19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

Další dějství

Policie předala případ Čapího hnízda státnímu zástupci. S výjimkou syna (známého z televizní reportáže) v případě lítá celá rodina s premiérem v čele. Policie trvá na tom, že se Babiš dopustil dotačního podvodu a zatáhl do toho celou rodinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 18.4.2019 18:52

Uživatel požádal o vymazání
K. Janyška 18.4.2019 19:37

Re: Kde domov můj ? Evropa. Volební kampaň bruselské ČT.

Tak dlouho až to dají pryč. Mám desítky kladných ohlasů z FB, kde ovšem nejsem, asi se to ke mně dostalo z webů, které jsou s FB přímo spojeny, ani nevím, zda ty záporné existují nebo FB pracuje jen s tzv. pozitivním, tedy socialistickým, elementem... Dzp.

O. Uživatel 18.4.2019 18:46

Uživatel požádal o vymazání
K. Janyška 18.4.2019 19:39

Re: Jak se pozná pravičák?

Vážně ? To vůbec nepotřebuje kritéria ? No toto ? Dzp.

R. Brzák 18.4.2019 20:05

Re: Jak se pozná pravičák?

činy, ne slova - to jsou kritéria...

K. Janyška 18.4.2019 20:31

Re: Jak se pozná pravičák?

Ano ? A jak mají poznat neznalí, koho mají volit ? Dzp.

R. Brzák 18.4.2019 19:51

Re: Jak se pozná pravičák?

naprostý souhlas. Ovšem je třeba dodat, že svými činy jsme všichni levičáci (jen občas se snažíme jimi nebýt). Samotné organizování moci nad sebou (či ve svých rukou nad druhými) vychází ze strachu a potažmo z levicovosti...

K. Janyška 18.4.2019 20:20

Re: Jak se pozná pravičák?

Měl byste pravdu, kdybyste uznal, že stát je institucí evoluční a musí být zevnitř organizován. Ne občané, ale stát. Ti jsou spontánním řádem a jsou řízeni zákazovým, tedy zákazy, soukromým právem, ne státem. Vlády mají spravovat jen věc veřejnou, nesmějí zahrnout občany do prostředků k dosažení svých cílů a definovat co je to, je záležitostí jen kompozitivní teorie. Nikdo jiný a nic jiného to neumí... Dzp.

K. Janyška 18.4.2019 18:34

JAK SE POZNÁ PRAVIČÁK ? TAKTO.

Ten, kdo nezná kompozitivní teorii, tedy vědecký výklad lidského světa, tedy principů, na kterých lidský svět v čase a v prostoru vyrostl a stojí, neni schopen skutečné a relevantní kritiky jakéhokoliv politického postoje, či ideologie. Prostě proto, neboť jen respekt k tomuto výkladu a jeho skutečná znalost, a zejména jeho pochopení, mu dává platnou munici pro takové počínání.

Jedinou osou, na které lze s určitostí zaběhlé pojmy levice-pravice vyjádřit a představit si, je kolektivismus kontra individualismus. Prostě proto, že takto se lidský svět vyvíjel a vyvíjí. Právě to nám kompozitivní, tedy skladná, metoda společenských věd, ze které vědecké informace pro kompozitivní teorii pocházejí, přikazuje.

Dávní, geneticky však již nám velmi podobní lidé, žili v malých tlupách, čítajících kolem 50 lidí. Tedy kolektivu, kde náš prapředek byl ve všem závislý na ostatních a altruismem doslova ke skupině přibit. Objevem obchodu však se situace razantně změnila a kulturní evoluce začala nabývat na síle. Obchodem více a více individualizovaní a subjektivizovaní obchodníci začali být svojí aktivitou, ne záměry, na to nikdy neměli a mít nebudou, motorem vzniku úplně nového lidského světa, světa svobodných a dále investujících a poté samozřejmě i v minulých dobách ovládajících ostatní.

Civilizovanější lidé, než ostatní, byli zdrojem a motorem vzniku samovolné řídící struktury, která vládne vesmíru na každém jeho šutru, tedy spontánního řádu, v lidském světě samozřejmě spontánního řádu lidské interakce a lidského světa. A ten se od té doby dále rozšiřuje a upřesňuje. Nutí ho k tomu jeho 3 základní vlastnosti, sebepořadatelnost,seberegulovatelnost a sebezáchovnost.

K. Janyška 18.4.2019 18:34

Re: JAK SE POZNÁ PRAVIČÁK ? TAKTO.

O této věci nelze uvádět detaily, příspěvky by byly nekonečné, proto už jen na závěr. Celý popsaný proces je nekonečný, neosobní a nedá se s ním nic dělat. Lidským rozumem už vůbec ne, vždyť je jeho produktem, ne autorem. Hranice rozumu jsou dány onou obří interakcí velmi složitých spontánních neosobních sil a my můžeme jen vědět, že něco takového existuje. Nic jiného nám z popsaných důvodů pochopit nedovolí.

A teď zpět ke kritice jakékoliv politické činnosti. Je směšná, bez znalosti tohoto velmi zebrubně a krátce popsaného. Je směšná v porovnání se složitostí a rozsáhlostí díla mistrů, většinou nositelů Nobelových cen, kteří nám vzkazují. Nesnažte se lidský svět zorganizovat, tedy zpětně zkolektivizovat. Nejde to !!! Nedovolí vám to spontánní podstata lidského světa, která bude vaše cíle a důsledky z jejich plnění zařazovat do spontánního řádu lidského světa proti vám a vaši vůli. Nepáchejte věčné pokusy o sebevraždu a skloňte se před tímto přirozeným mechanismem. Nastudujte kompozitivní teorii, která je nejvyšším možným věděním lidstva a navždy bude. Je totiž neustále a samovolně doplňována a prokazována nejotevřenějšími mozky lidstva, ale i pozorovatelnou skutečností.

