23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

Děti do škol

I notorický reptal musí uznat, že návrat (byť jen některých) dětí do škol (ne všude) je krok k normálu. Nemá smysl zakládat debatu o tom, zda je to dobře nebo jestli se mělo jinak, těch chytrých kteří naprosto přesně vědí, co by se mělo dělat jinak, těch je v našem státě tak asi deset milionů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Mach 3.5.2021 8:13

Máte nějaký problém se svojí orientací, že věnujete tolik času takové blbosti? Mně pochody Baníkovců nebo Sparťanů přijdou jako větší vopruz, a co se týká propagace, tak co jízdy Nočních vlků?

J. Fridrich 3.5.2021 8:56

Mám já - a ostatní rozumní občané problém s vámi, jednoduchými lidmi nechápajícími PŘEČTENÝ TEXT v celé jeho šíři.. Tak pro vás a vám podobné ZNOVU, a snad pochopíte co jsem napsal a ŠÍŘI toho problému MENŠIN - a to nejen menšiny homosexuální :

" Tento problém-neproblém byl vytvořen dekadentním vývojem Západu, kde levicové síly se rozhodly naši civilizaci rozložit a její dobré a solidní základy rozvrátit. Mají k tomu více nástrojů - jeden z nejzáludnějších a nejnebezpečnějších je ZBOŽŠTĚNÍ MENŠIN - a to menšin všeho druhu. Tedy dát více práv, ale POZOR - bez povinností mnoha - a stále přibývajícím menšinám - tedy gayům, lesbám, transexuálům a dalším pohlavím, které prý existují. Dříve jsme měli za to, že na naší planetě žijí jen muži a ženy... Tento nebezpečný vývoj naší civilizace vede i k protěžování neschopných na úkor schopných, zločinců na úkor poškozených, upřednostňování na základě rasy, genderu, víry atd. To není správná cesta a naši potomci to nebudou mít snadné tu " vykolejenou civilizaci " vrátit k rozumu a přirozenosti.." Panimájetě ab étom..?

D. Hubáčková 3.5.2021 16:41

R^

J. Nevrkla 3.5.2021 7:26

Já bych zase řekl, že právě vyznavači roušek a zákazů jsou stejní hlupáci jako vyznavači ploché země.

M. Němec 3.5.2021 7:41

Škoda, že Venca K. na covid nezcepeněl.

Pan Nevrkla zde mohl zauvažovat o placatosti země.

J. Nevrkla 3.5.2021 8:02

Stačí sledovat fakta. Stát s minimem zákazů a příkazu Švédsko má v porovnání s námi, naprostými přeborníky v tomto oboru , polovinu mrtvých. Klaus měl a má pravdu, jako snad vždy, naši rádoby experti působí daleko více škod než užitku.

P. Jirkovský 3.5.2021 8:09

Stačilo by u toho sledování aspoň trochu myslet. Ale je fakt, že zařadit si všechny, kteří nechtějí chrchlat obsah svýho možná nakaženýho pajšlu na druhý, jako "vyznavače roušek", je podstatně jednodušší.

J. Nevrkla 3.5.2021 8:13

Pokud chrchlate nakažený pajsl, pak raději roušku noste, máte zcela oprávněná důvod.

J. Kombercová 3.5.2021 9:41

O tom, že můžete roznášet virus, ani nemusíte vědět. Bezpříznakoví roznašeči to tak dělají.

J. Nevrkla 3.5.2021 9:43

Když si sama vezmete respirátor, což zřejmě děláte, tak se přece nemusíte bát.

V. Dosoudil 3.5.2021 7:55

Myslím si to též.

J. Fridrich 3.5.2021 7:07

Jen krátce - i když by toto téma " tvrdé zaostalosti a nevzdělanosti " našeho lidu - a hlavně mladých lidí chtělo delší rozbor - tedy jen krátce.. Je to vizitka našeho školství. Léta jsem byl zastáncem zvyšování platů našim učitelům - ALE JIŽ NEJSEM. Znalosti jejich žáků - tedy ne všech, ale velké části jsou tristní, tedy žalostné, smutné, skličující.. Týká se to hlavně historie a vývoje Světa - a to i té nedávné..

Učitelé v poslední době dostali několikrát přidáno na platech - ale málo se mluví o kvalitě jejich práce - a tou jsou znalosti našich žáků.. Myslím, že tam je hodně co zlepšovat a dohánět - a to nejen v matematice, fyzice, chemii, zeměpise.. Jaká je úroveň naší současné výuky na základkách ( a nejen na nich ) vidíme názorně na odpovědích mladých lidí např. v Krampolově pořadu " Nikdo není dokonalý.."

