10.12.2023 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

Daň z vína opět na tapetě

Je to otázka politická i ekonomická, nulovou daň prosazují lidovci, politický ochránce jižní Moravy. Nesmyslnost je očividná, ze všeho se platí daně, proč by se neměla platit z vína?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 4.9.2023 8:38

Tak? A už je tady reakce - proč jen ČR, proč ne celá EU ? A už taky se začíná jednat a jsem přesvědčen, že se ta myšlenka ujme. Srovnání - nedávno jsme seděli U mamlasů a hle, krígl plzně za 80 Kč, litr za 160, a to stojí v supermarketu sedmička lepšího vína, ve slevě sedmička i za 65 Kč. Tak proč občany opět nepodojit? Budeme opět jezdit s demižony do sklepa k vinařům?

M. Kocián 4.9.2023 9:01

A půllitr piva v supermarketu stojí v akci 23 Kč. Ano, provoz hospod je drahý. Takže zbývá jen otevřít si hospodu a prodávat levněji - a jste ve vatě!

L. Písařík 4.9.2023 10:35

Kdyby to bylo tak jednoduché, ale nemám kvalifikaci, býval jsem a jsem stavitelem. A ve věku 80+ se mi už ani nechce podnikat, lepší je pivo pít než čepovat. Plzeň v supermarketu je tak do 25 ve slevě a to unesu i jako duch. Ale dík za dobře míněnou radu. Za socíka i naši patroni JZD měli 2 sklepy, jeden pro kontroly a druhý pro sebe a dobré přátele, tam se platilo hotově a bez dokladu. Mějte se dobře a hodně zdraví a ať vám pivo i víno chutnají.

M. Kocián 4.9.2023 11:02

Děkuji za přání, chutná. A nedávno jsem konečně sehnal zedníka na opravu fasády. Taky nebyl levný, ale stěžovat si nebudu. Mohl jsem si to udělat sám, ale spočítal jsem si, že když budu místo toho dělat svou práci a tuhle přenechám profíkovi, budeme se mít lépe oba. Hezký den.

H. Kotaz 4.9.2023 18:05

A O TOM TO JE.

Jak je možné, že pivo lahvové, petkové, v plechovkách, stojí v márketech jenom tolik, když s nimi mají pivovary násobně vyšší náklady/obaly, distribuce - proti pivu sudovému, tankovému. !

P. Čech 2.9.2023 9:21

Spotřební daň na cokoliv není ničím jiným, než v podstatě dvojím zdaněním jednoho a téhož. Něco, co v normálním státě nená existovat. V podstatě to podle mne znamená, že pokud je nějaký váýrobek či služba zatížena daní z přidané hodnoty, nemá už být dále zdaněna nijak. Jinak nejde o nic jiného než o sice zákonnou, ale přece jen zlodějnu státu, který tímto způsobem okrádá své občany.

L. Žaloudek 2.9.2023 11:58

Každá daň je zákonná "zlodějna", pokud tedy příjmy státu považujete za okrádání občanů. Kdyby stát zákonem zabral vklady na účtech, bylo by to stejné. Zákon má prostě větší sílu než veřejné mínění - ovšem my bychom měli mít sílu tvořit zákony.

L. Novák 2.9.2023 1:30

Putinova prolhaná dezinformační PÁTÁ KOLONA aktivní na NP nejenom v posledních týdnech:

A. Renjascu , L. Kolman , P. Odložil = P. Dachmeister , M. Varadinková , J. Krejčová , J. Černý , P. Černý , D. Černý , J. Červený , P. Spáčil , V. Čermák , V. Zadák , V. Machálková, I. Pávek , K. Filip , V. Pavelka , F. Pavelka , Z. Linda , V. Kuhaj , L. Zídek , P. Brich , K. Nový , J. Drobný , D. Hubáčková , J. Karza , I. Kučerová , R. Sorge , J. Rybník , P. Pepax , J. Rejzek , A. Jaroš , P. Boublíková , P. Boleloucký , L. Beneš , J. Vlček , J. Sedláček , J. Pšenička, J. Novak , P. Brecík , K. Křivan , F. De Winter , A. Teply , M. Hoblík , J. Kratochvíl , M. Boháček = M. Zasazabanovaný, J. Kostelanský , J. Krásenský , L. Hančar , R. Langer , R. Gramblička , P. Nešvara , F. Navrátil , S. Vozka , V. Šťastný , V. Damec , P. Zeman , R. Lávička , J. Blahová , J. Dvořák , D. Laurencikova , J. Bárta , P. Vychodil , J. Fialová , T. Kubín , J. Tulejová , I. Hermanek , F. Pokorný , O. Kaucký , S. San , Z. Grabec , J. Vrška , D. Rakous , L. David , B. Liborek , S. Ševeček , J. Trubač , J. Hanzal , F. Žůrek , E. Hlinovský , M. Šejna , R. Vacek , V. Podracký , M. Malovec , A. Mohela , M. Moravcová , K. A. , V. Němec , P. Vavruch , J. Uher , R. Woloszczuk , O. Seliger , O. Vorálek , I. Teren , Š. Hašek , R. Nešpůrek , L. Frydryšek , Z. Babek , P. Kozelský , ...

