31.1.2023 | Svátek má Marika


Diskuse k článku

Další dějství

Policie předala případ Čapího hnízda státnímu zástupci. S výjimkou syna (známého z televizní reportáže) v případě lítá celá rodina s premiérem v čele. Policie trvá na tom, že se Babiš dopustil dotačního podvodu a zatáhl do toho celou rodinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 18.4.2019 18:53

Re: Požár katedrály, cui bono?

Vy nám to určitě spolu s varadinkovu odhalíte i bez výsledků vyšetřování. To je Vaše parketa..

J. Schořík 18.4.2019 18:52

Re: Požár katedrály, cui bono?

Takže když dělník tvrdil, že vypnul jistič, to může i nemusí být pravda. Jestli ho nevypnul, tak má ta společnost problém a mohl nastat zkrat.. Složité..

O. Uživatel 18.4.2019 18:52

Uživatel požádal o vymazání
E. Derat 18.4.2019 18:51

Re: "Svině sobě"

Když už tak blboune nejapný, deratizovaný, nebo Dodo. Ale, některé šlechtické rody mají ve znaku divočáka, tak jsem myslel, že vy máte svini, když se k tomu hlásíte.

P. Boublíková 18.4.2019 18:50

Re: Požár katedrály, cui bono?

Pokud se normálně jistič vypíná a zrovna v pondělí ho někdo zapomněl vypnout, to by byla sakra blbá náhoda, kdyby zrovna v ten den a v mimopracovní době vznikl zkrat a od jisker rovnou začaly hořet trámy. Pokud teda na stavbě nebyl takový bordel, že těsně u elektrických rozvodů a zařízení nechávali ležet hořlavý materiál (co já vím třeba papírové pytle).

Píše se o přísném dodržování bezpečnostních předpisů a s tím je předpoklad zkratu jako příčiny požáru v rozporu. Buďto se na předpisy prdělo nebo to někdo zapálil úmyslně.

E. Derat 18.4.2019 18:48

Re: Prý to byl zkrat!

zámky

E. Derat 18.4.2019 18:47

Re: Prý to byl zkrat!

Kdo píše o cizincích, třeba to byl naturalizovaný Francouz původem z ..........A v ČR se dělá revize elektro vč. revizní zprávy, i u provizorních rozvodů. Jo, a v čem spočívá ta specializace té firmy ? Ted jsem dělal nějáké posouzení cenové nabídky pro Znalecký ústav, akce Rekonstrukce Šlechtovy restaurace, vyhrála tam firma speciálizovaná na štukateské a restaurační práce, řadu akcí podobného typu má za sebou, hrady, zámka atd. Ale, na elektro, ZTI, ÚT atd. si najímá subdodavatelské firmy. Což v ČR dělají i velké firmy, žádná nemá kvalifikované dělníky na všechno, neuživila by je celoročně ve stavu.

K. Janyška 18.4.2019 18:47

Kde domov můj ? Evropa. Volební kampaň bruselské ČT.

Tak sprostým názvem hanobícím naši hymnu, tedy jeden z našich státních a národních symbolů, přispívá jejich, tedy bruselská, tedy Česká televize podprahově k tomu, abychom si konečně uvědomili, kdo je našim nynějším nadřízeným místo SSSR. Volby do EP se blíží a ona dostala příkaz od eurudočerných z Bruselu.

Hanba České televizi, hanba všem, kteří si to svinstvo neumějí uvědomit nebo ho dokonce podporují.

O. Uživatel 18.4.2019 18:46

Uživatel požádal o vymazání
K. Janyška 18.4.2019 18:46

Re: JAK SE POZNÁ PRAVIČÁK ? TAKTO.

Neveselý Ilsner, už se tím netrapte, to stejně nedáte, falářníku... Dzp.

M. Mařák 18.4.2019 18:42

Re: Prý to byl zkrat!

Je to jedna z mnoha možných variant.

M. Mařák 18.4.2019 18:41

Re: Požár katedrály, cui bono?

Pokud to nebyla ženská tak asi ano...

R. Neveselý 18.4.2019 18:41

Re: JAK SE POZNÁ PRAVIČÁK ? TAKTO.

didoprdele, kompozitivní teorie neexistuje

M. Mařák 18.4.2019 18:40

Re: Požár katedrály, cui bono?