V. Mokrý 3.5.2021 7:14

A po zvýšení platů měla následovat " probírka " učitelského stavu.

To samé se týká státního úřednictva.

J. Fridrich 3.5.2021 7:35

Ano, ale tu " probírku " učitelského stavu bych dal PŘED to zvýšení platů..

Z. Zatloukal 3.5.2021 7:21

Tak tohle může napsat jen úplný dement!

Z. Zatloukal 3.5.2021 7:31

Nevzdělaný a asi i nevzdělatelný dement..

J. Hejna 3.5.2021 8:45

Tak to, pane Zatloukale, nepište.

J. Fridrich 3.5.2021 7:32

Ahoj " pedagogu-astronaute " - jaký byl dlouhý mezihvězdný let k Proxima Centauri ? Je vidět, že jste po velmi dlouhou dobu nepobýval na naší planetě, tak rychle šup do koupelny - vykoupat se, učesat, nasnídat a ČTĚTE, ČTĚTE, ČTĚTE..Přeji vám rychlé zorientování do stavu naší společnosti s důrazem na naše školství a ZNALOSTI našich žáků..

Z. Zatloukal 3.5.2021 7:44

To je směšné..

Vy jste určitě ten ambiciózní a nesoudný rodič, řekl bych úspěšný podnikatel, mající maturitu na učebním oboru zedník, mající doma rozmazlené a líné fracky, kteří očividně nejsou schopni naplnit vaše ambice a tak svalujete vinu na kdekoho a kdeco, což je u nás už, bohužel, běžná praxe

Že jsem se trefil?

J. Vala 3.5.2021 7:27

dokud nebude skola a ucitele prestizni profesi, co se tyce podpory verejnosti a co se tyce platu, tak pujde vsechno zu grund. Skola MUSI mit prirozeny respekt a nelze dopustit, aby skola poradala pro rodice grilovacku a reditel roznasel parecky. Skola nesmi byt "rodicovsky pritulna" a nemuze nahrazovat rodice.....despekt vuci pedagogickemu personalu ze strany rodicu je mozna dneska opravneny, ale vyvolava jeste darsi zhorseni.....

Z. Zatloukal 3.5.2021 7:27

Poslední, kdo může za nevzdělané a nevzdělatelné děti, budoucnost národa, jsou učitelé!

První, kdo za tenhle stav může, jsou nesoudní a ambiciózní rodiče.

Na druhém místě je rozmazlenost dětí a absolutní nedostatek nebo spíš absence jakýchkoliv přinucovacích prostředků.

Za třetí je přehršel možností, jak přijít k maturitě a tím absence jakékoliv motivace dětí. Proč by se měli učit, když maturitu dostanou na jakémkoliv učňáku a to jen za to, že tam budou docházet..

Z. Zatloukal 3.5.2021 7:28

..a dalo by se pokračovat..

V. Mokrý 3.5.2021 7:34

Hodně dlouho

J. Fridrich 3.5.2021 7:52

Částečný souhlas, ale učitelé jistě nejsou poslední, kdo za nevzdělané děti může.. Při výchově dětí a mladých lidí jsou tři základní prvky - RODIČE, ŠKOLA, tedy učitelé a SPOLEČNOST ve které žijí..

Z. Zatloukal 3.5.2021 8:03

Vy vůbec nevíte, jak to ve školách chodí.

Kdysi spolupracovali rodiče s učiteli, teď rodiče chrání a obhajují žáčky proti učitelům.

Seberte peníze učitelům a nebude mít kdo učit. Všichni půjdou učit do soukromých škol, kde bude jediné kritérium vzdělání žáka nebo studenta výše sponzorských darů jejich rodičů.

J. Fridrich 3.5.2021 8:58

A vy, jako pedagog to všechno víte, jak to ve školách chodí.. Gratuluji vám..

L. Hančar 3.5.2021 7:06

Jse pro zrušení všech škol. Osobní životní zkušenost. Mám 3 vysoké školy a umím anglicky a sedím doma. A venku popeláři vesele jezdí!

M. Němec 3.5.2021 7:14

Vaše chyba.

Měl jste se dát k popelářům.

Č. Rohlík 3.5.2021 7:18

Ano,

dnes se tomu říká home office

J. Vobr 3.5.2021 7:04

MUÁK MI PŘIVEZL ROHLÍK !!!

Neměl jsem dvacet korun, tak mi to kurýr vrátil v drobných !!!

Ten rozvrzanej paraván dnes vrátím do Mall-u !!!

;-D;-D;-D