Další ... kusy mám bokem na pozorování. Seznam není úplný.

Seznam dezinformačních webů v češtině

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_dezinforma%C4%8Dn%C3%ADch_web%C5%AF_v_%C4%8De%C5%A1tin%C4%9B

https://www.nelez.cz/

J. Novák 3.9.2023 19:36

A jinak zcela zdráv?

J. Franke 1.9.2023 23:20

Láňovým nočním chrlením končí dnešní večer.

Hned se mi bude líp spát...

P. Jirkovský 1.9.2023 23:29

Neke, že to čtete ... :-)

L. Kolman 1.9.2023 23:06

Včera uběhlo přesně 80 let od hrůzného a nepochopitelného činu. Na konci srpna 1943 volyňskou vesnici Ostrówky obklíčila banderovská sotna pod vedením Ivana Klymčaka, bojovým jménem Lysý. Obyvatelé Ostrówek den před tím sice slyšeli, co banderovci provedli v okolních ukrajinských vesnicích a dokonce v noci postavili stráže ozbrojené kosami a vidlemi, ale ráno stráže odvolali. A pak bylo pozdě na útěk. Banderovci svolali vesničany na náměstí před školou. Pak oddělili muže od žen a dětí. Muže zavřeli do školy a ženy a děti do kostela. Mezi tím, začali povolaní Ukrajinci kopat tři velké jámy. Banderovci k nim přiváděli polské muže a sekyrami nebo kyji jim rozbíjeli hlavy. Mrtví padaly přímo do jam.

Pak banderovci začali hledat místního faráře otce Dobřanského. Našli ho ukrytého ve stohu slámy, usekli mu hlavu.

Po tomto krvavém bestiálním aktu se banderovci rozhodli vypálit kostel, do kterého nahnali ženy a děti. Jenže najednou slyšeli střelbu. K vesnici se blížila německá hlídka. Němci nebyli rádi, když někdo na jejich území vraždil místní obyvatele. A tak banderovci urychleně vyhnali ženy a děti z kostela a vedli je do lesa nedaleko vedlejší vesnice Sokol obývané Ukrajinci. Těch žen a dětí bylo asi 300. Po deseti je vyváděli na paseku, tam si oběti museli lehnout na zem a byli zastřeleni ránou do týla. Ženy a malé děti, které chtěly utéct z tohoto pekla banderovci vraždili bajonety nebo pažbami pušek. Zohavené mrtvoly žen a mrtvolky malých dětí museli zahrabat přivolaní Ukrajinci z vesnice Sokol.

Výsledek akce UPA v číslech. Sekyrou a kyji zavražděno 145 mužů, střelbou a bodáky zavražděno 125 žen a pažbami pušek ubito 204 dětí.

Exhumované ostatky byly připravny k pohřbu až 30. srpna 2011. Jenže těsně před pohřbem přišli členové neonacistické ukrajinské strany Svoboda na čele s vysokým ukrajinským úředníkem Svjatoslavem Šeremetěm. Ten narušil pietu a nechal otevřít připravené rakve. Prý zda nejsou prázdné. Na druhý den vydal prohlášení, že Poláci nadhodnocují oběti.

P. Han 1.9.2023 23:19

Až toho bude zhruba stokrát tolik, vydá to na jednu Katyň. Čímž ten masakr nezlehčuji, pouze nechápu váš způůsob selekce.

V. Zadák 1.9.2023 23:38

Tak si to spočítejte. Katyň byla jedna, takových "bojových akcí" banderovců povícero. I proti Volyňským Čechům. Až to spočítáte dejte vědět.

I já nechápu váš způsob selekce.

J. Mucha 2.9.2023 20:41

Katyň je jen jedna, a má tu smůlu, že tam Němci objevili hromadné hroby zavražděných Poláků. Ale sověti hromadně vraždili polské zajatce i na dalších místech, ta hlavní byla ještě u Tveru a Charkova. I proto odhady počtu obětí kolísají mezi 15-28 tisíci lidí.

Termín banderovci zde používáte jako nálepku. Zajímalo by mě, jak byste je porovnal s Hlinkovými gardami.

J. Fridrich 2.9.2023 10:21

Ten popis a data máš z Moskvy, že, rusomile... O Katyni, Černobylu, Maďarsku 1956, ČSSR 1968 bys tam něco neměl, kolaborante ? A o tom obrovském hladomoru, který na Ukrajině rozpoutal váš gosudar Stalin, při kterém zahynulo cca 5 milionů Ukrajinců hlady mezi světovými válkami by tam něco nebylo ? Zamysli se tupane....