Nevím a nevytvářím konspirační teorie. Počkám si na závěr šetření.

R. Neveselý 18.4.2019 18:40

Re: Prý to byl zkrat!

A pak přišel jakýsi Mohamed a škrtl.

M. Mařák 18.4.2019 18:38

Re: Prý to byl zkrat!

Nekecejte nesmysly, ta specializovaná firma, která má stavbu, žádné cizince nezaměstnává.

M. Martinelli 18.4.2019 18:37

Re: Odborník VKML..???

když karel kryl radil, že dříve než se udělá ekonomická reforma, musí se nastavit právní mantily jako v německu, tak ho nikdo neposlechl a tak to tady v 90. letech vypadalo jako na divokým západě za buffalo billa, tak tady teď nehrajte divadlo o potřebných kvalitních odbornících, nehledě na to, že klaus má ve švýcarsku přes 40 let sestru, tak musel moc dobře vědět, jak funguje dobrý právní stát, ale to se mu nehodilo do krámu, úmyslně to tak nechtěl a potvrdil to tou amnestií pro největší zloděje a podvodníky 90. let, i když než ho zvolili presidentem, tak tvrdil, že žádnou amnestii nedá - takže k tomuto lháři nemám co dodat...

M. Mařák 18.4.2019 18:37

Re: Prý to byl zkrat!

Vypíná, zamkne se staveniště a předá se klíč na sakristii, což se údajně stalo. Popsal jsem to v článku.

M. Varadinková 18.4.2019 18:35

Re: Požár katedrály, cui bono?

takže když: "Poslední dělník od firmy, která stavěla lešení, sjel navíc hodinu před požárem výtahem dolů, vypnul jističem proud, zamkl staveniště a předal klíč na sakristii katedrály." (Zdroj: https://martinmarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=709849 )

Jak tam při vypnutém jističi mohl nastat zkrat?

P. Boublíková 18.4.2019 18:34

Re: Požár katedrály, cui bono?

Píšete, že poslední dělník vypnul jističem proud.

V jaké poloze byl jistič se snad ví...?

K. Janyška 18.4.2019 18:34

Re: JAK SE POZNÁ PRAVIČÁK ? TAKTO.

O této věci nelze uvádět detaily, příspěvky by byly nekonečné, proto už jen na závěr. Celý popsaný proces je nekonečný, neosobní a nedá se s ním nic dělat. Lidským rozumem už vůbec ne, vždyť je jeho produktem, ne autorem. Hranice rozumu jsou dány onou obří interakcí velmi složitých spontánních neosobních sil a my můžeme jen vědět, že něco takového existuje. Nic jiného nám z popsaných důvodů pochopit nedovolí.

A teď zpět ke kritice jakékoliv politické činnosti. Je směšná, bez znalosti tohoto velmi zebrubně a krátce popsaného. Je směšná v porovnání se složitostí a rozsáhlostí díla mistrů, většinou nositelů Nobelových cen, kteří nám vzkazují. Nesnažte se lidský svět zorganizovat, tedy zpětně zkolektivizovat. Nejde to !!! Nedovolí vám to spontánní podstata lidského světa, která bude vaše cíle a důsledky z jejich plnění zařazovat do spontánního řádu lidského světa proti vám a vaši vůli. Nepáchejte věčné pokusy o sebevraždu a skloňte se před tímto přirozeným mechanismem. Nastudujte kompozitivní teorii, která je nejvyšším možným věděním lidstva a navždy bude. Je totiž neustále a samovolně doplňována a prokazována nejotevřenějšími mozky lidstva, ale i pozorovatelnou skutečností.

Tak se pozná pravičák. Respektem k přirozenosti a kompozitivní teorii. To ostatní jsou jen lidské nepoučené levicové tlachy... Dzp.

K. Janyška 18.4.2019 18:34

JAK SE POZNÁ PRAVIČÁK ? TAKTO.

Ten, kdo nezná kompozitivní teorii, tedy vědecký výklad lidského světa, tedy principů, na kterých lidský svět v čase a v prostoru vyrostl a stojí, neni schopen skutečné a relevantní kritiky jakéhokoliv politického postoje, či ideologie. Prostě proto, neboť jen respekt k tomuto výkladu a jeho skutečná znalost, a zejména jeho pochopení, mu dává platnou munici pro takové počínání.