Tak se pozná pravičák. Respektem k přirozenosti a kompozitivní teorii. To ostatní jsou jen lidské nepoučené levicové tlachy... Dzp.

R. Neveselý 18.4.2019 18:41

Re: JAK SE POZNÁ PRAVIČÁK ? TAKTO.

didoprdele, kompozitivní teorie neexistuje

K. Janyška 18.4.2019 18:46

Re: JAK SE POZNÁ PRAVIČÁK ? TAKTO.

Neveselý Ilsner, už se tím netrapte, to stejně nedáte, falářníku... Dzp.

M. Varadinková 18.4.2019 18:20

Prý to byl zkrat!

Sice se tam co chvíli po lešení promenádovali jacísi dobrodruhové, ale ti tam prý chodili až v noci nebo k ránu.

...Televize BFM TV podotýká, že po celou dobu stavby lešení poměrně často na místo pronikaly nepovolané osoby, přičemž k takovému incidentu došlo i den před požárem. Úřady ale podle informací BFM TV nepovažují podobný zásah za příliš pravděpodobnou příčinu požáru, protože v pondělí večer se nespustil alarm instalovaný na lešení. Navíc nejrůznější dobrodruhové se většinou na střechu Notre-Dame vydávali v noci či nad ránem...

Takže ne abyste si mysleli, že to mohl být někdo z těch dobrodruhů. Že si třeba předtím v noci vyzkoušel, kde jsou na lešení čidla toho alarmu, a pak tam šel hezky za světla, aby se těm čidlům vyhnul. Na to nesmíte ani pomyslet! Byl to zkrat a basta!

M. Varadinková 18.4.2019 18:20

Re: Prý to byl zkrat!

ještě odkaz:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/502928-strechu-notre-dame-mohl-zapalit-zkrat-soudi-vysetrovatele.html

F. Doušek 18.4.2019 18:26

Re: Prý to byl zkrat!

Že prý to stavěla odborně zdatná firma. Ve Francii asi neplatí celoevropské normy a staveništní rozvod zřejmě nemusí být chráněn proudovými chrániči. Ty jsou nejen proti úrazu, ale i proti zamezení vzniku požáru.

V. Kotas 18.4.2019 18:31

Re: Prý to byl zkrat!

Tam se před opuštěním staveniště nevypíná hlavní jistič stavby ?

M. Mařák 18.4.2019 18:37

Re: Prý to byl zkrat!

Vypíná, zamkne se staveniště a předá se klíč na sakristii, což se údajně stalo. Popsal jsem to v článku.

R. Neveselý 18.4.2019 18:40

Re: Prý to byl zkrat!

A pak přišel jakýsi Mohamed a škrtl.

M. Mařák 18.4.2019 18:42

Re: Prý to byl zkrat!

Je to jedna z mnoha možných variant.

E. Derat 18.4.2019 18:33

Re: Prý to byl zkrat!

No, jak mi vysvětlil pan Mařák, tak oni to mají ve Francii, tak nějak jinak. Neznají pojem pomocný stavební dělník, ani kvalifikovaný dělník, pouze stavební dělník. Takže ten rozvod možná nedělal kvalifikovaný vyučený elektrikář, jak by tomu muselo být v ČR, ale nějáký šmudla pocházející kdoví odkud.

M. Mařák 18.4.2019 18:38

Re: Prý to byl zkrat!

Nekecejte nesmysly, ta specializovaná firma, která má stavbu, žádné cizince nezaměstnává.

E. Derat 18.4.2019 18:47

Re: Prý to byl zkrat!

Kdo píše o cizincích, třeba to byl naturalizovaný Francouz původem z ..........A v ČR se dělá revize elektro vč. revizní zprávy, i u provizorních rozvodů. Jo, a v čem spočívá ta specializace té firmy ? Ted jsem dělal nějáké posouzení cenové nabídky pro Znalecký ústav, akce Rekonstrukce Šlechtovy restaurace, vyhrála tam firma speciálizovaná na štukateské a restaurační práce, řadu akcí podobného typu má za sebou, hrady, zámka atd. Ale, na elektro, ZTI, ÚT atd. si najímá subdodavatelské firmy. Což v ČR dělají i velké firmy, žádná nemá kvalifikované dělníky na všechno, neuživila by je celoročně ve stavu.

E. Derat 18.4.2019 18:48

Re: Prý to byl zkrat!

zámky

M. Mařák 18.4.2019 18:55

Re: Prý to byl zkrat!

http://www.le-bras-freres.com

E. Derat 18.4.2019 19:04

Re: Prý to byl zkrat!

Bohužel nevládnu jazykem diplomatů a krupiérů.

M. Mařák 18.4.2019 19:06

Re: Prý to byl zkrat!

No, co se dá dělat...

K. Janyška 18.4.2019 18:24

Re: Prý to byl zkrat!

Zkrat nějakého muslima ? Moc bych se nedivil. Ostuda Francie je to tak i tak... Dzp.

M. Mařák 18.4.2019 18:28

Požár katedrály, cui bono?

https://martinmarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=709849

P. Boublíková 18.4.2019 18:34

Re: Požár katedrály, cui bono?

Píšete, že poslední dělník vypnul jističem proud.

V jaké poloze byl jistič se snad ví...?

M. Mařák 18.4.2019 18:41

Re: Požár katedrály, cui bono?

Pokud to nebyla ženská tak asi ano...