V. Kolman 2.9.2023 20:38

"Poštelujte" trochu AI, ať překladač do češtiny nedělá takové hrubé chyby (i-y a pod.);-D;-D;-D

L. Kolman 1.9.2023 22:20

Na Ukrajině bylo za tři měsíce zlikvidováno pět tanků Leopard. Ne že bych nějak moc často sledoval záběry z fronty, ale mám pocit, že nám média opět předložila stejně hodnověrnou zprávu, jako tu o raketách, které už před rokem Rusům došly, proto bojují již jen lopatami. Zdroj této nové informace samozřejmě iDnes neuvedl.

P. Han 1.9.2023 22:33

Láňo, tohle by byl film přímo pro vás. To byste měl "materiálu" nejmíň na rok.

https://www.lidovky.cz/svet/rusko-kino-film-svedek-ukrajina-valka-buca-lzi-recenze.A230901_181654_ln_zahranici_lsva&h=A9EF0393067B6784083FC647E5D43223

L. Kolman 1.9.2023 22:56

Kašlu na nějaké filmy. Jiný si můžou natočit Ukrajinci. Ale že to bylo v Buči tak, jak to podali Ukrajinci, tomu prostě nevěřím. Po odchodu Rusů z Buči vystoupil v televizi šťastný starosta města a radoval se z osvobození města. O mrtvých ani slovo. Za tři dny poté byla hlavní štráse plná zavražděných civilistů, kteří leželi hezky naskládaní na chodnících a krajnici silnice. Co tam všichni dělali, proč se před těmi vrahy neschovali? Nehledě na to, že to režiséři masakru trochu odflákli a jednou ukazovali jednoho nebožtíka jako ležícího na kraji vozovky, podruhé jako vesničana zavražděného na dvorku svého domu.

P. Han 1.9.2023 23:01

Já vám to vymlouvat nebudu. Pro vás je to otázka víry, tj. náboženství. Forejtovi je zase jasné, že Američani nemohli přistát na Měsíci.

J. Fridrich 2.9.2023 10:33

Člověče Kolmane, podle tvých příspěvků to vypadá, že fandíš tomu ruskému AGRESOROVI, který už rok a půl ničí zemi svého Slovanského souseda Ukrajinu, a vraždí tam civilisty, ženy a děti... Není ti hanba ? Co na to říkají tví blízcí ? A máš vůbec nějaké ?

P. Černý 1.9.2023 22:09

Otázky na tělo: Babiš může zlevnit potraviny? A proč Fiala nezlevni elektrickou energii?

Možné odpovědi:

Protože i kdyby Babiš snížil ziskové marže v potravinářských podnicích, které možná skutečně vlastní, pak jediné, čeho by tím dosáhl, by bylo nějaké zvýšení zisků obchodních řetězců.

A kdyby Fiala se zastropoval ceny elektřiny u výrobců, pak by snížil zisky sponzorů. Svých a dalších politiků současné vlády

L. Kolman 1.9.2023 22:08

Šmarjajó, jeden odborník větší druhého. Na CNN blekotal Jakob. Nic konkrétního z něho Wolfová a oponentka nevymámily. Jen kydy, kydy a kydy. Aby něco řekl, ale hlavně nic konkrétního.

J. Urban 1.9.2023 22:07

Postup ukrajinské armády ve směru na strategicky významné město Tokmak na severovýchodě Ukrajiny se zrychluje, píše britská stanice BBC. S odvoláním na analýzu satelitních snímků uvádí, že se ukrajinským vojskům zřejmě podařil průlom v hlavním bloku ruské obrany, takzvané Surovikinově linii.

L. Kolman 1.9.2023 21:41

Jestli to schválí, tak 200,- Kč za vjezd do centra Prahy. /Piráti a TOP09/.

Já jsem pro. A oplotit a Pražáky nepouštět ven. Ať si to tam užijí.

L. Novák 1.9.2023 21:25

Starej Fotr:

SOUBOJ ČTYŘ RESTAURACÍ! Nejlevnější nebo nejdražší SMAŽÁK? Který byl lepší?

https://www.youtube.com/watch?v=WJCvmMTpLVg

:-) R^

R. Toman 1.9.2023 21:50

Smažák si v hospodách nedávám, vyrábí se i jeho rostlinná nahrážka, kterou prakticky nepznáte, akorát je výrazně levnější a tak jí někde v restauracích používají a vydávají za sýr.

L. Kolman 1.9.2023 21:24

iDnes: Mezi placenými poradci ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) nově figuruje i ekonomka a neúspěšná prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. „Já nejsem poradkyně,“ odmítla to ale v první reakci na dotaz redakce Nerudová. Posléze však přiznala, že s Jurečkovým resortem smlouvu opravdu podepsala. Na následný dotaz, zda za své rady dostává od ministerstva opravdu odměnu ve výši 500 korun na hodinu, už jen kývla. „Ano, je to málo”...

L. Novák 1.9.2023 21:28

A co? ;-D