Jedinou osou, na které lze s určitostí zaběhlé pojmy levice-pravice vyjádřit a představit si, je kolektivismus kontra individualismus. Prostě proto, že takto se lidský svět vyvíjel a vyvíjí. Právě to nám kompozitivní, tedy skladná, metoda společenských věd, ze které vědecké informace pro kompozitivní teorii pocházejí, přikazuje.

Dávní, geneticky však již nám velmi podobní lidé, žili v malých tlupách, čítajících kolem 50 lidí. Tedy kolektivu, kde náš prapředek byl ve všem závislý na ostatních a altruismem doslova ke skupině přibit. Objevem obchodu však se situace razantně změnila a kulturní evoluce začala nabývat na síle. Obchodem více a více individualizovaní a subjektivizovaní obchodníci začali být svojí aktivitou, ne záměry, na to nikdy neměli a mít nebudou, motorem vzniku úplně nového lidského světa, světa svobodných a dále investujících a poté samozřejmě i v minulých dobách ovládajících ostatní.

Civilizovanější lidé, než ostatní, byli zdrojem a motorem vzniku samovolné řídící struktury, která vládne vesmíru na každém jeho šutru, tedy spontánního řádu, v lidském světě samozřejmě spontánního řádu lidské interakce a lidského světa. A ten se od té doby dále rozšiřuje a upřesňuje. Nutí ho k tomu jeho 3 základní vlastnosti, sebepořadatelnost,seberegulovatelnost a sebezáchovnost.

V. Novák 18.4.2019 18:34

Re: Prý to byl zkrat!

Dělníci si tam vařili na elektrickém vařiči kafe a nechali plotýnku zapnutou.

Důkazem je, že při prohlídce spáleniště byla ještě teplá!

J. Havelka 18.4.2019 18:34

Re: "Svině sobě"

Co to chrochtáte, blbe nejapný, deratizovaný?

E. Derat 18.4.2019 18:33

Re: Prý to byl zkrat!

No, jak mi vysvětlil pan Mařák, tak oni to mají ve Francii, tak nějak jinak. Neznají pojem pomocný stavební dělník, ani kvalifikovaný dělník, pouze stavební dělník. Takže ten rozvod možná nedělal kvalifikovaný vyučený elektrikář, jak by tomu muselo být v ČR, ale nějáký šmudla pocházející kdoví odkud.

J. Novak 18.4.2019 18:31

Re: Prý to byl zkrat!

"Zkrat" a pár vhodně rozmístěných PET lahví s benzínem či něčím jiným zaměstnancem "té jediné správné víry", co tam měl přístup, ... možná... , kdo ví...

V. Kotas 18.4.2019 18:31

Re: Prý to byl zkrat!

Tam se před opuštěním staveniště nevypíná hlavní jistič stavby ?

M. Mařák 18.4.2019 18:29

Re: Ještě zvolit Jágra prezidentem

Dobrý by byl Big Boss z Brna.

M. Mařák 18.4.2019 18:28

Požár katedrály, cui bono?

https://martinmarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=709849

J. Novak 18.4.2019 18:27

Re: Benešová

Řeknu to asi takhle. Těžko někomu budete dokazovat trestný čin dotačního podvodu, jestliže a) v době jeho údajného spáchání takový není kodifikován, b) jestliže je dotace podle příslušných předpisů vázána na určitou dobu funkcionality firmy, které byla udělena a tato doba byla beze zbytku naplněna, c) nemáte v ruce dokument či přiznání všech, zdůrazňuji všech, zúčastněných o tom, že to plánovali vědomě a c í l e v ě d o m ě . A na základě doposud všeobecně známých skutečností usuzuji, že je to celé zpolitizované plácnutí do vody. Protože osobně pochybuji o tom, že v době vzniku společností Farma Čapí hnízdo bylo vědomě naplánováno její zpětné převzetí pod holding Agrofert po uplynutí doby potřebné pro splnění dotační podmínky a nešlo skutečně o záchrannou akci projektu, který by jinak vedl mj. k zániku nákladně zrestaurovaného památkově chráněného objektu.