatní policajti.

Nic z toho neodstraní zvýšení represe.

O. Uživatel 12.1.2018 10:49

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 12.1.2018 10:52

Re: Doufám, že některým voličům

Dodělat dálniční síť a efektivně využívat peníze na opravy všech komunikací. Současný stav svědčí jen úředníkům a stavebním firmám.

S. Lazárek 12.1.2018 10:47

Re: Doufám, že některým voličům

Těch, kteří si na dálnici dovolí předjet policejní (označené) auto, jedoucí 130kou, je pomálu, ale protože tam žádná nejezdí, musí se na to holt jinak. K případnému dotazu měsíčně nájezdím cca 5tis.

K. Němec 12.1.2018 11:39

Re: Doufám, že některým voličům

Jenže většina hrdinů si nedovolí na dálnici předjet ani policejní auto jedoucí 110. Ramena jim narostou jen když nejsou cajti v dohledu.

Z. Lapil 12.1.2018 9:35

Jak je to s tím znovuvydáváním?

Babiše a Faltýnka vydal minulý parlament, nově volený ho vydává znovu. Přinávám, že to nechápu.

Buď předchozí parlament to vydání nějak formálně nedotáhl, což by ještě dávalo smysl, nebo parlament vždycky skrze volby ztratí právní kontinuitu = ustavením nového parlamentu přestanou platit rozhodnutí starého parlamentu. Pak se ovšem ptám, jak to přijde, že zákony přijaté rozhodnutím starého parlamentu, zůstanou v platnosti. Přinejmenším jsem se nevšiml, že by nový parlament zahajoval činnost nějakým formálním převzetím dosud platných zákonů.

O. Uživatel 12.1.2018 9:35

Uživatel požádal o vymazání
F. Navrátil 12.1.2018 9:59

Re: Jak je to s tím znovuvydáváním?

Byli zvoleni do nového parlamentu. Proto je musí vydat nový parlament.

A. Pakosta 12.1.2018 10:34

Re: Jak je to s tím znovuvydáváním?

To je jen jeden z mnoha projevů našeho pitomého právního prostředí.

Povězte mi, k čemu je celé slavné jednání Imunitního a mandátového výboru, když jeho verdikt, získaný po promarnění stovek hodin a desítek milionů korun, je stejně pro poslance nezávazný, a každý poslanec je vázaný přísahou hlasovat podle SVÉHO nejlepšího vědomí a svědomí? Nemůže tedy respektovat stanovisko Výboru, pokud by tak nehlasoval i bez něj.

Podle mne by buď měl být pro vydání rozhodující výnos Výboru, a nebo by se mohl celý imunitní výbor zrušit a o vydání by hlasovala sněmovna přímo a bez průtahů.

Většina těch sněmovních výborů funguje obdobně, a jsou jen prostředkem k vylepšení poslaneckých příjmů o příplatky za členství a předsednictví ve výborech!

Z. Lapil 12.1.2018 11:28

Re: Jak je to s tím znovuvydáváním?

Podle mě neuvažujete správně. Než poslanec zvedne nebo nezvedne ruku, měl by o problému vědět spíš všechno než něco. Výbor, imunitní nebo jiný, udělá tu černou práci - udělá rešerše, pohovoří s odborníky... Následně vypracuje zprávu a skrze hlasování vygeneruje společný názor.

"Prostej poslanec" si pak ve zprávě přečte, že Babiš má rohy, dlouhý červený jazyk a kopyto, vezme na vědomí jestli to kolegům spíš vadí nebo spíš nevadí (nebo se na to vykašle) a podle svého svědomí se pak rozhodne: to, že Babiš má rohy etc. je/není důvod k jeho vydání. A hlasuje.

Správně píše Parkinson, že "shromáždění nad devět osob není usnášeníschopné". Proto si všechny větší celky (akciové společnosti...) vytvářejí komise, výbory a menší "pracovní čety" vůbec, které fungují efektivněji a buď rozhodují přímo, nebo připravují podklady ke kolektivnímu rozhodnutí. Například občané si skrze parlament ustavují pracovní četu s názvem Vláda ČR.

Samozřejmě znám literaturu typu Jistě, pane ministře a nepochybuju, že kdybych koukl pod pokličku, tak bych se divil. Přesto jsem radši, že hlasuje 200 lidí, než kdyby jich hlasovalo dvacet nebo kolik. Přinejmenším je takový už skoro dav vzájemně se kontrolujícíh až znepřátelených lidí prakticky nepodplatitelný. Rozhodně ne dlouhodobě a jednosměrně.

Na "řídit stát jako firmu" se mi nelíbí tohle: vkládám svou důvěru do rukou člověka (několika málo lidí), který nemá jasně definované zadání: zrušit ztrátu. Zdvojnásobit obrat. Zrušit podnik. Zachovat pracovní místa - tomu všemu rozumím a nějak (já nejspíš špatně) bych si s tím poradil. Ale Zlepšit spokojenost všech(!!!) občanů? Pracovat ve prospěch lidu? Dbát o mezinárodní bezpečnost? Ale i: zlepšit školství, zkvalitnit práci soudů - co to je??? To jsou přece naprosto vágní a objektivně nekontrolovatelné záležitosti :-(.

A. Pakosta 12.1.2018 11:46

Re: Jak je to s tím znovuvydáváním?

Špatně jste mne pochopil. Já bych samozřejmě ten výbor zrušil, právě kvůli té snadné podplatitelnosti. stejně poslanci většinou jeho důvodovou zprávu nebudou číst. Všechny ty důvody pro a proti by měly veřejně zaznít na jednání sněmovny. A hlavně bych znemožnil "hlasování nohama" - hlasovací kvórum založené na počtu přítomných poslanců je zločinná obezlička. Hlasovat můžeš pro, nebo proti, a nebo se zdržíš, pane poslanče. Žádné triky s opouštěním sálu před hlasováním bych nepřipustil.

A nepochopil jste ani Babišův cíl řídit stát jako firmu. Jak řídím firmu? Aby mi vynášela co nejvíc peněz a abych z nich platil co nejmíň daní. A o to se Babiš snaží - o nic víc ani nic méně. A je celkem úspěšný, nebýt některých kverulantů, kteří po něm chtějí dodržovat zákony.....

Z. Lapil 12.1.2018 12:29

Re: Jak je to s tím znovuvydáváním?

Jo takhle... Nicméně na potřebě výborů neboli pracovních komisí trvám. Jejich podplatitelnosti bych se extra nebál - jednak jsou tam zástupci +- všech stran a jednak následuje kontrola celým parlamentem, jakkoliv odbytá.

Ohledně Babišova Řídit stát jako firmu jsem oponoval oficiálnímu výkladu. Já jsem dokonce ochoten připustit, že Babiš nešel do politiky primárně krást, ale spíš zajistit, aby se mohl spolehnout na stabilitu zákonů. Protože řekněme si ohledně Čapího hnízda upřímně: zákon, který pro někoho platí ("Babišova rodina dotaci dostane") a pro někoho neplatí ("Babiš dotaci nedostane"), je to zákon o obejití si přímo koledující, a tudíž špatný.

Nebo jinak: silniční zákon měl k roku 2016 už 42 novely. To je k zbláznění za volantem jednoho jediného auta. Babiš vlastní půlku republiky v polích a druhou půlku v potravinářství (ta půlka je metafora!), to by spíš bylo hodno podivu, kdyby do polity NEŠEL.

Když tak o to dumám: je roztomilé, jak všichni předpokládají, že podobnou fintu podnikli právě jen Babiš a jeho příbuzní.