1.10.2023 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

Děti do škol

I notorický reptal musí uznat, že návrat (byť jen některých) dětí do škol (ne všude) je krok k normálu. Nemá smysl zakládat debatu o tom, zda je to dobře nebo jestli se mělo jinak, těch chytrých kteří naprosto přesně vědí, co by se mělo dělat jinak, těch je v našem státě tak asi deset milionů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 3.5.2021 5:27

Pochybuju, že budou něco dohánět. Spíš se bude celý rok opakovat.

P. Hatina 3.5.2021 6:14

Celej rok se určitě celostátně opakovat nebude. Maximálně nabídnou dobrovolně nějakou nalejvačku přes prázdniny, ale na to se jim asi každej stejně vykašle.. ;-D

S. Kubů 3.5.2021 1:31

Za poznámku stojí, že VŠECHNY děti mohly být zpátky ve škole již dávno. Dnes, kdy epidemie jde rychle zpátky (zjevně bez korelace s „moudrými opatřeními“), kdy 4 týdny testování prokázaly, že ve školách a ostatně ani ve firmách „to v podstatě není“ – přestože „odborníci“ předtím tvrdili, že firmy, školy i školky jsou jaksi zamořené, tak jsme svědky toho, čeho jsme svědky - a ještě bychom se asi měli radovat. Nebudiž zapomenut slogan "návrat dětí do škol je absolutní prioritou" - což bylo zřejmě týmiž odborníky myšleno tak, že "neotevřeme nic, protože děti do škol jenom tak brzy nevrátíme"... S tím koresponduje, jakou prioritu dostalo očkování pedagogů.

Viz též "Pokud budou školám chybět testy, měla by se opět omezit školní docházka. V rozhovoru pro Právo to řekla viroložka a členka expertního týmu MeSES ministerstva zdravotnictví Ruth Tachezy." (29.4.2021)

Tachezy: Bez testů by se měla školní docházka omezit - Novinky.cz

Kdo si (např.) ta paní myslí, že je ? A čím má svoje kategorické výroky podložené ?

P. Spáčil 3.5.2021 2:42

Jo, takže když moudrá opatření nemají na epidemii vliv, tak vlastně Andrej za nic nemůže. ;-D

T. Kohout 3.5.2021 5:29

Základní kánon č. 1 je "Andrej může za vše", o tom se nediskutuje.

S. Kubů 3.5.2021 9:23

Může za vedlejší (negativní) účinky těchto opatření. Např. - že naše děti nejsou ve škole (s krátkou přestávkou) už přes rok (a pořád se ještě všechny nevrátily). A přitom se ví, že dětí "se to nechytá" a pokud přece ano, tak že průběh covid-19 mají lehký; krom toho testování dokázalo, že ve školách "to" v podstatě není. Ale u školní mládeže nikdy nevadilo, když místo do školy šla na brambory nebo vítat sovětského velvyslance - a tak i dnes právě na ní vláda demonstruje, že "to s pandémií myslí vážně". Jde o podobný rituál jako s těmi rouškami.

R. Vacek 3.5.2021 6:06

Děti mohly být ve škole, kdybychom pandemii brali vážně a reagovali obdobně jako v Taiwanu, Vietnamu, Austrálii.

Naši politici se rozhodli pro promořování a proto se regulovalo na to, abychom se vešli do nemocnic. Což vyžadovalo plošná opatření.

A pokud budou na promořování trvat i u dalších mutací, tak se školy zavřou znovu.

S. Kubů 3.5.2021 9:25

Aha - a kolik dětí a dorostenců leželo v nemocnici s covid-19 ?

R. Vacek 3.5.2021 11:38

Pár. Děti obvykle vir dobře snášejí, což už nemusí platit pto ty, co nakazí. Proto bylo potřeba zamezit šíření i mezi dětmi.

S. Kubů 3.5.2021 11:48

Inu - testování (jemuž, jak se zdá, na konec t.č. vidět není) prokázalo, že "ve školách to v podstatě není". A oficiální vysvětlení ? "Děti přišly do škol ze sterilního prostřední rodin." Já vím, ještě jsou tady ty ohrožení pedagogové... Lobboval však někdo za jejich prioritní naočkování ? Skoro to působí dojmem, jako by (některým) následníkům Komenského zavření škol vyhovalo...

J. Vintr 3.5.2021 0:21

Pan Neff pořád žije v směšné představě, že všechna ta vládní opatření měla a mají nějaký vliv na průběh epidemie. Ve skutečnosti měla asi takový vliv, jako na střídání ročních období. A politici si na to stále hrají a předstírají že jenom jejich zásluhou přišlo po zimě jaro a milostivě nám dovolují odložit zimní oblečení.....

R. Langer 3.5.2021 5:28

Přesně! ;-€

T. Kohout 3.5.2021 5:31

Ale za to, že jsme "byli (možná i jsme) nejhorší na světě", za to může Andrej v každém případě.

M. Mucha 3.5.2021 6:13

R^

P. Rajman 3.5.2021 0:10

Ještě k ministrini Benešové. Proč by ji Hamáček odvolával, když svymi zemanovsko rusáckými výroky působí v podpalubí ANO, kde jsou dnes všichni kromě Babiše, Faltynka a Jourové, jako dělová koule pod čarou ponoru.

P. Hatina 3.5.2021 2:13

No, ono to logiku má - právě proto že teď jsou Hamáček s Babišem na jedné lodi, přesněji na jednom prkně na moři, a snaží se na něm udržet, pokud to půjde, do podzimních voleb. Nic víc, nic míň

A že po těch volbách půjde Hamáčkova ČSSD ke dnu a že Babišovo ANO (pokud bude v opozici) už bude Babišovi na..nic, to oba vědí.

Kdyby s tímhle nepočítali,.. no ono se dá počítat s tím, že jednou se ta zpráva BIS (byť proškrtaná) zveřejní, takže občané si pak sami spočítají, kolik tam těch vyšetřovacích verzí je, a jaké neochvějné důkazy jsou tam uvedeny....

T. Kohout 3.5.2021 5:36

Ta zpráva se odtajní kdy? Za 50 nebo více let? Co tam sakra může být tak supertajného, že to může vědět jen Bělobrádek a malá parta. Buď ti Rusové to v tom skladu podpálili nebo je to vymyšlené. Co je na tom tak tajného? Intuice říká, že kdyby to ti Rusové skutčně podpálili, tak se to zveřejní. Možná jde o to, kdo jim pomáhal? Prostě špionážní román. A lidi se dělí na "věřící a nevěřící" podle ideologických kritérií.

H. Kotaz 3.5.2021 5:49

R^

V. Zadák 3.5.2021 3:37

"ministryně"

Protože to tak píšete po x-té jde neznalost, nikoliv o překlep.

P. Rajman 3.5.2021 0:04

Nemá smysl to a to..., to zní trochu soudružsky.